Zaloguj się, aby obserwować  
conradzik

Jakie studia?

3948 postów w tym temacie

Dnia 24.09.2013 o 11:54, Buhahahahaha napisał:

Zastanawiam się nad informatyką. Ktoś może polecić, które studia są najbardziej opłacalne
(wiedza, praktyka zodbyweane podczas studiow etc)?


Studiując infe możesz się trochę rozczarować. Na początku jest strasznie dużo matematyki / fizyki (a samych zajęć z informatyki niewiele) - niezależnie od uczelni jaką wybierzesz. Będziesz uczył się rzeczy których na pewno nie wykorzystasz w pracy lub swoich projektach - są bo są w programie studiów, a zajęcia prowadzi osoba która od paru lat powinna być na emerturze i nie ma wogóle pojęcia co się dzieje obecnie na rynku.
Jeśli należysz do grona osób ktore wierzą, że studia nauczą cię bycia dobrym programistą i dzięki temu dostaniesz pracę w "nowoczesnej, dynamicznie rozwijającej się firmie" i z "atrakcyjnym wynagrodzeniem" to niestety jesteś w błędzie. Wszystkiego będziesz musiał nauczyć się sam, a prowadzący zajęcia sprawdzi (sprawiedliwie lub nie) stan twojej wiedzy / umiejętności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2013 o 11:54, Buhahahahaha napisał:

Zastanawiam się nad informatyką. Ktoś może polecić, które studia są najbardziej opłacalne
(wiedza, praktyka zodbyweane podczas studiow etc)?

Najbardziej opłacalne są państwowe, bo opłaca państwo.
Resztę już napisał Encore. Informatyka to dynamiczna (zmieniająca się) dziedzina wiedzy, tutaj będziesz musiał bardzo dużo samemu się uczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2013 o 17:23, lukas_k napisał:

Co myślicie o studiowaniu politologii? Bo powiem szczerze, że lepszej propozycji dla
siebie nie widzę.

Mój tata z nudów poszedł sobie na takie coś, nic specjalnego. Powiem to co pewnie wiesz, ''Biedronka'' czeka. Więc daruj sobie studia. Albo przygotuj się i za rok zdawaj jeszcze raz maturę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Interesuje się matematyką i j. angielskim. Pomóżcie mi w tym, jak mam wybrać swój kierunek na studia.. Jestem rozczarowany bo w poszukiwaniach gubię się jak w odmętach youtube''a. Zaczynam od czegoś kończę na jakimś komentarzu w artykule na wp... Jak zacząć? Powinienem zdać dodatkowo jakąś podstawę na maturze? (jestem w klasie maturalnej). Myślałem o geografii, biologi.. Ale po co mi to, skoro nie wiem co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2013 o 18:49, Accid napisał:

Interesuje się matematyką i j. angielskim. Pomóżcie mi w tym, jak mam wybrać swój kierunek
na studia.. Jestem rozczarowany bo w poszukiwaniach gubię się jak w odmętach youtube''a.
Zaczynam od czegoś kończę na jakimś komentarzu w artykule na wp... Jak zacząć? Powinienem
zdać dodatkowo jakąś podstawę na maturze? (jestem w klasie maturalnej). Myślałem o geografii,
biologi.. Ale po co mi to, skoro nie wiem co robić?


A jak tobie idzie z fizyką? Chodzi mi głównie, czy jakoś sobie radzisz, czy nawet podstawy są dla ciebie ciężkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta, ale w moim przypadku wszystkie kierunki matematyczne i techniczne odpadają, bo jestem noga z matmy ogromna. A jest coś ciekawego związanego z geografią? Bo mam teraz 4h w tygodniu rozszerzenia, mam zamiar zdawać maturę rozszerzoną, ale nie chce iść na jakiegoś geodetę czy kogoś innego, bo matma mnie wykończy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.09.2013 o 18:55, Piotrbov napisał:

A jak tobie idzie z fizyką? Chodzi mi głównie, czy jakoś sobie radzisz, czy nawet podstawy
są dla ciebie ciężkie.

Podstawy opanowuje. Skończyłem w zeszłym roku ten przedmiot (mat-geo-niem profilowo jestem) z dobrymi wynikami ze 4 semestrów, zawsze sprawiała mi przyjemność. Myślałem też o geodezji, ale do geografii musiałbym konkretnie przysiąść. mam dobre stopnie, ale mam wrażenie, że nie odzwierciedlają niemal zawsze mojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2013 o 19:05, Accid napisał:

Podstawy opanowuje.


To zapraszam na elektronikę i mówię to całkiem poważnie. Jak ci matematyka dobrze idzie, to zagadnienia wyższe fizyczne też ci mogą nieźle pójść ( głównie to jest to samo co jest teraz w LO, tylko że w odniesieniu do pochodnych i całek ).

Bardzo ciekawy kierunek i wiele kierunków rozwoju, od elektroniki analogowej ( tranzystory, wzmacniacze itd. ), przez mikroelektronikę ( nanometry i takie tam sprawy ), radiokomunikacje ( radia, satelity, ogólnie łączność na odległość), jak również elektroakustyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2013 o 18:56, lukas_k napisał:

Ta, ale w moim przypadku wszystkie kierunki matematyczne i techniczne odpadają, bo jestem
noga z matmy ogromna. A jest coś ciekawego związanego z geografią? Bo mam teraz 4h w
tygodniu rozszerzenia, mam zamiar zdawać maturę rozszerzoną, ale nie chce iść na jakiegoś
geodetę czy kogoś innego, bo matma mnie wykończy.

Mój kolega 3 lata temu poszedł na geologie(matematyka, fizyka i chemia są) i bardzo sobie chwali. Tam gdzie geografia, tam i matma, fizyka będą na 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2013 o 19:28, Dregorio napisał:

> Ta, ale w moim przypadku wszystkie kierunki matematyczne i techniczne odpadają,
bo jestem
> noga z matmy ogromna. A jest coś ciekawego związanego z geografią? Bo mam teraz
4h w
> tygodniu rozszerzenia, mam zamiar zdawać maturę rozszerzoną, ale nie chce iść na
jakiegoś
> geodetę czy kogoś innego, bo matma mnie wykończy.
Mój kolega 3 lata temu poszedł na geologie(matematyka, fizyka i chemia są) i bardzo sobie
chwali. Tam gdzie geografia, tam i matma, fizyka będą na 100%


Dużo tej chemii i fizyki na geologii? Nigdy nie byłem dobry z chemii, fizykę i matmę myślę że bym ogarnął pomimo zaległości. BTW jakie perspektywy zatrudnienia w ogóle daje geologia i czy to rzeczywiście są tak nudne studia jak mówią niektórzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
O pracy podobno nie ciężko(nie mówimy o Polsce), co do chemii i fizyki, on orłem nie był, raczej miał bardzo w poważaniu w LO, a zaliczał w 1 terminie. Jak się przysiądzie i ograniczy chodzenie na piwo z kolegami to wszystko da się zrobić. Studia dość ciekawe bo co semestr jakieś wyjazdy, czy to po Pl, czy za granicę. Jedyne na co się skarżył to nauka o ''kamieniach'', opowiadał, że na egzaminie podchodzi się do takiej ściany, wybiera się małą szufladkę, a potem wyciąga się z niej ''kamyk'' i dokładnie opisuje :P ile w tym prawdy, nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2013 o 18:08, Dregorio napisał:

/.../
O pracy podobno nie ciężko(nie mówimy o Polsce), co do chemii i fizyki, on orłem nie
był, raczej miał bardzo w poważaniu w LO, a zaliczał w 1 terminie. Jak się przysiądzie
i ograniczy chodzenie na piwo z kolegami to wszystko da się zrobić. Studia dość ciekawe
bo co semestr jakieś wyjazdy, czy to po Pl, czy za granicę. Jedyne na co się skarżył
to nauka o ''kamieniach'', opowiadał, że na egzaminie podchodzi się do takiej ściany,
wybiera się małą szufladkę, a potem wyciąga się z niej ''kamyk'' i dokładnie opisuje
:P ile w tym prawdy, nie wiem.


Haha, właśnie nigdy nie myślałem o geologii przez tą "naukę o kamieniach"(kto by się chciał tego uczyć?). Teraz z kolei wiem że geologia to o wiele szersza dziedzina i zacząłem ją rozważać w tym roku. Chociaż pewnie i tak wszystko się sprowadzi do wyników z matury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2013 o 18:26, Orionov napisał:

/.../

Sorry, że się tak wtrącam, ale jeżeli nie jesteś dobry z chemii i nie widziałeś sensu w geologi to czemu ją rozważasz? Studia to nie kolejna klasa, w której Cię będą uczyć od podstaw. Tam idziesz już coś wiedząc. Więc idź na coś co już umiesz, masz dobre oceny, przychodzi Ci z łatwością. W ten sposób będziesz miał więcej czasu popracować nad brakami.
A co do wyników z matury. Proszę Cię. Ja się dostałem na prawo na UG z żenującą maturą. Znajoma podobne wyniki - Jagielonka. Pierwszy rok jest na przesiew, a nawet jak się nie dostaniesz to są "wieczorowe", z dobrymi wynikami po pół roku możesz nawet przejść na stacjonarne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2013 o 18:38, MadBunnyRabbit napisał:

> /.../
Sorry, że się tak wtrącam, ale jeżeli nie jesteś dobry z chemii i nie widziałeś sensu
w geologi to czemu ją rozważasz?

Nie każdy wie czym chce się zająć już w gimnazjum. Poza tym chce mieć jakieś szersze perspektywy jeżeli chodzi o pracę i zarobki. Geologią zainteresowałem się m.in dlatego, że można pracować w terenie, przy różnego rodzaju wydobyciach surowców etc. Wolę spróbować nadgonić niż marnować czas na coś po czym później nie będę miał pracy w zawodzie. Zawsze istnieje opcja nauki przez wakacje po maturze, żeby mieć mniejsze zaległości na studiach.

Dnia 25.09.2013 o 18:38, MadBunnyRabbit napisał:

A co do wyników z matury. Proszę Cię.

Nie wiem jak to wygląda w praktyce, zawsze wydawało mi się, żeby iść na jakąś dobrą polską uczelnię trzeba mieć wyniki z przedmiotów punktowanych w granicach min. 75%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2013 o 19:59, Orionov napisał:

Nie każdy wie czym chce się zająć już w gimnazjum.

Słuchaj, ja mam 23 lata, zawód technik informatyk, wyleciałem z prawa na zbity pysk i zaczynam angielski od zera. Nikt nie wie co chce robić będąc w gimnazjum. Niewielu wie co chce robić jeszcze w LO/TECH
Właśnie dlatego piszę żebyś robił to co lubisz i/lub jesteś w tym dobry. W przeciwnym razie będziesz tylko marnował cenny czas na zdobywanie doświadczenia.

Dnia 25.09.2013 o 19:59, Orionov napisał:

Poza tym chce mieć jakieś szersze perspektywy jeżeli chodzi o pracę i zarobki.

Złe podejście. Nigdy nie spekuluj co jest teraz na topie lub będzie dostępne, bo po 3-5 latach wszystko może się zmienić. Poza tym łatwo jest rozróżnić kogoś kto po prostu się wyuczył a kimś kto jest pasjonatem. Nie muszę chyba mówić, że ten drugi ma większą szansę na awans, zaraz po kuzynie pracodawcy... i puszczalskiej koleżance.

Dnia 25.09.2013 o 19:59, Orionov napisał:

Geologią zainteresowałem się m.in dlatego,

Jeżeli perspektywa pracy w terenie Ci się podoba, to jak najbardziej, poducz się. Jeżeli chcesz iść na studia, żeby mieć papierek, zabezpieczenie finansowe, to już teraz Ci powiem, że dalej zajdziesz idąc od razu do pracy i wyrabiając sobie różne uprawnienia. Robienie kursów itp. Będziesz miał i papier i doświadczenie po tych 3-5 latach.

Dnia 25.09.2013 o 19:59, Orionov napisał:

Nie wiem jak to wygląda w praktyce, zawsze wydawało mi się, żeby iść na jakąś dobrą polską
uczelnię trzeba mieć wyniki z przedmiotów punktowanych w granicach min. 75%

Ja byłem 20 miejsc pod listą. Zgadnij co. 20 osób zdecydowało się na inny kierunek/uczelnię i zamknąłem listę przyjętych. Oczywiście nie twierdzę, że powinieneś mieć gdzieś maturę. Lepsze wyniki, większe szanse etc., tylko po prostu jeżeli coś pójdzie nie po twojej myśli, nie załamuj się. W najgorszym wypadku, jak pisałem; pójdź na niestacjonarne albo płatne stacjonarne. W gdańsku semestr jest zdaje się 3500 z tego co pamiętam. Przez sezon możesz to zarobić, poprosić o kasę od rodziny na drugi semestr, którą oczywiście oddasz i zasuwasz pod koniec roku z prośbą o przeniesienie na normalne stacjonarne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2013 o 00:50, Dregorio napisał:

/.../
Po pierwszym roku sam odchodzisz. Przesiew jest dopiero na drugim roku. Pierwszy to spacerek
po polnej łące.


Zależy od uczelni i kierunku. U nas raczej każdy, kto przeszedł 1 rok (odpada z 1/3), zdobywa inżyniera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować