Zaloguj się, aby obserwować  
conradzik

Jakie studia?

3948 postów w tym temacie

Tylko wtrącę, że z jednej strony piszesz o kierunku oscylującym wokół programowania, a chwilę później, że nie interesuje Cie inżynieria oprogramowania. A właśnie tę specjalizację powinieneś wybrać jeżeli myślisz o zostaniu programistą. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko, czy z tym co będę zdawał: mat. rozsz, , ang. rozsz. i fizyka podst. , dostanę się na inżynierie budowlaną bez większych problemów?
Mimo, że jestem w klasie mat-inf, to jeszcze myślę na informatyką rozsz. i ewentualne udanie się w kierunku programisty. Chciałbym skupić się najpierw na matmie i fizyce w tym roku, po maturze iść na tą inżynierię i gdyby coś nie wypaliło(w co raczej powątpiewam, ale zawsze znajdę jakąś robotę) albo miałbym czas na naukę, to ewentualnie zdać jeszcze w następnym roku maturę z informatyki.
Z tego co mi wiadomo do matury można przystępować ponownie w okresie 5 lat od napisania swojej pierwszej bez ponownego zaliczania matematyki i polskiego, zgadza się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.09.2011 o 07:45, Gol_Galad napisał:

Z tego co mi wiadomo do matury można przystępować ponownie w okresie 5 lat od napisania
swojej pierwszej bez ponownego zaliczania matematyki i polskiego, zgadza się?


Liczy się 5 lat od otrzymania świadectwa maturalnego, czyli zaliczenia polskiego, matmy i języka obcego na podstawie. Możesz wtedy zdawać dowolny przedmiot dodatkowy. Jednak z tego co mówili nauczyciele w mojej szkole bardzo rzadko ponowne napisanie matury z danego przedmotu przynosi leszy rezultat niż za pierwszym razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2011 o 07:45, Gol_Galad napisał:

Takie pytanko, czy z tym co będę zdawał: mat. rozsz, , ang. rozsz. i fizyka podst. ,
dostanę się na inżynierie budowlaną bez większych problemów?


Zależy jak napiszesz maturę i gdzie chcesz pójść na tą inżynierie lądową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Zależy jak napiszesz maturę i gdzie chcesz pójść na tą inżynierie lądową.
Napisać jak na razie matematykę dobrze, angielski perfekcyjnie, a fizykę średnio(na ~50% max. wyceniam swoje siły jak na razie). Zacznijmy od Politechniki Białostockiej, dalej się pomyśli gdy będzie matura zdana. ^^

Dnia 27.09.2011 o 09:37, Piotrbov napisał:

Liczy się 5 lat od otrzymania świadectwa maturalnego, czyli zaliczenia polskiego, matmy
i języka obcego na podstawie. Możesz wtedy zdawać dowolny przedmiot dodatkowy. Jednak
z tego co mówili nauczyciele w mojej szkole bardzo rzadko ponowne napisanie matury z
danego przedmotu przynosi leszy rezultat niż za pierwszym razem.

Tu chodzi mnie o napisanie po prostu informatyki w kolejnym roku bez tych pozostałych, chcę się skupić na tych obowiązkowych przedmiotach jak na razie, aby nie mieć potrzeby ich poprawiania. Będę mógł wtedy spokojnie przygotować się. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie mam pytanko braszka dostał takie zadanie:

Janek szedł z Kolna do Sępopola cztery dni. Pierwszego dnia przebył trzecią część całej trasy, drugiego dnia połowę pozostałej części trasy. Trzeciego dnia, z powodu ulewnego deszczu, przeszedł tylko czwartą część reszty trasy. Na osi zaznacz miejsca noclegu Janka. Po ile kilometrów przeszedł każdego dnia cała trasa liczy 120km?


nie mogę znaleźć odpowiedniego tematu do tego posta więc wrzucam go tu proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
do piątku muszę złożyć deklarację maturalną, a nie mam pojęcia jakie studia wybrać.
Zastanawiałem się nad filologią rosyjską z angielską lub jakąś mniej popularną (japońska, chińska, arabska, skandynawska, etc.), w grę wchodzi Poznań, Wrocław lub w ostateczności Kraków. Co do matury - angielski rozszerzony na pewno, być może pokuszę się o rozszerzenie z polskiego (czy jest duża różnica między podstawą a rozszerzeniem?), nie jestem pewien moich zdolności w innych przedmiotach ;] Czy ktoś może mi doradzić lub odradzić któryś z ww. kierunków?
Doradca w szkole polecił mi również studia w Anglii. Czy ktoś tutaj w UK studiuje/studiował? Ciekawią mnie zwłaszcza wymagania uczelni odnośnie matury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>ciach

Napisz co ci w tym momencie najbardziej odpowiada. Do lutego ( około ) możesz bez problemu zmienić swoją deklaracje, co będziesz zdawał.

Co do polskiego. Jak się zastanawiasz to weź również rozszerzenie. Na studia lingwistyczne w Polsce rozszerzenie z polskiego jest wyżej punktowane niż podstawa. Ale co ci szkodzi nie wziąć. Przecież nic nie stracisz pisząc go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Em..ja studiuje w Irlandii, a podejrzewam, ze to dosc podobnie dziala jak w UK. Wymagania odnosnie matury roznia sie jedynie tym, ze (przynajmniej w IRL) podanie na studia sklada sie w inny sposob. Robi sie to nie w "normalny" sposob, tylko przez "international admissions". Wystarczy przetlumaczona matura i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie jesteś jednym z tych romantycznych uczniów, którzy święcie wierzą, że należy robić w życiu tylko to, co się kocha i że tylko pasja jest tak naprawdę ważna...

... daruj sobie te orientalne języki. Weź się za to, po czym znajdziesz pracę bez migrowania po kraju/świecie. Angielski + niemiecki opanowane w stopniu perfekcyjnym i możesz bawić się w tłumacza, uczysz się dalej i jesteś tłumaczem przysięgłym, uczysz się jeszcze więcej i jesteś jeszcze bardziej pożądany na rynku pracy.

W najlepszych uczelniach UK na rok przed maturą trzeba odbyć wywiad z władzami uczelni, wiele życzy sobie też wykaz ocen... na koniec roku, które najprawdopodobniej wystawią nam nauczyciele. Studiuję w kraju, ale szczerze powiedziawszy, ciężko mi polecić naukę za granicą, jeżeli nie decydujesz się na naprawdę prestiżowe uczelnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... silenie się na jakieś górnolotne stwierdzenia w obliczu prostego pytania... tak, właśnie za to kocham gram.pl

Różnica jest taka, że maks. liczba punktów to 40 i jest tylko jedna część - analiza tekstu, w stosunku do podstawy, gdzie jest 50 punktów i jest czytanie ze zrozumieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2011 o 21:39, Kapizak1 napisał:

Doradca w szkole polecił mi również studia w Anglii. Czy ktoś tutaj w UK studiuje/studiował?
Ciekawią mnie zwłaszcza wymagania uczelni odnośnie matury.


Jeszcze nie studiuje, ale rozwazam UK, duzo mam tam tez znajomych, ostatnio bylem na International Studies Conference w Lodzi, gdzie obecni i byli studenci (Polacy i obcokrajowcy) z Warwick, LSE, Harvardu, King''s College i paru innych, ktorzy opowiadali nam jak to wszystko wyglada, wiec mysle, ze troszke moge doradzic.

Tu masz sporo wyjasnione:
http://www.ucas.com/

Pamietaj, ze bardzo wazne jest personal statement:
http://www.ucas.com/students/applying/howtoapply/personalstatement/?personal%20statement%3C/link

oraz to co robisz poza szkola! wolontariaty (szczegolnie jakies projekty wlasne), praca, osiagniecia, etc., na wielu dobrych uczelniach jest to tak samo wazne jak Twoje wyniki z matury.

Z matura polska troche trudniej na cos lepszego jest sie dostac, niz np. z matura International Baccalaureate, ale da sie, moj znajomy dostal sie na inzynierie mechaniczna (mechanical engineering) na King''s College z polska matura, ale zrobil jakis dobrze naglosniony projekt zwiazany z wolontariatem (chyba cos dla WOSP).

Prawdopodobnie bedziesz tez musial miec jakis ''dowod'', ze znasz ang. na wystarczajacym poziomie, w zaleznosci od poziomu i kierunku studiow moze to byc (ocena tez moze sie liczyc) FCE, CAE, BEC, IELTS czy inne. Jesli ang. jest Twoim pierwszym jezykiem albo jestes dwujezyczny (matura dwujezyczna moze wystarczyc) pradopodobnie bedziesz z tego zwolniony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew ;]

Piotrbov
Najbardziej odpowiadają mi przedmioty, które wymieniłem. Mógłbym jeszcze dołożyć do tego geografię, rosyjski czy WOS, ale na żadne z interesujących mnie kierunków przedmioty te nie są wymagane, więc chyba je sobie odpuszczę. Wezmę to rozszerzenie z polskiego, mam tylko nadzieję, że moja polonistka nie zejdzie na zawał jak to usłyszy (powiedzmy, że będę musiał nadrobić zaległości z lekturami...).

Izrafel92
A jak z wymaganiami z przedmiotów na konkretne kierunki? I czy wymagają rozszerzenia z kilku przedmiotów czy wystarczy podstawa?

Jave
Filologia angielsko - rosyjska mi bardzo odpowiada, chociaż nie mam nic przeciwko migrowaniu po świecie ;] Zastanawiałem się nad tymi orientalnymi, bo myślę że jest większa szansa na znalezienie dobrej pracy po takich studiach, chociaż nie wiem jak to się przedstawia w zestawieniu z angielsko - rosyjskimi. Czyli uważasz, że lepiej studiować na UAMie niż na, przykładowo, London Metropolitan University?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2011 o 00:13, Jave napisał:

... silenie się na jakieś górnolotne stwierdzenia w obliczu prostego pytania... tak,
właśnie za to kocham gram.pl


Spoiler

Miłość czasem boli.

Ot w spojlerze, żebyś nie musiał tego czytać, bo to górnolotne.

Dnia 29.09.2011 o 00:13, Jave napisał:

Różnica jest taka, że maks. liczba punktów to 40 i jest tylko jedna część - analiza tekstu,
w stosunku do podstawy, gdzie jest 50 punktów i jest czytanie ze zrozumieniem.


Dobra, skupiłem się na kwestii materiału/wiedzy a nie sprawach technicznych, przyznaję się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie zapytać, więc spytam tutaj:
Na stronie mojej uczelni jest napisane, że na początku roku akademickiego zostanę przydzielony do grupy językowej (B1, B2, C1). Załóżmy, że zostanę "wrzucony" do B2, ale w ciągu I roku podszkolę się samodzielnie w języku do poziomu C1. Tutaj mam pytanie. Czy będę miał możliwość przeniesienia się do lepszej grupy (po napisaniu jakiegoś egzaminu czy coś), czy już do końca pozostanę w B2, mimo że moje umiejętności będą już na wyższym poziomie? Wie ktoś czy muszę się dowiadywać na miejscu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie rejestrujemy się jak chcemy, nie ma problemu ze zmianą poziomu.
Egzamin z języka musisz zdać przynajmniej na B2 (tak jest na UJ), ale im wyższy poziom zajęć tym lepiej według mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować