Zaloguj się, aby obserwować  
conradzik

Jakie studia?

3948 postów w tym temacie

Dnia 02.09.2008 o 14:31, Budo napisał:

Nie wiem ile masz lat, Twój nick wskazuje, że mało ;]


Jak dla Ciebie 16 lat to jest mało, to okej. Ale zastanów się. Mnie już za trzy lata czeka matura, więc czas najwyższy zastanowić się nad kierunkiem studiów. :)

Dnia 02.09.2008 o 14:31, Budo napisał:

W każdym razie studia archeologiczne w Polsce niestety nie będą mialy nic wspólnego z
piramidami, czy filmami o dawnym Egipcie.


Muszę Ci powiedzieć, że chciałabym studiować archeologię, bo podoba mi się taki zawód tak jak komuś odpowiada praca inżyniera czy nauczyciela. Mam pojęcie czego trzeba się uczyć na takich studiach i wiem, że czasami te przedmioty mają mało wspólnego z archeologią a tym bardziej z Egiptem. Wiem na co się piszę. ;)

>Przygotuj się na nudę i masę teorii, dobrze

Dnia 02.09.2008 o 14:31, Budo napisał:

się zorientuj zanim wybierzesz taki kierunek. Polecam przejrzeć dokładnie ofertę polskich
uczelni, oraz zasięgnąć języka od studentów archeologii (na pewno znajdziesz jakieś forum
w sieci).


Nie martw się. Zanim na 100 % zdecyduje się na archeologię, to napewno poszperam w necie na temat tego kierunku studiów i zasięgne rady osób studiujących archeologię. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2008 o 16:01, Ferg15 napisał:

Jak dla Ciebie 16 lat to jest mało, to okej. Ale zastanów się. Mnie już za trzy lata
czeka matura, więc czas najwyższy zastanowić się nad kierunkiem studiów. :)


Bardzo mało... zobaczysz ile się zmieni. Spokojnie odłóż sprawę studiów przynajmniej na rok, a może nawet dwa :)

Dnia 02.09.2008 o 16:01, Ferg15 napisał:

Nie martw się. Zanim na 100 % zdecyduje się na archeologię, to napewno poszperam w necie
na temat tego kierunku studiów i zasięgne rady osób studiujących archeologię. :)


Tak właśnie zrób, ale ja bym się teraz cieszył beztroską liceum ^^
Sam o studiach zacząłem myśleć może pół roku przed maturą, źle na tym nie wyszedłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam od początku LO celowałem w historię.. I myślę, że to jednak dobrze od razu wiedzieć co się chce i przygotowywać się głównie do wybranych przedmiotów na maturę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki kierunek studiów wybrać (najbardziej opłacalny oczywiście) bo zamierzam zdać maturę w ten sposób:
- matematyka stopień rozszerzony
- geografia stopień rozszerzony
- chemia stopień podstawowy
- angielski stopień rozszerzony
- biologia stopień podstawowy
- język niemiecki stopień podstawowy
- fizyka stopień podstawowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś jest może na kierunki Elektronika i Telekomunikacja? Od niedawna taki kierunek chyba funkcjonuje, niedługo zaczynam i chciałbym się dowiedzieć ''jak tam jest?''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2008 o 19:10, igorinho napisał:

Jaki kierunek studiów wybrać (najbardziej opłacalny oczywiście) bo zamierzam zdać maturę
w ten sposób:
- matematyka stopień rozszerzony
- geografia stopień rozszerzony
- chemia stopień podstawowy
- angielski stopień rozszerzony
- biologia stopień podstawowy
- język niemiecki stopień podstawowy
- fizyka stopień podstawowy


Ty naprawdę chcesz to wszystko zdać czy tylko sobie żartujesz? :]
Przecież się zarżniesz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2008 o 19:10, igorinho napisał:

Jaki kierunek studiów wybrać (najbardziej opłacalny oczywiście) bo zamierzam zdać maturę
w ten sposób:
- matematyka stopień rozszerzony
- geografia stopień rozszerzony
- chemia stopień podstawowy
- angielski stopień rozszerzony
- biologia stopień podstawowy
- język niemiecki stopień podstawowy
- fizyka stopień podstawowy



A nie lepiej, powiedzmy w drugiej LO, czy gdzie Ty tam chodzisz, obrać potencjalne kierunki na które chcesz się dostać, i pod te właśnie kierunki dobrać przedmioty? Bo te wszystkie w praktyce nie będą Ci potrzebne. A nawet jeśli, zauważyłem, że wiele uczelni bierze np. biologię lub fizykę lub chemię do punktacji. Te wszystkie jednocześnie, i to na poziomie rozszerzonym, to tylko na medycynę.
Ale jesteś bardzo ambitny. A to się cholernie dobrze ceni. Sam chciałbym taki być, ale przy 24 zadaniach z matematyki dziennie, ta ambicja się gdzieś ulatnia ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2008 o 19:10, igorinho napisał:

Jaki kierunek studiów wybrać (najbardziej opłacalny oczywiście) bo zamierzam zdać maturę
w ten sposób:
- matematyka stopień rozszerzony
- geografia stopień rozszerzony
- chemia stopień podstawowy
- angielski stopień rozszerzony
- biologia stopień podstawowy
- język niemiecki stopień podstawowy
- fizyka stopień podstawowy


Człowieku powiedz mi po co Ci np. niemiecki, chemia,biologia.Weż sobie zdaj ang roz,matme roz i fize i dostajesz sie wszędzie chłopie.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2008 o 19:42, DEViANCE napisał:

Ktoś jest może na kierunki Elektronika i Telekomunikacja? Od niedawna taki kierunek chyba
funkcjonuje, niedługo zaczynam i chciałbym się dowiedzieć ''jak tam jest?''.


A na jakiej uczelni bo ja studiuję coś takiego na Politechnice Warszawskiej i ogólnie pierwszy rok najtrudniejszy bo trzeba się uczyć a dalej jak już zaczniesz studiować to jest łatwiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2008 o 20:28, Nufiko napisał:

/.../


Na Politechnice Poznańskiej. Heh, że pierwszy rok jest najtrudniejszy, to ja akurat wiem ;] trzeba się utrzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2008 o 20:33, DEViANCE napisał:

Na Politechnice Poznańskiej. Heh, że pierwszy rok jest najtrudniejszy, to ja akurat wiem
;] trzeba się utrzymać.


Nie, raczej trzeba pogodzić przyswajanie wiedzy o tym jak się studiuje z wyobrażeniem wykładowców, no i dowiedzieć się ile może wytrzymać twoja wątroba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2008 o 19:10, igorinho napisał:

- matematyka stopień rozszerzony
- geografia stopień rozszerzony
- chemia stopień podstawowy
- angielski stopień rozszerzony
- biologia stopień podstawowy
- język niemiecki stopień podstawowy
- fizyka stopień podstawowy


Nawet jak byś chciał to i tak nie będziesz mógł tego wszystkiego zdawać. Na maturze możesz zdawać 6 przedmiotów maksymalnie, wliczając w to j. polski którego na Twojej liście brakuje. Zdawaj tylko te przedmioty które będą Ci potrzebne na studia, bo inne będą tylko stratą czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za opinię :) Ogólnie chciałbym mieć wybór, żeby potem niczego nie żałować... Mam jeszcze dylemat co chcę robić w życiu... Muszę z czegoś rodzinę wyżywić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2008 o 20:47, igorinho napisał:

Dziękuję wszystkim za opinię :) Ogólnie chciałbym mieć wybór, żeby potem niczego nie
żałować... Mam jeszcze dylemat co chcę robić w życiu... Muszę z czegoś rodzinę wyżywić
:D

Przejrzyj oferty uczelni, następnie wytypuj kilka kierunków, sprawdź wymagania i postaraj się wybrać przedmioty, które pod te prawdopodobne kierunki będą pasować. Jeśli nawet tuż po maturze Ci się zmienią zapatrywania na przyszłość, to też nie musi to oznaczać tragedii - ja zdawałem język ang. ustny, oraz polski i historię pisemny i ustny, byłem przekonany o tym, że pójdę na prawo, historię, lub jakimś 3 kierunku, którego już nawet nie pamiętam. Po maturze zmieniły mi się poglądy i stwierdziłem, że składam papiery na towaroznawstwo i technologię żywności i żywienie człowieka. Ostatecznie złożyłem papiery tylko na ten pierwszy kierunek i niebawem będę zadowolonym mgr.inż. towaroznawstwa :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2008 o 21:07, SpeedTouch napisał:

Ja bym nie szedł na studia.Zrobił bym se licencje na pracownika ochrony [2 lata].Poszedł
bym do ochrony [od 8 zł za godzinę].

Bardzooo ambitne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam propozycje - młodzi po co wa studia, studentów jest już za dużo w tym kraju i przez to tacy jak ja nie mogą dostać pracy. Pracodawcy szukają ludzi do zwykłej roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2008 o 21:38, Yupy napisał:

A ja mam propozycje - młodzi po co wa studia, studentów jest już za dużo w tym kraju
i przez to tacy jak ja nie mogą dostać pracy. Pracodawcy szukają ludzi do zwykłej roboty.


Ale wielu idzie na studia nie przez wzgląd na robotę tylko przez wzgląd na wojsko;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować