Zaloguj się, aby obserwować  
conradzik

Jakie studia?

3948 postów w tym temacie

Dnia 16.07.2011 o 18:28, Daronn_Darker napisał:

/.../
Brakło jej z 2%. Jeśli przedmioty są zgodne to chyba przepiszą jej. Chodzi o to żeby
nie straciła roku.

Progi na medycynę są chore, a potem mówią o lekarzach bez powołania. Ja się nie dziwię, skoro wymagane jest >90 % z chemii i biologii a i to może nie wystarczyć - wyścig szczurów i tyle ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2011 o 17:47, Pietro87 napisał:

> Moja kuzynka zawsze chciała iść na medycynę. Nie dostała się. Czy jeśli pójdzie
na biofizykę
> to będzie mogla sie na 2 rok przepisać na medycynę?
>

W jakim celu, że tak się zapytam ? Skoro się nie dostała, to chyba nie pisane jej "leczyć
ludzi" ? [czytaj chyba tu brak kwalifikacji]
Z tego co wiem to chyba nie będzie mogła, ale pewny w 100% nie jestem, musiał by ktoś
bardziej obeznany się wypowiedzieć.

No tak, bo jedna uczelnia ustala powołanie człowieka. Tak jak rozmawiałem z jedną osobą o znajomym, który miał mocne wyniki z matury i nie dostał się na prawo nawet na uksw. To osoba ta mi odpowiedziała tak- widać nie miał znajomości (przy czym sam pochodzi z rodziny prawniczej i zamierza się wybierać na prawo). Ot tyle na temat jak uczelnia lepiej wie o powołaniach
Ogółem z tego co słyszałem jeśli dopuszczają taką opcję to wtedy trzeba pisać egzaminy dodatkowe, chodzić na kursy nadrabiające. Przy czym jeśli kierunek poprzedni ma przedmioty te same lub powiązane to chyba odpuszczają. Ale tego nie jestem pewien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry, jakoś tak wakacje, basenik i zapomniałem odpisać. Shame on me

Dnia 13.07.2011 o 22:08, paweldomar1 napisał:

Ja zacząłem od lutego makro. Pewnie i mnie też widujesz - ja to taki wysoki, szczupły...
hm, nie chcę się powtarzać, ale to jest fakt :D Piotrbov mi da znać, który to Ty :P A
odlewanie się jest zdrowe. Patrz, nie musisz nawet piwa pić, nasz wydział to taki symulator
piwa :)

A ja i tak nie piję :P Co najwyżej komuś do towarzystwa. Nie wiem, chyba z nudów do tej toalety chodzę. A Piotrbov nie wie, który to ja. Co prawda namiętnie go męczę na gg o jakieś elektroniczne pierdoły, ale w realu śmy się jeszcze nie spotkali. Jakoś się ogarniemy :)

Dnia 13.07.2011 o 22:08, paweldomar1 napisał:

Oj tam oj tam:P W sumie tak, chciałem iść na informatykę, ale dostałem się na makro,
ale teraz stwierdzam, że to też nie jest takie złe ;)

Spoko, jak to mówił Król Julian "Naprawdę, to nic osobistego, po prostu jesteśmy od Ciebie lepsi" :P Nie no żartuję (wiem, słaby żart), makro to też spoko opcja- po prostu te klimaty telekomunikacji mnie nie jarają.

Dnia 13.07.2011 o 22:08, paweldomar1 napisał:

Hahahaha :D Me gusta ;) Nie no, owszem, są tacy, co programują i świata poza tym nie
widzą, ale kurde - u mnie w grupie 95% ludzi bo spoko goście, jak najbardziej normalni,
nie żadne nerdy. Ah, te stereotypy ;)

Wiesz, ja też nie z tych, co w ramach freetime''u diagonalizują sobie macierze albo jarają się nową wersją kompilatora C, ale faktem jest, że teraz (w wakacje znaczy, nie że teraz konkretnie) muszę nerdzić C++ i Javę, bo zamiast się tego uczyć, to rozkminiamy matematykę dyskretną. I zajebiście umiemy udowadniać, że jak z drzewa wyrzucisz ileś tam czegoś tam, to coś tam, ale jak szukałem praktyk, to z moimi skillami nawet na bezpłatnych by mnie wyśmiali :/ Esto no me gusta- esto es loco!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ląduje w tym roku na wydziale ETI gdańskiej polibudy? :> Mało znanych nazwisk (jak to na studiach chyba w sumie jest, ciężko żeby wszyscy szli na to samo =P), to może jakieś znane nicki będą. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2011 o 22:20, Adjatha napisał:

Ktoś ląduje w tym roku na wydziale ETI gdańskiej polibudy? :> Mało znanych nazwisk
(jak to na studiach chyba w sumie jest, ciężko żeby wszyscy szli na to samo =P), to może
jakieś znane nicki będą. ;P

ja ląduję na 3 semie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2011 o 23:36, kindziukxxx napisał:

ja ląduję na 3 semie :)


To wiem ;> Liczyłem na to, że może ktoś się trafi na roku. ;)
Ale przy okazji - orientujesz się jak są dzielone grupy na air? 110 osób, ile to grup? Będę studiował z kumplem z lic, fajnie byłoby trafić na siebie w grupie też. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o studiowaniu w Poznaniu? Tak przeglądam tutejsze wpisy i w sumie mało ludzi stamtąd się udziela. Jak to jest z życiem studenckim w tym mieście? A poziom, prestiż? Konkretnie Politechnika Poznańska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, jakoś dostałem się na informatykę do politechniki wrocławskiej :P
I mam teraz takie pytanko do innych osób studiujących ten przedmiot - jak wygląda program z matmy w pierwszym roku? Jakieś całki, pochodne, liczby zespolone? Czy też inne fajne rzeczy o których nigdy nawet nie słyszałem? :P Bo i tak w domu się ostatnimi czasy nudzę a tak to już bym się czegoś nauczył, zawsze to potem ułatwienie a nie patrzenie na wykładowcę z wielkimi oczami myśląc o czym on mówi i że to jakieś niepojęte jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2011 o 02:35, Foxeeney napisał:

Co sądzicie o studiowaniu w Poznaniu? Tak przeglądam tutejsze wpisy i w sumie mało ludzi
stamtąd się udziela. Jak to jest z życiem studenckim w tym mieście? A poziom, prestiż?
Konkretnie Politechnika Poznańska.

Poznań jest dobrym miejscem do studiowania:) Sam studiuję, mam sporo znajomych, którzy zdecydowali
się na Poznań mimo tego, że wcześniej mieszkali w zupełnie innych częściach Polski jak Zamość czy Białystok i
nie słyszałem, żeby ktoś żałował decyzji. Co do życia studenckiego to moim zdaniem tętni zwłaszcza w czwartki,
szczególnie na pierwszym roku trzeba zaopatrzyć się w mocną wątrobę:).Po za tym podobno nie zapomniane
są imprezy w akademikach, osobiście nie byłem jeszcze:)
Co do Politechniki Poznańskiej to się nie wypowiadam, bo to kompletnie nie moje klimaty. Mam kilku znajomych
na Informatyce i Budownictwie i wszyscy zgodnie mówią, że pierwszy rok był najgorszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na informatyce na Politechnice Warszawskiej na wydziela Elektroniki i Technik Informacyjnych, matma jest taka na pierwszym semestrze
https://eres.elka.pw.edu.pl/eres/wwersje$.startup?Z_ID_PRZEDMIOTU=ANA1 Analiza 1
https://eres.elka.pw.edu.pl/eres/wwersje$.startup?Z_ID_PRZEDMIOTU=ALIN Algebra Liniowa
https://eres.elka.pw.edu.pl/eres/wwersje$.startup?Z_ID_PRZEDMIOTU=LTM Logika i Teoria Mnogości

W tych linkach, masz podaną treść wykładu na cały semestr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2011 o 01:41, Adjatha napisał:

> ja ląduję na 3 semie :)

To wiem ;> Liczyłem na to, że może ktoś się trafi na roku. ;)
Ale przy okazji - orientujesz się jak są dzielone grupy na air? 110 osób, ile to grup?
Będę studiował z kumplem z lic, fajnie byłoby trafić na siebie w grupie też. :]

będzie coś około 4 grup, a jak chcesz z kumplem z liceum być, mail do dziekanatu z prośbą o umieszczenie was w 1 grupie :) ja tak w zeszłym roku robiłem i jestem ze wszystkimi kolegami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostałem się na elektronikę i telekomunikację, na polibudzie w Poznaniu. Wie ktoś mniej więcej czego się spodziewać na pierwszym roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2011 o 11:58, tykus napisał:

Dostałem się na elektronikę i telekomunikację, na polibudzie w Poznaniu. Wie ktoś mniej
więcej czego się spodziewać na pierwszym roku?

Nieprzespanych nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2011 o 12:51, hans_olo napisał:

Nieprzespanych nocy.


Nie zgadzam się. Jestem na podobnym kierunku, tylko, że na Politechnice Warszawskiej i jakoś ze snem nie miałem problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2011 o 13:01, Piotrbov napisał:

> Nieprzespanych nocy.

Nie zgadzam się. Jestem na podobnym kierunku, tylko, że na Politechnice Warszawskiej
i jakoś ze snem nie miałem problemu.

No widzisz, a ja jestem z Poznania i wiem o czym mówię. EiT na PP ma szerszy kurs programowania niż informatyka na PP i ogólnie studenci z tego kierunku na pierwszych semestrach większość czasu poświęcają nauce programowania. JA wprawdzie tego nie kończyłem, ale wiem coś o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2011 o 12:51, hans_olo napisał:

> Dostałem się na elektronikę i telekomunikację, na polibudzie w Poznaniu. Wie ktoś
mniej
> więcej czego się spodziewać na pierwszym roku?
Nieprzespanych nocy.

jestem na tym samym na PG, i jedyne nieprzespane noce były w weekendy i to nie od nauki :) a pierwszy semestr to najgłówniej matematyka i fizyka, jak to opanujesz to później 2 nie powinien być też taki straszny, Politechnika uczy też kombinowac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2011 o 13:33, hans_olo napisał:

No widzisz, a ja jestem z Poznania i wiem o czym mówię. EiT na PP ma szerszy kurs programowania
niż informatyka na PP i ogólnie studenci z tego kierunku na pierwszych semestrach większość
czasu poświęcają nauce programowania. JA wprawdzie tego nie kończyłem, ale wiem coś o
tym.


No widzisz, ale na PW do słów w kierunku Elektronika i Telekomunikacja, mamy dopisane Informatyka, więc na PW jest kierunek "Elektronika, Informatyka, Telekomunikacja", więc też mamy szeroki kurs programowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2011 o 13:36, Piotrbov napisał:

No widzisz, ale na PW do słów w kierunku Elektronika i Telekomunikacja, mamy dopisane
Informatyka, więc na PW jest kierunek "Elektronika, Informatyka, Telekomunikacja", więc
też mamy szeroki kurs programowania.

Skoro wszyscy chcecie opierać swoje dywagacje na tym, co jest w Gdańsku, Warszawie i reszcie świata, to proszę bardzo. Wiem co mówię, bo znam kilka osób z tego kierunku - nie gdzieś w powsinowie tylko konkretnie w Poznaniu. W te nieprzespane noce oczywiście wliczam imprezy, bo tych nigdzie się nie uniknie, ale prawdą jest, że studenci EiT na PP mają po prostu trudne życie. Mają najdłuższy, bodaj czterosemestralny kurs analizy matematycznej na PP (do tego doliczcie inne działy matematyki), co wiąże się z jednym z najbardziej ekstremalnych egzaminów tego typu w Polsce. Ja miałem dwa semestry z tym samym wykładowcą na AiZ i jako jeden z niewielu zdałem w pierwszym terminie. Jeśli umiesz trochę programować, to chwała Ci za to, ale nie myśl, że ktokolwiek da Ci z tego tytułu piąteczkę bez zrobienia odpowiednich projektów. EiT w Poznaniu to po prostu wycisk jakich mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.07.2011 o 13:48, hans_olo napisał:

Skoro wszyscy chcecie opierać swoje dywagacje na tym, co jest w Gdańsku, Warszawie i
reszcie świata, to proszę bardzo. Wiem co mówię, bo znam kilka osób z tego kierunku -
nie gdzieś w powsinowie tylko konkretnie w Poznaniu. W te nieprzespane noce oczywiście
wliczam imprezy, bo tych nigdzie się nie uniknie, ale prawdą jest, że studenci EiT na
PP mają po prostu trudne życie. Mają najdłuższy, bodaj czterosemestralny kurs analizy
matematycznej na PP (do tego doliczcie inne działy matematyki), co wiąże się z jednym
z najbardziej ekstremalnych egzaminów tego typu w Polsce. Ja miałem dwa semestry z tym
samym wykładowcą na AiZ i jako jeden z niewielu zdałem w pierwszym terminie. Jeśli umiesz
trochę programować, to chwała Ci za to, ale nie myśl, że ktokolwiek da Ci z tego tytułu
piąteczkę bez zrobienia odpowiednich projektów. EiT w Poznaniu to po prostu wycisk jakich
mało.

wszystko możliwe, jednak kierunki muszą się jednak trochę zgadzać, co do programowania, owszem trochę tego było, tylko akurat w moim przypadku to było najprostsze bo nie zaczynałem jak większość od zera, a projekty, -gra pokroju snake, asteroids, odtwarzacz MP3, wideo, konwerter plików, kompresor itp .. więc też nie tak słabo, ale 4 semy Anala? to sporo, ja miałem 2, co znaczy tyle że mają to samo tylko bardziej rozwinięte, a to już nic szczęśliwego :) ale jak będzie miał dokładnie to się przekona, bo mimo wszystko każdy rocznik jest trochę inaczej traktowany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2011 o 17:43, Daronn_Darker napisał:

Moja kuzynka zawsze chciała iść na medycynę. Nie dostała się. Czy jeśli pójdzie na biofizykę
to będzie mogla sie na 2 rok przepisać na medycynę?


Nie ma na to najmniejszych szans. Zakres materiału w obrębie przedmiotów o tej samej nazwie, na różnych kierunkach jest inny. Anatomia na kierunku lekarskim nie jest tozsama z anatomia na Ratownictwie Medycznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować