Zaloguj się, aby obserwować  
conradzik

Jakie studia?

3948 postów w tym temacie

Chciałbym się zapytać o w-f na studiach. Jak to z nim jest: obowiązkowy, czy nieobowiązkowy? Przeglądając różne fora i pytając ludzi spotykam się raczej z pierwszym stanowiskiem, a jednak podobno na bydgoskim UTP można się wypisać. Tak więc... jak to jest?

Jeżeli w-f faktycznie jest obowiązkowy, to jak wygląda? Słyszałem, że można sobie wybierać ćwiczenia. Na pewnym forum internetowym ktoś pisał, że ma na studiach pływanie, co dla mnie byłoby rajem na ziemi.

Będę wdzięczny za wszelkie informacje na temat w-fu w państwowych uczelniach wyższych. ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na Ekonomicznym w Katowicach wyglądało to tak: WF był na semestrach 1. i 2., na pierwszych zajęciach można było wybrać, na co chce się iść (pływanie, sporty drużynowe, jakiś tam fitness), zajęcia były warte 0 ECTSów, ale były wymagane do zaliczenia semestru. Z tego, co wiem, to podobno można było załatwić zwolnienie od lekarza na cały semestr, ale nie znam nikogo, kto by faktycznie tak zrobił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Z tego co sie orientuje na wszystkich uczelniach publicznych jest obowiązkowy wf. Np. na SGGW wygląda to tak: na początku semestru zapisujesz się, na co chcesz ( od różnych gier zespołowych, przez basen, tenis, siłownie,aerobik, do tenisa stołowego ;) ), oraz w jakich godzinach. U mnie wf. był tylko przez pierwszy semestr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na Politechnice Warszawskiej masz 4 semestry WF-u. Co roku na pierwszych zajęciach wybiera się gdzie się iść. Na zajęcia bezpłatne zapisujesz się raz na rok (nie ma problemu z przeniesieniem), na płatne co semestr. Bezpłatna jest siłownia, piłka nożna, siatkówka i pływanie.
Te 4 semestry musisz zrobić przed obroną dyplomu, kiedy je zrobisz (tzn. rok i semestr studiów) nie ma znaczenia. Ogólnie zajęcia są bardzo lajtowe, ćwiczysz dla siebie. Nie wiem jak to wygląda na zajęciach drużynowych, ale jak ja chodzę na siłownię to widać, że masa ludzi jest tam tylko po to by uzyskać zaliczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2013 o 09:58, Kardithron napisał:

Chciałbym się zapytać o w-f na studiach. Jak to z nim jest: obowiązkowy, czy nieobowiązkowy?
Przeglądając różne fora i pytając ludzi spotykam się raczej z pierwszym stanowiskiem,
a jednak podobno na bydgoskim UTP można się wypisać. Tak więc... jak to jest?

Obowiązkowy, ale warty 0 ECTSów. Można załatwić zwolnienie lekarskie lub być w AZSie - wtedy jesteś zwolniony z zajęć, ale w przypadku AZSu masz inne :P

Dnia 11.03.2013 o 09:58, Kardithron napisał:

Jeżeli w-f faktycznie jest obowiązkowy, to jak wygląda?

Zależy. U nas (Politechnika Krakowska) wybór zależał od tego, co było dostępne (piłka nożna, siatka, ping-pong - to było najczęściej, czasem zdarzył się tenis). Wybierało się na każdych zajęciach.

Dnia 11.03.2013 o 09:58, Kardithron napisał:

Słyszałem, że można sobie wybierać
ćwiczenia. Na pewnym forum internetowym ktoś pisał, że ma na studiach pływanie, co dla
mnie byłoby rajem na ziemi.

Coś u nas było, ale nie mam pojęcia kiedy i jak się to załatwiało. Czwartek 20:30 jednak skutecznie mnie odstraszył :)

EDIT: Zajęcia trwają rok (dwa semestry).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2013 o 09:58, Kardithron napisał:

Chciałbym się zapytać o w-f na studiach. Jak to z nim jest: obowiązkowy, czy nieobowiązkowy?
Przeglądając różne fora i pytając ludzi spotykam się raczej z pierwszym stanowiskiem,
a jednak podobno na bydgoskim UTP można się wypisać. Tak więc... jak to jest?

Na Uniwersytecie Gdańskim jest obowiązkowy, 1 rok, 2 semestry.

Dnia 11.03.2013 o 09:58, Kardithron napisał:

Jeżeli w-f faktycznie jest obowiązkowy, to jak wygląda? Słyszałem, że można sobie wybierać
ćwiczenia. Na pewnym forum internetowym ktoś pisał, że ma na studiach pływanie, co dla
mnie byłoby rajem na ziemi.

Możesz wybrać profil w-fu, jak najbardziej. Licz się jednak z tym, że, aby się na to załapać, musisz szybko (niemalże od razu po rozpoczęciu zapisów internetowych) trafić z odświeżeniem strony i zapisaniem się. Profilowane zajęcia wychowania fizycznego błyskawicznie osiągają limit miejsc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2013 o 09:58, Kardithron napisał:

Chciałbym się zapytać o w-f na studiach. Jak to z nim jest: obowiązkowy, czy nieobowiązkowy?

Obowiązkowy praktycznie zawsze. U nas na AGH przez semestr masz basen, jeśli jesteś do niego niezdolny (nie widzę tego po Twoim poście :P) to wtedy idziesz na salę. Zwolnienia ostateczne tylko przez komisje (w sensie nie może Cię zwolnić pierwszy lepszy lekarz). Udział w sekcji AZS zwalnia z Wfu. Tak jak już pisali poniżej, warte równe 0, jednak konieczne.

Dnia 11.03.2013 o 09:58, Kardithron napisał:

Jeżeli w-f faktycznie jest obowiązkowy, to jak wygląda? Słyszałem, że można sobie wybierać
ćwiczenia.

U mnie wyglądał jak wf w LO, z tym, że mieliśmy rozpiskę czy idziemy w danym dniu na salę przeznaczoną do siatkówki, czy do koszykówki.

Dnia 11.03.2013 o 09:58, Kardithron napisał:

Na pewnym forum internetowym ktoś pisał, że ma na studiach pływanie, co dla
mnie byłoby rajem na ziemi.

Zapraszam na AGH :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To co piszą koledzy wyżej oraz możesz dołączyć sobie do AZSu.
Mój współlokator(AGH) wybrał sobie rower i miał bodajże 6 spotkań w semestrze(na weekendach). W 3 tygodnie miał już cały WF na jeden semsetr zrobiony.
To jest jedna z nielicznych dyscyplin, która ma mało zajęć. Jak pamięta to żeglarstwo ma 1-2 spotkania w semestrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2013 o 09:58, Kardithron napisał:

Będę wdzięczny za wszelkie informacje na temat w-fu w państwowych uczelniach wyższych.
^_^


Każdy ma inne info, więc rzucę tez swoim - Politechnika Gdańska. ;P Wf obowiązkowy, semestry dwa (a które semestry to już zależy od kierunku - niektórzy mają od razu, ja zacząłem na drugim semestrze, moja kuzynka na 3cim). W przypadku zwolnienia są zajęcia teoretyczne (lol), które trzeba zaliczyć (zrobil itak ze względu na zwolnienia - które często są ściemnione ;P). Opcji kilka do wyboru - nożna, siłownia, wiosła, basen, sala (najbardziej typowy, szkolny wf - jest jakaś siatkówka, koszykówka itp), ewentualnie dwie ostatnie opcje naprzemiennie. Zapisy są na pierwszych zajęciach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2013 o 19:21, Adjatha napisał:

Każdy ma inne info, więc rzucę tez swoim - Politechnika Gdańska. ;P Wf obowiązkowy, semestry
dwa (a które semestry to/ciach/tkówka, koszykówka itp), ewentualnie dwie ostatnie
opcje naprzemiennie. Zapisy są na pierwszych zajęciach.

Dziękuję za wszystkie informacje. Każda jest przydatna, jednakowoż na Twoją zwróciłem szczególną uwagę, gdyż rozważam w 1-szej kolejności studia właśnie na Politechnice Gdańskiej. ^_^

Nasuwa się pytanie: jeżeli wybiorę sobie jakąś dyscyplinę, dajmy na to moje upragnione pływanie, to nie muszę już brać udziału w żadnej innej?

Kolejne pytanie: czy na PG sytuacja wygląda podobnie, jak opisał to Harrolfo? Tzn. czy trzeba natychmiastowo wybrać i wpisać się na daną dyscyplinę, by złapać miejsce?

+ rozważam również studia na UMK i Politechnice Poznańskiej. Czy ktoś się tam uczy i jest w stanie mi coś opowiedzieć o tamtejszych w-fach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2013 o 20:19, Kardithron napisał:

Nasuwa się pytanie: jeżeli wybiorę sobie jakąś dyscyplinę, dajmy na to moje upragnione
pływanie, to nie muszę już brać udziału w żadnej innej?

Eee, no tak, po to wybierasz, zresztą wszystko odbywa się w tym samym czasie, wiec cięzko, żeby było inaczej. :P Czyli chcesz chodzić na basen, to się na niego zapisujesz i tyle.

Dnia 11.03.2013 o 20:19, Kardithron napisał:

Kolejne pytanie: czy na PG sytuacja wygląda podobnie, jak opisał to Harrolfo? Tzn. czy
trzeba natychmiastowo wybrać i wpisać się na daną dyscyplinę, by złapać miejsce?

Jak napisałem wcześniej, zapisujesz się podczas pierwszych zajęć, które są przeznaczone na kwestie organizacyjne. Przyjdzie prowadzący, pogada jakieś pierdoły, potem będą osoby od odpowiednich opcji... i to w sumie wszystko (pójdzie jakieś hasło, że basen, to pójdziesz - raczej nie będzie sytuacji takiej, że jest was za dużo).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2013 o 20:19, Kardithron napisał:

<ciach>


Jak już parokrotnie mówiłem wcześniej studiuję na PP informatykę na wydziale informatyki. U nas wygląda to tak, że WF obowiązkowy jest - oficjalnie - przez cztery semestry, praktycznie tylko przez dwa; później pojawia się możliwość przepisania ocen.

Na początku jest takie sobie spotkanko na którym nigdy nie działają głośniki, ale dostajemy karteczkę na którą wpisujemy trzy najbardziej interesujące nas dyscypliny sportowe. Większość jest bezpłatna (siłownia, ergowiosła, jakieś tam body&mind, różnorakie piłki, ping-pong, etc.), ale istnieją wyjątki takie jak pływalnia czy narciarstwo na pobliskiej górce zjazdowej. Po krótkim czasie informują Cię na co Cię przydzielili (właściwie zawsze pierwszy wybór) no i chodzisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ma ktoś rozeznanie odnośnie uniwersytetów kształcących w kierunkach psychologii? Głownie chodzi mi o psychologię kliniczną i zarządzania. Zależy mi na uczelni która oferuje oprócz naprawdę dobrej kadry możliwości odbywania stażów, wyjazdów czy dodatkowych kursów i szkoleń.
Pochodzę z województwa mazowieckiego i zastanawiałem się nad Uniwersytetem Warszawskim. Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś, kto studiował psychologię odpowiedział na kilka gryzących mnie pytań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, zastanawiam się nad studiowaniem Informatyki na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym. Czy mógłby mi ktoś powiedzieć co trzeba umieć na tym kierunku ''na dzień dobry''? Wiem, że co uczelnia to inne wymagania i obyczaje, ale tak mniej-więcej czy muszę posiadać dużą własną wiedzę na temat komputera i informatyki? Głównie chodzi mi o programowanie, tworzenie stron www i grafikę komputerową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Studiuje lub studiował ktoś budownictwo na Politechnice Poznańskiej i może się podzielić jakimiś refleksjami dotyczącymi kierunku? Długo myślałem nad wyborem tego kierunku, ale zawsze warto posłuchać co mają do powiedzenia inni. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2013 o 12:42, Jaki_Gahn napisał:

Witam,

Czy ma ktoś rozeznanie odnośnie uniwersytetów kształcących w kierunkach psychologii?
Głownie chodzi mi o psychologię kliniczną i zarządzania. Zależy mi na uczelni która oferuje
oprócz naprawdę dobrej kadry możliwości odbywania stażów, wyjazdów czy dodatkowych kursów
i szkoleń.
Pochodzę z województwa mazowieckiego i zastanawiałem się nad Uniwersytetem Warszawskim.
Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś, kto studiował psychologię odpowiedział na kilka gryzących
mnie pytań.


Najlepszy wydzial psychologii jest na SWPS (prywatna). Troszke trzeba zabulic, ale ogolnie polecam, sporo fakultetow, szkolen, pozytywny studencki klimat itp. Na UW tez studiowalem, ale tam jest bardzo ponuro. Pod wzgledem kadr jest podobnie, sa wykladowcy gorsi i lepsi wiadomo. Ale mimo to zapraszam na SWPS :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2013 o 18:10, Elminster napisał:

Studiuje lub studiował ktoś budownictwo na Politechnice Poznańskiej i może się podzielić
jakimiś refleksjami dotyczącymi kierunku? Długo myślałem nad wyborem tego kierunku, ale
zawsze warto posłuchać co mają do powiedzenia inni. :)


Ty chcesz iść na budownictwo na pp? Ha! :D Sam tam studiuję infę, zgłoś się na gg to podpytam znajomych z klasy z liceum, bo 3-ka z nich jest na budownictwie właśnie. Z tego co wiem, to źle nie jest, sporo matmy, fizy, rzeczy dotyczące materiałów... Ale szczegóły, czyli jacy prowadzący i co dokładnie, kogo unikać itp, to już nie jestem w stanie powiedzieć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chce się na II rok przepisać na inną uczelnię. Byłem u siebie w dziekanacie i na tej drugiej uczelni, powiedziano mi, że będę musieć przygotować wykaz przedmiotów. Ja mam to zrobić, czy moja uczelnia? Jeśli ja, to może ktoś się wypowiedzieć kto to już robił? Będę wdzięczny za każdą pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat. Jak wygląda rekrutacja na studia licencjackie kiedy ma się już jeden tytuł licencjata? Znów patrzy się na maturę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować