Zaloguj się, aby obserwować  
conradzik

Jakie studia?

3948 postów w tym temacie

No i pupa, tylko 9 osób z rezerwowej się dostało dalej na informatykę. Teraz pozostaje czekać do 22 lipca, może się jeszcze 4 osoby rozmyślą... Ale jakoś nie jestem nastawiony optymistycznie do tego, tak szczerze mówiąc. Ale nie ma co gdybać, pożyjemy zobaczymy, najwyżej sobie przepiszę oceny z WAT-u po semestrze i na Eletronikę, Informatykę i telekomunikację pójdę. Wkurza mnie jednak to, że na niektórych kierunkach listy się przesunęły o ponad 100 miejsc, a tutaj głupich 13 nie może przeskoczyć... Aj, idę spać, przynajmniej nie będę o tym na razie myślał,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2010 o 21:08, gothicsheep napisał:

A ja jednak udaje sie do Wawy. Po 5 dniach pobytu w stolicy juz mam jej dosc, ale nie
ma sie co zniechecac. ;P


UKSW? W końcu stosunki czy Administracja? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2010 o 21:58, shinoda napisał:

UKSW? W końcu stosunki czy Administracja? ;>

Tak, stosunki. Mimo wszystko jednak najlepsza opcja, jesli chodzi o moje preferencje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2010 o 22:05, gothicsheep napisał:

> UKSW? W końcu stosunki czy Administracja? ;>
Tak, stosunki. Mimo wszystko jednak najlepsza opcja, jesli chodzi o moje preferencje.


W takim razie do zobaczenia, na spotkaniach integracyjnych we Flisie z drugim rokiem;> Drugi rok stosunków już wam pokaże jak sie studiuje na UKSW;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2010 o 17:13, ww3pl napisał:

No, przesunąłem się na 218 miejsce na anglistyce na UW (z 298). Kto wie, może mam jeszcze
szansę ;-)

Spojrzalem na twojego posta i postanowilem sprawdzic na forum UW, jakie ludzie tam progi podaja i ponoc w tym roku wyniosl on ponad 91 pkt. o_O XD A ja glupi sie nad tym w liceum zastanawialem, ale dobrze ze zapal w miare szybko opadl, a jezyka i tak mozna sie przeciez uczyc na wiele innych sposobow.

Z ciekawosci zapytam, skoro nie anglistyka, to co wybrales? Wyniki miales naprawde niezle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Warszawie już na nic innego nie było sensu składać, zostałem na anglistyce w Białymstoku. Będę starał się przenieść w najbliższym czasie.
Ugh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

złożyłem już papiery na Automatykę i Robotykę na Politechnice Śląskiej a dzisiaj dostałem maila, że zakwalifikowano mnie z listy rezerwowej na budownictwo. Teraz mam dylemat na co iść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2010 o 19:56, bartog123 napisał:

Jak myślicie, mam jeszcze szanse na akademik? A no i czy moge wysłać podanie o akademik
pocztą ? Kurcze... jestem w kropce.


A gdzie Ty będziesz studiował? Zazwyczaj uczelnie przeznaczają jakąś pulę miejsc dla świeżaków, a pozostałe są już pozajmowane od czerwca (nieraz - vide u mnie :) - od maja) dla studentów wyższych lat.

Moja rada - zadzwoń, to nie boli a dowiesz się wszystkiego co chcesz :) Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2010 o 08:51, Dark_elves napisał:

A kadra profesorska, że się tak wyrażę, przyjeżdża do was z Poznania, czy macie już swoich
jakiś stałych w Kaliszu?


Kalisz, mimo ''zamiejscowego'' względem Poznania położenia jest wydziałem. Każdy wydział na UAM (zapewne na pozostałych uczelniach wyższych też) musi spełniać określone kryteria pod względem kadry, tzn. musi posiadać kilku (nie pamiętam dokładnie ilu) profesorów na stałe. W pozostałych ośrodkach zamiejscowych UAM takiego obowiązku nie ma, ponieważ każdy z nich podlega pod przynajmniej jeden wydział mający siedzibę w Poznaniu. Na miejscu zazwyczaj jest określona kadra (dr i mgr - choć wątpię, żeby np. Śrem ich posiadał) a profesorowie, że tak powiem, dojeżdżają przeważnie kilka razy na semestr. Czasami jest tak, że kadra z ośrodków zamiejscowych ma zajęcia również w Poznaniu.

Jednym z kilku plusów bycia w wolontariacie, zwanym samorządem, jest bycie na bieżąco ze sprawami, które dzieją się "u góry" :) i tak oto dowiedziałem się, że Kalisz ma jak na warunki UAMowskie niesamowite "plecy" w postaci (nie dam sobie ręki uciąć, ale na 99%) prorektora Krasowskiego, dzięki któremu powstał tam wydział. Jest wydział, są (bo muszą się znaleźć) pieniądze. Ale to już inna bajka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym roku idę do LO i zaczynam się już zastanawiać nad studiami. Kierunek to coś w stylu filologia polska/filozofia, chociaż raczej to pierwsze, gdyż słyszałem, że po tym drugim tak sobie z pracą, chociaż to też zależy. W każdym razie - czy BARDZO BARDZO trudno się dostać na te kierunki na uniwersytety w Warszawie czy Krakowie? Pytam tylko czysto teorytycznie, gdyż jeszcze trochę czasu mam, a chciałem się tylko trochę zorientować, bo nie bardzo te tematy znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2010 o 20:57, mikim napisał:

W tym roku idę do LO i zaczynam się już zastanawiać nad studiami. Kierunek to coś w stylu
filologia polska/filozofia, chociaż raczej to pierwsze, gdyż słyszałem, że po tym drugim
tak sobie z pracą, chociaż to też zależy. W każdym razie - czy BARDZO BARDZO trudno się
dostać na te kierunki na uniwersytety w Warszawie czy Krakowie? Pytam tylko czysto teorytycznie,
gdyż jeszcze trochę czasu mam, a chciałem się tylko trochę zorientować, bo nie bardzo
te tematy znam.



Pamiętaj tylko, że po takich kierunkach ciężko znaleźć konkretną pracę. Po filozofii praktycznej nie znajdziesz nic pewnego, bo sam kierunek nie daje ci zawodu tylko wiedzę. Po filologii polskiej możesz spróbować zostać nauczycielem lub zostać na uczelni i zgłębiać tajniki polskiego języka. Nuda. Na filozofie raczej łatwo się dostać bo ten kierunek jak już ktoś wybiera to albo ma bogatych starszych i nie dba o przyszłość albo po prostu obiera go jaki drugi razem z czymś innym. Filologia polska z tego co się orientuję nie jest tak mocno oblegana by dostać się było ciężko, jednakże matura z polskiego rozszerzona musi być na wynik w okolicach 80%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że interesujesz się tym zawczasu. Ja zacząłem się zastanawiać nad kierunkiem tak z miesiąc przed maturą (ech... kiedy to było ;). Z perspektywy czasu żałuję, że najpierw myślałem o kierunku a dopiero potem o zawodzie. Przyłożyłbym się wtedy do matmy...

Anyway, dlaczego FP? Jakieś dalekosiężne plany związane ze specjalnością? Powiem szczerze, że u nas ten kierunek należy do tych mniej perspektywicznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Na UW nikt z moich znajomych nie dostał się na prawo... chore progi były i tyle. Co do innych kierunków, to pewnie podobnie. Ucz się na moim błędzie, nie opierdzielaj się przez 3 lata, to bez problemu znajdziesz dobrą uczelnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować