Zaloguj się, aby obserwować  
conradzik

Jakie studia?

3948 postów w tym temacie

Dnia 08.09.2010 o 21:26, Dark_elves napisał:

> słuchajcie, może ktoś mi wytłumaczyć jak to jest: studia płatne - można się dostać
bez
> problemów (jeśli się zapłaci)?
Nie do końca rozumiem o co chodzi w pytaniu, ale jeśli chodzi o uczelnie państwowe to
sprawa wygląda tak, że na studiach zaocznych ( płatnych) rekrutacja odbywa się do wypełnienia
limitu miejsc, przy czym najważniejsza jest kolejność zgłoszeń, a nie konkurs świadectw
dojrzałości,
dodatkowo liczba miejsc na studia w tym trybie jest nieraz 5 do 8 razy większa niż na
studiach dziennych
i rzadko zdarza się, że zostanie wypełniona do końca, dlatego praktycznie każdy kto ma
maturę i
pieniądze może studiować. Jeśli chodzi zaś o uczelnie prywatne to no cóż.. tam są nastawieni
przede wszystkim na zysk, a poziom nauczania niejednokrotnie kuleje, choć nie na wszystkich,
znam kilka
na prawdę niezłych uczelni prywatnych


aha, to takie buty. dzieki, juz lapie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, chciałem zapytać, bo może ktoś się orientuje - gdzie mogę iść na studia pisząc na maturze: rozszerzone: geografię, matematykę i angielski. O ilość punktów się raczej nie martwię, ale nie mam pojęcia jaki kierunek byłby dla mnie - myślałem o ekonomii, ale szybko zrezygnowałem, bo teraz duże bezrobocie panuje wśród absolwentów, którzy skończyli właśnie te kierunki. Myślę o politechnice, ale nie mam pojęcia jaki wydział by mi odpowiadał, bo nie przepadam za fizyką, a tam jest chyba bardzo ważna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2010 o 09:56, iqorinho napisał:

Hej, chciałem zapytać, bo może ktoś się orientuje - gdzie mogę iść na studia pisząc na
maturze: rozszerzone: geografię, matematykę i angielski. O ilość punktów się raczej nie
martwię, ale nie mam pojęcia jaki kierunek byłby dla mnie - myślałem o ekonomii, ale
szybko zrezygnowałem, bo teraz duże bezrobocie panuje wśród absolwentów, którzy skończyli
właśnie te kierunki. Myślę o politechnice, ale nie mam pojęcia jaki wydział by mi odpowiadał,
bo nie przepadam za fizyką, a tam jest chyba bardzo ważna...


Wydaje mi się, że mówienie o tym, że po ekonomii jest mnóstwo bezrobotnych trochę mija się z prawdą. Jeżeli się studiuję ekonomię na Uniwersytetach Ekonomicznych i wybiera odpowiednią specjalizację to potem nie ma żadnego problemu ze znalezieniem pracy. Sama w tym roku skończyłam zarządzanie ze specjalnością finanse i rachunkowość przedsiębiorstw - i muszę powiedzieć, że z mojego roku nikt nie miał problemów ze znalezieniem pracy. Tylko nie warto studiować kierunków ekonomicznych na zwykłych uniwersytetach czy innych - niewyspecjalizowanych uczelniach.
Co do politechniki to trudno mi określić co tam by podchodziło pod Twoje zainteresowania.
Najlepiej byś musiał wziąć listę kierunków i specjalności z uczelni z miasta, w którym zamierzasz studiować i zobaczyć o co tych specjalnościach jest napisane, jakie mniej więcej przedmioty tam będą - może Cie coś zainteresuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie mam jeszcze grubo ponad rok do matury ale się zapytam. Jakie studia mógłbym wybrać po maturach podstawowoych z angielskiego, polskiego, niemieckiego, matematyki i Wosu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na studia o jakim kierunku mam szansę się dostać po technikum budowlanym zdając maturę z polskiego, matematyki, angielskiego i geografii? Mam szanse na jakiś kierunek w zawodzie (tzn. budownictwo)? Czy muszę zdać fizykę albo chemię zamiast geografii (wolałbym tego uniknąć, ale jak mus to mus)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2010 o 16:17, Traitor napisał:

Na studia o jakim kierunku mam szansę się dostać po technikum budowlanym zdając maturę
z polskiego, matematyki, angielskiego i geografii? Mam szanse na jakiś kierunek w zawodzie
(tzn. budownictwo)? Czy muszę zdać fizykę albo chemię zamiast geografii (wolałbym tego
uniknąć, ale jak mus to mus)?


Po pierwsze podejście robisz nie od tej strony co trzeba, najpierw zorientuj się jakie przedmioty będą potrzebne na kierunki na które chcesz iść i wtedy te przedmioty bierz na maturę, bo co z tego, że weźmiesz przedmioty które są łatwe dla Ciebie jeśli potem będziesz się męczył na studiach ucząc się czegoś co Cie w ogóle nie interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2010 o 17:32, Nufiko napisał:

Po pierwsze podejście robisz nie od tej strony co trzeba, najpierw zorientuj się jakie
przedmioty będą potrzebne na kierunki na które chcesz iść i wtedy te przedmioty bierz
na maturę, bo co z tego, że weźmiesz przedmioty które są łatwe dla Ciebie jeśli potem
będziesz się męczył na studiach ucząc się czegoś co Cie w ogóle nie interesuje.

hmmm... niegłupie. Jednak będę zdawał fizykę (trochę mniej lubiany przeze mnie przedmiot niż geografia, ale bardziej mi się przyda na moim "wymarzonym" kierunku - z tego co widzę na stronach politechników/politechnik, czy jak się to tam pisze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2010 o 10:59, kaczek93 napisał:

Ja w sumie mam jeszcze grubo ponad rok do matury ale się zapytam. Jakie studia mógłbym
wybrać po maturach podstawowoych z angielskiego, polskiego, niemieckiego, matematyki
i Wosu?

Skoro jesteś dobry z dwóch języków, to polecałbym się przyłożyć, zdawać na rozszerzonym
i startować na lingwistykę stosowaną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2010 o 07:31, Dark_elves napisał:

Skoro jesteś dobry z dwóch języków, to polecałbym się przyłożyć, zdawać na rozszerzonym
i startować na lingwistykę stosowaną


Na lingwistykę stosowaną trzeba znać dwa języki nie dobrze, tylko bardzo dobrze - na pewno lepiej niż na poziomie liceum.

@Witcher - a co się robi po politologii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam znajomych na UW i wiem co nieco o studiach tam. Chociażby dziekanaty. Żeby cokolwiek załatwić, trzeba odstać swoje a jeżeli trafi sie jeszcze na czas, w którym szanowna pani pije kawę, to student ma przechlapane. Nie wiem dlaczego dominuje opinia, że prywatna uczelnia jest zawsze gorsza od państwowej. Mi się moja bardzo podoba i nie żałuję wyboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2010 o 23:50, Mogrim napisał:

Na lingwistykę stosowaną trzeba znać dwa języki nie dobrze, tylko bardzo dobrze - na
pewno lepiej niż na poziomie liceum.

Wszystko zależy od liceum i poziomów języków tam nauczanych. Z mojej klasy kolega i
koleżanka ukończyli w tym roku studia pierwszego stopnia na lingwistyce czyli jak widać
można. Fakt byli dobrzy, ale bez przesady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2010 o 23:51, piktavovere napisał:

Mam znajomych na UW i wiem co nieco o studiach tam. Chociażby dziekanaty. Żeby cokolwiek
załatwić, trzeba odstać swoje a jeżeli trafi sie jeszcze na czas, w którym szanowna pani
pije kawę, to student ma przechlapane. Nie wiem dlaczego dominuje opinia, że prywatna
uczelnia jest zawsze gorsza od państwowej. Mi się moja bardzo podoba i nie żałuję wyboru.


Taka opinia dominuje także wśród pracodawców i o to się w tym wszystkim rozchodzi. Dyplomy prywatnych uczelni są często bardzo wartościowe (Łazarski, Koźmiński, SWPS), ale pracodawca zawsze spojrzy przychylniejszym okiem na dyplom uczelni państwowej (a tym bardziej takiej jak UW).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie tworzenia grup na zajęciach, powie mi ktoś czy przy tworzeniu grup bierze się pod uwagę nazwiska (alfabetycznie) czy coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2010 o 13:03, Ha_Xior napisał:

Mam pytanie odnośnie tworzenia grup na zajęciach, powie mi ktoś czy przy tworzeniu grup
bierze się pod uwagę nazwiska (alfabetycznie) czy coś innego?

Wolna amerykanka. Zazwyczaj dziekanat robi grupy główne wg alfabetu ciachając po równo, ale jak jest miejsce w grupie to nie powinno być problemu w przeniesieniu się, ewentualnie wymiana z kimś innym. Często są też podgrupy (szczególnie na wszelkich laboratoriach) i tu już masz to, co sam sobie maczetą wytniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie sam wybierasz sobie grupę, taką która Ci odpowiada, poprzez zapisy internetowe
odbywające się przez system USOS ( Uniwersytecki system obsługi studentów). Myślę, że
to jest najlepsze rozwiązanie, a nie narzucanie komuś np 3 ćwiczeń w jeden dzień w dodatku
jeszcze jedno po drugim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy da się połączyć dwa kierunki dzienne? Dokładniej chodzi mi o:
1. realizacja i eksploatacja budynków
2. budownictwo drogowe
Wszystkie uczelnie prowadzą "zajęcia" tak samo, tzn. tyle samo godzin obowiązkowych (czy coś w ten deseń)? Da się sprawdzić na jakiejś stronie czy idzie pogodzić te dwa kierunki?

Ew. może ktoś poleci jakiś inny kierunek związany z budownictwem zamiast nr.1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Jasne, że się da, przynajmniej mam taką nadzieję bo w tym roku zaczynam drugi.
Ja na drugim, piszę wniosek o indywidualną organizację zajęć, co skutkuje tym że sam
sobie wybieram te godziny ćwiczeń, które mi nie kolidują z ćwiczeniami na pierwszym kierunku.
Z tym, że Ty chcesz zacząć od razu dwa? Czy studiujesz już?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2010 o 08:35, Dark_elves napisał:

Z tym, że Ty chcesz zacząć od razu dwa? Czy studiujesz już?

Wolałbym zacząć od razu dwa (w tym roku zdaję maturę), ale to się jeszcze zobaczy. Nie wiem... może drugi kierunek zacznę dopiero po roku...

Aha, dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować