Zaloguj się, aby obserwować  
conradzik

Jakie studia?

3948 postów w tym temacie

Dnia 05.04.2009 o 20:27, jedenzerocztery napisał:

Wybacz, ale jak dla mnie to żyjesz ideą.

Idea to podstawa

Dnia 05.04.2009 o 20:27, jedenzerocztery napisał:

A tak kolorowo wcale nie będzie. Musisz naprawdę
mieć coś ciekawego do powiedzenia by ktoś chciał wydać i czytać tyo co masz do powiedzenia.

Mało to ciekawych albo kontrowersyjnych wydarzeń jest w historii? Wystarczy popatrzeć na najnowsze wydarzenia wokół Instytutu Pamięci Narodowej oraz jak ci historycy-archiwiści trzęsą polską sceną polityczną

Dnia 05.04.2009 o 20:27, jedenzerocztery napisał:

Co chcesz powiedzieć światu o archizowaniu danych czego jeszze nikt nie wie?

Wiedza archiwistyczna to już jest bardziej praktyczna pod kątem zawodu, chociaż i do Archeionu można pisać, ale to już do innych archiwistów

>Zresztą nei wiem czy potrzeba iść na historię by to robic, czy nie wystarczy znajomość komputera.
Co ma znajomość komputera do archiwistyki? Do badania/przechowywania/konserwacji/klasyfikacji dokumentu np z XV w, jak i np z lat 80-tych XX wieku? A i obecnie najważniejszym nośnikiem do zarchiwizowania jest papier, nawet w firmach prywatnych.. Dane w formacie cyfrowym mają cały czas bardziej registraturalny charakter. A np skarbówka czy masę innych instytucji będzie raczej chciała zobaczyć papierki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie napisąłes ile masz lat :p
Piszesz o histori. Czaem cieżko jest przedstawic coś a contario całemu temu światu historyków. W kaym razie rzyczę powodzenia i mam nadizej, że czymś ciekawym nas zaskoczysz.
Skarbówka papierki, a to czemu? Przeceiz teraz ma wszystko iść w wersji elektronicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale do kontroli skarbówka zawsze chętnie się przywali do papierków..
No, ale i w programie są "najnowsze" technologie "w służbie archiwalnej"..
A odnośnie wieku mego, uznałem to za pytanie na które nie chcesz odpowiedzi..
A z faktu, że jestem na studiach które mi dadzą zawód nie trudno się domyślić, że najprawdopodobniej mam od 19 do 22 lat.. A lat mam obecnie 20... wystarczająco dużo, aby mieć doświadczenie z pracą. I realiami..
Podejmuje więc kroki aby być w przyszłości "atrakcyjny" dla uczelni... jak i tworzeniem układów/znajomości... ale to inna i poufna bajka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemano.

Niedługo matura, czas się poważnie zastanowić gdzie mogę iść na studia :) I tu problem bo nie wiem dokładnie...na maturze zdaję GEO (r), WOS(r), polski(p) i angielski(p). Myślałem o turystyce we Wrocku ale tam dużo przedmiotów coś wymagają...

Studiowanie we Wrocławiu byłoby mi najbardziej na rękę :)

Jakie kierunki polecacie?

PS: (wiem, że nie zdaję ani matmy ani fizyki na maturze, ale budownictwo na polibudzie jest dość interesujące, są jakieś szanse dostania się?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2009 o 18:59, Sarturias napisał:

Siemano.

Niedługo matura, czas się poważnie zastanowić gdzie mogę iść na studia :) I tu problem
bo nie wiem dokładnie...na maturze zdaję GEO (r), WOS(r), polski(p) i angielski(p). Myślałem
o turystyce we Wrocku ale tam dużo przedmiotów coś wymagają...

Studiowanie we Wrocławiu byłoby mi najbardziej na rękę :)

Jakie kierunki polecacie?

PS: (wiem, że nie zdaję ani matmy ani fizyki na maturze, ale budownictwo na polibudzie
jest dość interesujące, są jakieś szanse dostania się?)


na zaoczne się dostaniesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2009 o 18:59, Sarturias napisał:

Siemano.

Niedługo matura, czas się poważnie zastanowić gdzie mogę iść na studia :) I tu problem
bo nie wiem dokładnie...na maturze zdaję GEO (r), WOS(r), polski(p) i angielski(p). Myślałem
o turystyce we Wrocku ale tam dużo przedmiotów coś wymagają...

Studiowanie we Wrocławiu byłoby mi najbardziej na rękę :)

Jakie kierunki polecacie?


Przy takich przedmiotach na maturze to np: Europeistyka, Bezpieczeństwo Narodowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po studiach nie ma się pracy pod jednym jedynym warunkiem: że przeżyło się je w typowo studenckim stylu - zero nauki i sex,drugs&rock''n''roll. Jeżeli w czasie studiów dorwiesz różne prace dorywcze, praktyki i staże, to po i skończeniu nie ma opcji, żeby klepać biedę.

A tak swoją drogą: studia w dawnych czasach były czymś elitarnym. Teraz namnożyło się wszelkich Wyższych Szkół Lansu i Bałnsu, a sama matura nie jest teraz wyzwaniem. Dlatego też wszelkie dyplomy traktowane są jak makulatura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez przesadyzmu - zabawa zabawą ale oczywiście w zdrowych ilościach. Pamiętam, że rok temu miałem problem z wyborem studiów, bowiem dopadło mnie wiadome pytanie: "Który kierunek zaoferuje mi względnie spokojną finansową przyszłość po uzyskaniu mgr?". Bywały różne koncepcje - ot - ostatnimi czasy modne Stosunki Międzynarodowe, czy nawet nieco mniej oblegana Filozofia. Wyrzucając jednak to dręczące pytanie - wszak żadne studia nie dają 100% pewności co do pracy (być może Politechnika oscyluje w okolicach 95%) - wybrałem Filologię Polską.

Nie, nie mam zamiaru nauczać - być może wydać to się śmieszne w przypadku wspomnianego kierunku ale po prostu kierowałem się własnymi zainteresowaniami. Jestem na specjalizacji, która względnie mnie interesowała - a więc komunikacja społeczna (public relations). Wyboru w żadnym stopniu nie żałuję.

I tak jak wspomniał Dark_Templar liczy się również umiejętność wykorzystania czasu pomiędzy zajęciami. Prócz wiadomej finansowej (względnej) niezależności - możesz pochwalić się potem stosownym doświadczeniem w CV. Szczęśliwie udało mi się znaleźć pracę w obrębie moich (''naszych'') zainteresowań - multimedia w Empiku. Co prawda przy obecnym natłoku zajęć jest tak, że przychodząc z zajęć w pośpiechu przegryzam jakiś leciwy obiad (ew. wiadomy fast food ''I''m lovin it'') i pędzę do pracy wracając ok. 21. Jest to nieco uciążliwe ale dające sporo satysfakcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ktoś nieraz już się o to pytał, ale chciałbym się upewnić- czy na pewno to prawda, że idąc na studia humanistyczne (typu administracja, prawo) nie mają kompletnie żadnego znaczenia oceny na świadectwie z takich przedmiotów jak chemia, biologia, fizyka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2009 o 16:44, zlo169 napisał:

Pewnie ktoś nieraz już się o to pytał, ale chciałbym się upewnić- czy na pewno to prawda,
że idąc na studia humanistyczne (typu administracja, prawo) nie mają kompletnie żadnego
znaczenia oceny na świadectwie z takich przedmiotów jak chemia, biologia, fizyka?

Żadne oceny się nie liczą... liczy się TYLKO matura pisemna.. jeśli maturę napiszesz na 30%, to nawet jeśli same celujące będziesz mieć na świadectwie, to szanse masz się dostać tylko tam, gdzie progu praktycznie nie ma...
A każda uczelnia dla poszczególnych kierunków określa wymagania i przeliczniki punktowe z czego trzeba zdawać maturę pod dany kierunek..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2009 o 20:18, Dark_Templar napisał:

Po studiach nie ma się pracy pod jednym jedynym warunkiem: że przeżyło się je w typowo
studenckim stylu - zero nauki i sex,drugs&rock''n''roll. Jeżeli w czasie studiów dorwiesz
różne prace dorywcze, praktyki i staże, to po i skończeniu nie ma opcji, żeby klepać
biedę.

A tak swoją drogą: studia w dawnych czasach były czymś elitarnym. Teraz namnożyło się
wszelkich Wyższych Szkół Lansu i Bałnsu, a sama matura nie jest teraz wyzwaniem. Dlatego
też wszelkie dyplomy traktowane są jak makulatura.


Na pewno po inżynierskich problemu z robotą teraz być nie powinno, chociaż ja żyję w Warszawie, więc nie czuję się na siłach by wypowiadać się o pracy w innych regionach kraju. Poza tym to właśnie jestem na studiach i wydaje mi się, że praca w czasie studiowania to nie jest jakiś niemiły obowiązek tylko po prostu sposób zarobienia dorosłego człowieka na jego własne potrzeby w tym i na sex, drugs&rock''n''roll ;) . Oczywiście, że są osoby, które po zrobieniu prawka np. dostają od rodziców auto za 30 tyś. i 200zł miesięcznie "na utrzymanie" no ale jednak to jest mały procent i z czegoś trzeba żyć.

A gdyby dyplom był traktowany przez pracodawcę jak makulatura, to nikt by na studia nie chodził ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja chcialem zapytac, czy wie ktos, jak wyglada sprawa ze studiami w Polsce, jesli szkole ponadgimnazjalna ukonczylo sie za granica? (Irlandia). Jest ciezej sie dostac, czy moze latwiej? Co z kierunkami, do ktorych potrzebna jest ocena z j.polskiego, ktorego sila rzeczy nie mam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2009 o 16:44, zlo169 napisał:

Pewnie ktoś nieraz już się o to pytał, ale chciałbym się upewnić- czy na pewno to prawda,
że idąc na studia humanistyczne (typu administracja, prawo) nie mają kompletnie żadnego
znaczenia oceny na świadectwie z takich przedmiotów jak chemia, biologia, fizyka?


Żadne oceny ze świadectwa nie mają znaczenia, znaczenie mają wyniki matury, przynajmniej we wszystkich znanych mi przypadkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że trzeba się rejestrować na stronach uczelni bo termin upływa 28maja czy to prawda? o_O
Kutfa ja nie wiem jakie studia wybrać może wy mi coś poradzicie?
Maturka z
polski roz
ang roz
wos podstawa
Jeśli nie uczelnie, to przynajmniej jakiś kierunek dajcie. cokolwiek...
***
co do tych ocen ze świadectwa- mylicie się niektóre uczelnie biorą to pod uwagę, zdaje się, że KrwawaMary pokazywała mi takie wymogi. Ustny też się czasem przydaje np na studiach typowy językowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2009 o 13:29, Witcher1990 napisał:

Słyszałem, że trzeba się rejestrować na stronach uczelni bo termin upływa 28maja czy
to prawda? o_O


Na niektórych trzeba, na niektórych nie trzeba - musisz sobie sprawdzić te, które Cię interesują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2009 o 19:57, Howling_Mad napisał:

Wie może ktoś które kierunki studiów są dotowane przez państwo chodzi mi dokładnie o
kierunki związane z elektryka i elektroniką.

Że jak dotowane? Bo finansowanie z państwa mają wszystkie dzienne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2009 o 20:50, hans_olo napisał:

> Wie może ktoś które kierunki studiów są dotowane przez państwo chodzi mi dokładnie
o
> kierunki związane z elektryka i elektroniką.
Że jak dotowane? Bo finansowanie z państwa mają wszystkie dzienne.

Dodatkowo kierunki inżynieryjne, na które jest zapotrzebowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować