Zaloguj się, aby obserwować  
conradzik

Jakie studia?

3948 postów w tym temacie

Witam jestem nowy na forum :) powiedzcie mi proszę w tym roku kończę 3 letnie liceum ogl zaocznie zastanawiam się tak poważnie nad wybraniem się na studia informatyczne chodzi mi o programowanie itp i naprawy serwisowe aktualnie nie uczęszczałem do technikom informatycznego jednak posiadam wiedzę o komputerach ale pytanie brzmi moje czy lepiej iść na zaoczne czy dzienne> i czym one się różnią po za tym ze zaoczne weekendy a dzienne wiadomo :P chodzi mi gdzie lepiej się nauczę jeżeli dzienne to prosiłbym o podanie uczelni która jest najlepsza pod względem nauki.

ps. proszę mi nie zadawać głupich pytań typu jak z matmą itp aktualnie dobrze z tym stoję czekam na odp :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz się posłużyć różnego rodzaju rankingami klasyfikującymi uczelnie. Nikt Ci wprost nie powie, że tu jest najlepiej etc. Ja mogę powiedzieć, że AGH, ktoś że PW i co?

Co do różnicy... u nas jest to kwestia przedmiotów np. niektóre na zaocznych masz w innym czasie niż na dziennych i najczęściej w mniejszym wymiarze godzin. Niby zaleta bo mniej trzeba odbębnić, ale z drugiej strony na dziennych masz często różnorakie wprowadzenia i więcej czasu prowadzący poświęcają na różnego rodzaju zagadnienia, wtedy pewno łatwiej je zrozumieć. Często jest tak, że zaoczni jakieś powtórki z czegoś nie mają i muszą sami to uzupełnić "bo przecież to mieliście rok temu". Najlepiej popytaj na forach zrzeszających studentów różnych uczelni np. MS AGH itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.04.2013 o 23:19, Latimeria napisał:

Co do różnicy... u nas jest to kwestia przedmiotów np. niektóre na zaocznych masz w innym
czasie niż na dziennych i najczęściej w mniejszym wymiarze godzin. Niby zaleta bo mniej
trzeba odbębnić, ale z drugiej strony na dziennych masz często różnorakie wprowadzenia
i więcej czasu prowadzący poświęcają na różnego rodzaju zagadnienia, wtedy pewno łatwiej
je zrozumieć. Często jest tak, że zaoczni jakieś powtórki z czegoś nie mają i muszą sami
to uzupełnić "bo przecież to mieliście rok temu". Najlepiej popytaj na forach zrzeszających
studentów różnych uczelni np. MS AGH itd.

Ok rozumiem mniej więcej trzeba by zajrzeć tylko muszę się zastanowić dokładnie nad wyborem czy grafik czy programista ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2013 o 15:12, visogota napisał:

Powiedzcie proszę, czy z maturą z historii i wos-u jest szansa na załapanie się na dziennikarstwo?
Wszystko podstawowe. Myślałem o Wrocławiu.

Wydaje mi sie, ze w glownej mierze liczy sie polski i jezyk, a wos i historia sa brance jako trzeci, najmniej punktowany przedmiot. Poza tym na twoim miejscu dalbym sobie spokoj, dziennikarstwo to smieszny kierunek, ktory nic ci nie da. Domyslam sie, ze we Wroclawiu sa lepsze warunki niz na mojej uczelni, co nie zmienia faktu, ze jak chcesz isc na dziennikarstwo, to idziesz studiowac, a nie sie uczyc. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2013 o 15:12, visogota napisał:

Powiedzcie proszę, czy z maturą z historii i wos-u jest szansa na załapanie się na dziennikarstwo?
Wszystko podstawowe. Myślałem o Wrocławiu.

Zależy od uczelni i od tego, co jest wymagane, co jest punktowane i jaki jest próg. Ja się dostałam na Inżynierię Materiałową z jedynie matematyką rozszerzoną, gdzie próg był tak niski, że w zasadzie sama podstawka by wystarczyła. Liczone były obie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podstawowa różnica, to to, że jedne są płatne, ale rozumiem, że to wiesz. Poziom? Cóż, nie ma co ukrywać, że wyższy jest na dziennych. Oczywiście generalizuję, ale taki jest fakt. Najprościej to sobie ocenić patrząc na ilość godzin jaką masz na studiach dziennych, a jaką na zaocznych. Cudów nie ma i takiej samej ilości wiedzy się nie zmieści.
Jak mówiłem - generalizuję, ale na zaocznych większość osób to te, które z różnych powodów nie dostały się na dzienne, ale mogły płacić więc poszły na zaoczne. Niektóre uczelnie wyczaiły w tym taki interes, że niemal specjalnie spychają ludzi na zaoczne, żeby tylko mieć z tego dodatkową kasę. Oczywiście są też ludzie, którzy już pracują i dlatego nie mogą studiować dziennie lub tylko uzupełniają edukację by dalej się rozwijać, ale to raczej na studiach drugiego stopnia.

Wiem, że u mnie (Mechanika i budowa maszyn) dzienne do zaocznych mają się nijak. Niby dyplom ten sam, ale różnicę w wiedzy od razu każdy kto chce zauważy, szczególnie, że zaoczni są ciut inaczej traktowani...

Twój wybór, jeśli jednak nie pracujesz albo nie zamierzasz to nie widzę sensu pakowania kasy w słabszą edukację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.04.2013 o 11:29, MKRaven napisał:

Twój wybór, jeśli jednak nie pracujesz albo nie zamierzasz to nie widzę sensu pakowania
kasy w słabszą edukację?

Ale mam szansę np na dzienne jeżeli ja robię liceum zaocznie i maturkę a nie kończyłem techinka informatyka bo wiadomo że w jakimś stopniu tam do studiów informatycznych a druga kwestia to jeżeli bym wybrał programistę czy muszę już perfekt znać programy typu " C++" i resztę ? a nie chce się zawieść też na zaocznych bo w liceum mam technologię informatyczną i jedynie co robimy to siedzimy i nic internet przez 5h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ studiuję informatykę to mogę powiedzieć z własnego doświadczenia że żadnej wielkiej wiedzy nie potrzebujesz. Programowania uczą od podstaw chyba na wszystkich uczelniach. Technik informatyk nie jest ci do niczego potrzebny. Nie bardzo rozumiem co masz na myśli z "wybrać programistę". Jeśli chodzi ci o programowanie jako twoją przyszłą pracę to jest to chyba oczywiste że programować musisz umieć (w jakim języku/ językach to twoja sprawa). Natomiast profil czy tam specjalizacje wybiera się II stopniu studiów (przynajmniej na większości uczelni, nie wiem gdzie chcesz iść) A i tak w pierwszym/ drugim roku najważniejsza jest dobra znajomość i umiejętność przyswajania matmy i fizyki. Dopiero w połowie 2, lub w 3 roku zaczynają się przedmioty bardziej kierunkowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.04.2013 o 15:41, Thalanthas napisał:

lub w 3 roku zaczynają się przedmioty bardziej kierunkowe.

Chodzi mi wiesz ogl o profil nie wiem jak to teraz jest z ta informatyka bo jest grafik komputerowy programista itp dalej nie jestem w temacie jakie są ;P ale chodzi mi w dziedzinie programowanie itp, a czy z fizyką to jest taki wielki bajzel? z fizyka raczej problemow nie mam w gim miałem dobre stopnie a do liceum do jakiego uczęszczam miałem tylko 1 i 2 semestrze fizykę i koniec z uczelnią to bd musiał poczytać inne fora gdzie najlepiej składać papierek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na PWr nie uczą od podstaw.
Na niektórych kierunkach (nie na informatyce, z tego co wiem) jest wstęp do programowania, ale polega tylko na tym, że dają listę zadań i baw się w Scratchu, a po połowie semestru dają tobie listę z Javy.

Jak chcesz studiować informatykę na PWr nie musisz nic umieć, ale jeśli chce się programować, to musisz chociaż podstawy znać.

Dodatkowo podczas studiów programowanie przydaje się do MATLABa, znacznie ułatwia robotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2013 o 11:22, Sigu napisał:

Dodatkowo podczas studiów programowanie przydaje się do MATLABa, znacznie ułatwia robotę.

Działa to też w drugą stronę. Matlab jest bardzo prosty i ma niesamowicie szczegółowy help, dzięki czemu jest świetny jako wprowadzenie do programowania i popularnych algorytmów. Ja sam dzięki matlabowi poczułem, że nie wszystko stracone i jeszcze programowania nauczyć się mogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na polibudzie lubelskiej gdzie ja studiuję jesteśmy uczeni od podstaw programowania. Ale wiadomo, jeśli coś kojarzysz już to masz łatwiej. A i wątpię by ktoś kto chce być programistą nie bawił się wcześniej w żadnym języku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2013 o 12:16, Thalanthas napisał:

Na polibudzie lubelskiej gdzie ja studiuję jesteśmy uczeni od podstaw programowania.
Ale wiadomo, jeśli coś kojarzysz już to masz łatwiej. A i wątpię by ktoś kto chce być
programistą nie bawił się wcześniej w żadnym języku.

Ja sie nie bawiłem jak prawie cały mój rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba obleję przez Matlaba Modelowanie Systemów Dynamicznych.
Może i help jest szczegółowy, ale jeśli pierwszy kontakt z programem polega na tym, że masz listę zadań i napisz program, to: jeden, zniechęca; dwa, przyswajanie wiedzy jest dłuższe.
Simulink jest imho prostszy, ale też trzeba dużo próbować :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2013 o 13:46, Sigu napisał:

Ja chyba obleję przez Matlaba Modelowanie Systemów Dynamicznych.
Może i help jest szczegółowy, ale jeśli pierwszy kontakt z programem polega na tym, że
masz listę zadań i napisz program, to: jeden, zniechęca; dwa, przyswajanie wiedzy jest
dłuższe.
Simulink jest imho prostszy, ale też trzeba dużo próbować :/

http://www.matlab.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda proces rekrutacyjny na Politechnikę Wrocławską, jeżeli zdaję w tym roku maturę? Załóżmy, że zdałem matematykę na poziomie podstawowym na 80%, na rozszerzonym na 40% oraz fizykę na poziomie podstawowym na 40%. W takim wypadku otrzymuję 140 punktów za matematykę (gdyż P + 1,5 R = 140) i 40 za fizykę? Obu języków w tej chwili nie biorę pod uwagę. Co z tabelką ocen na dole? Czy jeżeli z matematyki i fizyki mam 4, to dostanę dodatkowe 140 punktów rekrutacyjnych? Któryś z kumpli mówił, że przy rekrutacji na Politechnikę Wrocławską oceny nie są w ogóle brane pod uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2013 o 17:28, Gumisiek2 napisał:

Jak wygląda proces rekrutacyjny na Politechnikę Wrocławską, jeżeli zdaję w tym roku maturę?
Załóżmy, że zdałem matematykę na poziomie podstawowym na 80%, na rozszerzonym na 40%
oraz fizykę na poziomie podstawowym na 40%. W takim wypadku otrzymuję 140 punktów za
matematykę (gdyż P + 1,5 R = 140) i 40 za fizykę? Obu języków w tej chwili nie biorę
pod uwagę. Co z tabelką ocen na dole? Czy jeżeli z matematyki i fizyki mam 4, to dostanę
dodatkowe 140 punktów rekrutacyjnych? Któryś z kumpli mówił, że przy rekrutacji na Politechnikę
Wrocławską oceny nie są w ogóle brane pod uwagę.


http://rekrutacja.pwr.edu.pl/content/strona/PL/boczne_menu/wskaznik_rekrutacyjne/wks.html trololo. Ta tabelka na dole to dla absolwentów zdających starą maturę. Ich ocena jest przeliczana na punkty i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować