Zaloguj się, aby obserwować  
conradzik

Jakie studia?

3948 postów w tym temacie

Dnia 13.07.2008 o 01:57, seraphe napisał:

Hm dostałem sie na Polibudę w Wawie na Elektrotechniką. Jestem też na automatach i robotach
na liscie rezerwowej (miejsce ok 50).
I teraz pytanie: Lepsza elektrotechnika w garsci czy automaty na dachu? :)


A na PW nie jest tak, że po złożeniu papierów automatycznie będziesz przeskakiwał na kierunki, które wymieniłeś wyżej na liście przy rekrutacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2008 o 13:23, rob006 napisał:

> Hm dostałem sie na Polibudę w Wawie na Elektrotechniką. Jestem też na automatach
i robotach
> na liscie rezerwowej (miejsce ok 50).
> I teraz pytanie: Lepsza elektrotechnika w garsci czy automaty na dachu? :)

A na PW nie jest tak, że po złożeniu papierów automatycznie będziesz przeskakiwał na
kierunki, które wymieniłeś wyżej na liście przy rekrutacji?


Hm nie wiem, będę musiał jeszcze doczytać.

Pytanie kolejne: Co lepsze: Elektrotechnika czy Automatyka i Robotyka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2008 o 21:56, seraphe napisał:

Hm nie wiem, będę musiał jeszcze doczytać.


Jak w tamtym roku składałem papiery, to chyba właśnie tak było, więc lepiej sprawdź i się nie przejmuj ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Otóż nie jestem w temacie dot. studiów, ba, mam jeszcze sporo czasu przed sobą, ale tak z czystej ciekawości. Jakie są najbardziej opłacalne studia? Tzn., żeby w przyszłości zarobić trochę tych pieniędzy, nie to co zbieranie truskawek :) Po prostu, chodzi o to żeby zarobić, ale się nie narobić :) Wiem, komicznie brzmi, ale może znajdzie się coś? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2008 o 17:37, Jaki Ganh1 napisał:

Mam pytanie. Otóż nie jestem w temacie dot. studiów, ba, mam jeszcze sporo czasu przed
sobą, ale tak z czystej ciekawości. Jakie są najbardziej opłacalne studia? Tzn., żeby
w przyszłości zarobić trochę tych pieniędzy, nie to co zbieranie truskawek :) Po prostu,
chodzi o to żeby zarobić, ale się nie narobić :) Wiem, komicznie brzmi, ale może znajdzie
się coś? :D

Najlepiej skończyć jakąś zawodówkę i zostać politykiem - hahaha.
Ogólnie gdzie nie pójdziesz, coś tam zawsze będziesz musiał robić w pracy. A najbardziej i tak opłaca się założyć firmę. Jak się dorobisz pracowników, to może bedziesz miał nawet czas na urlop ;].
Ogólnie wysoka średnia zarobków jest po politechnikach: informatycy, automatycy to najczęściej poszukiwani inżynierowie. Z innych inżynierskich to biotechnologia (głównie jako przedstawiciele handlowi lub technolodzy dużych firm farmaceutycznych [nie mylić z domokrążcami]). Z typowo humanistycznych najlepsze są filologie: japonistyka (diablo ciężko się dostać) lub ewentualne inne egzotyczne i rosyjsko-angielska. Świetnie zarabiają prywatni lekarze i tu chyba najlepiej wychodzi stomatolog lub artodonta, którzy to tylko sobie wiercą, dłubią i wyciagają siedząc na wygodnym siedzonku, rączki zawsze czyste, a kaska sama się prosi o miejsce w kasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, nie, nie lekarz. Wolałbym jakieś podróże po świecie, różne delegacje, czy jako przedstawiciel firmy, menadżer itp. Chociaż, może z tymi delegacjami to nie, różne rzeczy dzieją się w trakcie lub po powrocie... :)

I niech ktoś wytłumaczy mi... Tutaj niektórzy mówią o 3 studiach na jakie się zapisali, jakieś tam herezje itd :) Jak to jest, wy na raz 3 rzeczy studiujecie? Bo jakieś niezrozumiałe to dla mnie jest... Ja podstawówkę uważałem za trudną, już się boje co będzie dalej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2008 o 18:04, Jaki Ganh1 napisał:

I niech ktoś wytłumaczy mi... Tutaj niektórzy mówią o 3 studiach na jakie się zapisali,
jakieś tam herezje itd :) Jak to jest, wy na raz 3 rzeczy studiujecie? Bo jakieś niezrozumiałe
to dla mnie jest... Ja podstawówkę uważałem za trudną, już się boje co będzie dalej :D

No to zazwyczaj automatycy mają fajne oferty pracy tego typu. Ostatnio widziałem fajną ofertę (ale to już naprawdę dla elity). Międzynarodowa firma wdrażająca linie produkcyjne mikroprocesorów. Szalenie profitowe zajęcie, a z samymi maszynamii tak pewnie niewiele się tam ma do czynienia, a bardziej z ludźmi ;]. Jednak automatyka jest jednym z najtrudniejszych kierunków w ogóle. Mocniejsza jest już tylko medycyna. A to dlatego, że na automatyku często spoczywa ogromna odpowiedzialność, więc łeb musi mieć jak sklep (sam nie wiem jak ja wytrzymałem dotąd 4 lata na tym kierunku). Automtyka na poznańskiej poli oferuje bardzo dobre przygotowanie do takiej pracy menedżersko inżynierskiej. Ostatnio nawet katedra starała się o status makrokierunku i chyba od najbliższego semestru już go będą mieli. Taki wybór jest o tyle dobry, że jednocześnie masz coś więcej do zaoferowania pracodawcy niż tylko wiedza techniczna i więcej niż tylko umiejętności menedżerskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okej panie i panowie, jako że w tym roku upłynie połowa mojego czasu w liceum ( a jakże ;) ) to z tego co słyszałem, warto się wcześniej zastanowić które przedmioty chce się zdawać na maturze, a później studiować. Zdecydowanie myślę o kierunkach humanistycznych, bo w nich radzę sobie najlepiej.

Myślałem dużo o politologii - interesują mnie ogólnie kwestie społeczne, nurty polityczne itp. , jednak nie znam nikogo kto by to studiował i wiedziałby "z czym to się je". No i u mnie w mieście z kierunków humanistycznych mam w dużej części listę filologii, więc sami rozumiecie... ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.07.2008 o 18:41, Fagno napisał:

Myślałem dużo o politologii - interesują mnie ogólnie kwestie społeczne, nurty polityczne
itp. , jednak nie znam nikogo kto by to studiował i wiedziałby "z czym to się je". No
i u mnie w mieście z kierunków humanistycznych mam w dużej części listę filologii, więc
sami rozumiecie... ;).

Historia, bądź WoS. Oba przedmioty są wysoko punktowane na kierunkach humanistycznych. Niezależnie czy jest to prawo, socjologia, czy politologia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2008 o 18:47, Darkstar181 napisał:

Historia, bądź WoS. Oba przedmioty są wysoko punktowane na kierunkach humanistycznych.
Niezależnie czy jest to prawo, socjologia, czy politologia.

Mhm, a możesz doradzić który konkretny kierunek z tych "społecznych" jest warty uwagi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2008 o 18:48, Fagno napisał:

> Historia, bądź WoS. Oba przedmioty są wysoko punktowane na kierunkach humanistycznych.

> Niezależnie czy jest to prawo, socjologia, czy politologia.
Mhm, a możesz doradzić który konkretny kierunek z tych "społecznych" jest warty uwagi
?

Szczerze?
Prawo, bądź socjologia. Ten pierwszy jest cholernie trudny (strasznie dużo pamięciówy, to nie są studia, tylko wręcz wkuwanie) ale za są z niego niezłe pieniądze. Socjologia jest łatwiejsza, ale po ewentualnym dokształceniu można zostać ponoć kuratorem. Ponoć też niezła fucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na prawo też się ciężko dostać.. to kolejna wada..

A politologia to kierunek który ma się zdany... to są studia "wakacyjne"...
No, a co się zdaje na maturze dobrze wiedzieć już w pierwszej klasie i skupiać się na tych przedmiotach, a resztę olewać (byle zdać)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem na 750 miejscu na liscie wstepnie zakwalifikowanych na Uniwerek Gdanski .....dostaje sie 350 osob .Jakie mam szanse ze bede sie uczyl na tej uczelni ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2008 o 14:01, jackass napisał:

Jestem na 750 miejscu na liscie wstepnie zakwalifikowanych na Uniwerek Gdanski .....dostaje
sie 350 osob .Jakie mam szanse ze bede sie uczyl na tej uczelni ? :D

Szanse istnieją. Często (zależnie od kierunku) zdaża się, że naweet 3/4 kandydatów rezygnuje z danego kierunku na rzecz czegoś innego (nawet w innym mieście) i lista przyjmuje swój ostateczny kształt dopiero w drugiej turze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przyjechałem z Piotrkowa :-) byłem poskładać papiery i jakie moje pierwsze wrażenie? już mi się podoba =D zahaczyliśmy chyba o wszystkie możliwe sklepy w pobliżu i tak: w papierniczym tak gdzie jest bardzo ważny obiekt (czytaj ksero) jest wyśmienita obsługa :D zdążyliśmy się już kumplami bardzo dobrze zapoznać. U fotografa z boku również trochę pogaworzyliśmy w wyniku czego dostaliśmy 10 złotową zniżkę na zdjęcia. Przy okazji obadaliśmy najbliższe bary i pizzerie (jak na razie tylko ich lokacje). Co do samej uczelni - mam nadzieję że to nie był zbieg okoliczności ani jednorazowe zdarzenie - fajnych dziewczyn od groma, nic tylko zapoznawać nowych ludzi :-P Co do pani, która nas "obsługiwała" - pierwsze wrażenie >zołza< ale po krótkiej konwersacji na temat miasta oraz obyczajów panujących na uczelni, również okazała się bardzo miłą i raczej nieproblematyczną osobą. Na dodatek by uwieńczyć nasz pierwszy przyjazd na uczelnię jakimś smaczkiem, dowiedzieliśmy się że będziemy mogli zapisać się na AZS i trenować już trochę poważniej koszykówkę. Tak więc jestem w pełni zadowolony z mojego spontanicznego wyboru studiów. Amen =D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2008 o 18:48, Fagno napisał:

> Historia, bądź WoS. Oba przedmioty są wysoko punktowane na kierunkach humanistycznych.

> Niezależnie czy jest to prawo, socjologia, czy politologia.
Mhm, a możesz doradzić który konkretny kierunek z tych "społecznych" jest warty uwagi
?


Jeżeli mogę oczywiście doradzić... to polecam prawo... Nie tylko dlatego, że jest później z tego spora kasa, same studia to nie wszystko, a po nich jeszcze trudniejsza droga do przebycia. Poprostu prawo jest dziedziną bardzo przydatna, ja tak uważam przynajmniej. Gdziekolwiek byś nie poszedł spotykasz się z tym.
Zresztą samo prawo to nie tylko suche wkuwanie, ale umiejętność logicznego myślenia, ponieważ nic nie da Ci wykucie kodeksu i artykułów na pamięć, gdyż na nic to się zda jeżeli nie potrafisz logicznie przyporządkować tego co jest napisane, do tego o czym masz roztrzygnąć:) Więc nie zgodzę się z poglądem, że jest to suche wkuwanie... Poza tym nie jest to kierunek aż tak bardzo straszny, za to bardzo w życiu przydatny... Niektóre dziedziny prawa w połączeniu z ekonomią, albo stosunkami międzynarodowymi, bądź europeistyką mogą dać Ci szansę na bardzo owocną karierę w przyszłości i to zaraz po ukończeniu studiów...
Wiem oczywiście z własnego przypadku, gdyż sam studiuję prawo:)
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2008 o 14:12, hans olo napisał:

> Jestem na 750 miejscu na liscie wstepnie zakwalifikowanych na Uniwerek Gdanski .....dostaje

> sie 350 osob .Jakie mam szanse ze bede sie uczyl na tej uczelni ? :D
Szanse istnieją. Często (zależnie od kierunku) zdaża się, że naweet 3/4 kandydatów rezygnuje
z danego kierunku na rzecz czegoś innego (nawet w innym mieście) i lista przyjmuje swój
ostateczny kształt dopiero w drugiej turze.


Niewielkie... Ale wraz z ogłoszeniem liczby wolnych miejsc zwolni się sporo miejsc, osób tych które papierów nie dostarczyły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2008 o 14:46, Homo sum napisał:

Dostałem się na historię!

Na jakiej uczelni? To dla mnie chyba najciekawszy z możliwych kierunków jeszcze ze specjalizacją np: kultura polityczna albo socjoekonomika jednak ciekawi mnie czy wiesz co będziesz potem robił czy idziesz tam bo lubisz historię? Jeśli to drugie to gratuluje odwagi mi jej brakowało rok temu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować