Zaloguj się, aby obserwować  
conradzik

Jakie studia?

3948 postów w tym temacie

Dnia 27.07.2010 o 21:43, bartog123 napisał:


Na UW nikt z moich znajomych nie dostał się na prawo... chore progi były i tyle. Co do
innych kierunków, to pewnie podobnie. Ucz się na moim błędzie, nie opierdzielaj się przez
3 lata, to bez problemu znajdziesz dobrą uczelnie.

Eee, mozna sie opierdzielac przez 3 lata i jechac na trojach (bo niby po co wiecej?), a jak ktos jest zdolny i myslacy, to na maturze sobie bez problemu poradzi. Zreszta w wiekszosci wypadkow ten egzamin, to loteria. Kujony pisza slabo, luzacy bardzo dobrze. A to komus temat nie podpasuje, a to sluchanie na maturze z anglika kompletnie niezrozumiale, nie wspominajac juz nawet o egzaminatorach... Zbyt duzo niescislosci sie sklada na to, by moc powiedziec, ze matura odzwierdziedla realne mozliwosci danej osoby w danym przedmiocie, bo w rzeczywistosci wcale tak nie jest.

A co do rozmyslania nad studiami za wczasu, to zapewniam, ze przez te 3 lata w liceum wszystko sie moze odmienic. Naprawde. Ja sam tak naprawde nie wiem, co chce w zyciu robic. Poki co, wybralem stosunki miedzynarodowe i od pazdziernika zobaczymy, jak to bedzie sie ukladac w moim przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2010 o 20:48, conradzik napisał:

99%) prorektora Krasowskiego, dzięki któremu powstał tam wydział. Jest wydział, są (bo
muszą się znaleźć) pieniądze. Ale to już inna bajka ;)

Z prorektorem Krasowskim miałem dwa egzaminy na studiach:) Oba na 3,5:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po prostu filologia najbardziej mi odpowiada, no, po części w związku z pewnymi planami :P. Nie wiem, czy się uda, ale zamierzam nieźle przykoksić w nauce od teraz, chociaż zamiary mogą nie wystarczyć. W każdym razie dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2010 o 09:38, mikim napisał:

Po prostu filologia najbardziej mi odpowiada, no, po części w związku z pewnymi planami
:P. Nie wiem, czy się uda, ale zamierzam nieźle przykoksić w nauce od teraz, chociaż
zamiary mogą nie wystarczyć. W każdym razie dzięki.


Jak wynika z m.in. z tego rankingu - http://www.uczelnie.pl/nu.asp?p=2064,2009 "sama" filologia Polska nie należy do tych najbardziej obleganych kierunków. Poza tym, ja z dobrymi wynikami (ale nie szałowymi) dostałem się bez problemu na Gospodarkę Przestrzenną na UAM, gdzie wg powyższych rankingów było 7-8 osób na miejsce. Także bez obaw ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>jednakże matura z polskiego rozszerzona

Dnia 27.07.2010 o 21:02, Sarturias napisał:

musi być na wynik w okolicach 80%.

Mi wystarczyło 60% z rozszerzenia by się dostać na filologię polską na UJ, więc na ten kierunek akurat łatwo się dostać. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim;) Przede mną 4 klasa technikum ekonomicznego i muszę pomału myśleć o wyborze odpowiednich studiów. Zaczynam się zastanawiać nad kierunkiem Ekonomia na UAM w Poznaniu (studia zaoczne), proszę napiszcie jak wam tam latka zleciały czy jest ciężko, jak wygląda sprawa zaliczeń itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2010 o 13:37, Dark_elves napisał:

/.../
Na jakim wydziale na UAM-ie jest Ekonomia?


Chyba na wydziale Prawa i Administracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2010 o 14:48, czes napisał:

Chyba na wydziale Prawa i Administracji.

Na UAM-ie na bank nie ma Ekonomii. Na WPiA jest tylko prawo, administracja, europeistyka i zarządzanie

melodia8
Tutaj to się zgodzę, chodź uważam, że zarządzanie jest jak już fajniejsze i bardziej elastyczne jeśli chodzi
o rynek pracy, z drugiej strony za kilka lat rynek będzie bardzo nasycony ze względu na mnogość absolwentów
tego kierunku na uczelniach prywatnych. Mój kolega z klasy z liceum niedawno skończył studia I stopnia na UE, właśnie zarządzanie i bardzo sobie chwali ten kierunek, na ekonomii niestety nikogo nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2010 o 21:43, bartog123 napisał:


Na UW nikt z moich znajomych nie dostał się na prawo... chore progi były i tyle. Co do
innych kierunków, to pewnie podobnie. Ucz się na moim błędzie, nie opierdzielaj się przez
3 lata, to bez problemu znajdziesz dobrą uczelnie.


W tym przypadku zdarza się też tak, że nawet największe kujony nie mogą się dostać na swój wymarzony kierunek, a to dla tego że Warszawa i UW jest oblagana przez studentów. Większość z nich nie wie, ze lista uczelni nie kończy się na UW. Studiuję politologię na WSFiZ w Warszawie i szczerze mogę polecić wszystkim tą uczelnię. Jest tu wiele kierunków takich jak prawo, finanse i rachunkowość, psychologia itd. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2010 o 18:02, bartog123 napisał:

Mógłby ktoś podać uczelnie w Warszawie, gdzie istnieje kierunek Geodezja i Kartografia
?

na pewno jest taki kierunek na Uczelni Warszawskiej mój brat tam studiuje i jest zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UW jest przereklamowane. Ja się nie dostałam kiedyś tam na ochrnonę środowiska i poszłam do innej szkoły wyższej - WSPiRR w Falentach pod Wawą. Nie żałuję swojego wyboru. Co prawda płacę za studia, jednak jest to kwota niewielka w porównaniu do poziomu nauczania. Poza tym mam normalne stypendia, jak na państwowych uczelniach. Nie wspomnę też o atmosferze, która jest nieporównywalnie lepsza niż w takich molochach jak UW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale na jakiej podstawie tak twierdzisz? Zrozumiałbym, gdybyś studiowała chociaż rok na UW, w tym momencie opisujesz to tylko i wyłącznie z perspektywy rozgoryczonego studenta, którego na danej uczelni nie chcieli...

Mówiąc inaczej - jesteś skrajnie nieobiektywna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2010 o 21:11, lord0 napisał:

czy UAM ujawnił gdzieś liste osób przyjętych wraz z liczbą punktów ?

Jak brałeś udział w rekrutacji na UAM, to po jej zakończeniu każdy dostawał listę
rankingową na swoim indywidualnym koncie IR,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam problem. Jestem po I roku administracji, niedługo jadę na poprawkę egzaminu. Ale póki co pracuję w Gdańsku (a pochodzę spod Częstochowy). Mam możliwość zostania w pracy w kancelarii komornika na stałe (póki co 7zł/h ale może będzie więcej, zresztą lekko 1.5k będzie za miesiąc) i tak też doradzają mi ci pracownic. Tylko, że radzą studiowanie prawa bo po administracji nic nie ma a po prawie owszem. Wtedy musiałbym studiować zaocznie bo inaczej pewnie bym nie ogarnął tego wszystkiego. Jak myślicie dobry pomysł? Wiem jak teraz ciężko z pracą ale nie chce mieć roku studiów w plecy (choć może lepiej rok w plecy niż 5 bezsensownych lat studiów) i zostawiać całego życia na drugim końcu Polski...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2010 o 18:20, Witcher1990 napisał:

Słuchajcie mam problem. Jestem po I roku administracji, niedługo jadę na poprawkę egzaminu.
Ale póki co pracuję w Gdańsku (a pochodzę spod Częstochowy). Mam możliwość zostania w
pracy w kancelarii komornika na stałe (póki co 7zł/h ale może będzie więcej, zresztą
lekko 1.5k będzie za miesiąc) i tak też doradzają mi ci pracownic. Tylko, że radzą studiowanie
prawa bo po administracji nic nie ma a po prawie owszem. Wtedy musiałbym studiować zaocznie
bo inaczej pewnie bym nie ogarnął tego wszystkiego. Jak myślicie dobry pomysł? Wiem jak
teraz ciężko z pracą ale nie chce mieć roku studiów w plecy (choć może lepiej rok w plecy
niż 5 bezsensownych lat studiów) i zostawiać całego życia na drugim końcu Polski...

1 rok w plecy nie jest wielkim problemem. Sam taki rok sobie zaliczyłem, choć z nieco innych powodów i nie żałuję, bo teraz zarabiam dobrze (ale kierunek techniczny i zawód dość trudny i odpowiedzialny. Bardziej niż prawnika, bo jednym naciśnięciem guzika może ktoś umrzeć, lub stracić kończyny). Studiowanie na raz administracji i prawa nie będzie wielkim problemem raczej, bo jest duża szansa, że wiele przedmiotów będziesz miał takich samych, więc nie będzie to duże obciążenie czasowo fizyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować