Zaloguj się, aby obserwować  
conradzik

Jakie studia?

3948 postów w tym temacie

Dobra, wracając do tematu repetytorium z biolci : myślicie że można nauczyć się do matury tylko z repetytorium + matury z internetu i ogólnie wujek google ? Czy konieczne będzie kupno wszystkich podręczników ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy można rzucić studia na uczelni A i dać sobie świeży start (zgodnie z maturalnymi wynikami + ew. egzaminami wstępnymi w przypadku niektórych kierunków) na uczelni B? Jak to wygląda z punktami ECTS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2014 o 09:28, Kardithron napisał:

Czy można rzucić studia na uczelni A i dać sobie świeży start (zgodnie z maturalnymi
wynikami + ew. egzaminami wstępnymi w przypadku niektórych kierunków) na uczelni B? Jak
to wygląda z punktami ECTS?

Jeśli zaliczyłeś jakieś przedmioty na uczelni A. To na uczelni B masz ograniczoną ilość "darmowych" ECTS. Więc będziesz płacił zgodnie ze stawkami ustalonymi przez uczelnie B.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Pytanie z innej beczki, acz pośrednio dotyczący studiów - istnieje jakikolwiek próg wiekowy dla absolwentów studiów stacjonarnych ? Nieistotne, czy pierwszego bądź drugiego stopnia. Pisząc próg wiekowy rzecz jasna mam na myśli wiek startowy, w jakim mogę przystąpić do nauki. O jakimkolwiek tego typu obostrzeniu nie słyszałem, jednakże chciałbym rozwiać swoje wszelkie wątpliwości. Z góry dziękuje za ewentualną odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do rozpoczęcia samej nauki nie ma. Miałem gościa na roku, który był przed czterdziestką. ;) Co do zniżki, to jest maksymalnie 26 lat. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2014 o 18:30, Scyzoryk17 napisał:

Dobra, wracając do tematu repetytorium z biolci : myślicie że można nauczyć się do matury
tylko z repetytorium + matury z internetu i ogólnie wujek google ? Czy konieczne będzie
kupno wszystkich podręczników ?

Generalnie repetytorium(jakieś dobre)+rozwiązywanie matur to najlepsza metoda nauki do tego egzaminu. Zwykłe książki z których korzystasz na lekcjach są napisane w taki sposób, że próba przyswajania tego wszystkiego, tak żeby przynajmniej w większej część ogarnąć materiał, jest praktycznie niewykonalna jeżeli sobie z tego nie zrobisz notatek etc. Teraz pomyśl sobie, że czas który potrzebny jest na zrobienie tych notatek mógłbyś wykorzystać na naukę z repetytorium czy innych zbiorów pt."notatki z lekcji". Znam sporo osób, które do biologii uczyły się całymi godzinami z cudacznych podręczników dla studetów medycyny nabijając sobie głowę zupełnie niepotrzebnym materiałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2014 o 16:07, Rick napisał:

Co do rozpoczęcia samej nauki nie ma. Miałem gościa na roku, który był przed czterdziestką.
;) Co do zniżki, to jest maksymalnie 26 lat. :D


Na studiach dziennych ?! :D Pisząc na temat zniżki masz na myśli rzecz jasna fakt, że po osiągnięciu tego wieku studia stacjonarne kosztują de facto tyle samo co niestacjonarne, potocznie nazywane zaocznymi ? Inne opłaty przed osiągnięciem tego pułapu wiążą się najpewniej z takimi kwestiami jak warunki itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.11.2014 o 13:56, MSPRISON napisał:

Na studiach dziennych ?! :D Pisząc na temat zniżki masz na myśli rzecz jasna fakt, że
po osiągnięciu tego wieku studia stacjonarne kosztują de facto tyle samo co niestacjonarne,
potocznie nazywane zaocznymi ? Inne opłaty przed osiągnięciem tego pułapu wiążą się najpewniej
z takimi kwestiami jak warunki itp.

Chodziło o zniżkę studencką :D

No ja byłem na wieczorowych. Przynajmniej na papierku. Bo miałem te same zajęcia i w tych samych godzinach zajęcia z dziennymi. Czyli od 8 do 15 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2014 o 16:47, Thalanthas napisał:

Możesz pójść na studia, bylebyś miał maturę zdaną. Nawet w wieku 10 lat.


Prawda oczywista ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2014 o 19:06, Rick napisał:


> Na studiach dziennych ?! :D Pisząc na temat zniżki masz na myśli rzecz jasna fakt,
że
> po osiągnięciu tego wieku studia stacjonarne kosztują de facto tyle samo co niestacjonarne,

> potocznie nazywane zaocznymi ? Inne opłaty przed osiągnięciem tego pułapu wiążą
się najpewniej
> z takimi kwestiami jak warunki itp.
Chodziło o zniżkę studencką :D

No ja byłem na wieczorowych. Przynajmniej na papierku. Bo miałem te same zajęcia i w
tych samych godzinach zajęcia z dziennymi. Czyli od 8 do 15 :P


W każdym razie uzyskałem odpowiedź na nurtującą mnie kwestię. Dzięki wielkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2014 o 16:47, Thalanthas napisał:

Możesz pójść na studia, bylebyś miał maturę zdaną. Nawet w wieku 10 lat.

Czy studia zaliczają się do obowiązku szkolnego który obowiązuje do osiemnastego roku życia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2014 o 14:56, Pierogi_z_Cukrem napisał:

> Możesz pójść na studia, bylebyś miał maturę zdaną. Nawet w wieku 10 lat.
Czy studia zaliczają się do obowiązku szkolnego który obowiązuje do osiemnastego roku
życia?


Nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2014 o 23:33, Pierogi_z_Cukrem napisał:

W takim razie niestety Thalanthas się myli. Nie można iść na studia w wieku 10
lat.


Niby czemu? Myślę, że jeśli w wieku 10 lat ktoś miałby maturę to uczelnie biłyby się o takiego studenta. Ale jest to tak niezwykła okoliczność, że na pewno jest rozpatrywana zawsze indywidualnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taka sytuacja była by na pewno rozpatrywana indywidualnie, ale poza brakiem matury nic przed studiami nie powstrzymuje. Wątpię, by na którejś uczelni była dolna granica wieku wpisana w statut albo inny dokument.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem najbardziej zainteresowany przedmiotami Biologia i Geografia które mam zamiar zdawać na rozszerzonej maturze. I pytanie brzmi czy jest jakiś dobry kierunek studiów łączący oba te przedmioty po którym istnieje jako taka możliwość znalezienia pracy? Z góry dziękuje za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako kierunek łączący oba te przedmioty nasuwa mi się teraz na myśl tylko geologia, ale pewnie znajdzie się jeszcze coś :) Jeżeli wiele się w ostatnich 10 latach nie zmieniło, to kierunki geograficzne będą raczej oblegane, choć nie zawsze jest to jednoznaczne z wygórowanymi progami przyjęć. Z tego co słyszałem z biologicznymi jest nieco lepiej. Jako emigrant nie mogę wiele powiedzieć o aktualnych trendach na rynku pracy w Polsce - a od dobrego rozeznania w nim zacząłbym na Twoim miejscu wybór kierunku - ale jeśli chodzi pracę za granicą, zdecydowanie większe pole manewru dadzą Ci kierunki biologiczne (tudzież związane z farmaceutyką, lekami, itp.).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować