Zaloguj się, aby obserwować  
conradzik

Jakie studia?

3948 postów w tym temacie

Dnia 05.02.2009 o 23:48, Zimek1990 napisał:

Czytać lubię, jeżeli nie uwielbiam :D

No to miłych studiów. :D

Dnia 05.02.2009 o 23:48, Zimek1990 napisał:

choć nie powiem że kilka polskich epok przyprawia mnie o dreszcze...

Każdy ma jakieś swoje ulubione i nielubiane epoki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2009 o 23:50, Darkstar181 napisał:

Jak ktoś chce się pchać na prawo, to radzę się jeszcze zastanowić. Co prawda za mną dopiero
I semestr, ale takiego zapieprzu to nigdy w życiu nie miałem.


A gdzie jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.02.2009 o 12:56, Mogrim napisał:

A gdzie jesteś?

Na pewnej katolickiej uczelni w Lublinie :P
Może nie ze wszystkimi przedmiotami jest tak ciężko, ale np. gramatyka z łaciny daje w kość, zwłaszcza jak jej ktoś nie miał w liceum ( moja cała grupa nie miała, włącznie ze mną,). No i wiodący przedmiot, HUP (Historia Ustroju Państw) który bardzo ciężko zdać. Grupa książka, 700 stron do wkucia w ciągu 3 miesięcy, a do tego pomniejsze przedmioty do zdania.

Ale ponoć na drugim i trzecim roku jest już lżej. Człowiek wybiera sobie specjalizacje, i przedmioty na które chodzi.
Ogólnie to niby da sie przeżyć, ale trzeba być upartym. I nie zrażać się niepowodzeniami.
W każdym bądź razie rozszerzona matura przy takiej sesji to małe piwo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2009 o 13:10, Darkstar181 napisał:

Ale ponoć na drugim i trzecim roku jest już lżej. Człowiek wybiera sobie specjalizacje,
i przedmioty na które chodzi.
Ogólnie to niby da sie przeżyć, ale trzeba być upartym. I nie zrażać się niepowodzeniami.
W każdym bądź razie rozszerzona matura przy takiej sesji to małe piwo :P



No to macie fajnie. Ja jestem na polibudzie też w Lublinie, na drugim roku i nie widze zeby było łatwiej niż na pierwszym. Ba, jest jeszcze gorzej;)


Furrbacca

O, co ja się dowiaduję. A myslałem, ze tylko ja studiuję w Lublinie(mieszkam też w Lublinie od urodzenia:) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę że Lublin to popularne miejsce studiów wśród użytkowników naszego forum.
To ja jeszcze sobie ponarzekam na kompletną dezorganizację na tej uczelni. Terminy egzaminów zostały tak poustalane, że ludzie czekają na swoją kolejkę cały dzień.

Że nie wspomnę już jak dla jednego profesora składaliśmy się na obiad :) No, ale na dzisiaj psioczenia starczy. Sesja się jeszcze nie skończyła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2009 o 13:26, Furrbacca napisał:

No tak.
A jak organizujemy spotkanie gramowiczów z Lublina, to przychodzą tylko Fumiko, Vilmar,
Cinus, Skywalker i ja :/.


No, tylko, że ja kojarze wasze nicki i wiem co nieco a wy mnie kompletnie nie znacie (przynajmniej jezeli chodzi o ten nick). Pamiętać mnie napewno pamiętacie ale z innego nicka(już nie wazne jakiego). Może jak dłuzej posiedze na tym nicku to sie zrobi jakaś miła atmosfera i się pójdzie na jakieś piwko do Johnnysa czy do pijalni warki na deptaku;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2009 o 13:26, Furrbacca napisał:

No tak.
A jak organizujemy spotkanie gramowiczów z Lublina, to przychodzą tylko Fumiko, Vilmar,
Cinus, Skywalker i ja :/.

Heh, ja tutaj dopiero 4 miesiąc jestem :) Dopiero co się przyzwyczajam do otoczenia i do wszystkowiedzących pań z dziekanatu, które chyba wiecznie mają "te dni" bo ciągle nie w humorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2009 o 22:21, Budo napisał:

Wdepniesz w kupę, ale nie gorszą od innych. Jestem na 5 roku biotechnologii i jest ciekawie,
czasami idiotycznie, czasami lekko, czasami sramy na miętowo jak zobaczymy pytania na
egzaminie, a czasami się leży do góry brzuchem cały semestr- jak wszędzie.
Ale chcę Ci powiedzieć- chemia i biologia i matematyka i fizyka i dziedziny pokrewne-
to będą Twoje studia.


Też jestem zainteresowany biotechnologią. Problem jest taki że obecnie chodzę do mat-fizu - jeśli pamiętasz jeszcze, co się u ciebie działo na pierwszym roku, to powiedz mi, czy będę się w stanie na tym kierunku połapać po takiej klasie :), czy raczej powinienem szybko ponadrabiać chemię i biologię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dobrze by było poorientować się trochę więcej w biologii i chemii, ale myślę, że przeżyjesz- najwyżej troszkę więcej popracujesz niż reszta. Na pierwszym roku akurat fizy i maty miałem sporo, więc z kolei tutaj powinieneś mieć większe luzy. Może wbij się na jana na jakieś fakultety do biol chemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2009 o 14:23, Budo napisał:

Dobrze by było poorientować się trochę więcej w biologii i chemii, ale myślę, że przeżyjesz-
najwyżej troszkę więcej popracujesz niż reszta. Na pierwszym roku akurat fizy i maty
miałem sporo, więc z kolei tutaj powinieneś mieć większe luzy. Może wbij się na jana
na jakieś fakultety do biol chemu :)


Przyjąłem, dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie Wrocław jest natomiast odwrotnie. Z roku na rok trudniej. Podobno najtrudniej na tym trzecim i waśnie na nim jestem. Nieiwem jak jest na następnych, ale tutaj mamy w tym semestrze przedmiot "postępowanie administracyjne i sądowo administracyjne" prowadzony przez Pania Barbare Adamiak. Zdaje garstka osób i to nie dlatego, że się nie uczą. W TV o tym mówili, w gazetach pisali i bez zmian. Teraz podobne akcje są z kodeksem postepowania karnego - zdaje garstka osbo, ale to na przyszlym semestrze. U Pani Adamiak wyglada tak, ze losujesz 3 pytaia z calej jej ksiazki (moga sie nawet trafic pytania z historii) i musiz na 3 wszystko napisac, ale to i tak nie gwarantuje Ci zdania egzaminu. Jak odpowiesz tylko na 2 pytania to od razu masz ocene niedostateczna. Jak widac to trzeba miec nie tylko wiedze, ale i szczescie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2009 o 16:28, Ceteris Paribus napisał:

To Ty sie wstydzisz cokolwiek
powiedizeć. Na pyskówkach w tematach o religii dorobileś sie już rangi sekretarza. A
w realu pewnie jesteś nieśmiałym grzecznym chłopcem co słucha black metalu i ma długie
włosy. Żenua.

HAHAHAHAHAHAHA !!!

Ciii Pii czemu się tak irytujesz ? Widziałem Mogrima na zdjęciu. Kiedyś Skłiglik go wywęszył. Nie wygląda na na metala. I rzeczywiście - hahahah wygląda na niewinnego do w stosunku swoich wypowiedzi na forum.
Masz do niego jakieś nabyte uprzedzenie. Musiałeś się na niego uwziąć za wszystkie czasy. Czuć tego ducha z twoich postów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem na historii na uniwersytecie w Białymstoku i nie narzekam.Najgorzej jest w czasie sesji ale to chyba wszędzie tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2009 o 16:53, TetraGramaton napisał:

Ciii Pii czemu się tak irytujesz ? Widziałem Mogrima na zdjęciu. Kiedyś Skłiglik go wywęszył.
Nie wygląda na na metala. I rzeczywiście - hahahah wygląda na niewinnego do w stosunku
swoich wypowiedzi na forum.
Masz do niego jakieś nabyte uprzedzenie. Musiałeś się na niego uwziąć za wszystkie czasy.
Czuć tego ducha z twoich postów.


A z jego postów nic nie widać? Może tylko ja odbieram tak naszego dobrodzieja. Napisałem o metalach z długimi włosami bo dużo osób tu takich jest. Do nich nic nie mam, a metalu czasem sam posłucham. Wiedziałem, że jest niewinnym, skromnym i grzecznym chłopaczkiem. Dopiero pod ksywką Mogrim włancza się u niego bezczelny krzykacz, ale to wiesz.

Gregwil


Jak to na sesji ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2009 o 13:12, niunkaaaa napisał:

> Ale ponoć na drugim i trzecim roku jest już lżej. Człowiek wybiera sobie specjalizacje,

> i przedmioty na które chodzi.
> Ogólnie to niby da sie przeżyć, ale trzeba być upartym. I nie zrażać się niepowodzeniami.

A ciężko się dostać? bo słyszałem że po moim technikum jak zda się mature i zawodowy odrazu jesteśmy przyjęci w pierwszej kolejności...(oczywiście jak chcemy iść) tak słyszałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2009 o 09:38, Mateusz9214 napisał:

> > Ale ponoć na drugim i trzecim roku jest już lżej. Człowiek wybiera sobie specjalizacje,

>
> > i przedmioty na które chodzi.
> > Ogólnie to niby da sie przeżyć, ale trzeba być upartym. I nie zrażać się niepowodzeniami.

A ciężko się dostać? bo słyszałem że po moim technikum jak zda się mature i zawodowy
odrazu jesteśmy przyjęci w pierwszej kolejności...(oczywiście jak chcemy iść) tak słyszałem


Ja dostałem się w pierwszej turze, bez żadnych problemów. Składałem papiery na 5 kierunków (3 na politechnice, 2 na uniwersytecie przyrodniczym) i dostałem się na 2 kierunki na polibudzie i 1 na uniwerku mimo, ze mature z matmy napisalem nie za dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znacie może jakąś stronkę gdzie są wypisane kierunki na studia i do tego jest dopisane z czego należało by napisać rozszerzoną maturę? Np chcę zostać lekarzem lub dziennikarzem lub reżyserem itp itd. ale nie wiem z czego najlepiej napisać rozszerzoną maturę to, żeby właśnie na tej stronce było to napisane. Myślę, że rozumiecie mniej więcej co mam na myśli :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować