Zaloguj się, aby obserwować  
conradzik

Jakie studia?

3948 postów w tym temacie

Dnia 27.06.2008 o 15:44, morthi napisał:

@hans olo
a niby jakie plecy trzeba miec zeby dostac sie na aplikacje prokuratorska/sedziwska/adwokacka?
wystarczy dobrze napisac egzamin wstepny ;) i juz mozna sie cieszyc nowa elgitymacja
:) co innego jest z aplikacja notarialna...

No nie wiem, w Poznaniu inaczej nie ma szans. Wszyscy znani mi studenci prawa wywodzą się z rodzin prawniczych lub oficerskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2008 o 16:43, lukase napisał:

Zawsze mozna na komornika isc wystarczy nie miec serca a iu mam pytanie ile zarabia komornik
i prokurator ?


Lukase, żeby być komornikiem lub prokuratorem trzeba pójść na długie i trudne studia, a w dodatku mieć znajomości :) Stwierdzam to z przykrością...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam cholernie ważne pytanie.

Od którego momentu dokładnie liczy się moja rejestracja na państwowej uczelni ?
Chodzi mi o to, że jest ten limit : można się rejestrować na maksymalnie trzech państwowych uczelniach, nie ?

No i numer jest taki, że chcę z jednej zrezygnować, na rzecz innej. I tu właśnie jest ten problem. Czy rejestracja liczy mi się od momentu samego stworzenia konta na danej uczelni, czy też dopiero po dodaniu wyników, i opłaceniu kierunków?

Czyli krótko mówiąc, czy mogę sobie stworzyć konto, na np. 5 uczelniach państwowych, a potem kiedy będę miał wyniki, wybrać kierunki spośród trzech z nich, i je opłacić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z pieniędzmi na studiach u Was? Studiujecie w innym mieście, niż Wasze, macie stypendia i kredyty, czy łożą na Was rodzice? A może jedno i drugie? Zawsze mnie to interesowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc też pierwsze słyszę o tym limicie. Zawsze myślałem, że ograniczeniem jest tylko kasa na opłaty rekrutacyjne ;)

@kowboj3
Na "czynsz" za akademik wystarcza stypendium; to co zostanie, plus jakiś bonus od rodziców idzie na wyżywienie, a na resztę musi wystarczyć o co uciułam przez wakacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie związane z kosztami studiów. Aby dostać stypendium socjalne zarobki na członka rodziny muszą znajdować się w przedziale 351 - 579 zł. A co, jeżeli w rodzinie na osobe przypada mniej niż 351 zł? Odpowiedzi są mi potrzebne dla znajomego, który nie ma za dobrej sytuacji materialnej, ale zdał dość dobrze maturę i chce studiować w innym mieście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2008 o 18:08, kowboj3 napisał:

Mam jeszcze jedno pytanie związane z kosztami studiów. Aby dostać stypendium socjalne
zarobki na członka rodziny muszą znajdować się w przedziale 351 - 579 zł. A co, jeżeli
w rodzinie na osobe przypada mniej niż 351 zł? Odpowiedzi są mi potrzebne dla znajomego,
który nie ma za dobrej sytuacji materialnej, ale zdał dość dobrze maturę i chce studiować
w innym mieście.


Powinien udac sie do dziekanatu i zapytac o wszystko dokladnie podczas skladania papierow lub przed ich zlozeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pytanie jak w temacie - jakie studia?
do matury mam jeszcze troszkę czasu, więc przez wakacje chciałbym zdecydować, na jakie studia pójdę i do jakich przedmiotów będę się przymierzał.
zastanawiałem się nad filozofią, interesuję się nią i sądzę, że byłby to ciekawy, choć niekoniecznie czysto ''zarobkowy'' kierunek rozwoju.
w grę wchodzi również psychologia, jednak zdaję sobie sprawę z tego, że to ciężkie i wymagające studia - dlatego najpierw chciałbym poznać opinie jak największej liczby osób obeznanych w temacie, a skoro to forum od wszystkiego, to nie zaszkodzi i tutaj spróbować :)

to wszystko na razie wstępne rozważania, jak napisałem mam jeszcze co najmniej kilka miesięcy czasu na podjęcie decyzji, ale nie chcę tego odkładać. za każdą pomocną radę z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2008 o 19:03, Azrathel napisał:

zastanawiałem się nad filozofią, interesuję się nią i sądzę, że byłby to ciekawy, choć
niekoniecznie czysto ''zarobkowy'' kierunek rozwoju.


Hmm... Aktualnie jestem w ''momencie'' składania podań oraz rejestracji na studia i Filozofia jest jednym z tych kierunków, na które uderzam (+ Stosunki Międzynarodowe). Cóż, Filozofia nie brzmi tak ekstrawagancko jak ''Prawo'' bądź ''Medycyna''... W każdym razie jest kierunkiem dosyć specyficznym. Po uzyskaniu licencjatu ukierunkowujesz się na komunikację społeczną czyli mówiąc skrótowo o przyszłej pracy - Public Relations.

Studia? Zależnie od zainteresowań - chociaż w ostatnich latach nakazuje się wręcz próbowania swych sił na Politechnice, bowiem magistrów z wykształceniem humanistycznym jest w nadmiarze... Szukając odpowiedniego kierunku naprawdę dużo naczytałem się wszelakich artykułów, które wskazywały rzekomo ''przyszłościowe'' studia. Nie ma szczególnego kierunku, który mógłbym polecić - cóż, dziś gwarantem kariery jest znajomość WIELU języków i chyba w szczególności kierunki techniczne, chociaż nie jest to zasadą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2008 o 23:08, Simon Whiteman napisał:

> zastanawiałem się nad filozofią, interesuję się nią i sądzę, że byłby to ciekawy,
choć
> niekoniecznie czysto ''zarobkowy'' kierunek rozwoju.

Hmm... Aktualnie jestem w ''momencie'' składania podań oraz rejestracji na studia i Filozofia
jest jednym z tych kierunków, na które uderzam (+ Stosunki Międzynarodowe). Cóż, Filozofia
nie brzmi tak ekstrawagancko jak ''Prawo'' bądź ''Medycyna''... W każdym razie jest kierunkiem
dosyć specyficznym. Po uzyskaniu licencjatu ukierunkowujesz się na komunikację społeczną
czyli mówiąc skrótowo o przyszłej pracy - Public Relations.

Studia? Zależnie od zainteresowań - chociaż w ostatnich latach nakazuje się wręcz próbowania
swych sił na Politechnice, bowiem magistrów z wykształceniem humanistycznym jest w nadmiarze...
Szukając odpowiedniego kierunku naprawdę dużo naczytałem się wszelakich artykułów, które
wskazywały rzekomo ''przyszłościowe'' studia. Nie ma szczególnego kierunku, który mógłbym
polecić - cóż, dziś gwarantem kariery jest znajomość WIELU języków i chyba w szczególności
kierunki techniczne, chociaż nie jest to zasadą.

Na jakie uczelnie złożyłeś jeśli mogę zapytać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uniwersytet Wrocławski - marnie widzę swoje szanse, w każdym razie próbowałem... 10 osób na 1 miejsce na Stosunkach Międzynarodowych -.-''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AGH oraz Politechnika krakowska (w razie awarii :)

Informatyka stosowana.. boje sie za na infe zabraknie mi kilku puntow 897/1000 ale wszystko się okaże jutro o 18. :)

Trzymajcie kciuki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm dostałem sie na Polibudę w Wawie na Elektrotechniką. Jestem też na automatach i robotach na liscie rezerwowej (miejsce ok 50).

I teraz pytanie: Lepsza elektrotechnika w garsci czy automaty na dachu? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja się dołączę do dyskusji, jutro mam wyniki rekrutacji na UW :). Złożyłam na japonistykę, filozofię i socjologię (tak awaryjnie), ale myślę, że powinnam dostać się na to pierwsze, bo na maturze mi wszystko ładnie powychodziło.

trzymam kciuki za wszystkich, którzy także w większym lub mniejszym napięciu czekają na wyniki rekrutacji :) Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja to teraz czekam do 17-tego kiedy będzie ogłoszenie liczby wolnych miejsc na historię na UG.. Bo póki co jestem pod kreską.. No, ale dostałem się na filozofię, ale jak tylko przeskoczę nad kreskę na historii to rezygnuje z filozofii..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować