Zaloguj się, aby obserwować  
conradzik

Jakie studia?

3948 postów w tym temacie

Jeżeli miałbym się decydować na ekonomię to tylko na sgh, ewentualnie połączyć to z jakimiś kierunkami uzupełniającymi. Sama ekonamia po większości rodzimych ekonomików to trochę mało. Ekonomię studiuje obecnie wielu moich znajomych po klasach humanistycznych(którzy zdawali właśnie geo plus wos) i nie potrzebowali zbyt dużych wyników na maturze co trochę negatywnie świadczy o poziomie samych studentów. Natomiast sgh mogę polecić bez zbytniego rozpisywania się bo to marka sama w sobie. Na plus uniwerku ekonomicznego we Wrocławiu(mieszkam niedaleko) jest naprawdę ładny i nowoczesny campus i akademiki, które biją na głowę to co oferuje uwr.

Odpowiadając na poprzednie pytanie. Zdawałem (z rozszerzeń) ang, hist i wos. Historię miałem najbardziej obkutą, ale poślizgnąłem się trochę na wypracowaniu. Wos natomiast miał tak przyjemny temat(przynajmniej dla mnie), że punkty stracone na części testowej nadrobiłem właśnie pisząc esej. Dlaczego uważam, że esej na maturze z historii to trudna sprawa ? Po pierwsze materiał jaki musisz opanować do samej matury jest naprawdę obszerny.Teraz jeszcze wyobraź sobie, że z tego wszystkiego(od rozdziałów poświęconych antropologii, po czasy współczesne) możesz w teorii dostać temat. Osiągnięcie maksymalnej ilości punktów za esej wymaga oparcia się na pracach historyków, którzy zajmowali się danym zagadnieniem(i nie, jeden nie wystarczy), ujęcia tematu w sposób oryginalny i uzupełniony o Twoją analizę, umiejscowienia wszystkiego w odpowiednich ramach chronologicznych(musisz je przedstawić dosyć wyraźnie, zeby nie stracić punktu) i geograficznych(kto by spamiętał jak nazywały się poszczególnie dzielnice państwa Merowingów). Większość nauczycieli z jakimi się spotkałem zaleca też robienie przypisów w celu podniesienia wartości pracy. Trafisz na temat, którego nie ogarniasz perfekcyjnie i musisz się nieźle napocić żeby coś wyprodukować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2014 o 13:17, Net_com napisał:

Jeżeli miałbym się decydować na ekonomię to tylko na sgh, ewentualnie połączyć to z jakimiś
kierunkami uzupełniającymi. Sama ekonamia po większości rodzimych ekonomików to trochę
mało. Ekonomię studiuje obecnie wielu moich znajomych po klasach humanistycznych(którzy
zdawali właśnie geo plus wos) i nie potrzebowali zbyt dużych wyników na maturze co trochę
negatywnie świadczy o poziomie samych studentów. Natomiast sgh mogę polecić bez zbytniego
rozpisywania się bo to marka sama w sobie. Na plus uniwerku ekonomicznego we Wrocławiu(mieszkam
niedaleko) jest naprawdę ładny i nowoczesny campus i akademiki, które biją na głowę to
co oferuje uwr.

W Polsce Ekonomia jest tragiczna. Jak Ekonomie, to zagranicą w Polsce ten kierunek wyewoluował w kierunek dla Mass.
Moja siostra co już wspominałem dostała się na SGH do jakoś super elitarnego kierunku, ale mimo to słabe. Wybrała Edynburgh może nie jest jakiś super na świecie(chociaż jest bardzo dobry. No, to przepaść pomiędzy
SGH, a Edynburgiem jest wielka.

Ogólnie nie polecam robienia Ekonomi w Polsce, bo jak wspomniałem jest słano. Co do SG jest lepiej niż w reszcie w Polsce, ale ogólnie tragicznie. (Ekonomia, to kierunek ścisły za granicą)
PS. Klimat (zadufani w sobie snobI), to duży minus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się po całości, ale nie ma porównania między tym jak wyglądają studia na sgh, a ekonomiku we Wrocławiu np. oczywiście lepiej uciekać za granicę i tam próbować swoich sił, ale nie dla wszystkich jest to akceptowalne rozwiązanie. Polecam ekonomię na zachodzi czy wyspach, ale trzeba być zdecydowanym na studiowanie za granicą i jednak sporo na to pracować. Popularne jest łączenie prawa i ekonomii w ramach równoległych kierunków, z tym że oferuje to chyba jedna prywatna uczelnia w Warszawie(mówię o czymś co nazywa się prawo plus czy jakoś tak i wtedy nie ma żadnego zapisywania sie na drugi kierunek tylko z automatu studiujesz dwa kierunki równolegle).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2014 o 17:23, Piotrbov napisał:

No i dzisiaj dostałem absolutorium. W piątek o 9 rano mam obronę pracy inżynierskiej.

Gratuluję! Sporo lat pracy zapewne, więc najwygodniej chyba cały czas myśleć, że po takiej robocie to już bez sensu się poddawać i ten drobny wysiłek się jeszcze podejmie i przecierpi ;)
Przynajmniej ja tak mam - studia niby ukończone, ale w sobotę państwowy egzamin... i zaczynam mieć wrażenie, że chciałbym aby albo było do niego o wiele dalej, albo już po ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2014 o 01:38, Graffis napisał:

zaczynam mieć wrażenie, że chciałbym aby albo było do niego o wiele dalej, albo już po
;P


Nie tylko ty. Też tak chciałbym, ale czas płynie nieubłaganie i trzeba siedzieć i ćwiczyć swoją prezentacje...

Na szczęście wiem kto jest w komisji, kto jest recenzentem, więc mogę się domyślać jakie pytania mogą mi zadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mam pytanie dotyczące wyboru uczelni, opinii na jej temat, ewentualnej dyskusji na temat wybranego przeze mnie kierunku :) Zaczynając od początku wybrałem Wyższą Szkołę Bankową ( pewnie matoł hehe) we Wrocławiu, kierunek Prawo w Biznesie. Kierunek wydaję się dosyć przyszłościowy, bynajmniej mało uczelni oferuje ten kierunek, a szkoła stawia na praktyczne przygotownie mnie do przyszłej pracy. Wybierając płatną uczelnie kierowałem się renomą, marką, rankingami i warunkami panującymi w danej szkole.
Macie może jakieś swoje zdanie na temat WSB ? Może macie znajomego, który ukończył studia w którymś z miast gdzie znajduje się WSB ? Jak to jest ? Dodam, że nie idę na płatną uczelnie tylko po to, żeby mieć ten zasrany papierek ...
Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bynajmniej to nie przynajmniej. ;)

Mam koleżankę, która licencjat robiła w Szkole Bankowej w Warszawie. Później chciała iść na SGH, ale coś jej chyba nie wyszło. Nie narzekała przez te studia, zrobiła sobie praktyki w banku i po licencjacie poszła tam do pracy. Teraz bierze coś ponad 3 tys. na rękę. Czy to dużo, czy mało, musisz ocenić sam. ;P

Muszę jednak zaznaczyć to, o czym (o dziwo) niewiele osób sobie zdaję sprawę. Wszystko zależy od twoich decyzji na tych studiach, a nie od samych studiów. Ja w tym roku skończyłem dziennikarstwo i są osoby, z takim samym papierkiem jak ja, któe przez 5 lat nie robiły żadnych praktyk, nigdzie nie pisali, w nic się nie angażowali. I teraz płaczą, że po UJ nie ma pracy. Ale są też osoby, które żyły tym dziennikarstwem, które pisały gdzie się dało, angażowały się w różne projekty i teraz bez problemu sprawdzają się w Uwadze, w Superwizjerze, w Onecie czy Interii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanko.
Czy jeśli jedzie się na Erasmusa, a na uczelni, z ramienia której się wyjeżdża pobiera się stypendia, to na czas wyjazdu (semestr) nie można ich pobierać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uczęszczam na UP we Wrocławiu na kierunek Biologia. Nie spełnił on moich oczekiwań i planuje uczęszczać tylko na przedmioty które przydadzą mi się do poprawienia matury w tym roku. Czy poza oczywistym faktem zostania wyrzuconym po 1 semestrze, mogę się spodziewać innych konsekwencji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2014 o 10:18, necron1501 napisał:

Uczęszczam na UP we Wrocławiu na kierunek Biologia. Nie spełnił on moich oczekiwań i
planuje uczęszczać tylko na przedmioty które przydadzą mi się do poprawienia matury w
tym roku. Czy poza oczywistym faktem zostania wyrzuconym po 1 semestrze, mogę się spodziewać
innych konsekwencji?

Jeśli nie zaciagnąłes jakichś zobowiązań względem uczelni to nie. ;) Zobacz w regulaminie, który podpisywałeś, tam powinno być wyjaśnione co i jak. ;) Ale najczęściej wszystko sprowadza się po prostu do zabrania swoich dokumentów z sekretariatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś polecić mi jakieś repetytorium przygotowujące do matury z biologii (książka z zakresem rozsz. chociaż nie wiem jeszcze czy będę zdawał rozszerzenie czy też podstawy). Dodam fakt, że czeka mnie samodziela nauka + być może korki.
Mam na oku coś takiego : http://sklep.wsip.pl/produkty/repetytorium-maturalne-biologia-zakres-rozszerzony-26386/?gclid=CjwKEAjw5ZKiBRDhqa-Yjcml9kYSJABia-RnjStdedS5s0XFOHdXRF1Hawy5qbr3-NqruYVLPEcoBhoCPyzw_wcB
Pracował ktoś z tą książką ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystałem z Operonu i był... spoko. Nic nie przygotuje lepiej niż stare arkusze (nawet pomimo zmiany formy matury). No i czytanie podręczników. Nawet korki są niepotrzebne, tu nie ma nic do wyjaśniania jak przy matmie czy fizyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedługo kończę prawo, na którym spełniłem się pod wieloma wzgledami (historia, psychologia, filozofia etc.), jednak chciałbym się czegoś dowiedzieć o astronomii. Czy istnieje jakikolwiek uniwersytet w Polsce z takim kierunkiem? Jestem gotów zdawać nawet maturę z fizyki, ale samej fizyki studiować nie chcę, bo zależy mi na astronomii (w ramach rozrywki przy okazji aplikacji ;)) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wpisz w google "astronomia studia" i na pierwszej stronie znajdziesz odnośniki do studiów o takim kieruku na Uniwersytecie Jagiellońskim, Uniwersytecie Wrocławskim i na UAM w Poznaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2014 o 21:11, Daronn_Darker napisał:

BTW. Kraków?


Patrz nigdy z rozjuszenia nie doczytałem posta ;]. Tak, Kraków.

A co by nie było, zacząłem 3 semestr tej zwalonej fizyki.
Z jednym warunkiem, z wfu ;( Żyć nie umierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2014 o 10:05, K_ard napisał:

Wpisz w google "astronomia studia" i na pierwszej stronie znajdziesz odnośniki do studiów
o takim kieruku na Uniwersytecie Jagiellońskim, Uniwersytecie Wrocławskim i na UAM w
Poznaniu.

Wpisałem, był jeszcze U. Wrocławski i ten z Torunia. Ja celuję bardziej w Katowice, Cieszyn i Opole, jeśli chodzi o ewentualny drugi kierunek - z tego co widziałem to nie ma tam kierunku "astronomia", ale może ktoś, kto siedzi na tamtejszych wydziałach się wypowie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować