Zaloguj się, aby obserwować  
conradzik

Jakie studia?

3948 postów w tym temacie

Dnia 27.05.2014 o 21:03, Wipu napisał:

Nie wiem czy mógłbym idealnie podczepić pod to mój kierunek, ale po części pokrywa się
z tym co napisałeś. Mianowicie: geoinformacja. Dwa słowa które w największej części opisują
ten kierunek: GIS oraz ArcGis.

A dziekuję Ci bardzo za ten obszerny tekst. Na pewno rzuciłeś mi jakiś całkiem ładny obraz na te studia. Wezmę na pewno pod uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro psychologia odpada z pewnych względów, jakie macie opinie nt logistyki na Uniwersytecie? Podobno na Uniwerku nie ma fizyki i jest mniej matematyki, więc może poradziłbym sobie, nawet jeżeli w liceum miałem olbrzymie trudności z matmą. Ktoś to studiuje, lub wie coś więcej o logistyce na studiach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2014 o 14:28, Kraju napisał:

Skoro psychologia odpada z pewnych względów, jakie macie opinie nt logistyki na Uniwersytecie?
Podobno na Uniwerku nie ma fizyki i jest mniej matematyki, więc może poradziłbym sobie,
nawet jeżeli w liceum miałem olbrzymie trudności z matmą. Ktoś to studiuje, lub wie coś
więcej o logistyce na studiach?


Przyjaciel kończył logistykę, ale na polibudzie i tam już jest matematyka (algebra, analiza matematyczna, procesy stochastyczne etc), więc obstawiam, że pewien zakres matematyki na uniwersytecie także jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Studiuje ktoś może informatykę??. Chciałbym się poradzić otóż za rok matura chodzę zaocznie do LO, przeleciałem po kilku forach i są różne opinie, że trzeba maturę rozszerzoną inni że wystarczy podstawowa itp, to w końcu jak z tym jest?. I jak wyglada sprawa mianowicie jak na uczelniach patrzą na taką osobe która skończyła LO zaocznie i chce studiować informatykę. Więc jeśli jest tu jakiś student informatyki to czekam na na odp :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2014 o 20:26, Kubson023 napisał:

Studiuje ktoś może informatykę??. Chciałbym się poradzić otóż za rok matura chodzę zaocznie
do LO, przeleciałem po kilku forach i są różne opinie, że trzeba maturę rozszerzoną inni
że wystarczy podstawowa itp, to w końcu jak z tym jest?.


Wejdź na stronę uczelni do której chciałbyś się dostać i na podstronach związanych z rekrutacją będziesz miał co sobie cenią: jakie przedmioty brane są pod uwagę podczas rekrutacji i w jaki sposób punktowane.

Dnia 05.06.2014 o 20:26, Kubson023 napisał:

I jak wyglada sprawa mianowicie
jak na uczelniach patrzą na taką osobe która skończyła LO zaocznie i chce studiować informatykę.
Więc jeśli jest tu jakiś student informatyki to czekam na na odp :D .


Zwracają uwagę na to co masz na maturze, a nie to co kończyłeś. Przyłóż się do matury i będzie git.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2014 o 20:26, Kubson023 napisał:

Studiuje ktoś może informatykę??. Chciałbym się poradzić otóż za rok matura chodzę zaocznie
do LO, przeleciałem po kilku forach i są różne opinie, że trzeba maturę rozszerzoną inni
że wystarczy podstawowa itp, to w końcu jak z tym jest?. I jak wyglada sprawa mianowicie
jak na uczelniach patrzą na taką osobe która skończyła LO zaocznie i chce studiować informatykę.
Więc jeśli jest tu jakiś student informatyki to czekam na na odp :D .

Wszystko zależy od matury. Jak cieńkie studia, to podstawowa infa wystarczy. Jak dobre, to zaawansowana.
Dodam, że matura rozszerzona jest prostsza, bo praktyczne zadania są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2014 o 20:26, Kubson023 napisał:

/.../
jak na uczelniach patrzą na taką osobe która skończyła LO zaocznie i chce studiować informatykę.
Więc jeśli jest tu jakiś student informatyki to czekam na na odp :D .


Matura rozszerzona z matmy moze i nie jest konieczna na poczatku wszedzie, ale musisz byc zdolny napisac ja przynajmniej na te 30%, potem dowiesz sie niestety dopiero, czy zle wyniki to skutek zlych nauczycieli, braku czasu czy nudnych tematow... Na samych studiach matmy bedzie duzo, raczej praktycznej niz kilkustronicowe dowodzenie twierdzen, ale macierze/funkcje beda bez przerwy (przynajmniej ten zakres). Potem podstawy elektroniki, rachunku prawdopodobieństwa i struktur danych moga sprawic niektorym problemy (czyli wlasciwie wszystko, ale przynajmniej wiesz co to jest :P). Nie ma jednak rzeczy, ktorych nie da się nie nauczyc poswiecajac czas/korzystajac z konsultacji czy poprawiajac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.06.2014 o 20:51, eNcore napisał:

Zwracają uwagę na to co masz na maturze, a nie to co kończyłeś. Przyłóż się do matury
i będzie git.

Uff to akurat do matury jeszcze trochę, ale planuje już jakieś korepetycję bo z matmy to tak na 3/4 jestem. A nie chce iść na maturkę i zrobić sb pośmiewisko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2014 o 21:03, Boguslav4 napisał:

> /.../
> jak na uczelniach patrzą na taką osobe która skończyła LO zaocznie i chce studiować
informatykę.
> Więc jeśli jest tu jakiś student informatyki to czekam na na odp :D .

Matura rozszerzona z matmy moze i nie jest konieczna na poczatku wszedzie, ale musisz
byc zdolny napisac ja przynajmniej na te 30%, potem dowiesz sie niestety dopiero, czy
zle wyniki to skutek zlych nauczycieli, braku czasu czy nudnych tematow... Na samych
studiach matmy bedzie duzo, raczej praktycznej niz kilkustronicowe dowodzenie twierdzen,
ale macierze/funkcje beda bez przerwy (przynajmniej ten zakres). Potem podstawy elektroniki,
rachunku prawdopodobieństwa i struktur danych moga sprawic niektorym problemy (czyli
wlasciwie wszystko, ale przynajmniej wiesz co to jest :P). Nie ma jednak rzeczy, ktorych
nie da się nie nauczyc poswiecajac czas/korzystajac z konsultacji czy poprawiajac...

A czy przyszły student info, musi mieć już jakąś tam zawansowaną wiedzę np jeżeli celuje jako programista, to C, C++, Java. Czy dopiero na wykładach poznaję podstawy programowania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz mieć żadnej wiedzy przed przyjściem na informatykę, ale jest odczuwalnie łatwiej tym, którzy już cokolwiek w świecie programowania wiedzą. Poza tym weź pod uwagę, że na wykładzie zazwyczaj jest 10% wiedzy z programowania jaka jest Ci potrzebna do zaliczenia projektu czy na następnych semestrach. W ogóle z doświadczenia wiem, że "wykład o programowaniu" to dość krejzi pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2014 o 21:09, Erton napisał:

Nie musisz mieć żadnej wiedzy przed przyjściem na informatykę, ale jest odczuwalnie łatwiej
tym, którzy już cokolwiek w świecie programowania wiedzą. Poza tym weź pod uwagę, że
na wykładzie zazwyczaj jest 10% wiedzy z programowania jaka jest Ci potrzebna do zaliczenia
projektu czy na następnych semestrach. W ogóle z doświadczenia wiem, że "wykład o programowaniu"
to dość krejzi pomysł.

Na ta chwilę jeżeli chodzi o programy typu C, C++, to jestem zielony znalazłem fajną stronkę właśnie z kursem C++ " http://cpp0x.pl/kursy/Kurs-C++/1 " i przeglądam meteriały bo chciałbym się nauczyć. Czy na początek C++ dla mnie był by dobrym wyborem? bo jest masa tych programów a nie wiem od którego zacząc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, myślę, że rozpoczęcie nauki od C++ jest w porządku. Możesz/powinieneś przerobić kilka tego rodzaju kursów i potem spróbować napisać własny ciut bardziej skomplikowany program - na przykład mini bazę danych studentów.

Ważne, żebyś przy okazji takiej nauki poobczajał różne koncepty, które są niezależne (albo mało zależne) od języka programowania - cała koncepcja obiektowości, enkapsulacja, wyjątki, in/out, dziedziczenie, wskaźniki (to głównie c++), z bardziej zaawansowanych rzeczy polimorfizm czy wzorce. Z punktu widzenia akademickiego ważne są wszelkiego rodzaju algorytmy i struktury danych - czyli listy jedno- i dwukierunkowe (stworzenie i posortowanie listy stworzonej na wskaźnikach w C++ to naprawdę dobry sposób na naukę), sortowanie (różne rodzaje) itp.

Początki są trudne, ale potem to wszystko się zaczyna robić fajne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2014 o 21:07, Kubson023 napisał:

> > /.../
> > /.../


Większość uczelni ma kursy wakacyjne, ale nie są one całkowicie wymagane. Każde studia muszą spełniać plan - a ten zaklada zaczynanie od początku. Jasne, są ludzie, którzy idąc na te studia pracują już nawet w zawodzie, ale nie zauważyłem, by nie dało się nauczyc. Podstawa to zawsze Ansi C, potem Java i C #... Różne uczelnie, różne podejście - jedne uczą zrozumienia języka i czemu tak działa, inne wymagają zrobienia projektu i w zasadzie zostawiają z tym studenta. Najepiej sprawdź jakieś forum, choćby na FB poprzedniego pierwszego roku- tam często piszą z czym mieli problem, jak zrobić jakieś zadanie itp. Wykładów nie opuszczaj, choćbyś miał wrażenie, że ich nie potrzebujesz- egzamin udowodni ci, że jest inaczej, a stracony czas w sesji o tym, że jakbyś chodził, to byś go nie stracił- proste :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Jest masa tych JĘZYKÓW. Ja osobiście polecałbym pythona, nauczysz się pisać przejrzysty kod i poprawisz ang. jeśli masz problem. Uczenie się z polskich "tutoriali" mija się z celem bo datasheets są zawsze/często po ang. właśnie. A i tak kiedyś będziesz się musieć nauczyć, więc dlaczego nie jak najszybciej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2014 o 21:50, Boguslav4 napisał:

> > > /.../
> > > /.../

Większość uczelni ma kursy wakacyjne, ale nie są one całkowicie wymagane. Każde studia
muszą spełniać plan - a ten zaklada zaczynanie od początku. Jasne, są ludzie, którzy
idąc na te studia pracują już nawet w zawodzie, ale nie zauważyłem, by nie dało się nauczyc.
Podstawa to zawsze Ansi C, potem Java i C #... Różne uczelnie, różne podejście - jedne
uczą zrozumienia języka i czemu tak działa, inne wymagają zrobienia projektu i w zasadzie
zostawiają z tym studenta. Najepiej sprawdź jakieś forum, choćby na FB poprzedniego pierwszego
roku- tam często piszą z czym mieli problem, jak zrobić jakieś zadanie itp. Wykładów
nie opuszczaj, choćbyś miał wrażenie, że ich nie potrzebujesz- egzamin udowodni ci, że
jest inaczej, a stracony czas w sesji o tym, że jakbyś chodził, to byś go nie stracił-
proste :P

Dlatego już teraz zastanawiałem się im prędzej tym lepiej, a nie na ostatnią chwilę chciałbym mieć już jakaś tam małą wiedzę na temat programowania, fakt łatwo nie bd ale dla chcącego nic trudnego ;P. Licze na to że nie bd takiego podejścia jak jest w techikom infromatycznym, z tego co mi opowiadał znajomy to przez rok uczyli ich obsługi worda gdzie takie coś to w podstawówce nas uczyli :D.

A jak tam wygląda ogl praktyka? istnieje coś tam takiego czy tylko wykład teoria i tak w kółko i egzaminy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2014 o 21:57, Daronn_Darker napisał:

/.../
Jest masa tych JĘZYKÓW. Ja osobiście polecałbym pythona, nauczysz się pisać przejrzysty
kod i poprawisz ang. jeśli masz problem. Uczenie się z polskich "tutoriali" mija się
z celem bo datasheets są zawsze/często po ang. właśnie. A i tak kiedyś będziesz się musieć
nauczyć, więc dlaczego nie jak najszybciej?

Sam już nie wiem niezręczna sytuacja teraz, bo nastawiłem się na C++ bo nie chce mieszać języków bo tak nic nie osiągnę. Jeżeli C++ sprawi mi problemy przejde na Python.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od strony praktycznej są projekty i laboratoria (ale w przypadku przedmiotów programistycznych laboratoria i tak zazwyczaj kończą się na kodzeniu w domu). I tam właśnie implementujesz różne śmiszne rzeczy. Każdy musi przebrnąć przez struktury danych, drzewa binarne i sortowanie.

Zazwyczaj właśnie część praktyczna zajmuje dużo więcej czasu niż wykłady i nauka samej teorii. Na 2-3 roku trudność przedmiotu mierzysz już właśnie poziomem "rozbudowania" projektu z niego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w IRK zaznaczam np. język angielskim poziom rozszerzony, a finalnie okaże się, że więcej punktów zdobędę z podstawy - to w późniejszym etapie wpisywania wyników będę mógł mimo wybrania rozszerzenia wpisać podstawę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2014 o 21:07, Kubson023 napisał:

A czy przyszły student info, musi mieć już jakąś tam zawansowaną wiedzę np jeżeli celuje
jako programista, to C, C++, Java. Czy dopiero na wykładach poznaję podstawy programowania
:)


Lepiej zastanów się czy to cię jara, mam kogoś z rodziny po tym i jak chciał pouczyć programować bym złapał bakcyla na pisanie programów to po początkowej zabawie stwierdziłem, że to nie dla mnie i tak poszedłem na inne studia i lepiej na tym wyszedłem :) ogólnie specyficzne towarzysto na tej informatyce, oczywiście nie ma co generalizować, ale warto się najpierw zastanowić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować