Zaloguj się, aby obserwować  
conradzik

Jakie studia?

3948 postów w tym temacie

Kwestia tego w czym chcesz robić.

Biologia i geografia zawsze mnie nudziła. Wolę się uczyć o myśli politycznej XIXw. niż o zwierzątkach, roślinach i człowieku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2012 o 21:17, Orionov napisał:

Kwestia tego w czym chcesz robić.

Biologia i geografia zawsze mnie nudziła. Wolę się uczyć o myśli politycznej XIXw. niż
o zwierzątkach, roślinach i człowieku.


Twoja sprawa :) Ale pamiętaj, że materiał z gimnazjum to jest nic.
I podaj mi przykład jakiś studiów po których od razu jest dobrze? :) (a i to ma być na stałe, bo jakiś czas temu w tym wątku pisałem o moim bracie geologu, który dostawał 2k na rękę przed obroną magisterki, jak się okazało łatwo praca przyszła, łatwo poszła)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2012 o 21:21, Evertsen_Dante napisał:

> Kwestia tego w czym chcesz robić.
>
> Biologia i geografia zawsze mnie nudziła. Wolę się uczyć o myśli politycznej XIXw.
niż
> o zwierzątkach, roślinach i człowieku.

Twoja sprawa :)
I podaj mi przykład jakiś studiów po których od razu jest dobrze? :) (a i to ma być na
stałe, bo jakiś czas temu w tym wątku pisałem o moim bracie geologu, który dostawał 2k
na rękę przed obroną magisterki, jak się okazało łatwo praca przyszła, łatwo poszła)


Po żadnych, ale medycyna jest po prostu bardzo ciężka, a same zarobki nie są jakieś świetne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2012 o 21:07, Orionov napisał:

Teraz cie nie rozumiem. Piszę, że matematyka(OPRÓCZ PODSTAW) jest nie przydatna. A ty
mi wyskakujesz z tym, że jest. Z tego wynikałoby, że do rozliczania pitów jest mi potrzebna
wiedz na temat np. całek.

To ja nie rozumiem ciebie - piszesz wiedza zdobyta w podstawówce jest mniej przydatna niż na europeistyce, a w szczególności matematyka. A ja nie wiem co ty rozumiesz przez "podstawy", dla kogoś to może być dodawanie, odejmowanie i mnożenie, ale już bez dzielenia, o to zbyt zaawansowane. A praktycznie cała matma z podstawówki i gimnazjum jest przydatna w życiu.

Dnia 17.01.2012 o 21:07, Orionov napisał:

Biorąc pod uwagę, że większość obowiązkowej edukacji mam za sobą to mam jakieś pojęcie
na temat tego.

Pojęcia na temat tego, czego się nauczysz na Chemii przez najbliższe 2 lata? No proszę cię, jesteś jakiś Nostradamus, czy jak? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2012 o 21:22, rob006 napisał:

> Teraz cie nie rozumiem. Piszę, że matematyka(OPRÓCZ PODSTAW) jest nie przydatna.
A ty
> mi wyskakujesz z tym, że jest. Z tego wynikałoby, że do rozliczania pitów jest mi
potrzebna
> wiedz na temat np. całek.
To ja nie rozumiem ciebie - piszesz wiedza zdobyta w podstawówce jest mniej przydatna
niż na europeistyce, a w szczególności matematyka. A ja nie wiem co ty rozumiesz przez
"podstawy", dla kogoś to może być dodawanie, odejmowanie i mnożenie, ale już bez dzielenia,
o to zbyt zaawansowane. A praktycznie cała matma z podstawówki i gimnazjum jest przydatna
w życiu.

> Biorąc pod uwagę, że większość obowiązkowej edukacji mam za sobą to mam jakieś pojęcie

> na temat tego.
Pojęcia na temat tego, czego się nauczysz na Chemii przez najbliższe 2 lata? No proszę
cię, jesteś jakiś Nostradamus, czy jak? :D


Zaskoczą mnie czymś na chemii? Może jeszcze mi powiesz, że będę miał mnóstwo doświadczeń? :D

Przez podstawy rozumiem wiedzę z gimnazjum i podstawówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.01.2012 o 21:22, Orionov napisał:

Po żadnych, ale medycyna jest po prostu bardzo ciężka, a same zarobki nie są jakieś świetne.


Logicznym jest, że im jakieś studia są trudniejsze tym zarobki w wyuczonym na nich zawodzie większe. Na początku różnica jest minimalna, ale sam przyznałeś, że dopiero potem się rozkręca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2012 o 21:22, Orionov napisał:

Po żadnych, ale medycyna jest po prostu bardzo ciężka, a same zarobki nie są jakieś świetne.

Prywatny gabinet lub wyjazd za granicę lub przybywające doświadczenie - i zarabiasz kilka razy ponad średnią krajową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2012 o 21:26, Evertsen_Dante napisał:


> Po żadnych, ale medycyna jest po prostu bardzo ciężka, a same zarobki nie są jakieś
świetne.

Logicznym jest, że im jakieś studia są trudniejsze tym zarobki w wyuczonym na nich zawodzie
większe. Na początku różnica jest minimalna, ale sam przyznałeś, że dopiero potem się
rozkręca.


Ale jest też różnica w pracy przy np. koparce albo biurku, a zapieprzanie przy chorych z presją psychiczną żeby przypadkiem czegoś nie spieprzyć.

@Hellmut
Wyjazd za granice? Mówimy o polskich warunkach. O prywatnym gabinecie wspomniałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.01.2012 o 21:29, Orionov napisał:

Ale jest też różnica w pracy przy np. koparce albo biurku, a zapieprzanie przy chorych
z presją psychiczną żeby przypadkiem czegoś nie spieprzyć.


A co daje więcej satysfakcji? Uratowanie życia czy posegregowanie faktur? Wiem, wiem życie lekarza to też robota papierkowa, ale nie tylko. Ten w koparce też pracuje pod presją.

Dnia 17.01.2012 o 21:29, Orionov napisał:

@Hellmut
Wyjazd za granice? Mówimy o polskich warunkach. O prywatnym gabinecie wspomniałem.


Nigdzie nie sprecyzowałeś, albo mi umknęło. Rada bardzo dobra, nawet lepsza dla kogoś kto zna struktury władzy lokalnej w Europie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2012 o 20:42, rob006 napisał:

@Jaki_Gahn
Gadaj zdrów, puste słowa nigdy nie robiły na mnie wrażenia ;]


Często coś wywołuje odpowiednie wrażenie dopiero, kiedy to zrozumiemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Oj Boże, odpisywanie nie mając nic sensownego do powiedzenia jest głupie. A po kilku browarach każdy może nie znaleźć dobrych słów. Wiem, że musisz się dowartościować, ale proszę... ogarnij się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2012 o 21:35, Evertsen_Dante napisał:


> Ale jest też różnica w pracy przy np. koparce albo biurku, a zapieprzanie przy chorych

> z presją psychiczną żeby przypadkiem czegoś nie spieprzyć.

A co daje więcej satysfakcji? Uratowanie życia czy posegregowanie faktur? Wiem, wiem
życie lekarza to też robota papierkowa, ale nie tylko. Ten w koparce też pracuje pod
presją.

> @Hellmut
> Wyjazd za granice? Mówimy o polskich warunkach. O prywatnym gabinecie wspomniałem.


Nigdzie nie sprecyzowałeś, albo mi umknęło. Rada bardzo dobra, nawet lepsza dla kogoś
kto zna struktury władzy lokalnej w Europie.


Wiadomo że za granicą są wszędzie dobre pieniądze, a przynajmniej lepsze niż w polsce.
Co do pracy lekarza to jest też możliwość, że umrze ci pacjent.

Koniec tej dyskusji bo nie ma ona sensu. Zarówno po ścisłych jak i humanistycznych kierunkach ma się przydatną wiedzę. Tylko tyle, że dotyczy ona innych rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2012 o 21:57, Furr napisał:

> Jaki ma sens iście na te kierunki?

W tym przypadku - na pewno jest to bardziej sensowny wybór niż polonistyka.

Bez przesady, po mechatronice to akurat znajdzie się coś do roboty. O ile ktoś się czegoś tam faktycznie nauczy.
Inna sprawa że w przypadku KAŻDEGO kierunku niezmienna jest jedna reguła : na początku nigdy nie ma kokosów, wszyscy robią za murzyna, czy to prawo, medycyna, czy też socjologia. Przy czym przy tych pierwszych raczej są większe możliwości.

P.S Nadal siedzisz w Lublinie ? Może by dało radę po tej sesjii w końcu się spotkać, za nim się te studia skończą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.01.2012 o 22:16, Orionov napisał:

Wiadomo że za granicą są wszędzie dobre pieniądze, a przynajmniej lepsze niż w polsce.

Nie wiem czy wyjazd do Rumunii czy Bułgarii byłby tak owocny jak do Norwegii. Więc nie uogólniaj.

Dnia 17.01.2012 o 22:16, Orionov napisał:

Co do pracy lekarza to jest też możliwość, że umrze ci pacjent.

Jest ryzyko jest przyjemność.

Dnia 17.01.2012 o 22:16, Orionov napisał:

Koniec tej dyskusji bo nie ma ona sensu. Zarówno po ścisłych jak i humanistycznych kierunkach
ma się przydatną wiedzę. Tylko tyle, że dotyczy ona innych rzeczy.


Po studiach stricte humanistycznych jak polonistyka (gdzie też są wzory a cząstki -byś wyłączasz przed nawias) czy historia a i owszem. Ale nie po takich, które oferują w zasadzie nic, albo dają, ale są bardzo źle prowadzone. Jakie mam na myśli pewnie wiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2012 o 21:24, Orionov napisał:

Zaskoczą mnie czymś na chemii? Może jeszcze mi powiesz, że będę miał mnóstwo doświadczeń?
:D

Ja miałem. No ale ty wiesz lepiej, w końcu masz prawie cały semestr za sobą ;]

Dnia 17.01.2012 o 21:24, Orionov napisał:

Przez podstawy rozumiem wiedzę z gimnazjum i podstawówki.

No to trochę nieprecyzyjnie się wyrażasz, gdy mówiąc o nieprzydatności wiedzy zdobytej w gimnazjum i podstawówce, wspominasz o matematyce.

@Jaki_Gahn
Może jakbym cię nie znał, mógłbym podejrzewać że faktycznie coś w tym może być. Niestety tak nie jest, zbyt wiele takich blefów widziałem. Gdybyś miał coś mądrego do powiedzenia, już byś to zrobił, zamiast w kółko o tym mówić. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2012 o 11:35, rob006 napisał:

> Zaskoczą mnie czymś na chemii? Może jeszcze mi powiesz, że będę miał mnóstwo doświadczeń?

> :D
Ja miałem. No ale ty wiesz lepiej, w końcu masz prawie cały semestr za sobą ;]

> Przez podstawy rozumiem wiedzę z gimnazjum i podstawówki.
No to trochę nieprecyzyjnie się wyrażasz, gdy mówiąc o nieprzydatności wiedzy zdobytej
w gimnazjum i podstawówce, wspominasz o matematyce.

@Jaki_Gahn
Może jakbym cię nie znał, mógłbym podejrzewać że faktycznie coś w tym może być. Niestety
tak nie jest, zbyt wiele takich blefów widziałem. Gdybyś miał coś mądrego do powiedzenia,
już byś to zrobił, zamiast w kółko o tym mówić. :)


Nie wspominałem o matematyce jako nieprzydatnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować