Zaloguj się, aby obserwować  
conradzik

Jakie studia?

3948 postów w tym temacie

Dnia 14.07.2010 o 17:16, gothicsheep napisał:

Dzisiaj troche odetchnalem, bo wreszcie dostalem sie na jeden z kierunkow, ktory by mnie
urzadzal. Stosunki miedzynarodowe na UMCS. Nie jest to moze jakas wybitna uczelnia, ale


Powodzenia w pracy w placówce dyplomatycznej "Biedronka". Kierunek przez perspektyw, sam go studiuje i zaczynam sie martwić.

Dnia 14.07.2010 o 17:16, gothicsheep napisał:

Jeszcze bede probowal na UKSW, gdzie jestem na 2 kierunkach na rezerwie. Teraz, kiedy
terminy skladania papierow wreszcie sie nie pokrywaja mam spory komfort.


UKSW i SM? Zlikwidowali nam drugi język obcy, brak specjalizacji. Biedronka coraz blizej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja dostałem się na Ekonomie na UW i Informatykę na PW - teraz mam lekki dylemat :P. Ale chyba jednak Ekonomia, mimo wszystko po mojej krótkiej przygodzie z Elektroniką, Informatyką i Telekomunikacją chyba bardziej mi się to spodoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2010 o 22:39, knopfler napisał:

Ale chyba jednak Ekonomia, mimo wszystko po mojej krótkiej przygodzie z Elektroniką,
Informatyką i Telekomunikacją chyba bardziej mi się to spodoba.


Aż tak tam jest źle? No bez przesady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2010 o 22:35, shinoda napisał:

> Dzisiaj troche odetchnalem, bo wreszcie dostalem sie na jeden z kierunkow, ktory
by mnie
> urzadzal. Stosunki miedzynarodowe na UMCS. Nie jest to moze jakas wybitna uczelnia,
ale

Powodzenia w pracy w placówce dyplomatycznej "Biedronka". Kierunek przez perspektyw,
sam go studiuje i zaczynam sie martwić.


kurde. Kierunek bez perspektyw miało być:/ Przez ten upał 3 piwa, to jakbym wypił 2 razy tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2010 o 22:41, Piotrbov napisał:

Aż tak tam jest źle? No bez przesady

Nie mówie że źle, wręcz przeciwnie studiuje się całkiem całkiem, kadra fajna, ludzie spoko (nie wszyscy ale w gruncie rzeczy spoko). Sporo nauki niestety, jest ciężko i trzeba się na to przygotować idąc tam. Po prostu po tej przygodzie mam takie odczucie że studia techniczne to nie dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2010 o 22:42, gothicsheep napisał:

Dosc pesymistyczne podejscie. :S

Czyli co, taka administracja np. jest lepsza niz SM?


Nie wiem, jak tam na administracji. Ale po stosunkach czarno widzę, swoja przyszłość. Uczelnia oszczędza na nas jak może. W sumie Administracja oraz Stosunki to i tak bedziesz robił to samo. Praca w Urzędzie Gminy, banku, czy jakimś ZUS. Poczytaj w necie, co można robić po stosunkach. Mało kto pracuje w zawodzie. Jeśli myślisz, że zostaniesz dyplomatą i bedziesz pracował w MSZ to sie rozczarujesz. Tylko wybrańcy tam trafiają:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2010 o 22:45, knopfler napisał:

Nie mówie że źle, wręcz przeciwnie studiuje się całkiem całkiem, kadra fajna, ludzie
spoko (nie wszyscy ale w gruncie rzeczy spoko). Sporo nauki niestety, jest ciężko i trzeba
się na to przygotować idąc tam. Po prostu po tej przygodzie mam takie odczucie że studia
techniczne to nie dla mnie.


No właśnie na te sporo nauki muszę się przystosować, bo prawdę mówiąc nie wiem jakim cudem napisałem tak dobrze maturę, prawie w ogóle nie ucząc się w domu. 80% matma 70% fizyka 68% angielski ( rozszerzenie wszystko )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2010 o 22:48, Piotrbov napisał:

No właśnie na te sporo nauki muszę się przystosować, bo prawdę mówiąc nie wiem jakim
cudem napisałem tak dobrze maturę, prawie w ogóle nie ucząc się w domu. 80% matma 70%
fizyka 68% angielski ( rozszerzenie wszystko )

No ja miałem podobnie, szczerze mówiąc tam trzeba się uczyć systematycznie. Jak tak robisz to dajesz rade. Właściwie nie ma żadnego ciśnienia na naukę, nikt ci nie każe nic robić na kolejne zajęcia, nie musisz chodzić na wykłady, jest zupełnie inaczej niż w szkole średniej po prostu. Wynik jest taki że ja ze swoim lenistwem zaczynałem się uczyć dzień przed kolokwiami i tydzień przed sesją - i to był mój najwiekszy błąd ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2010 o 22:52, knopfler napisał:

No ja miałem podobnie, szczerze mówiąc tam trzeba się uczyć systematycznie. Jak tak robisz
to dajesz rade. Właściwie nie ma żadnego ciśnienia na naukę, nikt ci nie każe nic robić
na kolejne zajęcia, nie musisz chodzić na wykłady, jest zupełnie inaczej niż w szkole
średniej po prostu. Wynik jest taki że ja ze swoim lenistwem zaczynałem się uczyć dzień
przed kolokwiami i tydzień przed sesją - i to był mój najwiekszy błąd ;).


Eeee tam to tam nie jest źle, słyszałem opinie że tak jest strasznie ciężko, ja nad tą systematycznością popracuje i będzie OK ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znajoma ma problem, więc może wy pomożecie.
Kuliżanka waha się pomiędzy informatyką a logistyką. Sama nie wie, co w życiu chce robić - niby problem nieciekawy, ale jednak możecie pomóc.

Byłoby fajnie, jakby zarówno studenci informatyki, jak i logistyki wypowiedzieli się, jak właściwie jest na tych kierunkach (co z tego, że różne uczelnie, szczegół). Szczególnie zależy mi na studentach logistyki ;-) Spróbujcie zachęcić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2010 o 17:32, ww3pl napisał:

Szczególnie
zależy mi na studentach logistyki ;-) Spróbujcie zachęcić.


Hehehhe, niech zgadnę- idziesz na logistykę? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak pójdzie na informatykę, to niezależnie od jej wyglądu, nawet jak wygląda "jak idź stąd", będzie Miss Kierunku.

To tyle w temacie zalet informatyki dla dziewczyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2010 o 17:32, ww3pl napisał:

Znajoma ma problem, więc może wy pomożecie.
Kuliżanka waha się pomiędzy informatyką a logistyką. Sama nie wie, co w życiu chce robić
- niby problem nieciekawy, ale jednak możecie pomóc.

Byłoby fajnie, jakby zarówno studenci informatyki, jak i logistyki wypowiedzieli się,
jak właściwie jest na tych kierunkach (co z tego, że różne uczelnie, szczegół). Szczególnie
zależy mi na studentach logistyki ;-) Spróbujcie zachęcić.

Na informatyce zapewne zostanie starościną grupy/roku.
U siebie na infie mam bardzo zdolną dziewczynę. To kwestia predyspozycji. Jeśli jej nie będzie przeszkadzało, że będzie "rodzynkiem" (bo dziewczyn jest naprawdę niewiele) i dobrze się czuje z matematyki (naprawdę matematyki jest mnóstwo, zwłaszcza na pierwszych latach), to może śmiało iść na informatykę. Na 3/4 roku sporo osób już jest w stanie złapać pracę w zawodzie. Generalnie, na informatyków jest zapotrzebowanie.

To z perspektywy informatyki na polibudzie, na uniwerkach informatyka podobno trochę inaczej wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednak się spotkamy na PW. Po rozważeniu pros and cons doszedłem do wniosku, że nie ma sensu pchać się na UW. Zbyt dla mnie wymagająca uczelnia. Nawet jakby mi się udało utrzymać, to okupiłbym to dużą nadwagą, wypadającymi włosami i ogólnym zamuleniem, więc no nie kalkuluje się. Wybieram się na EITI na PW, dobry, prestiżowy kierunek, ludzie z tego co widziałem w miarę normalni, więc no może będzie normalniej. Także jak przyjdzie co do czego, to jakoś musimy się zgadać. I pochwal się, gdzie się dostałeś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Filologia Polska na Kaliskim UAM :) Tam się chciałem dostać. Poszedłbym chętnie gdzieś w świat, ale wiadomo kasa ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj dostałem wyniki rekturacji i dostałem się na Zarządzanie na UMCS. Pierwszy semestr trzeba będzie się przemęczyć, żeby zajęcia nie pokrywały się tymi z Informatyki na innej uczelni, ale potem powinno być łatwiej :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2010 o 23:15, Gierlo napisał:

Filologia Polska na Kaliskim UAM :)

A kadra profesorska, że się tak wyrażę, przyjeżdża do was z Poznania, czy macie już swoich
jakiś stałych w Kaliszu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować