Zaloguj się, aby obserwować  
conradzik

Jakie studia?

3948 postów w tym temacie

Dnia 29.07.2006 o 04:14, AgayKhan napisał:

Produkt był materialny czy nie? Projekt statku to nie jest kilo marchewki, którą się sprzedaje
na rynku. Bez tego projektu stado robotnik óe działałoby jak bezmyślny tłum . Projekt daje
wytyczne jak robić. Tak jak menadzer daje wytyczne jak robić. Czyli sam w sobie
nie daje dochodu.


Coś się uwziął na tą graniczną ekonomię , czemu nie weźmiesz dochodu generowanego przez np. Historyków sztuki ?? ;) Tzn. "humaniści" są oczywiście potrzebni ale nie ma się co czarować ,bo większość ludzi tam idących szuka mgr przed nazwiskiem, ucieczki przed wojskiem czy czegoś tam jeszcze. Pasjonatów , prawdziwie kochających np. historię jest niewielu,a więcej niestety ww.

Co do studiów ekonomicznych to trzeba mieć do nich konkretne predyspozycje (np. rozwinięte myslenie perspektywiczne). Niestety wali na nie rzesza ludzików nie mających pojęcia co chcą w życiu robić i myśląca, że po skończeniu byle której (bo na lepszą często się nie dostają) uczelni dającej papierek "Zarządzanie i marketing"
od razu zostaną prezesami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2006 o 12:06, Seldon napisał:

Niestety wali na nie rzesza ludzików nie mających pojęcia co chcą
w życiu robić i myśląca, że po skończeniu byle której (bo na lepszą często się nie dostają)
uczelni dającej papierek "Zarządzanie i marketing"
od razu zostaną prezesami.

i niestety dlatego czesto pozostaja bezrobotni ;] poza tym IMO na "Zarzadzanie i marketing" jest duzo chetnych bo to ponoc stosunkowo latwe studia.

conradzik

Dnia 30.07.2006 o 12:06, Seldon napisał:

Także nawet na polibudę nie ma lekko...

Przeciez polibuda to b. dobra uczelnia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2006 o 12:06, Seldon napisał:

> Produkt był materialny czy nie? Projekt statku to nie jest kilo marchewki, którą się sprzedaje

Dnia 30.07.2006 o 12:06, Seldon napisał:

Coś się uwziął na tą graniczną ekonomię , czemu nie weźmiesz dochodu generowanego przez np.
Historyków sztuki ?? ;) Tzn. "humaniści" są oczywiście potrzebni ale nie ma się co czarować
,bo większość ludzi tam idących szuka mgr przed nazwiskiem, /.../

A czy ja się uczepiłem ekonomii? Ino mi po prostu nie leży to jako humanizm. Bo takim samym humanistą był nadzorca niewolników, też zarządzał ludźmi.
A ja skonczyłem polonistykę, bo kocham literaturę. I nie pracuję w zawodzie. Ale to insza inszość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i w piz...u, i wylądował :) Nie przyjęli mnie na geoinformację na UAMie... :( Szkoda, ale nie byłem chyba aż takim hura optymistą, żeby wierzyć, że się tam dostanę... Swoją drogą, co za mutanty tam się podostawały? Jeżeli ja z wynikiem 236 pkt na 300 możliwych nawet na liście rezerwowych się nie znalazłem! Puck! W takim razie już wiem na 100%, że wyląduję na co prawda "najnowocześniejszej uczelni" w Polsce (Collegium Polonicum - więcej informacji na www.cp.edu.pl), jednak pewien niedosyt pozostaje... No a dla niewtajemniczonych fotka mojej nowej uczelni. (Prawie jak Las Vegas :) Zresztą, czekam niecierpliwie na ten list polecony z Poznania...

Tak na marginesie - ciekawą politykę prowadzą niektóre uczelnie medyczne. Moja najukochańsza na świecie dziewczyna Ola składała w zeszłym roku na AM do Wroca. Nie dostala się o czym została poinformowana listem poleconym dnia 4 sierpnia. Na liście była pieczęć poczty we Wrocławiu z datą 27 lipca, a z treści dowiedziała się, że ma prawo złożyć odwołanie do dnia... 24 lipca!!! No halo...
Podobnie sprawa wyglądała z AM w Sosnowcu. List dostarczono 31 lipca a odwołania przyjmują do... 31 lipca. Gdyby nie to, że do Sosnowca i ogólnie na śląsk mamy jakieś 450 km to można by się jeszcze zastanowić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a nasi forumowicze gdzie studiuja? dzienne czy zaoczne? jak to z wami jest? ja sie nie dostalem na dzienne umk wiec bede musial isc na zaoczne :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2006 o 17:27, lOkErS napisał:

a nasi forumowicze gdzie studiuja? dzienne czy zaoczne? jak to z wami jest? ja sie nie dostalem
na dzienne umk wiec bede musial isc na zaoczne :(


A mi się udało w zeszłym roku skończyć informę na politechnice śląskiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dużo miałem zawirowań zaraz po maturze, ale na szczęście udało się od razu załapać na dzienne...

...i od tamtej pory niezmiennie inżynieria bezpieczeństwa cywilnego w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Wawie - w październiku zaczynam 5. semestr :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja niestety, nie udało się na Uniwersytecie Gdańskim, został się tylko Białostocki, infa. Zobaczymy, podeślę, może zgłoszenie rok w białym poprawię maturę i zdam gdzie indziej. Ale na razie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę późno o tym pisze, a przecież wyniki miałem już na początku sierpnia :]
Dostałem sie na SGGW (nie, to nie Szkoła Główna Guild Wars jak mawia Budo :) w Wawie, wydział Technoligii Żywności... Ktoś z forumowiczów również dostał sie na SGGW?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od października będzie IV rok na Wydziale Prawa i Administracji UMK, kierunek Prawo. :-)
Jak nie lubicie mieć wolnego czasu i pociągają Was książki bez pozytywnego zakończenia to polecam. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2006 o 09:00, HumanGhost napisał:

Od października będzie IV rok na Wydziale Prawa i Administracji UMK, kierunek Prawo. :-)
Jak nie lubicie mieć wolnego czasu i pociągają Was książki bez pozytywnego zakończenia to polecam.
;-)

I jak macie taaakie plecy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi niestety historia na UW nie wyszła, ale za to trafiłem na dzienną na konkurencyjne (jako-tako ;)) UKSW (dawne ATK).

Tyle było krzyku i nerwów i w końcu wszyscy moim znajomi się dostali - jestem ciekaw czy w kolejnych latach będą poprawiali ten system rekrutacji ("zdecydowanie niefajny") albo czy będzie zwrot w kierunku egzaminów wewnętrznych, gdy ministrowaniem zajmą się normalni i doświadczeni ludzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować