Zaloguj się, aby obserwować  
conradzik

Jakie studia?

3948 postów w tym temacie

Na UG,
No i idę bo lubię historię.. A co dalej? Zobaczę za lat 5.. Na pewno specjalizację archiwistykę wezmę, więc może w jakimś archiwum będę siedzieć? Nauczycielskiej specjalizacji to na pewno nie wezme

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy ktoś z Was studiuje/ studiował egiptologie? Chciałabym wybrać się na takie studia, bo uwielbiam Starożytny Egipt i ogólnie całą mitologię. Mam bardzo dużoksiążek na ten temat i odwiedzam bardzo dużo stron internetowych. Mam też zdolności matematyczne, ale nie bardzo chce iść na Politechnikę, bo moim zdaniem nie jestem aż tak dobra. Chce robić w życiu to co kocham, a nie coś do czego jestem zmuszona , bo tak trzeba zrobić,bo nie wolno marnować talentu.. Mam jeszcze dużo czasu do studiów, ale chciałabym być już niewięcej zorientowana.Za wszelką pomoc z góry dziękuje. :) Pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2008 o 22:23, Ferg15 napisał:

Mam pytanie. Czy ktoś z Was studiuje/ studiował egiptologie? Chciałabym wybrać się na
takie studia, bo uwielbiam Starożytny Egipt i ogólnie całą mitologię. Mam bardzo dużoksiążek
na ten temat i odwiedzam bardzo dużo stron internetowych. Mam też zdolności matematyczne,
ale nie bardzo chce iść na Politechnikę, bo moim zdaniem nie jestem aż tak dobra. Chce
robić w życiu to co kocham, a nie coś do czego jestem zmuszona , bo tak trzeba zrobić,bo
nie wolno marnować talentu.. Mam jeszcze dużo czasu do studiów, ale chciałabym być już
niewięcej zorientowana.Za wszelką pomoc z góry dziękuje. :) Pzdr.


Nawet nie wiem czy jakaś uczelnia oferuje taki kierunek.. To prędzej po prostu pod historię/archeologię podchodzi.. No, a po tym to nawet nie wiem, czy znalazłabyś zajęcie, więc argument "Chce
robić w życiu to co kocham" odnośnie egiptologii, do oprowadzania itp to mają tam własnych specjalistów... Tu też historia/archeologia była by rozwiązaniem, bo po tym mogłabyś jednak starać się zajmować tą tematyką i badać te sprawy, ale daje i możliwość badania innych regionów i czasów..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2008 o 22:45, Homo sum napisał:

> Mam pytanie. Czy ktoś z Was studiuje/ studiował egiptologie? Chciałabym wybrać się
na
> takie studia, bo uwielbiam Starożytny Egipt i ogólnie całą mitologię. Mam bardzo
dużoksiążek
> na ten temat i odwiedzam bardzo dużo stron internetowych. Mam też zdolności matematyczne,

> ale nie bardzo chce iść na Politechnikę, bo moim zdaniem nie jestem aż tak dobra.
Chce
> robić w życiu to co kocham, a nie coś do czego jestem zmuszona , bo tak trzeba zrobić,bo

> nie wolno marnować talentu.. Mam jeszcze dużo czasu do studiów, ale chciałabym być
już
> niewięcej zorientowana.Za wszelką pomoc z góry dziękuje. :) Pzdr.

Nawet nie wiem czy jakaś uczelnia oferuje taki kierunek.. To prędzej po prostu pod historię/archeologię
podchodzi.. No, a po tym to nawet nie wiem, czy znalazłabyś zajęcie, więc argument "Chce

robić w życiu to co kocham" odnośnie egiptologii, do oprowadzania itp to mają tam własnych
specjalistów... Tu też historia/archeologia była by rozwiązaniem, bo po tym mogłabyś
jednak starać się zajmować tą tematyką i badać te sprawy, ale daje i możliwość badania
innych regionów i czasów..


Może i masz rację... No nic. Mam jeszcze 3 lata. :) Coś wykombinuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam parę pytań. Jaki jest najlepszy uniwersytet w Europie? Bo tak się zastanawiam, Oxford, Cambridge? Ale może jakiś inny? I jak bardzo trudno jest się dostać na taki uniwersytet, jakie wymagania trzeba spełniać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2008 o 18:46, Jaki Ganh1 napisał:

Mam parę pytań. Jaki jest najlepszy uniwersytet w Europie? Bo tak się zastanawiam, Oxford,
Cambridge? Ale może jakiś inny? I jak bardzo trudno jest się dostać na taki uniwersytet,
jakie wymagania trzeba spełniać?

Z pewnością matura międzynarodowa i to chyba będzie jedyny formalny wymóg.. A jak trudno się dostać, to już inna sprawa.. Co do poziomu, to myślę, że wszystko zależy od kierunku.. Fakt, Oxford jest z pewnością cholernie prestiżowy.. Ale Polskie szkoły wyższe jednak też nie są złe..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2008 o 18:46, Jaki Ganh1 napisał:

Mam parę pytań. Jaki jest najlepszy uniwersytet w Europie? Bo tak się zastanawiam, Oxford,
Cambridge? Ale może jakiś inny? I jak bardzo trudno jest się dostać na taki uniwersytet,
jakie wymagania trzeba spełniać?

Pewnie Oxford jest najbardziej prestiżową uczelnią w Europie a konkurować z nim może paryska Sorbona, a co wybierasz się na którąś z tych uczelni??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2008 o 19:53, Mroczny Elf99 napisał:

Pewnie Oxford jest najbardziej prestiżową uczelnią w Europie a konkurować z nim może
paryska Sorbona, a co wybierasz się na którąś z tych uczelni??


Takie moje ciche marzenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2008 o 18:46, Jaki Ganh1 napisał:

Mam parę pytań. Jaki jest najlepszy uniwersytet w Europie? Bo tak się zastanawiam, Oxford,
Cambridge? Ale może jakiś inny?


To zalezy jakie kierunek bys chcial studiowac - jednego lepiej ucza na Sorbonie, innego na Oxfordzie, innego na Cambridge, innego na UJ a jeszcze innego w Bologni, oczywiscie nie zmienia to tego ze majac w CV skonczony ktorys z tych uniewerkow masz bonus +10 do "szybkie znalezienie pracy dobrzeplatnej" oraz +75 do atrybutu "Cyna"...
Tak samo w Polsce tez nie mozna wyroznic 1 najlepszego uniwerka bo np. kierunki zwiazane ze sztuka sa lepiej wykladane w KrK i Wrocku a te historyczne na KUL i UJ, itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh, ale to nie jest taka sprawa, podjęcie decyzji od której zależeć będzie całe twoje życie. Ostatnio ciągle o tym myślę. Ogólnie bardzo kocham podróże, lubię pisać, poznawać nowe języki, kraje, tradycje, kultury, ale nie wiem jaki zawód by mi to zapewnił, szczególnie podróże. Coś jak Cejrowski, ale on jest dziennikarzem, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Egiptologia? Jest taki kierunek? Sprawdziłaś to gdzieś? Jak chcesz zrobić taką egiptologie, kiedy nie ma takiego kierunku to byś musiała skończyć ... hmmm... arabistyke, historie, kulturoznawstwo ? Najlepiej wszystko na raz. No i nie można zapominać że... (bez urazy) Polska to Polska, i że takiemu ''egiptiologowi'' znaleźć pracę będzie ciężko, a jeśli już to najpewniej oznaczało by to przeprowadzkę do któregoś z większych miast/stolicy. Nie chcę nikogo urazić ani nic z tych rzeczy... ale czy lepiej jest ''robić to co się kocha'' w rzeczywistości tego nie robiąc, bo się nie znalazło pracy, czy robić coś, czego się nie lubi, ale robić to co akurat jest bardzo opłacalne? Dobry temat na dyskusje ;]
Jaki Ganh1 --> tu podobnie, lubisz pisać, podróże i coś w tym stylu - idź na slawonistyke, japonistykę albo coś w ten deseń + dziennikarstwo. Ale co chcesz po tym robić? Takich Cejrowskich jest paru na całą Polskę, przynajmniej takich których większość zna, prawdopodobieństwo że się do czegoś takiego załapiesz jest bardzo małe, a jeśli nie bycie podróżnikiem-dziennikarzem po takich kierunkach, to kim? Kasjerem w biedronce? (tam na przykład idą czasem ludzie po filozofii... niby piękny kierunek, ale co poza tym?)
Podobnie jest z moją wymarzoną biotechnologią, jeden z kierunków ''wspieranych'' (ten 1000zł na miesiąc), piękny kierunek, modyfikacja genetyczna, krzyżowanie gatunków i inne... bzdety - to mnie naprawdę interesuje, ale co ja w Polsce będę po tym robił? Koleżanka matki to skończyła - dziś bada gów*o w sanepidzie... czyli jednak piękna bajka nie wypaliła.
Nazwijcie mnie hipokrytą za to co napisze, ale na biotechnologie nadal chce iść... cóż - biochem, a medycyny nie chce.
Po prostu jeśli ktoś ma marzenia, żeby zostać jakimś badaczem-dziennikarzem-podróżnikiem, albo inny pomysł który ma małe prawdopodobieństwo żeby wypalił w przyszłości, to ja radze je studiować w drugiej kolejności/zaocznie, a jako pierwszy kierunek wziąć coś co raczej wypali, jakiś inżynier-informatyk-architekt bądź coś w tym stylu, żeby mieć... ''plecy'', bo jednak można sobie w taki sposób zniszczyć życie...
(:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, wybór kierunku na studia nie należy do najłatwiejszych. Mnie zostało niecałe 2 lata do matury i na pewno jako przedmioty dodatkowe wybiorę historię i wos ( mam jeszcze geografię rozszerzoną, ale postawiłem na wos[ historia nie podlega dyskusji :) ] - jako dodatkowe wybieram 2 przedmioty, bowiem 3-em boję się, że nie podołam ;) ). Patrząc na kierunki związane z historią i wosem dostaję migreny - zastanawiam się nad prawem bądź administracją, ale jestem otwarty na propozycje byle związane z historią i wos''em - jest ktoś może uczący się na którymś z tych kierunków? Aha i wyżej przeczytałem, że najlepsze uczelnie historyczne to KUL i UJ, UW też jest dobrą uczelnią? Jestem ciekaw bowiem tam mam rodzinę i nie miałbym problemu z mieszkaniem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2008 o 00:26, Jaki Ganh1 napisał:

Eh, ale to nie jest taka sprawa, podjęcie decyzji od której zależeć będzie całe twoje
życie. Ostatnio ciągle o tym myślę. Ogólnie bardzo kocham podróże, lubię pisać, poznawać
nowe języki, kraje, tradycje, kultury, ale nie wiem jaki zawód by mi to zapewnił, szczególnie
podróże. Coś jak Cejrowski, ale on jest dziennikarzem, prawda?


Cejrowski ma osobowosc i nawet jakby nie poszedl na zadne studia to by robil to co kocha - podorozowal - i glownie dzieki osobowosci jest postacia medialna - Jeremy Clarkson AFAIR nie skonczyl nawet szkoly na poziomie ichniego liceum...

Ja bym na Twoim miejscu nie poszedl na studia a poprostu zachaczyl sie na poczatku do jakichs organizacji krecacych sie po swiecie - UNICEF, moze ONZ i gdybys tam nabyl doswiadczenia i napisal o tym ksiazke... itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Przesadzasz, że ludzie po filozofii idą do Biedronki, no chyba, że jakieś odpadki.. Już od kilku źródeł słyszałem, że po filozofii chętnie biorą na wyższe/kierownicze stanowiska, te studia jednak rozwijają sposób myślenia, rozwiązywania problemów, itp..
Jak ktoś chce to zawsze znajdzie pracę, nawet po wydawało by się najbardziej nieprzyszłościowych studiach, choćby założenie własnej firmy... Co innego jak ktoś idzie na studia bez przekonania, ot bo jest dużo kandydatów, to pewnie dobry kierunek, albo jeszcze prostsza zasada - bo tam się dostane..
No, w przypadku egiptologi było by ciężko, ale właściwie to nic poza konkurencją nie stoi na drodze aby tworzyć książki na ten temat.. ale jednak z tym kierunkiem było by ciężko, najpewniejsza była by historia i archeologia i wtedy także można było by się zajmować Egiptem..

Sheloi
Hmm prawo, administracja, filozofia, historia, filologie, politologia,

Co do uczelni, ja tam idę na kierunek i uczelnie którą skończył obecny Prezes Rady Ministrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A gdzie najlepiej studiować inforamtyke ja mieszkam 45 km na połnoc od Wawy , więc zamierzam gdzies w Warszawie a wiecie gdzie najlepiej to studiować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2008 o 10:35, Lukas813 napisał:

A gdzie najlepiej studiować inforamtyke ja mieszkam 45 km na połnoc od Wawy , więc zamierzam
gdzies w Warszawie a wiecie gdzie najlepiej to studiować?



Hmm Politechnika albo Uniwersytet,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2008 o 10:35, Lukas813 napisał:

A gdzie najlepiej studiować inforamtyke ja mieszkam 45 km na połnoc od Wawy , więc zamierzam
gdzies w Warszawie a wiecie gdzie najlepiej to studiować?

Gdzie? Na uczelni ;p . A tak na serio jak mieszkasz koło Wawy to chyba wybór jest prosty: Informatyka na UW albo na polibudzie. Między tymi dwoma już trudniej nieco wybrać bo inna uczelnia, a głosu która w tym kierunku lepsza i bardziej prestiżowa są podzielone. Najlepiej po prostu ludzi popytać, a w Warszawie masz te targi edukacyjne w centrum Expo, gdzie uczelnie mają swoje stanowiska i zawsze można z ludźmi ze szkół pogadać.
Pragnę tylko przypomnieć, że skoro wybierasz infe to musisz wiedzieć co Cie czeka bo jest się teraz strasznie trudno dostać - na PW nawet na studiach od lutego najgorsi co się podostawali mieli 180/225 pkt co w praktyce oznacza napisanie trzech matur na poziomie rozszerzonym (zwykle to mat, fiz, ang, więc raczej nie lekkie przedmioty) na wynik >80%. Ci dostali się od października to najgorsi mieli 200/225, czyli wszystkie te matury na poziomie 90% i więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2008 o 10:35, Lukas813 napisał:

A gdzie najlepiej studiować inforamtyke ja mieszkam 45 km na połnoc od Wawy , więc zamierzam
gdzies w Warszawie a wiecie gdzie najlepiej to studiować?


Z tego co wiem to informatyka dobra oprócz UW i PW dobra jest jeszcze na PWr (Politechnika Wrocławska) i na UJ. I teraz roznica między Informatyką na politechnice i uniwerku (przynajmniej w wawie) jest taka że na uniwerku masz bardziej nastawienie na opracowywanie algorytmów i ogólnie dużo matmy, natomiast na politechnice polega bardziej na rozwiązywaniu jakiegoś problemu, napisaniu programu, który ma działać tak a tak, poprostu informatyka w wykonaniu politechnicznym jest bardziej życiowa mam wrażenie, kiedy np na uniwerku opracowujesz kolejne algorytmy np kompresji danych. Ale tak czy owak i na UW i na PW progi są bardzo wysokiei szanse na dostanie się maja tylko najlepsi - matury prawie ze wymaksowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.08.2008 o 11:40, Nufiko napisał:

I teraz roznica między Informatyką na politechnice i uniwerku (przynajmniej
w wawie)


To już zależy od konkretnej uczelni, W Warszawie może być tak, a w innym mieście odwrotnie, a jeszcze indziej w obu przypadkach może być tak samo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Chciałbym zasięgnąć porady, być może znajdzie się tu osoba która udzieli odpowiedzi na moje pytanie. Pytanie brzmi następująco: na jakie studia się wybrać jeżeli chciałbym zdobyć zawód kryminologa :D marzy mi się taka posada jak W "CSI" lecz wiem, że na polskie realia to nie możliwe:D ale przecież za marzenia się nie płaci.

Pozdrawiam gramowiczów/-czki i czekam na odpowiedz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować