Zaloguj się, aby obserwować  
conradzik

Jakie studia?

3948 postów w tym temacie

Tak słyszałem, że administracje dałbym radę studiować dziennie łącząc to z pracą ale gdybym miał studiować dwa kierunki i pracować... OMG no life:)
Co sądzisz o samym prawie? Jutro wypytam u siebie w pracy ludzi dokładnie co i jak bo póki co słyszę tylko opinie, że jest ciężko. A gdzie jest łatwo?
Rozumiem, że plan przeprowadzki i zmiany kierunku popierasz? Jakby na to nie patrzeć lecą już lata pracy Zusy itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2010 o 18:41, Witcher1990 napisał:

Tak słyszałem, że administracje dałbym radę studiować dziennie łącząc to z pracą ale
gdybym miał studiować dwa kierunki i pracować... OMG no life:)
Co sądzisz o samym prawie? Jutro wypytam u siebie w pracy ludzi dokładnie co i jak bo
póki co słyszę tylko opinie, że jest ciężko. A gdzie jest łatwo?
Rozumiem, że plan przeprowadzki i zmiany kierunku popierasz? Jakby na to nie patrzeć
lecą już lata pracy Zusy itp...

Mam kumpla po administracji i zalecam Ci zrobić wszystko by skończyć prawo ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2010 o 18:55, Witcher1990 napisał:

Ahahaha aż tak źle?:D

No kolega akurat zaczyna w ZUS od groszowych sum i wciąż ma nadzieję, że znajdzie coś u prywaciarza, wtedy jest już dobrze, bo specjalista tego typu w dużej firmie to skarb, ale trudno się na coś takiego załapać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2010 o 18:41, Witcher1990 napisał:

Co sądzisz o samym prawie? Jutro wypytam u siebie w pracy ludzi dokładnie co i jak bo
póki co słyszę tylko opinie, że jest ciężko. A gdzie jest łatwo?


Na większości uczelni nie jest ciężko, a jak wypadają ich absolwenci na egzaminach na aplikacje możesz sobie sprawdzić w internecie. Ze skończeniem kierunku na nich nie powinno być problemu, z dostaniem się na aplikację - większy, nie mówiąc o jej skończeniu. Niestety nie ma już ministra Ćwiąkalskiego, za którego egzamin wstępny odsiał 85% absolwentów, ale jest projekt ustawy zmieniający egzaminy wstępne: będą wprowadzone limity i sam egzamin będzie trudniejszy.

Obecnie sytuacja jeśli chodzi o zdawalność wygląda tak:

Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury, Analiza wyników konkursu na aplikację ogólną (rok 2009):
Odsetek osób z wynikiem pozytywnym z danej uczelni do liczby osób, które przystąpiły z danej uczelni:
Uniwersytet Jagielloński - 46,43%
Uniwersytet Szczeciński - 27,66%
Uniwersytet Warszawski - 26,60%
UMK w Toruniu - 23,76%
UAM w Poznaniu - 15,00%
Uniwersytet Wrocławski - 13,43%

Aplikacja radcowska 2008:
UJ - 22,10%
UW - 14,74%
UWr - 12,47%
UAM - 11,75%
http://www.ms.gov.pl/aktual/aplikacja/radcowska/rad3.pdf

W egzaminach na wszystkie aplikacje w ostatnich latach Uniwersytet Jagielloński zdecydowanie wyprzedza resztę uczelni, ale poprzeczka też jest dużo wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UAM widzę cieniutko:) A tak mi zachwalali tę uczelnię jak wybierałem:) Jak to teraz
wygląda na egzaminie wstępnym 250 pytań i na 150 muszę odpowiedzieć poprawnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

byłem na stażu w urzędzie skarbowym to mi radzili bym spieprzał gdzie pieprz rośnie od administracji ,kasa słaba .Słyszałem ,że po administracji sądowej są dobre perspektywy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Administracja sądowa? Ale co to jest jakaś specjalizacja po administracji , czy po prostu
niektóre uczelnie prowadzą taki kierunek, bo nie spotkałem się z tym wcześniej. Wiem tylko,
że na niektórych uniwersytetach Administracja jest prowadzona na wydziałach Nauk Społecznych,
a na niektórych na PiA, co siłą rzeczy determinuje fakt, prowadzenia różnych przedmiotów na kierunkach
o tej samej nazwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy studiuje ktoś tutaj archeologię? Interesowałyby mnie szczególnie opinie o wydziale na UAM w Poznaniu oraz UMK w Toruniu. Jak sprawa ma się z praktykami? Czy wybierając kierunek taki jak orientalistyka, mam szansę na wyruszenie poza granice Polski?

Do Poznania mam bliżej, ale do Torunia właśnie dostał się kumpel (archeologia podwodna) i mimo, że nie wypytałem go jeszcze o szczegóły, to wiem, że ma wolne mieszkanie. Byłoby zabawniej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Mam koleżankę na archeologii śródziemnomorskiej na UAM. Wiem, że była na
praktykach w Egipcie, wiem jednak też, że musiała trochę za nie zapłacić, więc
podejrzewam, że na innych specjalizacjach też takie możliwości są, jednak nic za darmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was takie pytanko, które jest dla mnie bardzo ważne, bo muszę podjąć decyzje co do przygotowań do matury. Chciałbym się dostać na Uniwersytet Gdański, na wydział Zarządzania, a jako kierunek/specjalizacje (nie wiem jak to się nazywa fachowo, wybaczcie) wybrać informatykę i ekonometrię. Zapoznałem się już z przedmiotami jakie muszę zdawać na maturze, ale mam pytanie odnośnie matematyki. Otóż czy sądzicie, że mam szanse dostać się na te studia z matura podstawową z w/w przedmiotu, czy też koniecznością jest napisanie matury z zakresu rozszerzonego? Wolałbym nie pisać rozszerzenia, chociaż matematykę w szkole mam na tym właśnie poziomie.

Z góry dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Podejrzewam, że dostać się na te studia to jedno, ale utrzymać się na nich
może być ciężej. Myślę, że poziom matematyki tam może być o wiele wyższy ,niż
matury na poziomie rozszerzonym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę się zgodzić z przedmówcą. Matura rozszerzona to mały pikuś w porównaniu z tym co cię czeka na Informatyce i Ekonometrii. Ja polecam zdawać rozszerzoną, bo nauczysz się więcej jednak matematyki przed studiami. Podstawa to jest śmiech IMO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2010 o 16:30, LESZ3u napisał:

Czy studiuje ktoś tutaj archeologię? Interesowałyby mnie szczególnie opinie o wydziale
na UAM w Poznaniu oraz UMK w Toruniu. Jak sprawa ma się z praktykami? Czy wybierając
kierunek taki jak orientalistyka, mam szansę na wyruszenie poza granice Polski?


Mam koleżankę, która w tym roku ukończyła archeologię na UAM i generalnie była zadowolona ze swoich studiów, a co do praktyk to ona od chyba 3 lat jeździła do Turcji - na pół roku, trzy miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2010 o 16:30, LESZ3u napisał:

Czy studiuje ktoś tutaj archeologię? Interesowałyby mnie szczególnie opinie o wydziale
na UAM w Poznaniu oraz UMK w Toruniu. Jak sprawa ma się z praktykami? Czy wybierając
kierunek taki jak orientalistyka, mam szansę na wyruszenie poza granice Polski?

Do Poznania mam bliżej, ale do Torunia właśnie dostał się kumpel (archeologia podwodna)
i mimo, że nie wypytałem go jeszcze o szczegóły, to wiem, że ma wolne mieszkanie. Byłoby
zabawniej ;)

Nie wiem jak to wygląda na UAM czy UMK ale u mnie (Wrocław) mamy miesięczne praktyki na wakacjach (na terenie Polski, choć nie ma problemu żeby załatwić sobie też praktyki zagraniczne, za które jednak trzeba zabulić). Także na pewno masz szanse wyruszyć za granicę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ma jakieś plany na przyszłość związane z pracą? Od wyboru kierunku w znacznym stopniu zależy moja przyszłość, a nie chciałbym być bezrobotnym studentem na utrzymaniu rodziców. Myślałem też o prawie, ale tego nie robiłbym już z taką chęcią i zapałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2010 o 15:55, LESZ3u napisał:

A ma jakieś plany na przyszłość związane z pracą? Od wyboru kierunku w znacznym stopniu
zależy moja przyszłość, a nie chciałbym być bezrobotnym studentem na utrzymaniu rodziców.
Myślałem też o prawie, ale tego nie robiłbym już z taką chęcią i zapałem.


Z tego co wiem to teraz znowu wyjechała na pół roku do Turcji na wykopaliska. I ostatnio nie gadałyśmy na temat przyszłości więc trudno mi powiedzieć jakie ma dokładnie plany. Wiem tylko, że będzie się starać jak najwięcej wyjeżdżać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2010 o 17:20, mateuszbanach0 napisał:

słuchajcie, może ktoś mi wytłumaczyć jak to jest: studia płatne - można się dostać bez
problemów (jeśli się zapłaci)?

Nie do końca rozumiem o co chodzi w pytaniu, ale jeśli chodzi o uczelnie państwowe to
sprawa wygląda tak, że na studiach zaocznych ( płatnych) rekrutacja odbywa się do wypełnienia
limitu miejsc, przy czym najważniejsza jest kolejność zgłoszeń, a nie konkurs świadectw dojrzałości,
dodatkowo liczba miejsc na studia w tym trybie jest nieraz 5 do 8 razy większa niż na studiach dziennych
i rzadko zdarza się, że zostanie wypełniona do końca, dlatego praktycznie każdy kto ma maturę i
pieniądze może studiować. Jeśli chodzi zaś o uczelnie prywatne to no cóż.. tam są nastawieni
przede wszystkim na zysk, a poziom nauczania niejednokrotnie kuleje, choć nie na wszystkich, znam kilka
na prawdę niezłych uczelni prywatnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować