Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Analitycy: Liczba subskrybentów Star Wars: The Old Republic wyraźnie spada

31 postów w tym temacie

Próbowałem wejść do tego MMO w świecie STAR WARS ale ta gra mnie odpychała od siebie może dlatego kiedyś grałem w Guild Wars, a cały czas gram w World of Warcraft a lubię Universum STAR WARS np. KOTOR świetna gra, Star Wars: The Old Republic niedługo pewnie przejdzie na F2P a miała być zabójcą WOWa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kupiłem grę,wciągnęłam się w nią na miesiąc. Totalnie już mi się nie chce grać ;<. Szkoda tylko kasy wg mnie, wow oferuje 10x więcej. Co prawda jest troche fajnych rzeczy których w wowie nie ma, lecz chyba znów wrócę do wowa ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tak samo, pogralem miesiac i out :( Brakuje mi w tej grze wiekszej spolecznosci, czesto bylo tak ze musialem biegac sam bo nie bylo chetnych do wspolpracy. A szkoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

również pograłem miesiąc, z początku szok, ale super itd, ale gdy skończyłem główny wątek dla mojej klasy straciłem
werwę. Pvp i pve według mnie jest strasznie słabe a end game content to pożal się boże, gra ma potencjał i nie chciał bym aby został zmarnowany przez Bioware, tak jak to się stało z warhammerem(ale nie pamiętam już kto tak dał ciała robiąc mmo które miało super universum)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To było wiadomo od jakiegoś czasu. Dziwie się że liczba grających nie wzrosła ostatnio. Z tego co wiem to KAŻDY kto miał konto i postać na lvl 50 albo kilka postaci niskopoziomowych albo legacy lvl 6 dostawał cały miesiąc za darmo.
Jak ktoś miał konto aktywne ale przestał grać to miał tydzień za darmo (kończy się bodajże jutro).

Mnie to przyciągnęło na popołudnie by ocenić zmiany. Od tamtej pory nie gram. Dodatkowo nikt już z osób które znam nie grają jak również gildia do której należałem w ogóle nie istnieje. Dopadłem jednego którego miałem na liśćie znajomych i powiedział że ostatnio grał tylko on i lider więc w końcu rozwiązali gildie.

EA ratuje co się da. Dają darmowy czas, spuszczają z ceny, rzucają bonusami, tytułami i różnymi pierdułkami ale najwyraźniej nic nie działa.

Mogli by jeszcze grę odratować gdyby:
~ grupa od eventów była od początku i dawała graczom jakieś niespodziewane akcje
~ gdyby połączyli serwery (nadal liczą na bum subskrybentów :| )
~ gdbyby w końcu pozwolili na transfer postaci między serwerami
~ pomyśleli nad sandboxowymi elementami. Przykład EVE. Znam ludzi którzy grają w tę grę od początku jej istnienia i DALEJ mają coś do roboty. Nie raz brali sobie przerwy ale zawszse wracali.

Największy błąd jaki zrobili to silnik gry. Fatalna wydajność i malutkie instancje to właśnie skutek zastosowania kiepskiego silnika. Dodatkowo niby zaletę Hero Engine miało być to że grę można aktualizować bez zdejmowania serwerów a jednak grę często wyłączają na kilka godzin (nieraz kilka razy w tygodniu).

Bioware zrobiło grę single-player, powiększyło lokacje i zrobiło z tego MMO. Błąd. Mogli najpierw pograć w tego typu gry i co nieco się wywiedzieć. Odpowiedni mix elementów themeparków i sandboxów i można zrobić MMO nieśmiertelne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś sypnął groszem, żeby jakaś tam Cowen & Company wypuściła słowo do Internetu, że źle się wiedzie w TORze. Pragnę zauważyć, że nie mówię o doświadczeniach związanych z graniem w TOR, a jedynie o samym fakcie, że opinia analityków może wpłynąć na postrzeganie tytułu.

Analogię można odnoeść do agencji ratingowych oceniających wiarygodność kredytową całych państw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2012 o 20:00, dariuszp napisał:

To było wiadomo od jakiegoś czasu. Dziwie się że liczba grających nie wzrosła ostatnio.
Z tego co wiem to KAŻDY kto miał konto i postać na lvl 50 albo kilka postaci niskopoziomowych
albo legacy lvl 6 dostawał cały miesiąc za darmo.



Miesiąc dostali tylko ci co mieli postać lv 50 i opłaconą subskrypcję.
Ci którzy opuścili grę dostawali 7 dni tzw "czasu na powrót do TOR"

Btw twój trolling we wszystkich tematach o TOR jest irytujący [i to mówię ja - osoba która tez tą grę olała i skrytykowała w kilku dyskusjach] a z konstruktywną krytyką ma zero wspólnego [przykład - jakieś pieprzenie o wyłączaniu serwerów kilka razy w tyg, jest jeden maint raz na tydzień ba czasem nawet raz na dwa], jednym słowem daj sobie siana, i tak nikt tego bełkotu już nie czyta. TOR to niewypał EOT, spuszczanie się nad tym jak wielki to niewypał i wylewanie zółci zrobiło się już nudne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie czytaj. Akurat TOR byłem bardzo zainteresowany. Trolling ? Gdzie tu widzisz trolling ? Zapoznaj się ze słownikową definicją może najpierw.
Na gram.pl zaglądam za newsami i chętnie komentuję. Nie twój interes co, kiedy, jak i gdzie.

Ja widzę w tej grze niewykorzystany potencjał i całkiem jeszcze jej nie skreślam. Liczę że Bioware wyciągnie królika z kapelusza. Tzn coś co wydłuży żywotność tej gry.

Poza tym miesiąc nie dostawali tylko ci co mieli postać na lvl 50 i aktywną subskrypcję. W końcu zmienili to tylko na aktywną subskrypcję + jedna z możliwości czyli
~ postać na lvl 50
~ albo kilka postaci na lvl 40, 30 itp
~ albo legacy lvl 6
~ albo coś w ten deseń
Ogólnie dla każdego kto był w miare aktywny w grze chociaż przez parę tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś czuję, że TOR może podzielić los innych gier MMO np. Aion''a, który poszedł w stronę F2P i się odbił. Ale jeżeli już EA wysyła mi na pocztę "spam" w postaci informacji o darmowym weekendzie, kolejnym z resztą, to coś musi być na rzeczy że liczba subskrybentów nie jest zadowalająca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2012 o 21:38, Nitro2050 napisał:

Ile max poziom te postaci SW: TOR?


50. Dodatkowo idzie to wbić bardzo szybko. Mi zajęło to dość sporo czasu ale już po pierwszym tygodniu można było widzieć ludzi z tym poziomem.
Ciekaw jestem jak to wyjdzie w Guild Wars 2 gdzie wbicie każdego kolejnego poziomu oprócz początowego zajmuje tyle samo czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z tym WOW-em i czemu niby jest taki fajny to nigdy nie pojmę;-)
A co do SWTORa - darmowy weekend, trza w końcu obaczyć o co biega ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co z tego, że spada, kiedy i tak muszę czekać 20 minut, żeby wbić na najbardziej zaludniony europejski server pvp, a pve jest very heavy/full?

Są zapaleńcy, będą grać, a i gildie PL są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2012 o 22:17, alexbe napisał:

O co chodzi z tym WOW-em i czemu niby jest taki fajny to nigdy nie pojmę;-)


WoW jest fajny, bo nie dość, że wciąga to na dodatek różnego rodzaju eventy i wszelakie smaczki sprawiają, że trudno jest się od tej gry oderwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2012 o 22:17, alexbe napisał:

O co chodzi z tym WOW-em i czemu niby jest taki fajny to nigdy nie pojmę;-)
A co do SWTORa - darmowy weekend, trza w końcu obaczyć o co biega ;-)


bo tam zawsze jest coś do zrobienia (np: eventy wspomniane przez Wojmana), no i liczy się tam głównie endgame. W WoWie jak dobijesz max lvl to zaczynasz robić naprawdę ciekawe i wymagające rzeczy, w SWTORze odwrotnie: max lvl i nie ma co robić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować