Zaloguj się, aby obserwować  
conradzik

Jakie studia?

3948 postów w tym temacie

Dnia 16.02.2011 o 18:45, Rajazan napisał:

Dzięki za pozytyw. To biorę się ostro do nauki.


Potwierdza się to co mówiłem: "To wszystko zależy jakie kierunki łączysz i gdzie."
Studiując w Rzeszowie bez problemu można łączyć i 3 kierunki, studiując w Krakowie na UJ na prawie ciężko ogarnąć jeden. Zawsze można się zastanowić na akademią Frycza Modrzewskiego - tam się w ogóle nie trzeba uczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2011 o 14:26, Ombos napisał:

> Dzięki za pozytyw. To biorę się ostro do nauki.

Potwierdza się to co mówiłem: "To wszystko zależy jakie kierunki łączysz i gdzie."
Studiując w Rzeszowie bez problemu można łączyć i 3 kierunki, studiując w Krakowie na
UJ na prawie ciężko ogarnąć jeden. Zawsze można się zastanowić na akademią Frycza Modrzewskiego
- tam się w ogóle nie trzeba uczyć.


no bez przesady mam we fryczu znajomą i cisną ostro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2011 o 14:50, hammerfall87 napisał:

no bez przesady mam we fryczu znajomą i cisną ostro :)


Też tam mam znajomych i mają wakacje, zresztą trudno oczekiwać poziomu od uczelni gdzie przyjmuje się każdego, kto zapłaci czesne. Efektów tego ciśnięcia na prawie nie widać, bo w wynikach egzaminów na aplikacje wypadają tragicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, jest tu jakiś student budownictwa? Mam pytanko dotyczące przedmiotu - geometrii wykreślnej. Jak to wygląda na waszych uczelniach? Jest z tego egzamin? I jest tak ku***sko trudny że oblewa go 90% studentów jak u mnie? ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2011 o 15:11, tensam napisał:

Odradzam kierunki humanistyczne, bardzo ciężko z pracą po nich. Szkoda, że sam tego nie
wiedziałem kilka lat temu ;)

Wiesz co, po wszystkich kierunkach jest trudno (lub trudniej) o prace:P. Dzis papierek ma niemal kazdy i nie tylko liczy sie on czy doswiadczenie zawodowe...ale rowniez i smykalka do interesu oraz zainteresowanie tematem. Duzo zalezy od tego co soba reprezentujemy. Ci co zawsze daza do celu i nie robia wszystkiego na odwal (tzn przykladaja sie do tego na czym im zalezy) znajda prace chocby i po studiach humanistycznych.

Chyba nie ma takich kierunkow, po ktorych biora ludzi do pracy jak leci..xd

p.s. Jak ktos ma plecy to i bez szkoly zostanie prezesem. -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Plecy, wiadomo ;) jednak po humanistycznych wg mnie jest trudniej, przynajmniej jeżeli chodzi o pracę w zawodzie. Stracenie 5 lat po to by wylądować w Anglii na zmywaku nie jest dobrym rozwiązaniem. Myślę, że po kierunkach technicznych o wiele łatwiej o pracę, szczególnie teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jutro zaczynam zajęcia na studiach II stopnia. Inżyniera już mam;) Wybrałem specjalność inżynieria produkcji w przemyśle maszynowym.
Czy łatwo czy trudno o pracę po takim kierunku to nie wiem, czas pokaże ale na pewno łatwiej o pracę po takim kierunku aniżeli po historii sztuki i tym podobnych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2011 o 23:15, Jcl napisał:

Jakie studia są związane z historią i co można po nich robić?


Historia.
Można być historykiem.

Pozostałe kierunki na które wymagana jest historia na maturze raczej z historią wiele wspólnego nie mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2011 o 23:15, Jcl napisał:

Jakie studia są związane z historią i co można po nich robić?


Związne z historią?
Po prostu kierunek Historia.

Co można robić? Pewnie wiele rzeczy ale roboty mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2011 o 23:15, Jcl napisał:

Jakie studia są związane z historią i co można po nich robić?


Głownie można pracować w sejmie. A tak naprawdę to wśród studentów przedmiotów historycznych jest największy odsetek osób niepracujących w swoim zawodzie. Czyli ogólnie dość ciężko jest z pracą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2011 o 21:43, Thog napisał:

Co sądzicie o Finansach i Rachunkowości? Gdzie studiować w Łodzi? (dziennie)

Kupa :D
Uni chyba, chociaż wkurza mnie to, że nie ganiają studentów na praktyki co jest wg. mnie błędem.

Autor tego postu nie jest studentem, tylko mieszkańcem Łodzi więc być może nie mieć racji.

Btw. gdzie się dodaje sygnaturkę w opcjach konta? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2011 o 23:23, loczyn napisał:

Btw. gdzie się dodaje sygnaturkę w opcjach konta? :D


Nie ma tego w opcjach, jej zmiana (w formie tekstowej, naturiś) jest możliwa tylko podczas pisania posta, w polu Podpis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej,
Zamierzam zmieniać studia, i takie pytanie bo mnie pjwstk interesuje ;) Tyle że problem byłby z płatnością czesnego, nie orientujecie się może czy ta "Pożyczka studencka" w Polsce, starcza żeby zapłacić np. 600zl-1000zl/miesiąc ? Czy to tylko taka symboliczna kwota jest ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2011 o 00:47, Deathblade napisał:

Zamierzam zmieniać studia, i takie pytanie bo mnie pjwstk interesuje ;) Tyle że problem
byłby z płatnością czesnego, nie orientujecie się może czy ta "Pożyczka studencka" w
Polsce, starcza żeby zapłacić np. 600zl-1000zl/miesiąc ? Czy to tylko taka symboliczna
kwota jest ? ;)

Jeśli to to samo co kredyt studencki, to chyba wszędzie wynosi 600zł i z tego co
wiem jest "przyjaźnie" oprocentowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam pytanie. Jak to jest ze specjalnościami na studiach? Bo szukając na Uniwersytecie Łódzkim specjalności na ekonomii najwięcej jest do wyboru na pierwszym stopniu (mnie interesuje rynek kapitałowy). Zawsze myślałem że specjalność wybiera się na drugim stopniu ale jedyne co tam znalazłem to specjalność: ekobiznes, co raczej mało mnie interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2011 o 16:38, KoD997 napisał:

Hej, mam pytanie. Jak to jest ze specjalnościami na studiach? Bo szukając na Uniwersytecie
Łódzkim specjalności na ekonomii najwięcej jest do wyboru na pierwszym stopniu (mnie
interesuje rynek kapitałowy). Zawsze myślałem że specjalność wybiera się na drugim stopniu
ale jedyne co tam znalazłem to specjalność: ekobiznes, co raczej mało mnie interesuje.


Jest różnie. Czasem już przy kandydowaniu na studia trzeba zadeklarować grupę specjalności w ramach wydziału na który idziesz. Częściej jest jednak tak, że na danym kierunku specjalność wybiera się na drugim roku, jako że po prostu podstawa programowa (przedmioty) zaczyna się rozjeżdżać i nie ogarnie się wszystkiego. Można zawsze napisać podanie do dziekana o pozwolenie na studiowanie specjalności dodatkowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2011 o 00:47, Deathblade napisał:

Hej,
Zamierzam zmieniać studia, i takie pytanie bo mnie pjwstk interesuje ;) Tyle że problem
byłby z płatnością czesnego, nie orientujecie się może czy ta "Pożyczka studencka" w
Polsce, starcza żeby zapłacić np. 600zl-1000zl/miesiąc ? Czy to tylko taka symboliczna
kwota jest ? ;)


Do tego jeśli będziesz miał dobre wyniki to masz spore szanse na stypendium z Unii - 1000 zł (tyle, że działa to chyba tylko na dziennych).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować