Zaloguj się, aby obserwować  
conradzik

Jakie studia?

3948 postów w tym temacie

Dnia 18.09.2006 o 13:56, netka1984 napisał:

7) według mnie najlepiej opłaca się isć na polibudę bo w naszym kraju brakuje inżynierów.

Pozdrawiam
Jak macie jakieś pytania to pytajcie

Potwierdzam - po 3 miesiacach znalazłem prace (z czego w grudniu nie szukałem w ogóle) a na dzień dzisiejszy jestem kierownikiem zmiany ;) - a skończony kierunek technologia chemiczna ps. coś Ci szybko ta nauka poszła patrząc na rocznik przy nicku ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2006 o 14:02, Modest-Vermin napisał:

> Pozdrawiam
> Jak macie jakieś pytania to pytajcie

Jestem teraz w klasie maturalnej, interesuje mnie Ekonomia, Zarządzanie Marketing.


Zarządzanie i Marketing to w dniu dzisiejszym samookaleczenia - prawie nie ma szans na znalezienie pracy po czymś takim. O wiele lepiej wygląda sprawa po ekonomii. Prawie - BEZ PLECÓW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mało tego. Wyobraźcie sobie, żę materiał liceum przerabiacie w wersji wzbogaconej na dwóch wykładach, czyli w 3 godziny. To tak dla powtórki. Zostaje jeszcze 45 godzin wykładów (2 semestry - na niektórych kierunkach są 3 semestry samej analizy) i coś kolo 30 godzin cwiczeń. Zadań należy nauczyc sie ze 20 razy wiecej niż na ćwiczeniach, a na egzamin z teorii zbiera sie jakieś 200 stron notatek z wykładów. Jak myślicie w której kieszeni mieści sie aż tyle ściag?? :). Ja miałem analizę z naszą Marysią - Babcią Analizą - przez dwa semestry. Żeby zdać egzamin należało mieć 50% teorii + 50% zadań. Zadania byly z kosmosu brane a teoria - wiadomo jak to teoria: improwizacja+ściagi+odrobina wiedzy = 50%. Do tego dodajcie jeszcze 1 lub 2 semestry algebry, rachunek operatorowy na kierunkach typu: automatyka, telekomunikacja, na kierunkach budowniczych jeszcze geometria wykreślna i nie ma takiego kierunku żeby Was ominął PiS, czyli Probabilistyka i Statystyka. Zadowoleni? I nie ma słynnego 5xZ. Bo niebawem się okazuje, e te wszystkie calki, rozniczki, rownania różniczkowe, transformaty, macierze, transmitancje operatorowe itd. trują czlowiekowi życie na innych przedmiotach, bo nie wyliczycie narastania napięcia na kondensatorze bez równan różniczkowo-całkowych lub transformaty Laplace''a.
Zapewne zapytacie jak to się robi, że w końcu dostaje sie tą upragnioną tróję skoro to taka masakra? Otóż niektórzy wykładowcy są zbyt "miętcy" żeby ulać studenta, serce im sie kraje. Ci bardziej bezwzględni wbrew pozorom mają zwykle mniejsze wymagania i czasami wystarczy tylko nauczyć sie zadań z poprzedniego roku lub z ostatnich dwóch lat. Ale czasami trafia sie na sęk taki jak ja mam z elektrotechniką i wtedy to już tylko połączenie modlitwy z nauką do momentu zmiękczenia mózgu pozostaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

No cóż, to studia sa właśnie, nikt nie obiecywał że będzie lekko :>
A co do ściąg, to w moim garniturze pomieściłem na egzaminie z maty 3 komplety po 40-50 stron :)
Mieliśmy samą teorię matematyczną bez zadań, czyli prawa lematy i inne pierdoły, ale do każdego pytania miał być przykład. Egzamin 5 godzin z roku matematyki :)
Wesoło było :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2006 o 17:08, hirel napisał:


> 7) według mnie najlepiej opłaca się isć na polibudę bo w naszym kraju brakuje inżynierów.

>
> Pozdrawiam
> Jak macie jakieś pytania to pytajcie
Potwierdzam - po 3 miesiacach znalazłem prace (z czego w grudniu nie szukałem w ogóle) a na
dzień dzisiejszy jestem kierownikiem zmiany ;) - a skończony kierunek technologia chemiczna
ps. coś Ci szybko ta nauka poszła patrząc na rocznik przy nicku ...


heh to przy nicku to literówka, miało być 1981 a na numerycznej 1 jest pod 4 i mi się źle wcisneło;)

powinno być netka1981

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2006 o 16:51, Seldon napisał:

Bzdura. Punkty z matury są przeliczane na tyle różnych kosmicznych sposobów , że zawsze można
komuś dodać albo odjąć.

Poza tym powtarzam: jak widzisz w tej sytuacji zdawanie na dodatkowy kierunek ?


A powiedz ile procent studentów studiuje na 2 kierunkach? Akurat mnie to nie dotyczy i dlatego mam takie zdanie na ten temat a nie inne. ty możesz mieć inne. Jeżeli jesteś taki ambitny to cześć ci i chwała, oby więcej takich. Z przykrych liczb wynika, że ponad 90% studentów i tak nie pracuje w wyuczonym przez siebie zawodzie, więc studiowanie 2 kierunków nie zawsze popłaca, o czym miałem okazję usłyszeć, choćby od ludzi z samorządu studenckiego UAM, których miałem okazję spotkać kilkanaście dni temu.

Jeżeli przelicznik 1x pkt z podstawy + 2x punkty z rozsz. jest dla ciebie skomplikowany, to... przykro mi. Na 3 uczelniach na jakie składałem w zeszłym roku podanie był właśnie taki przelicznik. Na jednej (politechnice wroc.) był faktycznie nieco pogmatwany ale jak się ma trochę oleju w głowie, to i tak idzie go zajarzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A teraz to będą całkiem inne kryteria rekrutacji, bo Roman zamieszał.
Wiecie już pewnie, że należy się zdecydować na pisanie matury podstawowej lub rozszerzonej i należy dokaonać wyboru. Oprócz tego punkty z matury rozszerzonej będą przeliczane wg Tabeli Romka na podstawowe, a później oba wyniki znajdą się na świadectwie dojrzałości. Tzn, nie pisząc matury podstawowej masz ją wpisaną na świadectwo z niezbyt korzystnym przelicznikiem.
A piszę o tym z uwagi na to, że uczelnie muszą teraz dostosować kryteria do zmian, a co za tym idzie nie ma ciągle 100% pewności jak to będzie wuglądało choć uczelnie już opublikowały kryteria.

I jak tu można coś planować?
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie mysle czy w przyszłosci nie isc na resocjalizacje a potem do szkoły policyjnej i zostac policjantem co o tym myslicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cytat z "13 posterunku", (do grupy przedszkolaków)
-Mam nadzieje,że wielu z was, albo chociaż jeden dostanie chwiloego porażenia mózgu i zostanie policjantem
:)
No pomysł szlachetny,popieram, ale musisz pamiętać, że wymaga to dużej determinacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2006 o 18:49, netka1984 napisał:

>
> > 7) według mnie najlepiej opłaca się isć na polibudę bo w naszym kraju brakuje inżynierów.

>
> >
> > Pozdrawiam
> > Jak macie jakieś pytania to pytajcie
> Potwierdzam - po 3 miesiacach znalazłem prace (z czego w grudniu nie szukałem w ogóle)
a na
> dzień dzisiejszy jestem kierownikiem zmiany ;) - a skończony kierunek technologia chemiczna

> ps. coś Ci szybko ta nauka poszła patrząc na rocznik przy nicku ...

heh to przy nicku to literówka, miało być 1981 a na numerycznej 1 jest pod 4 i mi się źle wcisneło;)

powinno być netka1981

Heh kolejna osoba z rocznika testowego 1981 - witam witam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2006 o 19:13, conradzik napisał:

Jeżeli przelicznik 1x pkt z podstawy + 2x punkty z rozsz. jest dla ciebie skomplikowany, to...


Wiesz, zasdniczo w Krakowie co uczelnia to inny przelicznik więc się nie dziw ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2006 o 20:58, hirel napisał:

> >
> > > 7) według mnie najlepiej opłaca się isć na polibudę bo w naszym kraju brakuje
inżynierów.
>
> >
> > >
> > > Pozdrawiam
> > > Jak macie jakieś pytania to pytajcie
> > Potwierdzam - po 3 miesiacach znalazłem prace (z czego w grudniu nie szukałem w ogóle)

> a na
> > dzień dzisiejszy jestem kierownikiem zmiany ;) - a skończony kierunek technologia
chemiczna
>
> > ps. coś Ci szybko ta nauka poszła patrząc na rocznik przy nicku ...
>
> heh to przy nicku to literówka, miało być 1981 a na numerycznej 1 jest pod 4 i mi się
źle wcisneło;)
>
> powinno być netka1981
Heh kolejna osoba z rocznika testowego 1981 - witam witam :)


i to w dodatku ze stycznia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2006 o 08:17, paweusz napisał:

A ja mam dziś o 10 poprawę egzaminu z matematyki :/ Walka o moje być albo nie być na studiach.
Wszystko zaliczone tylko zawsze ta matematyke - jak ja jej nienawidzę :|
=> netka1984 i hirel - tnijcie porsze cytowane teksty.


przepraszamy:) i powodzenia w kampanii wrześniowej;) rozumiem, że dzis bitwa pod Kępą Oksywska*??


* dla nie kumatych - 19 września 1939r niemcy zdobyli Kępe Oksywską

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przepraszamy:) i powodzenia w kampanii wrześniowej;) rozumiem, że dzis bitwa pod Kępą Oksywska*??
Nie ma za co, ale nie ma sensu cytować całych wypowiedzi, lepiej wybierać tylko tekst, na który się odpisuje.
A walkę stoczę w Częstochowie :D Ale żywcem mnie nie wezmą, bo jak się nie uda to wojsko się po mnie zgłosi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2006 o 08:34, Arclight napisał:

To u Ciebie na uczelni nie ma "warunków"? Kumpel na fizyce UMCS jedzie na dwóch od pierwszego
roku ^^


Mogły się biedakowi już wyczerpać :P
U mnie na uczelni jest dość dziwna sytuacja. Dziekan jednego z wydziałów orzekł, że jego studenci mogą mieć góra 2 warunki na całe 4 lata studiów.
Ja natomiast (żeby nie było, nie jestem na tym wydziale:P) zaczynam teraz 5 semestr i mam za sobą już 5 warunków i jedno przedłużenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2006 o 08:34, Arclight napisał:

To u Ciebie na uczelni nie ma "warunków"? Kumpel na fizyce UMCS jedzie na dwóch od pierwszego
roku ^^


Wiesz, na niektórych uczelniach są przedmioty podstawowe, na technicznych jest to najcześciej matma albo fizyka. Nie zdasz - wylatujesz. Nie ma warunków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od uczelni i co najważniejsze wydziału. U mnie na PP są wydziały, gdzie są przedmioty z gwiazdką (nie zdasz go, to wylatujesz bez względu na ECTS) ale na moim wydziale nie ma takich ostrych praktyk, a to jset prof. Szymański i wychodzi na to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować