Zaloguj się, aby obserwować  
conradzik

Jakie studia?

3948 postów w tym temacie

Ja skończyłem studia na PP i potem wraz z kolegami zaczęliśmy drugi kierunek na UAMie, filozofię, tylko w jednym celu - po legitymację. Ani grosza nie musieliśmy płacić. De facto gdzieś słyszałem, że ten pierwszy kierunek jest "zerowym".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Moje pytanie kieruje do studentów Warszawskiego Uniwersytetu Warszawskiego. Obecnie chciałbym dostać się na fizjoterapie ,jednak mam pewien dylemat związany z przelicznikiem punktów. O ile wiem ,że rozszerzenia liczone są 1%=1,4pkt, o tyle nie wiem czy podstawa liczy się 1%=1pkt, czy 1%=0,7% .
Wyniki z matury nie zachwycają - są wręcz mizerne.
Rozszerzona biologia - 63%
Rozszerzona chemia - 32%
Podstawowa matematyka - 61%
Ustny angielski - 93%
Jeśli podstawa liczyła by się według reguły 1%=1pkt ,to bez zastanowienia zmieniłbym na matematykę ,natomiast jeśli 1%=0,7pkt. to minimalnie lepsza byłaby chemia. Nie wiem też w jaki sposób liczony jest ustny angielski. Proszę o jak najszybszą odpowiedź , pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.07.2014 o 00:27, Lara_Dorren napisał:

też w jaki sposób liczony jest ustny angielski.

Ustny angielski to chyba NIGDY NIGDZIE nie był liczony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2014 o 00:32, nightfaler napisał:

Ustny angielski to chyba NIGDY NIGDZIE nie był liczony.


Na wumie jest ,wystarczy zapoznać się z regułami rekrutacji ;). Też byłem zaskoczony ,ale że z moim angielskim nie jest jeszcze tak tragicznie, szybko się z tą myślą oswoiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym złożyć papiery na UW, przeglądam katalog stuidów i przykładowo prawo http://irktest.mimuw.edu.pl/katalog.php?op=info&id=SJ-PR&kategoria= ma zapisy w przedziale obejmującym jedynie 2013 rok? Na początku nie zwróciłem na to uwagi, a nie wiem, czy mogę jeszcze złożyć kandydaturę w IRK UW czy też nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Wiem, że to moja sprawa i mój wybór. Ale dostałem się na AGH w Krakowie na Geologię i Górnictwo na wydziale Wiertnictwa, Nafty i Gazu. Dostałem się jednakże na listę rezerwową na Politechnikę Wrocławską na ten sam kierunek. 18 lipca jest drugi etap rekrutacji. Na 99% czekam do tego dnia, bo później zdążę i tak złożyć papieru tu lub tu. Co myślicie o tym? Politechnika mocno teraz wygrywa z AGH? Czy może jest na owdrót? Mieszkam dużo bliżej Wrocławia, ale wszystko da się przełamać. Mam straszny mętlik w głowie. Wiem, że wam będzie ciężko coś pomóc, bo aspektów jest tysiące: mieszkanie ze znajomymi we Wrocławiu, łatwiejszy dojazd do domu, atrakcyjność miasta, prestiż uczelni i mnóstwo innych. Ale a nuż coś pomożecie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2014 o 21:08, Nikodem95 napisał:

Witajcie. Wiem, że to moja sprawa i mój wybór. Ale dostałem się na AGH w Krakowie na
Geologię i Górnictwo na wydziale Wiertnictwa, Nafty i Gazu. Dostałem się jednakże na
listę rezerwową na Politechnikę Wrocławską na ten sam kierunek. 18 lipca jest drugi etap
rekrutacji. Na 99% czekam do tego dnia, bo później zdążę i tak złożyć papieru tu lub
tu. Co myślicie o tym? Politechnika mocno teraz wygrywa z AGH? Czy może jest na owdrót?
Mieszkam dużo bliżej Wrocławia, ale wszystko da się przełamać. Mam straszny mętlik w
głowie. Wiem, że wam będzie ciężko coś pomóc, bo aspektów jest tysiące: mieszkanie ze
znajomymi we Wrocławiu, łatwiejszy dojazd do domu, atrakcyjność miasta, prestiż uczelni
i mnóstwo innych. Ale a nuż coś pomożecie ;)


Jak studiować to w Krakowie albo Warszawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko: Dostalem się na Wrocławskiej politechnice na I turze kierunku A i rezerwę kierunku B. Czy da się tak zrobić, by zapisać się w sposób taki, by nadal mnie wzięli jakby co z rezerwy na kierunek B, a jakbym się tam nie dostał, to poszedł na kierunek A?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2014 o 21:08, Nikodem95 napisał:

Ale a nuż coś pomożecie ;)


Ja bym poczekał na wyniki z Wrocławia. Jak sam mówisz wiele czynników przemawia na korzyść tego miasta, w tym tak istotne jak finanse, znajomi i odległość od domu. Wybór Krakowa wiązałby się z wieloma wyrzeczeniami i doprawdy nie wydaje mi się, żeby ewentualna różnica poziomu mogła je zrekompensować (chyba, że jest rzeczywiście spora). Nie wiem jednak jak wyglądają perspektywy pracy po Twoim kierunku w okolicach obu tych miast, tzn. gdzie są one większe. Niby z Wrocka rzut beretem do zagłębia miedziowego, z Krakowa zaś - węglowego, ale co Cię będzie bardziej kręcić nie jestem w stanie przewidzieć. Piszę w okolicach, ponieważ prawdopodobnie właśnie tam będziesz początkowo szukał praktyk, które najlepiej odbyć równolegle do studiów. Jak się dobrze zahaczysz, to przy dozie szczęścia już tam zostaniesz.

Jednak tym, co prawdopodobnie najbardziej utkwi Ci w głowie po zakończeniu studiów, będzie nie nabyta wiedza, tylko tzw. życie studenckie, w tym przede wszystkim imprezy z afterami do rana ;) Fajnie jest zatem wybrać się na studia w swojej paczce, ale nawet jakbyś wybrał obce miasto, to gwarantuję Ci, że integracja zwykle nie trwa długo.

Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tą Wojskową Akademią Techniczną(WAT) w Wawie? To w końcu dobra uczelnia, czy nie? Już sam nie wiem, niby dostałem się z tragicznymi wynikami(studia cywilne), rankingi też jakoś słabo, ale przesiew mają duży, no i kadra związana z wojskiem, uczelnia podlega MON to pewnie mają sprzęt? Warto, czy poprawiać maturę i próbować na Politechnikę Warszawską?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2014 o 21:38, gothgoesblonde napisał:

Jak studiować to w Krakowie albo Warszawie

Zależy jaki kierunek... ;p w prawie to Warszawski, Wrocławski i Śląski przodują. Jeszcze białostocki. Tak mi kolega, co prawo studiuje mówił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2014 o 23:47, Manigoldo napisał:

Zależy jaki kierunek... ;p w prawie to Warszawski, Wrocławski i Śląski przodują. Jeszcze
białostocki. Tak mi kolega, co prawo studiuje mówił.


Ale za granicą kojarzą tylko Warsaw i niektórzy Kraków więc lepiej celować w te miasta jeśli chce się wyjechać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2014 o 17:44, Orionov napisał:

Jak to jest z tą Wojskową Akademią Techniczną(WAT) w Wawie? To w końcu dobra uczelnia,
czy nie? Już sam nie wiem, niby dostałem się z tragicznymi wynikami(studia cywilne),
rankingi też jakoś słabo, ale przesiew mają duży, no i kadra związana z wojskiem, uczelnia
podlega MON to pewnie mają sprzęt? Warto, czy poprawiać maturę i próbować na Politechnikę
Warszawską?


Poprawiaj, WAT to jest jakiś hardkor, uczelnia byle jaka a cisną ich tam jak na MIM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2014 o 16:20, gothgoesblonde napisał:

Poprawiaj, WAT to jest jakiś hardkor, uczelnia byle jaka a cisną ich tam jak na MIM.


Czemu byle jaka? Mógłbyś sprecyzować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja szukam czegoś z grafiką komputerową ale wszędzie jest rysunek, co mnie trochę dobija. Nie wiem czy nie skończyć informatyki ze specjalnością grafika, ale to nie to samo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2014 o 22:12, H3R0x napisał:

Ja szukam czegoś z grafiką komputerową ale wszędzie jest rysunek, co mnie trochę dobija.
Nie wiem czy nie skończyć informatyki ze specjalnością grafika, ale to nie to samo :)


Zapisz się na zajęcia z rysunku, nawet jeśli zamierzasz raczej specjalizować się w grafice komputerowej. Nie zaszkodzi, a znacząco ułatwi Ci życie, jeśli zamierzasz iść w tym kierunku :P (albo Cię zniechęci i oszczędzi kilkunastu lat pracy w złym zawodzie :D - dobra motywacja).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2014 o 22:15, Boguslav4 napisał:

Zapisz się na zajęcia z rysunku, nawet jeśli zamierzasz raczej specjalizować się w grafice
komputerowej. Nie zaszkodzi, a znacząco ułatwi Ci życie, jeśli zamierzasz iść w tym kierunku
:P (albo Cię zniechęci i oszczędzi kilkunastu lat pracy w złym zawodzie :D - dobra motywacja).


Już pomału pracuję jako grafik, dokładniej grafik reklamowy i bardzo mi się podoba ta praca. Chciałbym skończyć jakieś studia w tym kierunku i trochę podnieść swoje umiejętności :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować