Zaloguj się, aby obserwować  
conradzik

Jakie studia?

3948 postów w tym temacie

Dnia 04.03.2012 o 22:20, JayL napisał:

A nie jest? Jak na razie słyszałem o niej same dobre opinie. W rankingu ma też nienajgorsze
miejsce.


Wiesz, mogliśmy przeglądać różne rankingi...
Ja póki co słyszałem o tej uczelni opinie takie, że jej poziom jest dość niski, a wszyscy tam idą tylko dlatego, że łatwo się dostać, bo to uczelnia wojskowa.
Nie słyszałem o nikim, kto mając do wyboru np. PW i WAT wybrałby to drugie, będąc trzeźwym oczywiście.
To trochę taka sama działka jak AON, teoretycznie istnieje, ale o jej poziomie można sporo dyskutować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hah, sam też nie mówię że wybierając z tych dwóch postawiłbym na WAT. Ale jako że na informatykę na PW dostać się ciężko [najwyższe progi punktowe, 170], muszę mieć jakąś solidną alternatywę, a słyszałem że WAT taką jest. Ale jesli nie to może coś innego zaproponujesz? ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2012 o 23:00, JayL napisał:

Ale jesli nie to może coś innego zaproponujesz?


Szukanie uczelni w innym kraju ;)
A tak serio, to jeśli zostajesz w Polsce, to może wybrać inne miasto? Na przykład Wrocław (Politechnika) albo Kraków (AGH) ? W końcu chyba nie masz presji, żeby studiować koniecznie w Warszawie.

Wiesz, ja na kierunkach informatycznych znam się tylko orientacyjnie, ale uwierz - patrząc na ludzi, których znam z WATu, to praktycznie zawsze są to osoby, które zawaliły maturę i musiały gdzieś pójść na studia.
Podobna sytuacja jak z UKSW, uczelnia dla ludzi, których odrzucił UW.
A przynajmniej tak póki co zaobserwowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2012 o 23:14, Mohair napisał:

A tak serio, to jeśli zostajesz w Polsce, to może wybrać inne miasto? Na przykład Wrocław
(Politechnika) albo Kraków (AGH) ? W końcu chyba nie masz presji, żeby studiować koniecznie
w Warszawie.

Nie dla mnie. Nie nadawałbym się do wyjazdu do innego miasta pod żadnym względem. Ani finansowym, ani "osobistym". Zresztą i tak nie wiem czy na te uczelnie bym się dostał, potrzebuję po prostu jakiejś dobrej, solidnej uczelni w Warszawie. Niemożliwe żeby żadnej oprócz PW nie było. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2012 o 23:17, JayL napisał:

Nie dla mnie. Nie nadawałbym się do wyjazdu do innego miasta pod żadnym względem. Ani
finansowym, ani "osobistym". Zresztą i tak nie wiem czy na te uczelnie bym się dostał,
potrzebuję po prostu jakiejś dobrej, solidnej uczelni w Warszawie. Niemożliwe żeby żadnej
oprócz PW nie było. ;P


Za moich czasów jak kandydowałem to na PW informatykę można było studiować na 2 wydziałach matematycznym i na elektronice. Poza tym z doświadczenia wiem że na elektronice jak nawet się dostaniesz na elektronikę to można robić bez większego problemu przedmioty informatyczne, a i wielu moich znajomych z elektroniki czy telekomunikacji pracuje jako programiści czy informatycy. Była też informatyka na UW. Niezła też swego czasu była szkoła polsko-japońska, ale ona jest nie państwowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2012 o 23:28, Nufiko napisał:

Za moich czasów jak kandydowałem to na PW informatykę można było studiować na 2 wydziałach
matematycznym i na elektronice.


Teraz jest tak samo. Co więcej, na elektronice są 2 kierunki informatyczne [informatyka i coś co się nazywa elektronika, informatyka i telekomunikacja], na dodatek można rozpocząć studia w semestrze letnim albo zimowym, czyli hm, łącznie jakby 4 kierunki jednocześnie? W ogóle jak wygląda nauka jeśli rozpoczyna się zimą, w lutym?

Na UW ofc nadal jest, ale jakoś nie jestem przekonany do kierunku technicznego na uczelni humanistycznej. Chyba że w tej chwili pieprzę głupoty to możecie mnie oświecić. ;P

A Polsko-Japońska nadal dobra jest, ale dość droga. A że brata na studiach prywatnych już mam, taka opcja raczej odpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2012 o 21:14, JayL napisał:

W ogóle jak wygląda nauka jeśli rozpoczyna się zimą, w lutym?


Tak, jak od października. Tyle samo semestrów, wszystko tak samo. Z tą różnicą, że swój pierwszy semestr będziesz miał właśnie w lutym, a nie w październiku. Tyle ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.03.2012 o 21:14, JayL napisał:

Na UW ofc nadal jest, ale jakoś nie jestem przekonany do kierunku technicznego na uczelni
humanistycznej. Chyba że w tej chwili pieprzę głupoty to możecie mnie oświecić. ;P

A Polsko-Japońska nadal dobra jest, ale dość droga. A że brata na studiach prywatnych
już mam, taka opcja raczej odpada.

Ja z kolei słyszałem, że właśnie informatyka na UW trzyma dosyć wysoki poziom i ciężej się dostać jak na polibudę. Ale chyba wystarczy przejrzeć rankingi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2012 o 21:14, JayL napisał:

Teraz jest tak samo. Co więcej, na elektronice są 2 kierunki informatyczne [informatyka
i coś co się nazywa elektronika, informatyka i telekomunikacja], na dodatek można rozpocząć
studia w semestrze letnim albo zimowym, czyli hm, łącznie jakby 4 kierunki jednocześnie?
W ogóle jak wygląda nauka jeśli rozpoczyna się zimą, w lutym?


To tak powiem jak jest na elektronice (ELCE):
- informatyka: czysta informatyka z jednym albo dwoma przedmiotami z podstaw elektroniki, a tak to języki programowania, systemy operacyjne, bazy danych itp.
- makrokierunek (czyli ta zbitka) to więcej elektroniki i przedmiotów dotyczących nie tylko programowania komputerów ale też mikrokontrolerów itp, jak chcesz możesz skoncentrować się na przedmiotach typowo informatycznych ale miernictwa czy teorii obwodów nie unikniesz.
Rozpoczecie studiów w lutym różni się tym że masz dodatkowe pół roku wolnego i kończysz pół roku później. Zaleta organizacji takiej że rekrutacja jest 2 razy w roku to to że jak nie uda Ci się zaliczyć przedmiotu to nie musisz czekać cały semestr aby próbować jeszcze raz.

Dnia 05.03.2012 o 21:14, JayL napisał:

Na UW ofc nadal jest, ale jakoś nie jestem przekonany do kierunku technicznego na uczelni
humanistycznej. Chyba że w tej chwili pieprzę głupoty to możecie mnie oświecić. ;P


Trochę głupoty gadasz. Sama informatyka w czystej postaci to opiera się na matematyce, a nie powiesz że matematyka jest słaba na uniwerku. Oczywiście na UW nie będą zagłębiali się tak bardzo w budowę komputera i organizację logiczną jego podzespołów a raczej postawią nacisk na efektywne rozwiązywanie problemów algorytmicznych. Innymi słowy uczą lepiej informatyki teoretycznej od strony algorytmiczno-programistycznej, podczas gdy na polibudzie dowiesz się więcej o praktycznym użyciu informatyki (sieci, bazy danych, sterowanie itp)

Dnia 05.03.2012 o 21:14, JayL napisał:

A Polsko-Japońska nadal dobra jest, ale dość droga. A że brata na studiach prywatnych
już mam, taka opcja raczej odpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2012 o 21:14, JayL napisał:

Na UW ofc nadal jest, ale jakoś nie jestem przekonany do kierunku technicznego na uczelni
humanistycznej. Chyba że w tej chwili pieprzę głupoty to możecie mnie oświecić. ;P

Informatyka na UW to nie jest kierunek techniczny :). A uczelnia przecież nie jest humanistyczna, to jest wielki uniwerek i da się wszystko studiować np. chemię, matematykę - od kiedy to są kierunki humanistyczne? I jest to zdecydowanie najlepsza albo jedna z najlepszych w Polsce informatyka tego typu - czyli praktycznie czyste programowanie. Nie ma tu laborek czy tego typu rzeczy, jak na uczelniach technicznych. Moja siostra rekrutuje osoby do pracy jako programista i twierdzi że najlepsi są po UW właśnie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem licealistą, który potrzebuje wybrać rozszerzenia. Zdecydowałem na wybór geografii, matmy, historii, wosu i angielski ( zrezygnuje we wrześniu z 1 może 2). Czy, aby dostać się na Politechnike Wrocławską na wydział górnictwa i geologii muszę mieć koniecznie rozszerzoną matmę ? Co najlepiej wybrać spośród tych przedmiotów ? Przyznam, że najlepiej leży mi historia i wos, ale po tym ciężko będzie ze znalezieniem pracy, a górnictwo i geologia w moim regionie zawsze się przyda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2012 o 21:29, Nufiko napisał:

Trochę głupoty gadasz. Sama informatyka w czystej postaci to opiera się na matematyce,
a nie powiesz że matematyka jest słaba na uniwerku. Oczywiście na UW nie będą zagłębiali
się tak bardzo w budowę komputera i organizację logiczną jego podzespołów a raczej postawią
nacisk na efektywne rozwiązywanie problemów algorytmicznych. Innymi słowy uczą lepiej
informatyki teoretycznej od strony algorytmiczno-programistycznej, podczas gdy na polibudzie
dowiesz się więcej o praktycznym użyciu informatyki (sieci, bazy danych, sterowanie itp)


Eh, wszystko kwestia tego co mi się bardziej przyda i pod tym względem chyba przewagę ma Polibuda. Lepiej byłoby oprócz czystego programowania liznąć trochę mocniej też budowę i być bardziej wszechstronnym. Poza tym po tym co napisał Hydro2 ciężko traktować UW jako alternatywę, raczej jako równorzędną opcję. Przy czym w tej chwili nie zweryfikuję tego czy faktycznie trudniej się tu dostać, system naliczania punktów najprostszy nie jest [choć skomplikowany też nie] i szczerze mówiąc w tej chwili nie mam ani czasu ani ochoty tego przeliczać.

knopfler
Sęk w tym, że raczej nie chcę się skupiać na samym czystym programowaniu. ;P I szczerze przyznam, że UW jakoś tak nie kojarzyło mi się z naukami ścisłymi, ale widać głupio kojarzyłem, zapamiętam sobie. ;P

I nadal szukam jakiejś uczelni dobrej, ale na którą jednak łatwiej się dostać. Muszę mieć coś w zanadrzu, jeśli nie wypali ani UW, ani PW. Bo WAT raczej sobie odpuszczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.portal.pwr.wroc.pl/1210010,241.dhtml?s=1210050

W skrócie interesuje ich:
- matma
- fiza
- angol
- j. nowożytny
- j.polski(gdzie podstawa=rozszerzenie)

oraz
Dla kandydata na Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii wynik egzaminu maturalnego z fizyki może być zastąpiony wynikiem egzaminu maturalnego z chemii lub geografii.

Co do matmy - za rozszerzeniem przemawiają 2 argumenty:
- mnożnik (x2,5)
- bez solidnych podstaw możesz polec. Nie wiem jak wygląda zakres materiału na tamtejszych kierunkach, jednak to polibuda. Nie będą ciebie rozpieszczać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy na AWF fizjologia/fizjoterapia (tak, tak, krzyczcie, że wszyscy to wybierają, że taka moda...) matematyka przyda się na rozszerzeniu, czy raczej jeśli skończę liceum z podstawą to mi to wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłbymi podać informacje o uczelniach w Polsce, na których można się kształcić w kierunku tworzenia gier? Mam tu na myśli wszystkie możliwości (od programowania do "artysty grafika"). Mile widziane linki. I obiło mi się o uszy jeszcze coś takiego jak (chyba) Europejska Akademia Gier - maktoś też informacje na ten temat?

PS. Uorzedzając pytania: Nie, nie wybieram się jeszcze na studia, mając w myślach tylko "giereczki, giereczki, nie ważne co, byle giereczki". Potrzebuję to do nowego wymysłu naszego ministerstwa edukacji pt. "Projekt Gimnazjalny" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2012 o 17:24, tylor2_AKA_Wylfryd napisał:

Czy ktoś mógłbymi podać informacje o uczelniach w Polsce, na których można się kształcić
w kierunku tworzenia gier? Mam tu na myśli wszystkie możliwości (od programowania do
"artysty grafika"). Mile widziane linki. I obiło mi się o uszy jeszcze coś takiego jak
(chyba) Europejska Akademia Gier - maktoś też informacje na ten temat?

http://www.wiadomosci24.pl/artykul/na_slasku_powstanie_nowy_kierunek_studiow_gry_komputerowe_162183.html
Ta informacja powinna ciebie zainteresować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydział zarządzania i komunikacji społecznej UJ - po trzyletnim filmoznawstwie jest specjalizacja ''tworzenie gier'' i chyba również scenariuszy, możesz pogrzebać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować