Zaloguj się, aby obserwować  
conradzik

Jakie studia?

3948 postów w tym temacie

Dnia 10.09.2012 o 12:10, Lukasz924 napisał:

a jak jest z wychowaniem fizycznym na studiach? trzeba chodzić? jak wyglada zaliczenie?

Nie wiem, co tam na innych uczelniach, ale na Ekonomicznym w Katowicach wygląda to tak, że WF jest tylko na pierwszym roku. Zaliczenie jest na podstawie obecności, można mieć 1 nieobecność nieusprawiedliwioną, resztę trzeba odrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2012 o 12:10, Lukasz924 napisał:

a jak jest z wychowaniem fizycznym na studiach? trzeba chodzić? jak wyglada zaliczenie?

Zwykle wszędzie jest, z zaliczeniami jest różnie. Na AGH dwa i pół semestru, w tym semestr basenu. Różnie rozmieszczone w zależności od kierunku. Ja np. zaczęłam na drugim semestrze dopiero wf. Masz do wyboru także sekcje AZS które w większości z tego wfu zwalniają. Niemniej jednak basen polecam, fajna sprawa no i za darmo. Inna sprawa, że mnie wypadł on w semestrze zimowym a że mam długie włosy to ciężko było nie stracić na suszeniu czasu :D Jeśli chodzi o zaliczenie to trzeba było mieć wszystkie obecności (podobno ziomek puszczał przy dwóch nieobecnościach na basenie :P) podobnie jak u przedmówców, raczej mało kto nie dostał 5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2012 o 15:37, Evertsen_Dante napisał:

Dla drugiego roku też jest najpierw ogólne spotkanie i tam wybieramy czy przypiszą mnie
automatycznie tam gdzie byłem na pierwszym roku?


Tak, drugiego roku również mamy spotkanie i również od nowa się wybiera. Jednakże te wybory nie są wiążące, jeśli się prowadzący zgodzi to da się później, najczęściej po semestrze wypisać.

Oprócz tego można WF zaliczyć wędrówkami pieszymi, rowerowymi itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam takie pytanie co po rozszerzeniach z takich przedmiotów jak historia, prawdopodobnie WoS, angielski + podstawy polski, matma, francuski. Oprócz prawa na co mogę się dostać ? Zastanawiam się raczej nad studiami zaocznymi, jak to z nimi jest, da radę znaleźć pracę dobrze płatną po nich ? Póki co myślę nad prawem, spedycją i zarządzaniem, logistyka i zarządzanie. Co będzie najlepsze ? Z góry dzięki za pomoc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś studiuje na/w Ignatianum w Krakowie ? Miałbym parę pytań. Jak by dobra duszyczka odpisała na ten post i zostawiła kontakt (gg, mail) to byłbym wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2012 o 23:51, sliski_wojtas napisał:

Zastanawiam się raczej nad studiami zaocznymi, jak to z nimi jest, da radę znaleźć
pracę dobrze płatną po nich ?

Żadne studia dzisiaj nie dają 100% gwarancji dobrze płatnej pracy. Jeśli zakręcisz się na praktykach, stażach, będziesz aktywny to myślę, że masz spore szanse. Najwięcej zależy od Ciebie w tym wszystkim, a nie od tego co studiujesz. Nastaw się na non stop rozwój i będzie ok.

Dnia 22.09.2012 o 23:51, sliski_wojtas napisał:

Póki co myślę nad prawem, spedycją i zarządzaniem, logistyka
i zarządzanie. Co będzie najlepsze ? Z góry dzięki za pomoc ;)

Przejrzyj w miarę możliwości programy studiów na tych kierunkach i wybierz to, co wyda Ci się najbardziej interesujące, gdyż to najbardziej będziesz chciał rozwinąć. Mnie w liceum natomiast przestrzegali aby zrobić wszystko, by dostać się na publiczną uczelnię. Zaoczne nie są gorsze od dziennych, chodzi o uczelnię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć jak to jest z tymi lektoratami jeżeli w planie zajęć mam normalnie język Angielski? To są tak jakby dodatkowe zajęcia i jeżeli mam w PlanieAngielski to mogę się po prostu zdecydować dodatkowo na ten lektorat z Angielskiego, żeb y mieć więcej zajęć z tego języka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...

Jestem w 2 klasie liceum, mam fakuletety z historii i wosu + angielski, z tych przedmiotów piszę maturę, z typowym humanem dostanę się na logistykę i zarządzanie ? Interesuje mnie ten kierunek ;) Na zaoczne studia mam zamiar iść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2012 o 12:58, Zarkadius napisał:

Czy kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji na PW to dobry wybór będzie ? ;)


Ogólnie tego rodzaju kierunki są najlepsze na uczelniach ściśle technicznych.
Zależy też jaki wydział, po niektórych wylądujesz w odlewni, a po niektórych w kopalni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2012 o 16:16, Wishnia22 napisał:

Jest tutaj ktoś, kto studiował prawo na UŚ? Kiedy są zwykle pokazywane wykazy grup? :|

Pytam, bo moja siostra studiuje i póki co go nie dostała. Ja jej nie mogę pomóc, gdyż studiuję na UJ, a na dodatek z tego co widzę to nie ma u niej nic napisanego na uczelni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trzeciej klasie liceum i nabieram coraz większych wątpliwości odnośnie wstępnie wybranego przedmiotu maturalnego, mianowicie fizyki. Właśnie się przymierzyłem do matury rozszerzonej i ledwo co daję radę rozwiązać poszczególne zadania.

Zaczynam się zastanawiać nad zdaniem informatyki. Moim zamiarem już od dłuższego czasu są studia informatyczne, przy czym na sprawdzanej przeze mnie uczelni (wtedy było to UMK) fizyka była zamienna z informatyką.

Co myślicie? Powinienem przygotowywać się do matury z informatyki czy fizyki?

Wiem oczywiście, że to już ostatecznie moja broszka co mi podchodzi, a co nie, ale chciałem poznać Waszą ogólną opinię na temat jednej i drugiej matury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>........

Ja w czerwcu skończyłem ZiIP na Politechnice Lubelskiej gdzie kierunek podlegał pod 2 wydziały: mechaniczny i zarządzania.
W chwili obecnej jestem na etapie szukania pracy.
Ogólnie kierunek w porządku, aczkolwiek trzeba liczyć się z wszechobecną matematyką, fizyką, mechaniką itp.
Ja robiłem specjalność na wydziale mechanicznym także z zarządzania wiele zajęć nie miałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje przemyślenia(na szybko) - obecnie studia związane z przemysłem IT(a więc studia z silnie rozwiniętą infą) są najbardziej cenne na rynku pracy - po skończeniu czegoś TAKIEGO(nie są to łatwe rzeczy więc ludzi po tych kierunkach podziwiam) praca jest prawie murowana. Ale musisz przemyśleć co Ci lepiej idzie - matura z infy nie jest maturą najprostszą, tak jak ta z fizyki. Musisz zdecydować na co konkretnie chcesz iść - jeżeli chcesz iść tam, gdzie fizyka nie ma większego znaczenia to nie ma sensu żebyś się katował, ale jeżeli ma to sprawę musisz głęboko przemyśleć.

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem jak ja to widzę bo sam zacząłem dziś studia informatycznie. Na maturze zdawałem informatykę ale tylko o tak o dla siebie, bo do punktacji na studia nie była mi potrzebna. Matura z informatyki jest moim zdaniem bez sensu, bo w zasadzie w żaden sposób nie sprawdza twojej wiedzy z informatyki gdyż składają się na nią oprócz kilku zadań z teorii po jednym zadaniu na obsługę Accessa i Excela i napisanie małego programu w jednym z języków: C++, Pascal i jeszcze jakimś do wyboru co z tym co jest potem na studiach ma niewiele wspólnego nie licząc programowania które z resztą będzie od podstaw. Dodatkowo jest dosyć trudna i ciężko jest napisać ją dobrze, no chyba że mowa o podstawie. Ze zdawania fizyki zrezygnowałem z podobnego powodu z którego ty masz wątpliwości ale teraz i tak będę miał wykłady a potem ćwiczenia z fizyki więc tak czy tak nie minie mnie fizyka. Moim zdaniem lepiej jest jednak przyłożyć się do fizyki, bo przede wszystkim będzie potem łatwiej na studiach, a i jeśli się dobrze nauczysz to na pewno punktów będzie więcej. Informatyka na maturze jest całkiem nie przewidywalna i nie da się do niej tak na prawdę dobrze przygotować w przeciwieństwie do fizyki. Mam nadzieję że pomogłem. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować