Zaloguj się, aby obserwować  
conradzik

Jakie studia?

3948 postów w tym temacie

Dnia 28.08.2008 o 01:33, Sheloi napisał:

Tak, wybór kierunku na studia nie należy do najłatwiejszych. Mnie zostało niecałe 2 lata
do matury i na pewno jako przedmioty dodatkowe wybiorę historię i wos ( mam jeszcze geografię
rozszerzoną, ale postawiłem na wos[ historia nie podlega dyskusji :) ] - jako dodatkowe
wybieram 2 przedmioty, bowiem 3-em boję się, że nie podołam ;) ). Patrząc na kierunki
związane z historią i wosem dostaję migreny - zastanawiam się nad prawem bądź administracją,
ale jestem otwarty na propozycje byle związane z historią i wos''em - jest ktoś może
uczący się na którymś z tych kierunków? Aha i wyżej przeczytałem, że najlepsze uczelnie
historyczne to KUL i UJ, UW też jest dobrą uczelnią? Jestem ciekaw bowiem tam mam rodzinę
i nie miałbym problemu z mieszkaniem :)


Wiesz, znalezienie pracy po historii jest dość trudne. 90% absolwentów po tym kierunku, to nauczyciele. :P
No, może trochę przesadzam, ale i tak stanowią większość. Druga część, to prawnicy, lecz żeby przykładowo zostać dobrze opłacanym adwokatem/prokuratorem, trzeba mieć "plecy". :/
Ja postanowiłem wybrać się na AGH w Krakowie. Jakie kierunek ? Okaże się. :) Mimo, iż moją pasją jest dziennikarstwo i historia, chcę skończyć studia inżynierskie. Co jak co, ale to łatwy pieniądz w dzisiejszych czasach. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie czego się spodziewać na kierunku filologia polska lub angielska? Ogólnie na filologii?
Ew jakie studia doradzacie po skończeniu profilu polski- angielski (angielskiego na rozszerzeniu raczej nie opanowałem zbyt dobrze jeśli w ogóle)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2008 o 11:18, THE WITCHER1990 napisał:

Mam takie pytanie czego się spodziewać na kierunku filologia polska lub angielska? Ogólnie
na filologii?


Na pewno nie sa to studia dla poetow, pisarzy czy osob ktore sadza ze beda tam uczyc sie pisac powiesci, to klepanie przez te 3-5 lat regulek, uczenie sie na pamiec roznych definicji i ogolnie nic ciekawego. Sa to studia malo tworcze...

Dnia 31.08.2008 o 11:18, THE WITCHER1990 napisał:

Ew jakie studia doradzacie po skończeniu profilu polski- angielski (angielskiego na rozszerzeniu
raczej nie opanowałem zbyt dobrze jeśli w ogóle)


Moze zapytaj sie sam siebie co bys chcial robic w przyszlosci bo ten profil jest za ogolny aby wynalezc 1 fajny kierunek bo mozesz byc kims od dziennikarza poprzez maklera gieldowego az nawet do ambasadora, wiec przemysl co Cie ciekawi i co bys chcial robic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Dnia 31.08.2008 o 11:28, Matunio napisał:


Na pewno nie sa to studia dla poetow, pisarzy czy osob ktore sadza ze beda tam uczyc
sie pisac powiesci, to klepanie przez te 3-5 lat regulek, uczenie sie na pamiec roznych
definicji i ogolnie nic ciekawego. Sa to studia malo tworcze...


Poetą nie ma zamiaru być. Pisarzem hmmm:D Regułek jakiego typu?

Dnia 31.08.2008 o 11:28, Matunio napisał:


Moze zapytaj sie sam siebie co bys chcial robic w przyszlosci bo ten profil jest za ogolny
aby wynalezc 1 fajny kierunek bo mozesz byc kims od dziennikarza poprzez maklera gieldowego
az nawet do ambasadora, wiec przemysl co Cie ciekawi i co bys chcial robic.


to nie takie proste bo sam nie wim co chciałbym robić:/ Mój brat np poszedł na mechanika, sprzedawał w sklepie ogrodniczym, teraz robi tam na magazynie, a studiuje na politechnice ochronę środowiska i chce rysować projekty;|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja myślałem tez zeby zostać, pilotem samoloót pasazerskich lub tym 3 co w akbinie inżynierem czy jak on ma tam, bądz tez pracowac na lotnisku np. jako kontroler lotó. mIeszka niedaleko Wa-wy i nie wiem do jakich mam szkól na jakie kierunki bo chcaiłbym miec prace zwoazaną z lotnictwel ale nie wojsckowym tylko takim na jak na okęciu., jest jakas w warszawie szkołą lotnicza zeby ją to studiować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2008 o 12:14, Lukas813 napisał:

Ja myślałem tez zeby zostać, pilotem samoloót pasazerskich lub tym 3 co w akbinie inżynierem
czy jak on ma tam, bądz tez pracowac na lotnisku np. jako kontroler lotó. mIeszka niedaleko
Wa-wy i nie wiem do jakich mam szkól na jakie kierunki bo chcaiłbym miec prace zwoazaną
z lotnictwel ale nie wojsckowym tylko takim na jak na okęciu., jest jakas w warszawie
szkołą lotnicza zeby ją to studiować?


piloci to elita wszystkich kierujących pojazdami, jestem pewien, że muszą też umieć poprawnie pisać w swoim ojczystym języku.
napisz posta jeszcze raz, ale tym razem z minimalną dbałością o interpunkcję i poprawność gramatyczną, oraz zadbaj o jak najmniejszą liczbę literówek, bo z twojej wiadomości nic nie zrozumiałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2008 o 11:43, THE WITCHER1990 napisał:


Poetą nie ma zamiaru być. Pisarzem hmmm:D Regułek jakiego typu?


gramatyka, ortografia, skladnia, terminologia dotyczaca formy roznych dziel, ogolnie mowiac to co slyszysz od nauczyciela polskiego w LO czy czytasz z podrecznika musisz umiec w kazdej chwili, wszedzie zrecytowac.

Oglednie napisze ze na takich studiach uczysz sie o swym jezyku ojczystym lub o literaturze ojczystej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2008 o 12:42, Matunio napisał:

>
> Poetą nie ma zamiaru być. Pisarzem hmmm:D Regułek jakiego typu?
>

gramatyka, ortografia, skladnia, terminologia dotyczaca formy roznych dziel, ogolnie
mowiac to co slyszysz od nauczyciela polskiego w LO czy czytasz z podrecznika musisz
umiec w kazdej chwili, wszedzie zrecytowac.

Oglednie napisze ze na takich studiach uczysz sie o swym jezyku ojczystym lub o literaturze
ojczystej.

i jeszcze historii..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja myślałem tez, żeby zostać pilotem samolotów pasażerskich lub tym 3 co w kabinie inżynierem czy jak on ma tam, bądź też pracować na lotnisku np. jako kontroler lotów. Mieszkam niedaleko Wa-wy i nie wiem do jakich mam szkół na jakie kierunki bo chciałbym mieć prace związaną z lotnictwem, ale nie wojskowym tylko takim na jak na okęciu., jest jakaś w Warszawie szkołą lotniczą, żeby ją to studiować?
A tak jakoś, bo nie miałem czasu i szybko pisałem, a tak ogólnie to dobrze pisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2008 o 14:51, Lukas813 napisał:

nie wiem do jakich mam szkół na jakie kierunki bo chciałbym mieć prace związaną
z lotnictwem, ale nie wojskowym tylko takim na jak na okęciu.

http://www.runway.pl/
http://www.aeroklub.slupca.com.pl/podstrony/jak.html
http://www.magazyn.pogodzinach.net/modules.php?name=artykul&file=article&sid=114
http://www.azp.maxfly.pl/index.php?ct=szkolenia

Google nie boli. Wystarczy zapytać "jak zostać pilotem". :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Azrathel: samolot to nie pojazd, a statek powietrzny stąd też podobnie jak w marynarce dowódcą statku jest kapitan. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2008 o 15:33, qluk napisał:

Azrathel: samolot to nie pojazd, a statek powietrzny stąd też podobnie jak w marynarce
dowódcą statku jest kapitan. :)


masz absolutną rację, na swoją obronę mam tylko to, że użyłem skrótu myślowego. dzięki za zwrócenie uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2008 o 01:21, Vincent Law napisał:

Egiptologia? Jest taki kierunek? Sprawdziłaś to gdzieś? Jak chcesz zrobić taką egiptologie,
kiedy nie ma takiego kierunku to byś musiała skończyć ... hmmm... arabistyke, historie,
kulturoznawstwo ? Najlepiej wszystko na raz. No i nie można zapominać że... (bez urazy)
Polska to Polska, i że takiemu ''egiptiologowi'' znaleźć pracę będzie ciężko, a jeśli
już to najpewniej oznaczało by to przeprowadzkę do któregoś z większych miast/stolicy.
Nie chcę nikogo urazić ani nic z tych rzeczy... ale czy lepiej jest ''robić to co się
kocha'' w rzeczywistości tego nie robiąc, bo się nie znalazło pracy, czy robić coś, czego
się nie lubi, ale robić to co akurat jest bardzo opłacalne? Dobry temat na dyskusje ;]


Jest taki kierunek. :) Dziwię się, że go nie znasz. Przeważnie w filmach dokumentalnych o Egipcie często wypowiadają się egiptolodzy, czyli ludzie którzy skończyli te studia. Muszę Ci powiedzieć, że właśnie doszłam do wniosku, iż dla większości ludzi w dzisiejszych czasach liczy się tylko to, żeby dobrze zarabiać. No cóż. Ja np. mam zdolności matematyczne, ale za bardzo się z tego nie cieszę. Nie kusi mnie Politechnika, a potem praca i ''wielkie pieniądze''. Ja kieruje się w życiu innymi wartościami. Pieniądze aż tak mnie nie obchodzą. Raz są, a raz ich nie ma. Różnie bywa. Za kilka lat jak skończe studia może się okazać, że będzie za dużo osób, którzy skończyli Politechnikę i nie będzie miejsc pracy, a Ci co skończyli mało popularne dzisiaj studia będą mieć pracę. Nigdy nic nie wiadomo. ;) Pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.09.2008 o 15:06, Ferg15 napisał:

Jest taki kierunek. :) Dziwię się, że go nie znasz. Przeważnie w filmach dokumentalnych
o Egipcie często wypowiadają się egiptolodzy, czyli ludzie którzy skończyli te studia.
Muszę Ci powiedzieć, że właśnie doszłam do wniosku, iż dla większości ludzi w dzisiejszych
czasach liczy się tylko to, żeby dobrze zarabiać. No cóż. Ja np. mam zdolności matematyczne,
ale za bardzo się z tego nie cieszę. Nie kusi mnie Politechnika, a potem praca i ''wielkie
pieniądze''. Ja kieruje się w życiu innymi wartościami. Pieniądze aż tak mnie nie obchodzą.
Raz są, a raz ich nie ma. Różnie bywa. Za kilka lat jak skończe studia może się okazać,
że będzie za dużo osób, którzy skończyli Politechnikę i nie będzie miejsc pracy, a Ci
co skończyli mało popularne dzisiaj studia będą mieć pracę. Nigdy nic nie wiadomo. ;)
Pzdr.

Powiedz mi na jakiej Polskiej uczelni jest taki kierunek bo wiem na 100% że na Uniwersytecie Poznańskim takiego nie ma a patrzyłem też z ciekawości we Wrocławiu i również nie znalazłem:) no chyba że myślisz o studiach za granicą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.09.2008 o 15:06, Ferg15 napisał:

Jest taki kierunek. :) Dziwię się, że go nie znasz. Przeważnie w filmach dokumentalnych
o Egipcie często wypowiadają się egiptolodzy, czyli ludzie którzy skończyli te studia.



Błędne rozumowanie, tu chodzi o tych co zajmują się tematyką Egiptu, są to ludzie po historii albo archeologi, albo to i to..

Podobna sprawa jest z mediewistami, ale i np z ufologiami, którzy zajmują się tematyką UFO, ale przecież takich cudów nie uczą..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2008 o 16:35, Mroczny Elf99 napisał:

Powiedz mi na jakiej Polskiej uczelni jest taki kierunek bo wiem na 100% że na Uniwersytecie
Poznańskim takiego nie ma a patrzyłem też z ciekawości we Wrocławiu i również nie znalazłem:)
no chyba że myślisz o studiach za granicą:)


Na Uniwersytecie: Gdańskim, Poznańskim, Jagiellońskim (Kraków), Lublińskim, Wrocławskim, Toruńskim, Rzeszowskim i Łódzkim jest taki kierunek jak archeologia. Z tego co wiem to tylko na Uniwersytecie Warszawskim jest egiptologia, a w przypadku innych uczelni do wyboru pozostaje jedynie archeologia śródziemnomorska. W internecie było napisane, że "(...)Na studiach archeologicznych nauka ma charakter wszechstronny - większość uczelni proponuje studia bez specjalności, ale zawsze istnieje możliwość samodzielnego specjalizowania się. Wszystko zależy od propozycji danego instytutu, najczęściej jednak można się specjalizować w archeologii powszechnej (w tym europejskiej, amerykańskiej), archeologii śródziemnomorskiej, egiptologii, archeologii Polski oraz metodach i teoriach archeologicznych. Niezależnie od tego, istnieją podziały według innych kryteriów, np. przedmiotu badań. Istnieje więc archeologia architektury, archeologia podwodna, archeozoologia." Pzdr. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.09.2008 o 13:38, Ferg15 napisał:


Ale jednak nie ma samego kierunku egiptologia.. Tak jak pisałem ja i inni forumowicze, to wchodzi w inne kierunki(głównie historia i archeologia).. Nigdzie nie ma też kierunku np mediewistyki, bo to też jest w historii..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Nie wiem ile masz lat, Twój nick wskazuje, że mało ;]
W każdym razie studia archeologiczne w Polsce niestety nie będą mialy nic wspólnego z piramidami, czy filmami o dawnym Egipcie. Przygotuj się na nudę i masę teorii, dobrze się zorientuj zanim wybierzesz taki kierunek. Polecam przejrzeć dokładnie ofertę polskich uczelni, oraz zasięgnąć języka od studentów archeologii (na pewno znajdziesz jakieś forum w sieci).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2008 o 14:31, Budo napisał:

/.../

Nie wiem ile masz lat, Twój nick wskazuje, że mało ;]
W każdym razie studia archeologiczne w Polsce niestety nie będą mialy nic wspólnego z
piramidami, czy filmami o dawnym Egipcie. Przygotuj się na nudę i masę teorii, dobrze
się zorientuj zanim wybierzesz taki kierunek. Polecam przejrzeć dokładnie ofertę polskich
uczelni, oraz zasięgnąć języka od studentów archeologii (na pewno znajdziesz jakieś forum
w sieci).


To gdzie trafi to od niej zależy, no a opinie o kierunku zależą jednak od uczelni..

A teraz drobna zmiana wątku
Na UG teraz były problemy z działaniem "Portalu Studenta" i na forum rekrutacyjnym jedna z Pań z ośrodkainformatycznego dzisiaj dała opis:

"kwestia serwera ;) stwierdziliśmy że przechodził bunt młodzieńczy, tupał nogą i krzyczał "nie" z niewiadomo jakiego powodu ;) Znaczy już wiadomo, dostał lizaka i jest spokojny ;) także więcej problemów nie powinno być :)"

Taak, do wszystkich przed którymi wybór studiów jest jeszcze przed, to śmiało można polecić UG ze względu na system internetowy, strona jest przejrzysta, informacji nie trzeba szukać, dodatkowo jest w pełni przyjazne forum rekrutacyjne z przyjaznymi pracownikami UG... A i jak gadałem już ze studentami, to ogólnie wykładowcy są "ludzcy"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować