Zaloguj się, aby obserwować  
conradzik

Jakie studia?

3948 postów w tym temacie

Ja się dostałem na UJ, administracja zaoczna. Jeśli ktoś też się tam dostał (a jest ich mało, była przedłużana rekrutacja ) niech da znać na mojego GSa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem, dlaczego dzisiaj się wypowiadam, wszak jutro czeka mnie pierwszy a zarazem jeden z najcięższych egzaminów tego roku - z makroekonomii :) Może to jakaś forma odstresowania? Oderwanie myśli, od nieuchronnie zbliżającej się zagłady... Od kilku dni na korytarzu akademika czuć jeden zapach - kawy, z mojego pokoju :) Na domiar złego, od 12:00 do 18:00 mam zajęcia na uczelni, i raczej średnio wyobrażam sobie naukę w tym czasie :/ Właściwie, materiał sam w sobie nie jest taki trudny, lecz jego ilość jest... hmm... przytłaczająca :) i jeżeli pojawią się szczegóły, a takie przesłanki płyną od starszych roczników, może nie być kolorowo. Choć niejednokrotnie przekonałem się, że aby zdać ten kolejny egzamin, to podczas nauki trzeba przede wszystkim myśleć pozytywnie, choćby nie wiem jak straszne pogłoski chodziły na temat danego wykładowcy... Dobre podejście do nauki to już połowa sukcesu. Nie ukrywam, że czasami mam ochotę wyrzucić to wszystko przez okno i skoczyć sobie na bezalkoholowe, jednak po tym następuje (zazwyczaj :) moment opanowania. Czy Wy macie jakieś własne, sprawdzone sposoby na ogarnięcie dużej ilości materiału? Wiadomo, że wkuwanie wszystkiego "na blachę" mija się z celem (chyba, że to egzamin z prawa - nomen omen, który czeka mnie w styczniu :) a najlepszym sposobem jest branie na logikę, jednak i tej czasami brakuje...
Tak na pocieszenie, pozostaje fakt, że jutro po egzaminie cały nasz rok organizuje wspólną wigilię, a w czwartek (o ile dam radę wstać :) o 8:00 rano, dane mi będzie usłyszeć wyrok z ostatniego koła z niemieckiego na poziomie branżowym i... do siego roku! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2007 o 10:29, conradzik napisał:

Czy Wy macie jakieś własne, sprawdzone sposoby na ogarnięcie dużej ilości
materiału? Wiadomo, że wkuwanie wszystkiego "na blachę" mija się z celem (chyba, że to egzamin
z prawa - nomen omen, który czeka mnie w styczniu :) a najlepszym sposobem jest branie na logikę,
jednak i tej czasami brakuje...


Tak na dobrą sprawę mogę powiedzieć, że dużo daje chodzenie na wykłady i przepisywanie notatek - praktycznie po tym mam już podstawy wiedzy, które trzeba tylko rozszerzyć wiedzą z książki... Zresztą to zależy od wykładowcy - na każdego ma się inne patenty... Ale ponieważ nie lubię się uczyć z przedmiotów pamięciowych mam słabsze oceny niż z matematycznych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Systematyczna praca. Raczej już cię to nie uratuje w obecnej sytuacji:P Prawda jest taka, że dużo łatwiej jest powtarzać materiał niż uczyć się widząc go pierwszy raz na oczy;) Czy pozwala to opanować duże ilości materiału? Ogromne. W innym wypadku anatomia na akademii medycznej byłaby nie do opanowania. Nie da się nauczyć 600 stronnicowej książki na pamięć w jeden miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Już nie długo będę miał maturę ;p niestety, i tak się zastanawiam nad wyborem filologii ang. gdyż jakbym poszedł na takie studia dążyłbym do tłumacza przysięgłego. Czy ktoś wie czy trudno jest takim tłumaczem zostać i czego by to ode mnie wymagało dziękuję za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś, czy kierunki elektrotechnika i automatyka i robotyka są dobrymi kierunkami po których bedę miał przyszłość?

Politechnika Warszawska.

Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2008 o 13:27, seraphe napisał:

Orientuje się ktoś, czy kierunki elektrotechnika i automatyka i robotyka są dobrymi kierunkami
po których bedę miał przyszłość?

Politechnika Warszawska.

Z góry dziękuję.


Generalnie to polecam elektronikę i techniki informacyjne ( wydział PW ). Limit od 155 punktów dla osób zaczynających od października, 120-130 dla osób zaczynających od lutego ( tak zwany opóźniony semestr ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2008 o 15:57, ElDudi napisał:

> Orientuje się ktoś, czy kierunki elektrotechnika i automatyka i robotyka są dobrymi kierunkami

> po których bedę miał przyszłość?
>
> Politechnika Warszawska.
>
> Z góry dziękuję.

Generalnie to polecam elektronikę i techniki informacyjne ( wydział PW ). Limit od 155 punktów
dla osób zaczynających od października, 120-130 dla osób zaczynających od lutego ( tak zwany
opóźniony semestr ).


Ok, dzięki Stary, jeszcze jakbyś mógł to wytłumacz mi jak się te punkty liczy, bo zrozumieć tego za cholerę nie potrafię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2008 o 18:33, seraphe napisał:

Ok, dzięki Stary, jeszcze jakbyś mógł to wytłumacz mi jak się te punkty liczy, bo zrozumieć
tego za cholerę nie potrafię...



No za moich czasów to się chyba inaczej liczyło jak teraz...
Aktualnie to:

matura roz z matmy + matura roz z fizyki

Ale czy jeszcze jakieś dodatki to nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2008 o 18:33, seraphe napisał:

Ok, dzięki Stary, jeszcze jakbyś mógł to wytłumacz mi jak się te punkty liczy, bo zrozumieć
tego za cholerę nie potrafię...


Pod tym linkiem masz podane zasady rekrutacji na różne wydziały na politechnice warszawskiej: http://www.pw.edu.pl/portal/page/portal/Rekrutacja%20-%20Dokumenty%20Modyfikowane/Informacje_dla_kandydatow/Info-St-08-p opr.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2008 o 20:55, m a g d a napisał:

Czy ktoś może się orientuję jaki kierunek w LO trzeba ukończyć alby iść na studia na dekoracje
wnętrz?


Szczerze mówiąc, zaskoczyłaś (eś? :) mnie tym pytaniem. Jakby nie patrzeć, oryginalny wybór :) Specjalnie dla Ciebie rozejrzałem się po necie i znalazłem kierunek studiów o nazwie - architektura wnętrz - chyba najbliższy Twoim oczekiwaniom.

Pod tym linkiem --> http://www.uczelnie.pl/nu.asp?p=527,5,48,1,0&s=

znajdziesz spis uczelni w kraju oferujących kierunek architektura. Część z nich oprócz zwykłej architektury, czy architektury krajobrazu, posiada właśnie omawiany kierunek. Co do przygotowań... Na stronie każdej z wymienionych tam uczelni znajdziesz niezbędne wymagania dla danego kierunku, czyli co musisz zdać, na ile % na maturze, aby Cię przyjęli. Są również uczelnie, gdzie decyduje po prostu kolejność zgłoszeń. Na innych zaś, czeka Cię rozmowa kwalifikacyjna. Słowem, co uczelnia, to inne zasady. Z doświadczenia, jako że sam porywałem się na wydział architektury Politechniki Wrocławskiej (konkretnie Gospodarka Przestrzenna), powiem Ci, żebyś już teraz przyłożyła się do rysunku (nie chodzi tu o ładne kolorowanie :). Np. tam gdzie ja składałem 2 lata temu, każdy z przyjętych był po kursie w zakresie rysunku.
Wracając do kwestii liceum. Jeżeli masz jeszcze czas, to warto paradoksalnie, już teraz rozejrzeć się, na jakiej uczelni chciałabyś studiować. Ponieważ część z nich oferuje omawiany kierunek w formie studiów licencjackich a część inżynierskich. Przy tych drugich warto przyłożyć się w Liceum do przedmiotów ścisłych (czyli obrać sobie kierunek np. mat.-inf), przy licencjackich nieco bardziej w stronę humanistycznych, chociaż osobiście nie wyobrażam sobie architektury (ogólnie) bez matmy...
Mam nadzieję, że chociaż trochę ułatwiłem Ci wybór :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to jestem w III gim. ale o przyszłości trzeba już myśleć. Wiem ze przemyślany wybór kierunku LO ułatwia później obranie studiów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2008 o 14:16, m a g d a napisał:

Szczerze mówiąc to jestem w III gim. ale o przyszłości trzeba już myśleć. Wiem ze przemyślany
wybór kierunku LO ułatwia później obranie studiów.


Jedna rada na przyszłość - jeśli zdecydujesz się na jakiś kierunek związany z architekturą na jakiejkolwiek Politechnice to najlepiej tak 1,5-2 lata wcześniej zapisać się na rysunek (prowadzony przez wykładowców) no i oprócz tego przykładach się do fizyki i szczególnie do matmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2008 o 14:16, m a g d a napisał:

Szczerze mówiąc to jestem w III gim. ale o przyszłości trzeba już myśleć. Wiem ze przemyślany
wybór kierunku LO ułatwia później obranie studiów.


Zależy. Jeśli zamierzasz iść na Politechnikę idź lepiej do technikum :) Ja byłem w LO, a potem na Elektrotechnice czy Fizyce umierałem, gdy koledzy z techników radzili sobie bez problemu :) No i kierunek LO nic tutaj nie pomaga, bo przeważnie są to tylko jakieś śmieszne dwie czy trzy godziny więcej z danego przedmiotu. Na studiach zobaczysz że i tak Ci to w niczym nie pomogło i zaczynać będziesz od zera :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2008 o 09:28, seraphe napisał:

Taikun, masz bana na GOLu? Czy to już inny Taikun? :)


chicke ? :)

Mam pr0 BANa :) Banuja mi kazde kolejne konto :]

Zeby nie bylo offtopa, pamietajcie dzieci Politechnika albo smierc :) Po Uniwerkach i innych cudach bedziecie sprzedawac pomidory na targu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2008 o 10:12, Taikun napisał:

chicke ? :)


roflmaomurzynek :D. Ano xd

Dnia 30.01.2008 o 10:12, Taikun napisał:

Mam pr0 BANa :) Banuja mi kazde kolejne konto :]


Bez obaw, mam to samo.

Dnia 30.01.2008 o 10:12, Taikun napisał:

Zeby nie bylo offtopa, pamietajcie dzieci Politechnika albo smierc :) Po Uniwerkach i innych
cudach bedziecie sprzedawac pomidory na targu ;)


Wiem, tam też idę :P

btw. jesteś na PW? Jaki kierunek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować