Zaloguj się, aby obserwować  
conradzik

Jakie studia?

3948 postów w tym temacie

Dnia 27.07.2012 o 00:08, Adamantium napisał:

/.../


Wybacz w takim razie, najwyraźniej zbyt pochopnie Cię oceniłem. Ty jednak zrobiłeś to samo, pisząc choćby o "rodzinie" czy o innych rzeczach wspomnianych przez Ciebie. Rzekłbym więc, że jesteśmy kwita...
Niemniej, masz rację, ton w którym udzieliłem Ci upomnienia był nieodpowiedni i za to Cię przepraszam. Na przyszłość jednak warto opanować umiejętność szybkiego szukania potrzebnych rzeczy w Internecie, zaoszczędza to wiele czasu.
W ramach rekompensaty za moje wcześniejsze zachowanie: proszę, oto odpowiedzi, których szukałeś:

Warunki zaliczenia WF
http://azs.us.edu.pl/index.php/studium-wf-i-sportu/rejestracja-na-zajecia/215-warunki-zaliczenia-wf

Student ubiegający się o całkowite zwolnienie z aktywnego uczestnictwa w zajęciach ze względów zdrowotnych musi dostarczyć specjalne zwolnienie lekarskie. Zwolnienia na innych drukach nie będą przyjmowane.
Następnie student loguje się do grupy zajęciowej i ma OBOWIĄZEK uczestniczyć biernie w 10 zajęciach w semestrze (w obuwiu sportowym) /pomoc przy organizacji zajęć i imprez sportowych/
Zwolnienia lekarskie należy oddać prowadzącemu zajęcia z początkiem każdego semestru. Student zwolniony całkowicie otrzymuje tylko zaliczenie "zal.zw.lek."


Druk zwolnienia lekarskiego z zajęć WF
http://azs.us.edu.pl/images/0-pdf/swfis/2011-12/zwolnienie_lekarskie.pdf

Pozdrawiam,
Maciek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj z Politechniki Białostockiej listownie otrzymałem "Oświadczenie Studenta o spełnianiu warunków do podjęcia i kontynuowania studiów stacjonarnych". Miałby ktoś tutaj jakieś materiały wyjaśniające albo powie czym dokładnie jest ten dokument oraz jak to jest z tymi punktami ECTS? Do kiedy zdać go do dziekanatu(zapewne do rozpoczęcia semestru)? Na stronie politechniki nie znalazłem jeszcze nic o tym, więc jak na razie sądzę, że lepiej będzie najpierw jakoś tutaj spytać się o to zanim zacznę kontaktować się telefonicznie bądź mailem. Z tego co się orientuje tyczy się mnie w nim opcja 1) , jako, że jestem świeżo po liceum/maturze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś odpowie, ale jako iż jestem w ciemnej d... to sam nie wiem co wybrać...

Nie dostałem się na dzienne na UG (Finanse i rachunkowość), ale za to jestem przyjęty (tzn wystarczy donieść dokumenty) na zaoczne. I to jest moja pierwsza opcja. Druga - dzienne, ale w szkole prywatnej, a dokładnie Kwiatkowskiego w Gdynii.
I tutaj moje pytanie do Was - co lepiej wybrać? Zaoczne na UG czy też dzienne, ale prywatnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał zaoczne płacisz tak czy tak a jednoczesnie możesz pracować i zdobywać doświadczenie/usamodzielnić się, poza tym na studiach zaocznych zwykle istnieje możliwość dla najlepszych na przeniesienie na dzienne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostałem się na informatykę do prywatnej szkoły wysoko w rankingu. Chce zrobić tam tylko tytuł inżyniera. Resztę na AGH. Wiem, że trzeba zdawać testy by się dostać na studia II stopnia, czy różnią się w zależności od tego na który wydział się startuje? I drugie pytanie. Ponieważ brakło mi trochę by dostać się na Automatykę i Robotykę na AGH, czy np. po tych 4 latach jak pójdę na ta magisterkę, to prodziekan nie będzie chyba robił dużych problemow by mnie przepisać na AiR, oczywiście po przejściu rekrutacji, ale dostanie się na coś na co starczy mi punktów. Miał ktoś takie doświadczenie, niekoniecznie z tej uczelni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.07.2012 o 11:07, JackXPPL napisał:

I tutaj moje pytanie do Was - co lepiej wybrać? Zaoczne na UG czy też dzienne, ale prywatnie?


Wybieraj UG. Z tego, co wiem, to na dyplomie nie jest wyszczególnione, iż uczęszczałeś na studia wieczorowo (tak słyszałem gdzieś), a zawsze po UG masz większą renomę i prestiż niż studia na jakimś prywatnym no name.
Skoro i tak będziesz musiał płacić, to Uniwersytet Gdański daje Ci o wiele więcej plusów niż ten Kwiatkowski, nawet kiedy patrzy się na to czysto obiektywnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2012 o 21:23, Mohair napisał:

a zawsze po UG masz większą renomę i prestiż niż studia na jakimś prywatnym no name.

Jakakolwiek renoma po UG? Come on... Nie bez przyczyny ta placówka zyskała sobie zaszczytne miano ''fabryki bezrobotnych''. Z drugiej strony obecnie ciężko wskazać odstępstwa od takiej etykietki wśród uczelni wyższych. Takie czasy, a papier jednak podobno mieć trzeba :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.07.2012 o 22:41, Graffis napisał:

Jakakolwiek renoma po UG? Come on...


Prawdopodobnie znikoma, but still - większa niż po studiach na uczelni, o której ciężko nawet znaleźć opinie w sieci. Chociaż, z drugiej strony, nie znam realiów tego uniwersytetu, ale znikomym wydaje się fakt, jakoby ktoś miał kiedyś zatrudnić naszego kolegę po tym ''Kwiatkowskim'' prędzej niż po UG.
Co do popularności tworzenia bezrobotnych przez uczelnie - fakt, to prawda, szczególnie, że często od studenta wymaga się minimalnych wkładów pracy własnej i wielu osobom pozwala się przechodzić z roku na rok, bo np. opłacają czesne. Smutne, ale prawdziwe i raczej to się nie zmieni, póki nie zmieni się nasza mentalność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znów ja...

Czy jest jakieś prawne (logiczne?) uzasadnienie tego, dlaczego UG nie chce przyjąć odpisu notarialnego świadectwa dojrzałości tylko oryginał/kopie od OKE?
Teraz się okazuje, że mój oryginał który składałem na dzienne poszedł do mnie pocztą i nie wiem gdzie jest a odpis oke jest w prywatnej, więc muszę jeździć i zamieniać... A skladnie papierów na zaoczne do poniedziałku... =/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może powiedzieć coś o zarządzaniu sportem? Oczywiście nie jako podstawowy kierunek. Teraz będę na piątym roku zarządzania międzynarodowego, więc będę miał trochę czasu (w sumie głównie pisanie magisterki). Dlatego chciałbym sobie zrobić podyplomowe na UJ właśnie tego kierunku. Głównie dlatego, że sport mnie bardzo interesuje i chciałbym coś w tym kierunku zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2012 o 22:26, kaczek93 napisał:

Kiedy kończy się rok akademicki 2012/2013 ?


Według tego co wiem, to 30 września 2013 roku.

A po co ci ta informacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2012 o 22:26, kaczek93 napisał:

Kiedy kończy się rok akademicki 2012/2013 ?


Zależy od uczelni ale zazwyczaj na koniec czerwca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2012 o 22:38, Piotrbov napisał:

> Kiedy kończy się rok akademicki 2012/2013 ?

Według tego co wiem, to 30 września 2013 roku.

A po co ci ta informacja?

Muszę wpisać w podaniu na akademik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2012 o 15:01, Dregorio napisał:

Jakie są ograniczenia do zdawania matury? Czy np. za 2-3 lata mogę zdawać sobie fizykę
roz.(nie pisałem jej na swojej pierwszej maturze)?


Masz 5 lat po zdaniu matury na poprawę. Ale poprawa to niezbyt dokładne określenie, możesz pisać co Ci się żywnie podoba. Zdawałeś za pierwszym razem chemię? Za rok możesz pisać historię i fizykę etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Dzięki, nie chce poprawiać, chce własnie pisać pierwszy raz fizykę, ale dopiero za 3 lata kiedy to będę już na magisterce i wezmę drugi kierunek, na którym trzeba matematykę i fiz. Wydawało mi się jednak, że inaczej było z poprawa, a inaczej z nowym przedmiotem. Dzięki za rozwianie moich wątpliwości :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować