Zaloguj się, aby obserwować  
conradzik

Jakie studia?

3948 postów w tym temacie

Mam pytanie w związku z internetową rekrutacją na Uniwersytet Wrocławski, może ktoś przez to przechodził i mi pomoże.
Trzeba zaznaczyć jakie przedmioty się zdawało na maturze, ale z tego co jest napisane w FAQ to nie mam podawać wyników, tylko wyskakujące pola zostawić puste, bo system sam pobierze wyniki z krajowego rejestru matur. Będę widział, że wyniki się już pobrały na stronie albo w jakikolwiek inny sposób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2013 o 17:20, Evertsen_Dante napisał:

Bzdura. Oba kładą nacisk na człon "bio" w inny sposób. Chciałeś być fajny, ale nie wyszło.

Bzdura od samego początku cały komentarz miał być sarkastyczny co chciałem zaakcentować trzykropkiem

Suma sumarum: jestem fajny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam !
Miałbym pytanko odnośnie rekrutacji. W tym roku składam papiery na PG, mam wybrane kierunki, jednakże nie jestem osobą zdecydowaną i nie wiem w jakiej kolejności powinienem je ustawić. I stąd moje pytanie. Jeżeli wybiorę i dostanę się na pierwszy kierunek A, a gdzieś tam na miejscu czwartym będę miał kierunek B i nagle mi się wszystko odwidzi jest szansa, żeby zmienić papiery na kierunek B przed rozpoczęciem roku? I ogólnie jak to wygląda? Jeżeli dostanę się na pierwszy wybrany kierunek to tamte (reszta) przepadają, czy jestem umiejscowiony na listach rezerwowych?

Z góry dziękuję za odpowiedź : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest konkretnie na PG ale w większości to działa na zasadzie, że najpierw sprawdzają czy zmieścisz się na liście z pierwszego wyboru, jak nie to wtedy sprawdzają drugi itd. Jesteś umiejscowiony tylko na jednej liście żeby nie tworzyć niepotrzebnego zamieszania. Czyli tak jak dostaniesz się na pierwszy to reszta przepada i przenoszenie może ewentualnie nastąpić oficjalnymi pismami do dziekana/rektora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czołem! Ciekawy temat, sporo czasu tu spędziłem :) Jednak i ja chciałbym prosić o radę. Zarejestrowałem się na techniczne kierunki, nie widzę innej godnej alternatywy w tym kraju. Stoję kiepsko z fizyką i tego najbardziej się obawiam. Mam dobre podstawy jedynie z gimnazjum :), a obecnie tylko spore chęci do nauki i nadrobienia materiału. Owszem zdawałem na maturze, kilkanaście procent udało się uzyskać. Wiążę największe nadzieję z WAT''em w WWA, ale strach jest, że się nie dostanę. Myślałem o kierunku: logistyka, jakie macie opinie odnośnie pracy po tym kierunku? Dużo nauki "czysto fizycznej"? W drugiej opcji zaznaczyłem budownictwo, tylko dlatego, że lubię te sprawy (w wakacje dorabiałem na budowach), jednak próg ubiegloroczny był o ponad 10pkt wyżej, jest sens tam się starać, czy lepiej dać inny kierunek z większą szansą na dostanie się?(myślałem jeszcze o mechatronice). Trzecią dałem mechanikę i budowę maszyn.

Obawy wiążę z tym, że na uczelni zbyt szybko pójdzie materiał na przód i zostanę w tyle. Jestem typem, który musi mieć materiały, z których może się czegoś nauczyć lub ktoś musi mi coś solidnie wytłumaczyć. Jak wy to robicie? W internecie można znaleźć jakieś pomocne pozycje książkowe? Czy na studiach dostaję się literaturę, z której można czerpać wiedzę, czy jest ona jedynie z notatek wykładowych?

Zarejestrowałem się na PW oraz na sggw - budownictwo. Szukam czegoś w rodzaju koła ratunkowego, myślę o woj. pomorskim. Jakie macie zdanie o akademi morskiej w Gdyni/ AMW w Gdyni? Prawdopodobnie złożę na PG, progi ubiegłoroczne sugerowałyby mi, że na większość kierunków miałbym szansę. Dodatkowo rejestracja jest do 10 lipca, a wyniki z wat 9 lipca :)

WIEM WIEM, że dostać się, a utrzymać to dwie różne rzeczy :) Dziękuję wszystkim, którzy poświęcą chwilkę, aby coś odpisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Budownictwo, mechatronika, mechanika - na każdym tym kierunku jest dużo fizyki. Lepiej zacząć już nadrabiać zaległości teraz, polecam z matmy przerobić pochodne i jakieś podstawowe całki, a z fizyki polecam tę pozycję: http://home.agh.edu.pl/~kakol/wyklady/Fizyka.pdf
Na okres przed studiami jak znalazł, w semestrze wypożyczysz sobie już Resnicka, czy co tam Twój prowadzący będzie preferował.

Dnia 04.07.2013 o 10:37, ononx napisał:

Obawy wiążę z tym, że na uczelni zbyt szybko pójdzie materiał na przód i zostanę w tyle.
Jestem typem, który musi mieć materiały, z których może się czegoś nauczyć lub ktoś musi
mi coś solidnie wytłumaczyć. Jak wy to robicie? W internecie można znaleźć jakieś pomocne
pozycje książkowe? Czy na studiach dostaję się literaturę, z której można czerpać wiedzę,
czy jest ona jedynie z notatek wykładowych?


Wszystko zależy od prowadzącego. Na pierwszym roku miałem i takich, przy których wiedza przekazywana na zajęciach wystarczała nie tylko do zdania egzaminu, ale i do solidnego opanowania przedmiotu, ale byli też tacy, których wykłady czy ćwiczenia niewiele wnosiły i trzeba było sporo uczyć się z innych źródeł. Tempo przerabiania materiału na studiach może wydawać się kosmiczne w porównaniu do poprzednich etapów edukacji, ale po 2 miesiącach się przyzwyczaisz. Początek to może być szok, szczególnie na dobrej uczelni.

Pracować trzeba przede wszystkim samemu, zaprzyjaźnić się z biblioteką uczelni, szperać w Internecie, zdobywać materiały od starszych roczników itd., spokojnie nauczysz się tego systemu. Na uczelni nikt nie będzie nikogo prowadził za rączkę, jak to często bywa w szkole, na ludzi w grupie też nie wiadomo czy będzie można liczyć, trzeba znaleźć sposób na radzenie sobie samemu, na początku wydaje się to ciężkie, ale człowiek się szybko przestawia na ten tryb.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2013 o 10:37, ononx napisał:


WIEM WIEM, że dostać się, a utrzymać to dwie różne rzeczy :) Dziękuję wszystkim, którzy
poświęcą chwilkę, aby coś odpisać.


Dodam jeszcze, że warto mieć własne notatki. Po nieudanym egzaminie nie zaczynamy od nowa, lecz od tego, co umieliśmy wcześniej i mamy czas na dopisanie nowych zadań.
Warto jeśli można zrobić dodatkowe zadania- czasami potrafi być to ważne podczas sesji.

Prowadzący chętnie mówią, jakie ksiązki polecają i o ile zostaną zapytani wcześniej (i nie podali tego na wykładzie), a nie dzień przed egzaminem :P to zawsze odpowiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2013 o 19:22, qwerty5712 napisał:

Niestety do biotechonologii jest za małe zapotrzebowanie jeszcze na rynku, ale będzie
rosnąć bo jest to potrzebne.


Mówili mi to samo x lat temu jak zaczynałem studia i teraz jestem na emigracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Planuję się dostać na politechnikę gdańską i waham się miedzy trzema sztandarowymi: Elektronika i Telekomunikacja, Mechanika i Budowa Maszyn, Automatyka i Robotyka.
1. Który z nich jest obiektywnie najłatwiejszy? (wiem dziwne pytanie, ale dla mnie ważne)
2. Na którym jest najmniej fizyki?
Ogólnie jakieś opinie i sugestie? Ciekawostki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2013 o 19:54, Lukas1694 napisał:

Nie zdążyłem wnieść opłarty rekrutacyjnej i uzupełnić wyników do podanego terminu. Czy
mam jeszcze szanse dostac sie na studia?


No cóż... Dużych szans nie widzę. Jak najszybciej skontaktuj się z sekretariatem danej uczelni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Interesuja mnie informacje odnośnie Akademii Morskiej i Akademii Marynarki Wojennej. Całkowicie mam pomieszane w głowie.
Zacznijmy od tej pierwszej. Studia cywilne dowiedziałem się, że kształcą oficera handlowego, dostaję mundur. Więc obowiązują mnie służby itp? Nie rozumiem jak to ma wyglądać.
Myślicie, że z wynikiem matury matematyka:80, angielski:85, polski:55 mam szansę się dostać?

Te same pytania odnosnie Akademii Marynarki Wojennej. Na wydziale cywilnym służby itd?

Na kierunkach technicznych nauka jest dostosowana jedynie do okretów i tego typu rzeczy? Co powiecie o transporcie?

Jakie perspektywy pracy po tych uczelniach i kierunkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2013 o 20:03, Budo napisał:

Mówili mi to samo x lat temu jak zaczynałem studia i teraz jestem na emigracji.


Tak na marginesie - pracujesz w swoim zawodzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2013 o 19:26, conradzik napisał:

Tak na marginesie - pracujesz w swoim zawodzie?


Na razie nie, ale to kwestia wygody. Dostałem pracę w prywatnym szpitalu i mam niezłe widoki na awans i "karierę" tam. Niedawno dopiero wyjechałem, więc jeszcze nie zdecydowałem, ale na pracę jako biotechnolog w labie widoki są generalnie dobre. Tylko muszę się zdecydować czy chcę rybki, czy akwarium :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, w temacie studiów jestem dość zielony, więc potrzebuje porady od kogoś bardziej doświadczonego w temacie, mam nadzieję, że tu takich znajdę.

Zawsze chciałem studiować informatykę, jednak na to zabrakło mi punktów na AGH i PW. Dostałem się jednak na Automatykę i Robotykę na Wydziale Elektrycznym na PW, i w związku z tym mam kilka pytań:

1. Czy lepiej zostać przy AiR czy olać to i liczyć na szczęście przy rekrutacji uzupełniającej na jakąś informatykę?
2. Czy warto studiować na Wydziale Elektrycznym, tzn. czy jest to potem dobrze widziane przez pracodawców?
3. Czy istnieje możliwość przeniesienia się z AiR na informatykę gdy już zacznę studia?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie jak wysłać na system rekrutacyjny Uniwersytetu Wrocławskiego projekt pracy badawczej (Studia II stopnia)? Szukam i szukam i nie widzę żadnego odsyłacza :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować