Zaloguj się, aby obserwować  
conradzik

Jakie studia?

3948 postów w tym temacie

Przykładowo, jesli ktoś obleje studia, potem pojdzie na studia zaoczne na ten sam kierunek, ale na przyklad na inną uczelnie, może sobie przepisac oceny/zaliczenia z tych samych przedmiotów z stacjonarnych na studia zaoczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2013 o 13:43, Lukasz924 napisał:

Przykładowo, jesli ktoś obleje studia, potem pojdzie na studia zaoczne na ten sam kierunek,
ale na przyklad na inną uczelnie, może sobie przepisac oceny/zaliczenia z tych samych
przedmiotów z stacjonarnych na studia zaoczne?


To leży w gesti wykładowców/prowadzących.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koledzy i koleżanki studenci, mam problem z kalkulatorem (casio fx-570es plus). Otóż nie wiem jak obliczyć a i b w liczbie zespolonej a+bi przy podanej wartości bezwzględnej. Wiem, że wpisując Abs(a+bi) mogę policzyć tą wartość, ale jak to działa w drugą stronę? Jutro mam egzamin z elektrotechniki i bardzo mi się to przy fazorach przyda. Z góry dzięki za pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2013 o 10:58, Krytyczny napisał:

Koledzy i koleżanki studenci, mam problem z kalkulatorem (casio fx-570es plus). Otóż
nie wiem jak obliczyć a i b w liczbie zespolonej a+bi przy podanej wartości bezwzględnej.
Wiem, że wpisując Abs(a+bi) mogę policzyć tą wartość, ale jak to działa w drugą stronę?
Jutro mam egzamin z elektrotechniki i bardzo mi się to przy fazorach przyda. Z góry dzięki
za pomoc!


Chodzi ci o to, że masz np. liczbę 3*sqrt(33) i z niej chcesz zrobić liczbę zespoloną?

Tego kalkulator ci nie obliczy. Jedna taka liczba wartości bezwzględnej, może mieć wiele rozwiązań zespolonych, bo mając jedną daną: wartość bezwzględną, chcesz obliczyć dwie niewiadome: a i b.

Dla przykładu |2+5i| = |5+2i|=sqrt(29).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Czy ktoś z Was studiował, bądź studiuje "Zarządzanie i inżynierię produkcji" na AGH w Krakowie i mógłby się wypowiedzieć, czy warto wybrać się na ten kierunek? Mam ten problem, że kompletnie nie mam pojęcia, na co iść, a nadszedł czas ważnych decyzji. Wydaje mi się, że jest to w miarę wszechstronny kierunek, no i pierwszy stopień kończy się inżynierem. Jakie są perspektywy po takim wyborze?

Chyba, że mógłby ktoś polecić jakiś kierunek osobie interesującej się przede wszystkim motoryzacją, sportem i fotografią? Dodam, że skończyłem liceum o profilu mat-fiz-inf, jestem tak jakby pół ścisłowcem, pół humanistą, czyli w sumie najgorzej jak może być... Myślałem też o "Mechanice i budowie maszyn", ale mimo wszystko, aż tak mnie to raczej nie pociąga. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2013 o 14:57, rafisport napisał:

Witam! Czy ktoś z Was studiował, bądź studiuje "Zarządzanie i inżynierię produkcji" na
AGH w Krakowie i mógłby się wypowiedzieć, czy warto wybrać się na ten kierunek?


Ja słyszałem, że na ZIPie są dobre imprezy ;)

>Chyba, że mógłby ktoś polecić jakiś kierunek osobie interesującej się przede wszystkim motoryzacją, sportem i >fotografią? Dodam, że skończyłem liceum o profilu mat-fiz-inf, jestem tak jakby pół ścisłowcem, pół humanistą, >czyli w sumie najgorzej jak może być... Myślałem też o "Mechanice i budowie maszyn", ale mimo wszystko, aż >tak mnie to raczej nie pociąga. Pozdrawiam!

Motoryzacja, sport i fotografia to zainteresowania które możesz rozwijać na każdym kierunku, bo są hmm... mało akademickie. No chyba, że chcesz budować samochody, to wtedy idź na IMIR.

Dobrze się uczysz ? Może jak nie masz pomysłu, to pójdź na zamawiany to przynajmniej coś zarobisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie są Wasze opinie na temat kierunku Mechanika i budowa maszyn?

Rozważam takie studia na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym. Myślałem również przez jakiś czas o Budownictwie, ale usłyszałem od paru niezależnych osób, że perspektywy po ukończeniu tego kierunku nie są już tak wielkie, jak kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spotkał się ktoś z czymś takim jak kognitywistyka? Pasuje idealnie do moich zainteresowań. Przeglądam internet i nikt nie potrafi wskazać zastosowania tego tworu. Jest po tym jakaś praca, czy studiuje się to tylko po to, żeby pochwalić się znajomym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2013 o 14:57, rafisport napisał:

Witam! Czy ktoś z Was studiował, bądź studiuje "Zarządzanie i inżynierię produkcji" na
AGH w Krakowie i mógłby się wypowiedzieć, czy warto wybrać się na ten kierunek?

Odpowiem tak: studiuję Inżynierię Materiałową (AGH) i wybieram sie na specjalizację Inżynieria Jakości, stąd szukam praktyk i staży głównie w tym zakresie. Powiem Ci, że jest dużo ofert zarówno dla mnie jak i (być może) dla Ciebie. Poszperaj sobie na stronie trovit. Może to Ci ułatwi wybór. No i zajrzyj na stronę wydziału na którym ten kierunek jest (chyba są nawet 2...), może będzie jakiś plan ramowy czy coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o studiowaniu skandynawistyki na UG? Słyszałem, że języki są bardzo cenione obecnie, warto studiować ten kierunek, ktoś coś słyszał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2013 o 16:22, JackXPPL napisał:

Co sądzicie o studiowaniu skandynawistyki na UG? Słyszałem, że języki są bardzo cenione
obecnie, warto studiować ten kierunek, ktoś coś słyszał?

Jak w życiu trafisz fuche to możesz zarabiać dużo, ale jak nie trafisz to możesz klepać po tym kierunku biedę. No i musisz wiedzieć, czy np. jakaś firma jest w okolicy. Bez znajomości czasem ciężko, jak nie znajdziesz niszy, na co szanse są zdecydowanie mniejsze to możesz byc bez pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Interesuję mnie elektrotechnika albo elektronika i telekomunikacja na agh''u. Ktoś się może wypowiedzieć? Jeśli się wcześniej nie miało z tym do czynienia da się utrzymać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2013 o 14:57, rafisport napisał:

/ciach/

Studiuję Mechanikę i Budowę Maszyn na PWr, na wydziale mechanicznym. Na moim kierunku ludzie, którzy nie dają rady przenoszą się na ZIP, a ów skrót bywa rozwijany jako "Zabawa I Przyjemność" - kierunek ten nie jest traktowany całkiem poważnie, ale nie wiem jak jest naprawdę. Poza tym, że jest łatwiej (kolega przeniósł się po pierwszym roku z MBMu na ZIP i sobie chwalił ;) ). No i nie wiem jak to wygląda na innych uczelniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2013 o 16:24, Kardithron napisał:

Jakie są Wasze opinie na temat kierunku Mechanika i budowa maszyn?

Właśnie powoli kończę taki kierunek na Politechnice Warszawskiej. Generalnie powiem Ci, że oceniam dobrze bardzo, ale sporo tu zależy od uczelni i wydziału na którym ten kierunek jest prowadzony. Ja miałem np. naprawdę sporo konkretnej wiedzy inżynierskiej, podczas gdy znajomy poszedł na podobny kierunek na SGGW i miał o kombajnach itp.

Także popatrz pod tym kątem bo mechanika, mechanice nie równa. Przeczytaj dokładnie program studiów bo ja przeczytałem co oferują na kierunku na tym Bydgoskim Uniwerku (o tą uczelnie Ci chodziło tak?) i nie jestem zadowolony z tego co tam opisali. No sorry jeśli studia inżynierskie zaczyna się od przedmiotów humanistycznych to jakaś kpina jest. Na polibudzie trzepie się matmęi fizykę od początku samego bo rozbieżność czego się nauczyć a co trzeba wiedzieć na końcu jest ogromna.

Generalnie z resztą studia Uniwersyteckie to więcej teorii i klepania pierdół na pamięć niż na politechnice. Nie to, żeby na polibudach było tego wystarczająco dużo, ale jednak coś tam jest. Także na twoim miejscu obrałbym sobie jedną podstawową zasadę: jeśli chcesz iść na kierunki techniczne to na uczelnie techniczną, a nie na uniwersytet z "techniką" w nazwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować