Zaloguj się, aby obserwować  
conradzik

Jakie studia?

3948 postów w tym temacie

Dnia 24.04.2012 o 12:37, Harrolfo napisał:

2-3 numery, w sensie?

No panie ''sekretarki'' mają, że się tak wyrażę ''wtyki''. Mają dostęp do numerów i adresów (z wielu lat) różnych firm. Bo przecież sami je im zanosicie :D Więc jeśli będziesz miły, podzielą się z Tobą tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Waham się pomiędzy kilkoma kierunkami na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Wszystkie są dla mnie atrakcyjne, jedyną nierozstrzygniętą sprawą jest prawdopodobieństwo szybkiego zdobycia zatrudnienia po konkretnym kierunku. Absolwenci którego z nich najszybciej znajdują pracę? Najbardziej prosiłbym o opinię tych, którzy mają znajomych absolwentów itp. Z góry dzięki za odpowiedź!
Kierunki:
- Energetyka
- Inżynieria środowiska
- Chemia
- Filologia angielska, specjalizacja tłumacz-biznes czy jakoś tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2012 o 14:54, Richmond94 napisał:

- Energetyka

No właśnie, ktoś wie może coś na temat tego kierunku lub mechaniki i budowy maszyn (zamierzam iść na PWr)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Po pierwsze jeśli będziesz dobrze się uczył (bodaj firmy już od średniej 4.0 składają propozycje współpracy)jeszcze w czasie studiów firmy się tobą zainteresują i w każdej branży znajdziesz dość szybko zatrudnienie(mowa tutaj raczej o technicznych studiach).

Dnia 24.04.2012 o 14:54, Richmond94 napisał:

Kierunki:
- Energetyka

Bardzo fajny kierunek. Mój kolega studiuje. Biorąc pod uwagę, ze w Polsce dość prężnie się rozwija, jest to dość dobry wybór. Nie zapominajmy, że teraz też są nowe projekty energetyczne, rozbudowa elektrowni, tudzież projekty jądrowych. Warto moim zdaniem.

Dnia 24.04.2012 o 14:54, Richmond94 napisał:

- Inżynieria środowiska

Nawet fajne, ale ''wszyscy'' na to idą. Nie mam nikogo, ale wątpię, zęby były z tego kokosy patrząc na liczbę absolwentów:D

Dnia 24.04.2012 o 14:54, Richmond94 napisał:

- Chemia

Tutaj bym polecał jednak kierunek pochodny. Nie mówię tutaj ani o biotechnologii, a ni o biochemii bo też dużo absolwentów, a rynek pracy w Polsce jednak dalej ubogi. Możesz spróbować w Nano-materiałach i nanotechnologii, w każdym instytucie dadzą zatrudnienie, no i to chociaż jest ciekawe ;p

Dnia 24.04.2012 o 14:54, Richmond94 napisał:

- Filologia angielska, specjalizacja tłumacz-biznes czy jakoś tak

Przeczytaj bodaj dwie ostatnie strony tematu, bardzo dokładnie.

Wiem, że odszedłem od tematu, dałem przykłady innych kierunków. Ale sam chciałeś: '' najszybciej znajdują pracę''. :D Ja bym brał tą energetykę, oczywiście gdyby mnie interesowała, albo nanotechnologie- dużo chemii (i to organicznej), ale jak już się utrzymasz to'' kokosy'' w instytutach czekają :D Mam nadzieję, że choć trochę pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2012 o 15:23, kitek0101 napisał:

> - Energetyka
No właśnie, ktoś wie może coś na temat tego kierunku lub mechaniki i budowy maszyn (zamierzam
iść na PWr)

Energetykę już opisałem. Polecam post wyżej. Natomiast mechanika i budowa maszyn. Mam kilku znajomych na PK. Więc z tej perspektywy opiszę, mam nadzieję, ze nie masz nic przeciwko. Jest to dobry kierunek jeśli lubisz projektować. ''Małym'' nakładem pracy dość duże pieniądze. Dużo dróg rozwoju(czytaj dużo specjalności) więc teoretycznie każdy znajdzie coś dla siebie. Znając Polskie realia nie spodziewaj się jednak nic więcej jak raczej pracować u ''mechanika'' w warsztacie:D Oczywiście nie siedzę w tym, powtarzam tylko to, jakie zdanie ma kolega który jest na 3 roku. Przekonać możesz się sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,
Jest może ktoś obeznany z AWFem Warszawskim, czy trudno jest się dostać na studia dzienne?
Konkretnie chodzi mi o kierunek Turystyka i rekreacja.
Na maturze zdaje oprocz podstaw geografie rozszerzoną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2012 o 20:31, dannik napisał:

Planuję iść na matematykę na MiNI na Politechnice Warszawskiej. Interesuję się tym od
jakiegoś czasu, ale informacji nigdy za mało. Jakie ścieżki się otwierają? Mam na myśli
jaki kierunek warto dobrać jako drugi oraz jak z pracą itp. Z góry dziękuję.


Akurat jestem studentem MiNI (I rok), więc co nieco mogę powiedzieć :)
Przede wszystkim jeśli chcesz iść na matmę, to musisz lubić matmę, a nawet bardzo. Nie są to łatwe studia, ale dzięki systematycznej pracy daje radę jakoś zaliczać przedmioty.
Dużo osób po matematyce znajduje zatrudnienie w bankowości- często jako aktuariusze. Część osób łączy matematykę z informatyką lub fizyką. Jednak matematyka to taka dziedzina, że wszędzie ma zastosowanie i można praktycznie ze wszystkim łączyć.

Jak masz jakieś pytania, to w miarę możliwości spróbuję na nie odpowiedzieć :)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam :)
Może mi ktoś dokładnie przybliżyć co można robić po rozszerzonej historii, wos''ie i ewentualnie geografii ? Chciałbym pójść na studia prawnicze, ale nie mam zamiaru robić aplikacji 4 lata, a co można jeszcze robić z takimi rozszerzeniami ? Co jest potrzebny na rynku i dobrze płatne ( w miarę :) ? Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2012 o 23:36, sliski_wojtas napisał:

Witam :)
Może mi ktoś dokładnie przybliżyć co można robić po rozszerzonej historii, wos''ie i
ewentualnie geografii ? Chciałbym pójść na studia prawnicze, ale nie mam zamiaru robić
aplikacji 4 lata, a co można jeszcze robić z takimi rozszerzeniami ? Co jest potrzebny
na rynku i dobrze płatne ( w miarę :) ? Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam :)

Wszystkie kierunki zapełniające " rynek bezrobotnych" jak stosunki międzynardowe, politologia, europeistyka.
Polecam jednak prawo. Studia nie są tak trudne jak się powszechnie wydaje, można fajną pracę znaleźć w kancelariach już w trakcie studiów ( 4-5 rok), a większość aplikacji nie trwa aż 4 lat ( adwokacja, radcowska- 3lata, komornicza- 2lata, notarialana- 2,5, referendarska-- tutaj nie jestem pewien, ale na pewno krócej niż 4 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Ale chłopak może na matmie odlecieć. Na ''większości''(moja wiedza ogranicza się do Krk i Warszawy) uczelni matematyka jest tam dość trudna(dla ''humanistów''). Niech chłopak się upewni, że chce spędzić przy niej trochę czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to dobry temat do tego typu pytań, ale spróbuje. Czy istnieje możliwość przepisania się z kierunku na kierunek ( obydwa techniczne, jeśli to ma znaczenie ) bez większych problemów na początku studiów, ewentualnie niedługo po? Dla ścisłości z Mechaniki i Budowy Maszyn na Automatyke i Robotyke na AGH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdajesz sobie sprawę jak w rzeczywistości wygląda sprawa z aplikacją? Mój znajomy własnie niedawno zdał radcowską. Ma teraz 34 lata, studia zdał w wieku 25. I przez te 9 lat cały czas próbował zdać aplikację :)
Tak jak mówi Dark_elves, najlepiej szukać pracy w kancelarii, nawet za marne grosze, bo nieraz trafiając na odpowiedniego prawnika czy radcę ułatwi Ci on zdanie aplikacji, jak było w przypadku mojego znajomego (studiował na UJ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Murith
Da się, połowa kolegów tak zrobiła :D Ale boję się, że sobie nie poradzisz, jeśli mierzysz punktami w Mechanikę. Nie wiem, czy zdajesz sobie sprawy na co się porywasz. Nie chcę Cię zniechęcać, ale tam jest strasznie ciężko. I bez dobrej matmy, fizyki nie ma co się tam pchać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2012 o 15:52, Daronn_Darker napisał:


Matma za duzym problemem dla mnie nie jest, miałem świetnego profesora przez 3 lata. Mature zawaliłem przez czystą głupote i z 80% zrobiło się mniej niż 60. Fizyka jedynie moze być problemem, ale jak to mówią dla chcącego nic trudnego :)
Co do poziomu trudności, to jak najbardziej sobie zdaje sprawe na co się porywam. Studia to nie czas na zabawe tylko na nauke.
Czyli mówisz, że bez najmniejszego problemu, juz na starcie moge się przepisać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować