Zaloguj się, aby obserwować  
conradzik

Jakie studia?

3948 postów w tym temacie

Jak uważacie, jest sens wybierania się na studia informatyczne (zaoczne) po skończeniu nie technikum, a zwykłego liceum? matmę zdawałem na poziomie podstawowym, liczę na około 70%+, pewnie to trochę za mało,
na razie rozważam czysto hipotetycznie, ale chętnie bym poszedł na któryś z kierunków ścisłych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2011 o 18:17, tigrowski napisał:

Wie ktoś jak sprawa z kierunkami związanymi z produkcją gier wygląda? W zeszłym roku
huczało, że Politechnika Śląska ma otworzyć informatykę z naciskiem na produkcję gier,
UŚ kierunek związany z tworzeniem scenariuszy, a AE czy coś takiego marketing związany
z grami, ale, jak można się było spodziewać, chyba pomysł upadł, prawda? Ktoś zna jakieś
szczegóły, czemu te kierunki nie powstały?



ciekawe ciekawe, sam bym sie chetnie dowiedzial.

a na turystyke matura z geografii nie jest obowiazkowa ? kumpela sie wybiera, ale za bardzo sie nie przykladala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2011 o 23:37, Paweuu napisał:

Jak uważacie, jest sens wybierania się na studia informatyczne (zaoczne) po skończeniu
nie technikum, a zwykłego liceum? matmę zdawałem na poziomie podstawowym, liczę na około
70%+, pewnie to trochę za mało,
na razie rozważam czysto hipotetycznie, ale chętnie bym poszedł na któryś z kierunków
ścisłych

Moi znajomi, którzy na rozszerzonej matmie osiągali wyniki 85% i lepsze mieli początkowo
problemy na informatyce. Z tego co wiem teraz niektóre Politechniki prowadzą przez cały wrzesień
zajęcia uzupełniające z matematyki, tylko nie wiem czy obejmuje to również studentów zaocznych.
Wszystko co tutaj opisałem ma miejsce na Politechnice Poznańskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kierunek ZARZĄDZANIE
Specjalność Grafika komputerowa i promocja internetowa

Studiuje ktoś takie coś? Mnie odstrasza to zarządzanie, nie wiem co to za twór jest w takiej mieszance, mógłby mi ktoś to przybliżyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2011 o 20:57, Paweuu napisał:

Kierunek ZARZĄDZANIE
Specjalność Grafika komputerowa i promocja internetowa

Studiuje ktoś takie coś? Mnie odstrasza to zarządzanie, nie wiem co to za twór jest w
takiej mieszance, mógłby mi ktoś to przybliżyć?


masz promocje internetową czyli to pewnie kierunek dla tych co myślą o własnej dzialaności lub jesli chcialbys pracowac w reklamie tak mysle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie odnośnie Filologii. Mam zamiar iść na studia do Krakowa, ale nie wiem na jakich uczelniach jest wydział filologii. Na UJ- jest, na Pedagogicznym- jest, znajdzie się gdzieś jeszcze? Na UJ składam papiery, ale Pedagogiczny mnie odstrasza, dlatego szukam alternatywy. I drugie pytanie, jak myślicie, czy po studiach filologicznych znajdę gdzieś prace? (Tak wiem, to 2. pytanie nie do tematu, ale...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2011 o 00:38, Malevyn napisał:

> Wie ktoś jak sprawa z kierunkami związanymi z produkcją gier wygląda? W zeszłym
roku
> huczało, że Politechnika Śląska ma otworzyć informatykę z naciskiem na produkcję
gier,
> UŚ kierunek związany z tworzeniem scenariuszy, a AE czy coś takiego marketing związany

> z grami, ale, jak można się było spodziewać, chyba pomysł upadł, prawda? Ktoś zna
jakieś
> szczegóły, czemu te kierunki nie powstały?


ciekawe ciekawe, sam bym sie chetnie dowiedzial.

a na turystyke matura z geografii nie jest obowiazkowa ? kumpela sie wybiera, ale za
bardzo sie nie przykladala.


Jak dalej Was to interesuje, to na Politechnice Koszalińskiej pokazali coś takiego: http://www.tu.koszalin.pl/pliki/mariuszl/028_informator_2011-12.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdawałem w tym roku matury rozszerzone z matematyki, geografii i angielskiego, spodziewane przeze mnie wyniki to w kolejności: 50-70%, 50-70% i 80-90%. Szukam głównie kierunków ekonomicznych, zwłaszcza w Poznaniu. Jeśli ktoś się w tym orientuje/coś słyszał na ten temat - czy Bankowość na wydziale FiR UE w Poznaniu jest sensownym i przyszłościowym wyborem? Bo mam trochę wątpliwości ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2011 o 01:23, BadVanquish napisał:

Zdawałem w tym roku matury rozszerzone z matematyki, geografii i angielskiego, spodziewane
przeze mnie wyniki to w kolejności: 50-70%, 50-70% i 80-90%. Szukam głównie kierunków
ekonomicznych, zwłaszcza w Poznaniu. Jeśli ktoś się w tym orientuje/coś słyszał na ten
temat - czy Bankowość na wydziale FiR UE w Poznaniu jest sensownym i przyszłościowym
wyborem? Bo mam trochę wątpliwości ;]

Myślę, że Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu generalnie jest dobrym wyborem, może poza
Towaroznawstwem. Dwóch moich znajomych tam studiuje z tym, że jeden Zarządzanie, a drugi
Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze, i obaj sobie cenią te studia. Z tego co wiem to pracują
już po studiach licencjackich. Myślę, że Bankowość tam to też niezły wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja robie magisterke na UE tylko, że w Krakowie i tak jak kolega wczesniej napisał pracuje, póki co w empiku, ale ostatnio po targach pracy miałem propozycje z BZWBK tylko pracy tam bym juz nie pogodził z nauka bo jest ona od pn.pt w godz. 9-17, wiec zajecia odpadają. Mój kuzyn studiuje tez na UE tylko zaocznie własnie bankowosc i pracuje w PKO. Takze jak tylko podoba Ci sie tematyka pieniądza i lubisz sprzedawac na allegro :P to sie nie zastanawiaj...aha, pamietaj tylko o jednej sprawie, dzisiejsza bankowosc to nic innego jak handel nastawiony maksymalnie na zysk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Moje pytanie dotyczy systemu rekrutacji na AGH. Chciałbym się upewnić czy dobrze zrozumiałem informacje podane na stronie uczelni, że pierwszeństwo na dany kierunek mają kandydaci którzy wybrali go jako kierunek główny. To znaczy, że jeżeli będę miał np. 800 pkt i nie dostanę się na mój kierunek główny to podczas tworzenia listy na mój kierunek alternatywny pierwszeństwo będą mieli Ci wszyscy którzy wybrali go jako główny nawet jeżeli będą mieli po 600 punktów? I jeszcze pytanie bonusowe: czy opłatę rekrutacyjną na AGH wnosi się za każdy kierunek na który się kandyduje czy płaci się raz za wszystkie? I gdyby ktoś mógł mi powiedzieć jak z tym wszystkim ^ jest na Politechnice Warszawskiej albo UJ też byłbym wdzięczny. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie służby wojskowej. Muszę podać swoją kategorię: dostałem A. Tyle, że przecież ci, którzy nie służą, zostają przeniesieni do rezerwy, taka opcja również widnieje. Rozumiem, że to o to chodzi? Zapodział mi się gdzieś ten świstek z komisji i nie za bardzo jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2011 o 11:23, MasterOfPuppets4 napisał:

Nie wiecie może kiedy są ogłaszane kierunki zamawiane na przyszly rok?

http://www.nauka.gov.pl/fileadmin/user_upload/Finansowanie/fundusze_europejskie/PO_KL/20110614_lista_wnioskow_ocenionych_pozytywnie.pdf
39 pierwszych uczelni z tej listy otrzyma dofinansowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, obecnie studiuję informatykę, jednak zdecydowanie nie jest to kierunek dla mnie :)) i z tegoż też powodu chciałbym dokonać lekkiej zmiany: posiadacie jakieś opinie o kierunku ''informatyka i ekonometria''? Warto iść? Bo w sumie kompletnie z informatyką nie chciałbym zrywać znajomości, a strasznie przez ten rok spodobały mi się studia ekonomiczne, stąd pytanie o ten kierunek :) z góry dzięki za odpowiedzi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam, mam pytanie dotyczące samej rekrutacji: mianowicie wyniki otrzymam z tego co mi powiedziano 30 tego miesiąca. Z koleii rekrutacja w uczelni na którą startuje jest do 5 przyszłego miesiąca. Moje pytanie brzmi czy zaksięgowanie wpłaty ma znaczenie?? tzn. czy wpływa to jakkolwiek na listy. nie wiem po prostu czy wysyłać kasę juz teraz czy poczekać na wyniki i wtedy ewentualnie wysłać, zależnie czy np. zdam. Czy jeżeli np. wyślę 30, w dniu otrzymania wyników, będę normalnie uwzględniony, czy muszę to zrobić wcześniej??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie może mieć wpływu na kolejność na liście, liczą się tylko punkty. Jeśli coś takiego by było że osoby wpłacające wcześniej kasę są przyjmowane najpierw to moim zdaniem można wtedy odwoływać się od wyników rekrutacji. Jedyne co może się liczyć to spóźnienie z zapłatą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam problem właśnie w związku z opłatą.Wpłaciłam oołate 16 czerwca, a ostateczny termin to 18 czerwca (na AWF). Opłata nadal nie została zarejestrowana na moim koncie na IRK. I obawiam się, że nie nastąpi to w termine.. to juz raczej pewne. ;/
Czy da się coś jeszcze zrobić? Może zadzwonić tam? POMÓŻCIEEEEEE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować