Zaloguj się, aby obserwować  
conradzik

Jakie studia?

3948 postów w tym temacie

Dnia 26.01.2012 o 17:55, Izrafel92 napisał:

Mógłby mi ktoś dokładnie wyjaśnić, jak w Polsce traktuje się/tłumaczy tytuł "Bachelor
of Arts with Honours"?


Bechelor of Science to po naszemu Inżynier więc Bechelor of Arts to będzie licencjat.
With honours to pewnie tyle co z wyróżnieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2012 o 17:55, Izrafel92 napisał:

Mógłby mi ktoś dokładnie wyjaśnić, jak w Polsce traktuje się/tłumaczy tytuł "Bachelor
of Arts with Honours"?


Najzwyczajniej licencjat. To znaczy, jeszcze zależy gdzie dokładnie miałbyś zyskać ten tytuł, np. w Anglii to zwyczajny licencjat, w Szkocji licencjat jest nazywany trochę inaczej itp.
Ale w większości wypadków to zwykły licencjat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2012 o 18:34, Izrafel92 napisał:

Czyli licencjat z wyróżnieniem. Dzięki wielkie : )


Nie do końca. Obecnie "with Honours" to jakby domyślna opcja, bo nikt nie używa już samego "Bachelor". Czyli "Bachelor os Arts/Science with Honours" to po prostu licencjat z dziedziny nauk ścisłych/humanistycznych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z obecnych forumowiczów uczęszcza lub uczęszczał na Politechnikę Rzeszowską ? Interesuje mnie kierunek mechatroniki. Na jakim poziomie jest to nauczane i ogólnie, jak ma się ta uczelnia do np. AGH ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2012 o 19:02, Izrafel92 napisał:

No tak, ale jest różnica między Ordinary Degree i Honours Degree. ;>


No pewnie, ale taki OD to można sobie wsadzić głęboko do szuflady, bo trochę wstyd nawet pokazywać ;)
Ciężko to w ogóle nazwać licencjatem, dlatego zupełnie to pominąłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, rozumiem. Pytam, bo robię właśnie BA Hons in Archaeology and Greek and Roman Civilizations, zamierzam po tym wrócić do Polski i zastanawiałem się jak wyglądał będzie ten tytuł na miejscu, czy np. nie będzie problemów z dostaniem się na jedną z polskich uczelni w celu uzyskania tytułu magistra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2012 o 19:16, Izrafel92 napisał:

Ok, rozumiem. Pytam, bo robię właśnie BA Hons in Archaeology and Greek and Roman Civilizations
[...]


Gdzie studiujesz obecnie? I co ważniejsze, czemu wracasz do Polski na magisterkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2012 o 21:22, Izrafel92 napisał:

University College Dublin


Jakoś podświadomie przeczuwałem, że powiesz, że w Irlandii.

Dnia 26.01.2012 o 21:22, Izrafel92 napisał:

Bo już mam dość siedzenia za granicą, planuję zrobić magistra we Wrocławiu.


Mam nadzieję, że ja nie będę miał podobnych myśli za parę lat.
A propo, jeśli mogę spytać - jak to się stało, że teoretycznie jesteśmy w tym samym wieku, a pod kątem edukacji wyprzedzasz mnie o kilka lat? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2012 o 21:22, Izrafel92 napisał:

University College Dublin

Bo już mam dość siedzenia za granicą, planuję zrobić magistra we Wrocławiu. Z Archeologii
oczywiście.


A wiesz że będziesz miał łatwiej a do tego twój papier liczyłby się w Polsce bardziej z za granicy niż z Polski? Ja mieszkam w Anglii i obecnie jestem na odpowiedniku liceum polskiego. Robię j.Francuski, j.Angielski i Informatykę a na studia planuję jechać do Francji i to nie z racji że tam się super szybko nauczę francuskiego ale dlatego że papier magistralny z Anglii i papier uniwersytecki z Francji mają wiele większe znaczenie w Polsce. Taki kraj;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2012 o 22:04, Izrafel92 napisał:

Hm. No nie wiem, w wieku 20 lat każdy chyba studiuje? ;>


Ach, teraz rozumiem. Początkowo tak to odebrałem, jakbyś był już na ostatnim roku studiów licencjackich ;)

Dnia 26.01.2012 o 22:04, Izrafel92 napisał:

A co do tych mysli...oj zebys sie nie zdziwil :)


Dlaczego? To znaczy, co na Ciebie wpłynęło aż tak, że już na pierwszym roku studiów masz dość zagranicy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to mnie pocieszyłeś. Na studia nie mogę narzekać, bo ta uczelnia akurat w rankingach jest niemal zawsze w pierwszej światowej setce, więc oj tak..pocieszyłeś mnie : )

Mohair. Studiów owszem, pierwszy rok, ale ogólnie piąty :) Tęskni się, wiadomo, w dodatku ukochana w Polsce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2012 o 19:08, Mohair napisał:

> No tak, ale jest różnica między Ordinary Degree i Honours Degree. ;>

No pewnie, ale taki OD to można sobie wsadzić głęboko do szuflady, bo trochę wstyd nawet
pokazywać ;)
Ciężko to w ogóle nazwać licencjatem, dlatego zupełnie to pominąłem.


Zależy gdzie;) W polsce ten papier nie ma znaczenia. W Anglii i podejrzewam że w całej Wielkiej Brytanii jest tak że zostać nauczycielem czegoś tam wystarczy angielski odpowiednik polskiej matury - A-level no i kilka kursów. Trudne do uwierzenia nawet dla mnie ale ten kraj ma strasznie zaniżone staty;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie zaniżone staty, tylko anglosaski system stopni naukowych. BA daje więcej niz licencjat w Polsce. Tylko ok 40% studentów w Irlandii decyduje się uczyć dalej na Master''s Degree.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2012 o 22:07, Izrafel92 napisał:

Mohair. Studiów owszem, pierwszy rok, ale ogólnie piąty :) Tęskni się, wiadomo, w dodatku
ukochana w Polsce :)


Ach, chyba że tak. Ja dopiero w tym roku mam zamiar zacząć studia, za granicą właśnie (jeśli się dostanę...) i chwilowo się przeraziłem, że może o czymś nie wiem ;)

damiank485

Ale z drugiej strony - żeby zacząć studia magisterskie w UK, na dobrym uni, potrzebujesz już Bc Hons pierwszego stopnia. A taki OD to tylko świadectwo tego, że jakoś prześliznąłeś się przez te studia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2012 o 22:07, Izrafel92 napisał:

No to mnie pocieszyłeś. Na studia nie mogę narzekać, bo ta uczelnia akurat w rankingach
jest niemal zawsze w pierwszej światowej setce, więc oj tak..pocieszyłeś mnie : )

Mohair. Studiów owszem, pierwszy rok, ale ogólnie piąty :) Tęskni się, wiadomo, w dodatku
ukochana w Polsce :)


W pierwszej setce? Chyba sobie żartujesz;)
http://www.usnews.com/education/worlds-best-universities-rankings/top-400-universities-in-the-world?page=4
wątpię że w rankingu robionym przez Amerykanów Polski uniwersytet będzie w pierwszej stówce. Tu go nie ma ale nie popatrzyłem dokładnie więc może go ominąłem. Uniwersytet Jagielloński w Krakowie zajmuje ponad 300 miejsce. I co o tym myślisz? Według mnie powinien być w pierwszej 100. Nie wiem ile siedziałeś w GB ale ja 7 lat. Widzę że ludzie którzy mnie otaczają to debile bo chwalą tylko swoje i myślą że to jest naród wybrany przez Boga i że tylko oni mają TV... Podobno Irlandczycy są inni w sensie że milsi ale nie wiem;) A co ja mam powiedzieć np. O mojej mamie? Skończyła uniwersytet na magisterce na bibliotekoznawstwo historyczne oraz zwykłe. W Anglii wystarczy mieć magisterkę żeby przyjęli ją do roboty w bibliotece. Czemu więc jej nie przyjęli? Powiem ci dlaczego. Dlatego że Anglicy nie radzą sobie z Polskimi papierami z uniwersytetów. Musiała je tłumaczyć, przechodzić specjalne kursy itp. A i tak jej nie przyjęli. Powód? To nie był Angielski uniwersytet. Kiedyś nawet z nią tam poszedłem i byli zdziwieni że moja mama jest AŻ po magisterce i to jeszcze ma dostęp do historycznych bibliotek.
Powiem ci to na raz ostatni - jeśli chcesz pracować w Polsce lub gdzieś w Niemczech, Francji itp. To idź na ten uniwersytet we Wrocławiu. Na pewno jest świetny, ALE jeśli jednak będziesz kiedyś leciał do anglii to pamiętaj że te papiery nie mają tam znaczenia. Proste. Nie masz angielskiego to się nie liczy. Ja wiem że to może być trochę dziwne, bo to dziwne że ludzie mogą tak sobie nie radzić no ale tacy są brytole i nic tego niestety nie zmieni. Jak mówiłem ja idę na uniwersytet we Francji i na pewno będę miał z takim papierem dobrą przyszłość w PL o ile się uda.;)
Pozdrawiam;)


Miejsce 393 Uniwersytet Jagielloński Polska. Pierwszy Polski uniwersytet na liście. Zgadzacie się? Bo ja w żadnym stopniu. To jest idiotyzm. Wyprzedzają nas Filipiny i Tajlandia, i środkowej europy uniwersytety również. Wszystko jest albo przekupione albo Amerykanie mają oczy w dupie za przeproszeniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.01.2012 o 22:19, damiank485 napisał:

W pierwszej setce? Chyba sobie żartujesz;)


Genialny post, ale założe się o szklankę irlandzkiej whisky, że Izrafelowi chodziło o UC Dublin ;)
Chociaż (nie chce mi się sprawdzać), ale zawsze wydawało mi się, że w Dublinie najlepsze jest Trinity, to tak swoją drogą.
A co do przygody Twojej mamy - kolejny dowód na to, że papierek świadczący o ukończeniu polskich studiów działa tylko w Polsce.
Parę lat temu było lepiej, bo stosunkowo łatwo można było po licencjacie w Polsce robić magisterkę za granicą. Teraz, z tego co słyszałem, bywa z tym dość różnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować