Zaloguj się, aby obserwować  
conradzik

Jakie studia?

3948 postów w tym temacie

Dnia 14.05.2013 o 13:19, rob006 napisał:

> W teorii tak, w praktyce przeważnie jest rozmowa, który kończy się na "tak". Jeszcze

> nie słyszałem, aby kogoś nie przyjęli na studia magisterskie (uczciwy pieniądz nie
śmierdzi).

Mój współlokator się niestety na tym przejechał - dziekan nie chciał go puścić z matematyki
na informatykę. Żeby było śmieszniej, sam studiuję z osobą, której rok temu taka sztuczka
się udała, ale to za czasów innego dziekana. :]


No sztuczki sztuczkami, ale jest gdzieś w jakimś regulaminie czy tam kodeksie zapisane, że student ma prawo do takiego przeniesienia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2013 o 22:26, Skayfer napisał:

No sztuczki sztuczkami, ale jest gdzieś w jakimś regulaminie czy tam kodeksie zapisane,
że student ma prawo do takiego przeniesienia ?


Nie wiem, ale wątpię - w przypadku braków programowych decyduje chyba dziekan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2013 o 22:28, Dregorio napisał:

Tak z czystej ciekawości, na AGH po informatyce można iść na studia doktoranckie: Biocybernetyka
i inżynieria biocybernetyczna?


Tak, jak zdasz egzamin z wiedzy kierunkowej, matematyki i fizyki oraz angielskiego. Wszystko jest napisane na stronie wydziału. A informatyków na tej katedrze jest sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Szukałem, ale nie znalazłem przykładów pytań z wiedzy kierunkowej dla Biocybernetyki. Te informacje też sa na stronie wydziału?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2013 o 19:30, Dregorio napisał:

/.../
Za stronę wydziału uważałem http://www.kis.agh.edu.pl/

Żeby pomylić stronę katedry, ze stroną wydziału to trzeba mieć talent, ale żeby jeszcze wybrać złą katedrę to trzeba mieć większy ;) Studia z zakresu biocybernetyki i ib są realizowane głównie na tej katedrze: http://www.ia.agh.edu.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2013 o 13:47, apollo napisał:

Grafika komputerowa - ktoś z Was, drodzy gramowicze wie gdzie najlepiej ten kierunek
studiować?
Czy może lepiej pójść na informatykę, a w trakcie robić kursy na programy graficzne?


szczerze mówiąc jeśli interesuje cię ten kierunek i chcesz w nim pracować nie musisz iść na żadne studia, wszystko masz w necie, są graficy którzy prowadzą lekcje przez internet, są przeróżne płatne kursy i tutoriale a i tak masę możesz ogarnąć nic nie płacąc. zapewniam cię że jeśli będziesz zawzięty nauczysz się w 5 lat nieporównywalnie więcej niż na studiach, jeśli z jakiegoś powodu upierasz się na studiach to bierz tradycyjne asp. artystyczny skill jest dużo trudniejszy do ogarnięcia niż obsługi programów
jeśli chodzi o pracę to talent=praca. nie słuchaj kitu że potrzebujesz papierka, to gadanie starych pryków i naprawdę musiałbyś się postarać aby trafić na tak myślącego pracodawcę, nie w tej dziedzinie takie rzeczy. możesz wysławiać się jak Kali z afryki ale i tak będą cię chcieli jeśli tworzysz świetne rzeczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2013 o 19:38, dzej_bi napisał:

> /.../
> Za stronę wydziału uważałem http://www.kis.agh.edu.pl/
Żeby pomylić stronę katedry, ze stroną wydziału to trzeba mieć talent, ale żeby jeszcze
wybrać złą katedrę to trzeba mieć większy ;) Studia z zakresu biocybernetyki i ib są
realizowane głównie na tej katedrze: http://www.ia.agh.edu.pl/

To to wiem, ale dałem przykład co uważałem za stronę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z tutaj obecnych aspirował może na akademię muzyczną? Chciałbym wiedzieć jak wyglądają egzaminy wstępne, proszę o jakieś rady wskazówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz składać papiery na tyle uczelni ile chcesz o ile masz pieniądze, bo każda uczelnia pobiera wpisowe. Jak się rejestrujesz to musisz wpłacić im tam kilkadziesiąt złotych (ile to zależy od uczelni).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2013 o 21:44, necron1501 napisał:

Z ciekawości: u nas to wygląda tak, że można złożyć papierki do 3 różnych szkół, a kolejne
opcje są już płatne?

Z tego co pamiętam, do miało się 3 kopie dyplomu dojrzałości i jeśli chciałeś gdzieś jeszcze złożyć dokumenty to musiałeś zrobić odpis u notariusza, co wiązało się z jakąś tam opłatą. Na uczelnie zazwyczaj coś tam się płaci, jak się rejestrujesz. Potem jednak trzeba złożyć jeszcze dokumenty właśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zetknął się z problemem, że przepisano jego/jego znajomego na kierunek pomimo większej niż 15 punktów ECTS różnicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2013 o 12:16, Dregorio napisał:

Czy ktoś zetknął się z problemem, że przepisano jego/jego znajomego na kierunek pomimo
większej niż 15 punktów ECTS różnicy?


Jako różnicę rozumiesz deficyt punktów? Jeśli tak, to chociażby była starościna mojego wspólokatora, gdyby się nie przeniosła, nie studiowałaby na tym semestrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2013 o 16:01, Strange101 napisał:

> Czy ktoś zetknął się z problemem, że przepisano jego/jego znajomego na kierunek
pomimo
> większej niż 15 punktów ECTS różnicy?

Jako różnicę rozumiesz deficyt punktów? Jeśli tak, to chociażby była starościna mojego
wspólokatora, gdyby się nie przeniosła, nie studiowałaby na tym semestrze.

No chce się przenieść, ale do tego będę musieć różnice programowe w punktach ECTS wyrównać. W moim przypadku 17 punktów. I zastanawiam się, czy będą duże problemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy!

Z wiadomych przyczyn nie przeczytalem calego posta :P Ale majac prawie 5 lat doswiadczenia (to nie duzo ale bylem w roznych firmach) napisze wam jedno... gdybym dzisiaj chcial obrac kierunek studiow otworzylbym chocby www.pracuj.pl i popatrzyl jakie umiejetnosci chca od was pracodawcy i wg tego sie kierowal czy mnie to interesuje. TO WY MUSICIE TO WIEDZIEC KTOS WAM MOZe TYLKO PORADZIC!!!

Gdybym mogl jeszcze cos zmienic to bym na studiach zamiast stresowac sie egzaminami.... uczyl sie na TROJKE oraz samemu uczyl sie np. programow 3d CAD bo uczelnia choc droge wskaze (jak jest dobry wykladowca) to oczywiscie wam nie pomoze. A pracodawca oczekuje ze juz kosmosy robiliscie....czesto samemu wiedzac jak jest bo konczac te uczelnie.... Najlepiej juz w przedszkolu wykazac sie inicjatywa i przy okienku wydawac rowiesnikom jedzenie ;)

Reasumujac...poradzcie sie ale usiadzcie na rachunek sumienia sami ze soba i sprobujcie sie gdzies NAMALOWAC MYSLAMI! Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować