Zaloguj się, aby obserwować  
conradzik

Jakie studia?

3948 postów w tym temacie

Dnia 01.12.2008 o 09:52, L33T napisał:

http://www.pjwstk.edu.pl/snm/ zapraszam na dni otwarte :)


To jest chyba to czego szukam, ale... kasa... trochę sporo trzeba płacić... No, ale cóż nie ma nic za darmo :) Z chęcią bym się wybrał na takie studia, ale jak już wspomniałem będzie problem z pieniędzmi. Będzie się trzeba zastanowić :)
Dzięki wielkie za propozycję i czekam na kolejne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2008 o 09:52, L33T napisał:

http://www.pjwstk.edu.pl/snm/ zapraszam na dni otwarte :)


To jest chyba to czego szukam, ale... kasa... trochę sporo trzeba płacić... No, ale cóż nie ma nic za darmo :) Z chęcią bym się wybrał na takie studia, ale jak już wspomniałem będzie problem z pieniędzmi. Będzie się trzeba zastanowić :)
Dzięki wielkie za propozycję i czekam na kolejne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sława.
Mógłbym prosić o opinię nt kierunku jakim jest zarządzanie i inżynieria produkcji? Myślę o wybraniu tego wydziału na Politechnice Poznańskiej, ale na ich stronie nie mogę znaleźć konkretnych informacji.

Czy to bardzo oblegany wydział (niezależnie, czy to w Poznaniu czy innych miastach)?
Jakie przedmioty na maturze są zazwyczaj wymagane?
Jak prezentują się widoki na przyszły zawód i jakie pole do popisu w zakresie wyboru pracy mi to daje?

Za wszelkie odpowiedzi i uwagi dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akademia Medyczna w Białymstoku. Kierunek magistra farmacji. W jakim stopniu będą korzystał z chemii( na studiach jak i po)? Czy magister-aptekarz musi robić leki czy to robota techników?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytan dot. studiów dziennikarskich.

Primo- Jakie przedmioty powinienem wybrać na maturze i na jakim poziomie je zdawać? Chwilowo ( 1 klasa Liceum) moje typy to Polski rozszerzony, Historia rozszerzona, Wos/wok rozszerzony, Angielski/ rosyjski (zależy, w którym języku będę czuł się pewniej :) ) podstawa. No i matematyka (Nieeeee.... *krzyk pełen bólu i rozpaczy*) podstawa, oczywista.

Secundo- jak jest z trudnością takich studiów? Chętnie przeczytalbym relacje jakiegoś studenta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można pisać maturę z tylu przedmiotów, ile wypisałeś ? :P
Ja zawsze myślałem, że piszesz się polski, matematyka, j.obcy i przedmiot wybrany na poziomie rozszerzonym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2009 o 20:17, Probos napisał:

Można pisać maturę z tylu przedmiotów, ile wypisałeś ? :P
Ja zawsze myślałem, że piszesz się polski, matematyka, j.obcy i przedmiot wybrany na
poziomie rozszerzonym...


Można, jeśli się chce :) Z historii jestem niezly, jak sądzę i myśle, że wynik też zły nie będzie. A jeśli ma się możliwośc mieć +1 dobry wynik a nie mieć... to lepiej mieć ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obecnie od 2010 roku pisze się:
-polski na dowolnym poziomie + ustny.
-język na dowolnym poziomie + ustny.
-matematyka na poziomie podstawowym lub rozszerzonym.
-dowolnie wybrany przedmiot na poziomie podstawowym lub rozszerzonym.
-dodatkowo można będzie wziąć 2 przedmioty na poziomie rozszerzonym.
To wszystko daje w sumie 6 przedmiotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam rozumieć, że pisanie matury z samej biologii na poziomie rozszerzonym, nie umożliwi mi podjęcia studiów lekarskich ? Cóż, szkoda, więc pozostaje wojsko lub dziennikarstwo. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuję od Was pomocy. Jestem uczniem klasy III gimnazjum. W przyszłości mam zamiar iść na prawo. Niestety nie wiem teraz gdzie mam iść do liceum. Jestem z Gdańska. Przedmioty na których najbardziej się skupiam to j.polski, historia, WOW, geografia, matematyka i języki obce. Tzn. mam zamiar mieć szóstki z tych przedmiotów. Muszę też napisać dobrze testy. Nie wiem jednak do jakiej klasy iść :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ej wie ktoś może czy wyższa szkoła filmowa w Łodzi jest płatna?
Czy wyższa szkoła policyjna w Szczytnie jest płatna?
I z czego trzeba by było pisać rozszerzoną maturę aby dostać się do szkoły filmowej lub policyjnej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przeglądnąłem stronę Gdańskiego Uni i wyczytałem, że przy rekrutacji na prawo liczą się 4 przedmioty - historia, wos, angielski i polski. skup się więc na nich, olej geografię. z wosu i histy materiału jest tak dużo, że i tak się ich nie nauczysz w zadowalającym stopniu (tutaj mierzę swoją miarą, mam nadzieję, że ty jesteś bardziej uzdolniony ode mnie :) ja nie dałem rady, zdaję tylko wos).
IMO wybierz klasę humanistyczną (tylko sprawdź, czy w wybranym liceum w trzeciej klasie odpadają przedmioty ścisłe - to bardzo ważne), więcej godzin historii i polskiego robi swoje.
uważam jednak, że nie ma co robić wielkich planów na przyszłość, w moim przypadku preferowany kierunek studiów zmieniał się chyba z 5 razy, zanim ostatecznie padło na psychologię ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować