Zaloguj się, aby obserwować  
conradzik

Jakie studia?

3948 postów w tym temacie

Dnia 12.05.2008 o 12:06, conradzik napisał:

> Odnośnie studiów: http://img01.picoodle.com/img/img01/4/3/30/f_billboardstm_36fd20d.jpg

Najbardziej rozwalił mnie widok KUL-u wśród patronów :) A może mają jakieś udziały w
tym browarku? ;)


Niestety, to nie jest oficjalny plakat :P tak naprawdę tam są skrzypce, a to po prostu wersja lajtowa, studencka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

najlepiej to na studia prawne ja sam chce tam isc bo wytedy masz dostep do dobrych zawodow prokurator, obronca 3000-6000 zl miesieczne , sedzia 5000-10000 miesiecznie i wtedy juz mzoesz normalnie zyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale kariera prawna jeest dłuuga i ciężka... A studia chyba jeszcze bardziej.. Normalny człowiek nie przetrwa chyba sesji na prawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2008 o 15:21, lukase napisał:

najlepiej to na studia prawne ja sam chce tam isc bo wytedy masz dostep do dobrych zawodow
prokurator, obronca 3000-6000 zl miesieczne , sedzia 5000-10000 miesiecznie i wtedy juz
mzoesz normalnie zyc

Pod warunkiem, że masz dość szerokie plecy by dostać aplikacje, jak nie, to zostaje tylko radca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o Europeistyce ,Dziennikarstwu i komunikacxji społecznej oraz Międzynarodowych stosunkach gospodarczych ? Które kierunki są bardziej przyszłościowe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2008 o 13:16, hans olo napisał:

> jak myślicie: resocjalizacja to dobry kierunek??
Jeśli lubisz wiezienia i poprawczaki i nie odstaszają Cię zarobki :)

heh, mówiąc szczerze to lubię taki "policyjny" klimacik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam na informatykę :P Nie znam się, ale będę się znać (nadrabiam zaległości - programowanie i inne takie) :) Informatyków nigdy nie za wiele, a zarobki chyba są znośne :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2008 o 15:00, cedricek napisał:


Co sądzicie o studiach psychologicznych?
Warto na nie pójść?

Z tego co wiem jest to spora fabryka bezrobotnych, choć szczęśliwcy czasem trafiają np do pracy w działach kadr gdzie rozpracowują umysły kandydatów do pracy :) i jest to praca całkiem niezła. Sama psychologia może być fajna, a mówi to człowiek z polibudy :), ale mówi to dlatego, że sam miał fajny wykład z dość ekscentrycznym człowiekiem, który podchodził do tego bardzo niekonwencjonalnie i każdy kto nie chodził (a u nas to norma w przypadku takich przedmiotów) może jedynie pluć sobie w brodę. Jednak takich fajnych i ekscentrycznych wykładowców raczej brakuje w naszym kraju.
Jackass
Dziennikarstwo wg mnie jest najlepsze z tych trzech. Pozostałe to kierunki bardzo mocno skierowane na prace urzędnicze, a te są nudne i do tego wymagają znajomości masy głupich przepisów. Poza tym kariera polskiego urzędnika jest bardzo utrudniona, o czym może poświadczyć mój kolega z poznańskiej administracji. Jedynym dla urzędnika ratunkiem jest posadka w firmie prywatnej, ale o tą nie łatwo. Natomiast dziennikarstwo sam kiedys rozważałem, ze względu na moje skłonności do pisania w dużych ilościach. Zawód dla ludzi kreatywych i odważnych społecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2008 o 13:00, jackass napisał:

Co sądzicie o Europeistyce ,Dziennikarstwu i komunikacxji społecznej oraz Międzynarodowych
stosunkach gospodarczych ? Które kierunki są bardziej przyszłościowe ?

Jeśli europeistyka to tylko na UAM zdecydowanie najwyższy poziom co widać już podczas rekrutacji ponieważ jako jedyna uczelnia w Polsce wymagają 2 języki obce (w tym jeden musi być angielski) co do przyszłości tych kierunków tak myślę że wszystkie które wymieniłeś są stosunkowo intratne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ak to jest z akademikami na terenie kampusu polibudy warszawskiej w warszawie? Który warty polecenia, w miarę tani i dobry jakościowo?

Wiem, wiem, wcześnie się obudziłem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2008 o 19:31, seraphe napisał:

ak to jest z akademikami na terenie kampusu polibudy warszawskiej w warszawie? Który
warty polecenia, w miarę tani i dobry jakościowo?

Wiem, wiem, wcześnie się obudziłem :P

wg .rankingu akademików z tego roku ,magazynu Dlaczego dopiero na 9 miejscu jest jedyny akademik Politechniki Warszawskiej "Żaczek" .Cena jednoosobowego pokoju wynosi 420zl a 2-osobowego 380zl.Zdobył 23 punkty (dla porównania lider ,czyli Warszawska Limba aż 35).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ja mogę się zapisać do jakiegoś akademika? Najlepiej via internet?

Na stronie napisali, że rekrutacja do akademików już zakończona :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2008 o 19:31, seraphe napisał:

ak to jest z akademikami na terenie kampusu polibudy warszawskiej w warszawie? Który
warty polecenia, w miarę tani i dobry jakościowo?

Wiem, wiem, wcześnie się obudziłem :P


Na tej stronie masz pdfa z rozpiską cen wszystkich akademików politechniki warszawskiej (gdzieś na dole): http://www.polibuda.info/kwaterunek

Najlepszy akademik to Riviera ale praktycznie już nie ma szans się do niej dostać. Blisko kampusu jest Mikrus. 4 akademiki są w okolicy placu Narutowicza (10 min tramwajem), są to Akademik (zwany przez studentów alkatras przez warunki jakie w nim panują), Tulipan i Pineska i Bratniak, trochę obok nich jest Babilon. Przy wydziale mechatroniki jest Żaczek, a gdzieś w ogóle daleko jest Tatrzańska. Przy ul. Księcia Janusza jest akademik Ustronie (ok 40 minut autobusem od kampusu).
Ja z tych akademików którę widziałem to mogę polecić Ustronie za klimat, Rivierę za warunki, Mikrus. Alkatrasu raczej nie polecam ale pewnie znajdą się i tacy co to im tam się dobrze mieszka.

Jeśli chodzi o terminy to zapisy dla studentów się skończyły a kandydaci składają wnioski o przyznanie miejsca w akademiku po tym jak się już dostaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co sadzicie panowie o uczelni KSW -- sa to studia platne.Szkola znajduje sie w Krakowie,konkretnie chodzi mi o wydział Stosunki Miedzynarodowe a kierunek albo Studia Wschodnie albo Turystyka miedzynarodowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2008 o 11:55, seraphe napisał:

Wybiera się ktoś na polibudę do Wawy?

Pytanie: Czy w akademikach PW naprawdę jest tak tragicznie jak mówi większość?


Pytanie co masz an myśli mówiąc tragicznie? Bo jeśli chodzi o warunki to się zaczyna poprawiać dość szybko. W te wakacje ruszy sporo remontów, a część już jest wykonana. Są oczywiście akademiki gdzie są pokoje ze współlokatorami w postaci różnych małych żyjątek. Są też takie gdzie żyjątka są tylko wtedy gdy mieszkańcy na to pozwalają (znaczy nie sprzątają). Jednak w każdym z akademików jakie odwiedziłem da się mieszkać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2008 o 15:21, lukase napisał:

sedzia 5000-10000 miesiecznie


tja... ciekawe skad masz takie informacje, ze sedzia w polsce zarabia od 5000 w gore :) mam nadzieje ze bezposrednio z ms albo mf i to jest zapowiedz duzych podwyzek

@hans olo
a niby jakie plecy trzeba miec zeby dostac sie na aplikacje prokuratorska/sedziwska/adwokacka? wystarczy dobrze napisac egzamin wstepny ;) i juz mozna sie cieszyc nowa elgitymacja :) co innego jest z aplikacja notarialna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować