Zaloguj się, aby obserwować  
conradzik

Jakie studia?

3948 postów w tym temacie

Może to nie do końca odpowiedni temat, ale innego nie znalazłam. Mam pytanie odnośnie rekrutacji - chcę dostać się na SGH (Szkoła Głowna Handlowa w Warszawie), niemniej na dzienne się nie dostałam - zabrakło mi paru punktów. Jednakże podobno dostanę się na popołudniowe - wyniki będą o wiele później - pod koniec lipca. Ale zawsze jest ryzyko że jednak mi się nie uda. Zatem złożyłam papiery na dzienne studia na Uniwerek
Warszawski na dzienne. Jeśli dostanę się na dzienne, przyniosę wymagane dokumenty, będę na tej liście (tam koniec rekrutacji jest szybciej niż na SGH) to jestem przyjęta. Ale mogę je wycofać bo potem okaże się że dostałam się na popołudniowe na SGH? Jest taka możliwość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oczywiście. dokumenty trzeba jednak wycofać błyskawicznie, aby nie blokować miejsca innym osobom :)
w razie wątpliwości radziłbym jeszcze skontaktować się z osobami odpowiedzialnymi za rekrutację na wybranych przez Ciebie uczelniach.

a ja właśnie dostałem się na krakowski UP (feeeeee) - mam nadzieję, że przyjmą mnie na UJ, bo nie chciałbym tutaj skończyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2009 o 12:06, radosiewka napisał:

Może to nie do końca odpowiedni temat, ale innego nie znalazłam. Mam pytanie odnośnie
rekrutacji - chcę dostać się na SGH (Szkoła Głowna Handlowa w Warszawie), niemniej na
dzienne się nie dostałam - zabrakło mi paru punktów. Jednakże podobno dostanę się na
popołudniowe - wyniki będą o wiele później - pod koniec lipca. Ale zawsze jest ryzyko
że jednak mi się nie uda. Zatem złożyłam papiery na dzienne studia na Uniwerek
Warszawski na dzienne. Jeśli dostanę się na dzienne, przyniosę wymagane dokumenty, będę
na tej liście (tam koniec rekrutacji jest szybciej niż na SGH) to jestem przyjęta. Ale
mogę je wycofać bo potem okaże się że dostałam się na popołudniowe na SGH? Jest taka
możliwość?

ZAWSZE jest możliwość wyjęcia papierów, i złożenia na inny kierunek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2009 o 13:34, rob006 napisał:

> /.../> Nie wiesz o czym mówisz. /.../

Dobrze, nie będę się spierał. W końcu ja już jestem po studiach... chociaż paru kolegów na uczelniach mam. Tylko już nie studentów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem totalnie zielony jeśli chodzi o studia itp a we wrześniu zaczynam 3 rok liceum. Możecie mi powiedzieć jakie są kierunki związane z fizyką i przedewszystkim co można po nich robić? Byłbym wdzięczny również za jakieś informacje odnośnie tego gdzie studiować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2009 o 18:41, player000 napisał:

Jestem totalnie zielony jeśli chodzi o studia itp a we wrześniu zaczynam 3 rok liceum.
Możecie mi powiedzieć jakie są kierunki związane z fizyką i przedewszystkim co można
po nich robić? Byłbym wdzięczny również za jakieś informacje odnośnie tego gdzie studiować.


Z tego co wiem studia "fizyczne" sa w Polsce strasznie po macoszemu zrobione (lub byly bo mam wiedze sprzed kilku lat) - np. fizyka jadrowa "na zachodzie" jest elitarnym kierunkiem studiow wlacznie z zajeciami w CERNie, a w Polsce to tylko specjalizacja wybierana po 2-3 roku studiow Fizyki... Co oznacza np. to, iż na studiach licencjackich takiej fizyki jadrowej sensu stricte masz 2 semestry, i to te ostatnie.

Ale zawsze mozesz byc nauczycielem fizyki w podstawowce, wiec sie nie martw ;]

Gdzie studiowac fizyke? Za granica :x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, pierwszy cel zaliczony. Informatyka na Uniwersytecie Wrocławskim jest moja. Mam 66 wynik, a miejsc jest 210. Co prawda jest to 3 uczelnia na mojej liście, ale dużo lżej na wątrobie, gdy ma się świadomość, że gdyby inne się nie udały, będę chodził na tak dobry uniwersytet. Wybitnie mi to nie po drodze, jeśli chodzi o logistykę, no ale nie można narzekać- we Wrocławiu mam niemal całą rodzinę, urodziłem się tam, a poza tym- to wspaniałe miasto, także nie mogę narzekać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Rany aż mi się łezka w oku kręci, jak tak piszecie kto i gdzie się dostał. Sam pamiętam swoje egzaminy i to oczekiwanie, na szczęście wyniki miałem wszędzie dość szybko i wakacje były moje, a dostałem się na drugi kierunek z trzech i jak się okazało, najlepszy z tych trzech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednej rzeczy nie rozumiem- przyjmijmy, że idę na administrację na Akademię im. Jana Długosza. Tam rejestruję się na stronie https://rekrutacja.ajd.czest.pl/html/index.php i wpłacam 80zł na konto. Ale jeśli chciałbym iść na inną uczelnię to co wtedy? Też mam płacić 80zł jeśli chcę złożyć papiery na obie? Czy może nie da się składać na dwie uczelnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2009 o 15:21, Witcher1990 napisał:

Jednej rzeczy nie rozumiem- przyjmijmy, że idę na administrację na Akademię im. Jana
Długosza. Tam rejestruję się na stronie https://rekrutacja.ajd.czest.pl/html/index.php
i wpłacam 80zł na konto. Ale jeśli chciałbym iść na inną uczelnię to co wtedy? Też mam
płacić 80zł jeśli chcę złożyć papiery na obie? Czy może nie da się składać na dwie uczelnie?


płacisz tyle, ile sobie zagwiżdżą na drugiej uczelni. składać możesz do kilku uczelni (chodzi plota, że do trzech, ale nie jestem pewien czy tak naprawdę jest), ale musisz im zabulić za KAŻDY kierunek z osobna. trochę z dupy, przygotuj się na wydatek około trzech stówek (tyle mniej więcej płaciłem ja i większość znajomych, którzy składali papiery na kilka kierunków).
aha, hajs, który wpłacisz, NIE podlega zwrotowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.07.2009 o 15:24, Azra napisał:


płacisz tyle, ile sobie zagwiżdżą na drugiej uczelni. składać możesz do kilku uczelni
(chodzi plota, że do trzech, ale nie jestem pewien czy tak naprawdę jest), ale musisz
im zabulić za KAŻDY kierunek z osobna. trochę z dupy, przygotuj się na wydatek około
trzech stówek (tyle mniej więcej płaciłem ja i większość znajomych, którzy składali papiery
na kilka kierunków).

OMFG! lol no to mnie to rozwaliło;| Jeszcze się nie dostałem, a już mam im płacić... Do szkół średnich to było lepiej zrobione wystarczyło się zalogować na stronie wybrać szkołę lub szkoły i klasę i już. Później weryfikacja danych zdjęcia i opłata chyba nawet dobrowolna po przyjęciu.
Dzięki za info:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2009 o 15:27, Witcher1990 napisał:

OMFG! lol no to mnie to rozwaliło;| Jeszcze się nie dostałem, a już mam im płacić...
Do szkół średnich to było lepiej zrobione wystarczyło się zalogować na stronie wybrać
szkołę lub szkoły i klasę i już. Później weryfikacja danych zdjęcia i opłata chyba nawet
dobrowolna po przyjęciu.
Dzięki za info:)


Problem leży w tym że każda uczelnia jest autonomiczna i podlega niby Ministerstwu Szkolnictw Wyższego, ale i tak rządzi się swoimi prawami. A opłata jest po to aby ludzie nie składali papierów jak popadnie tylko się zastanowili gdzie chcą studiować, bo potem okaże się że jest jeden wybitny co złożył papiery na 10 uczelni i poszedł na jedną, a jak będzie takich więcej to sobie wyobraź co będzie z tymi słabszymi co do ostatniej chwili nie będą wiedzieli co robić, czy olać lepszą uczelnię i iść na słabszą, czy może poczekać i mieć nadzieję że się miejsca zwolnią, a tak to sytuacja jest w miarę jasna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.07.2009 o 16:08, Nufiko napisał:


Problem leży w tym że każda uczelnia jest autonomiczna i podlega niby Ministerstwu Szkolnictw
Wyższego, ale i tak rządzi się swoimi prawami. A opłata jest po to aby ludzie nie składali
papierów jak popadnie tylko się zastanowili gdzie chcą studiować, bo potem okaże się
że jest jeden wybitny co złożył papiery na 10 uczelni i poszedł na jedną, a jak będzie
takich więcej to sobie wyobraź co będzie z tymi słabszymi co do ostatniej chwili nie
będą wiedzieli co robić, czy olać lepszą uczelnię i iść na słabszą, czy może poczekać
i mieć nadzieję że się miejsca zwolnią, a tak to sytuacja jest w miarę jasna.

Wystarczyłoby zrobić tak jak jest to przy rekrutacji do szkół wyższych. U mnie sytuacja się wyjaśniła- druga uczelnia nad którą myślałem okazała się niepubliczną więc tam nie pójdę. A z angolem roz na 72% i polskim roz na 68% i wosem pdst na 70% jest prawie pewne, że dostanę się tam gdzie zamierzam;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No proszę zażyczyli sobie zdjęcie z odsłoniętym lewym uchem. Będzie problem bo trochę zarosłem xD Muszę jutro zrobić to zdjęcie i im wysłać;/
Przelew na opłaty rekrutacyjne może być wykonany przez internet?
Co potem? Tzn gdy dojdzie kasa i gdy poślę im zdjęcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.07.2009 o 16:23, Witcher1990 napisał:

Przelew na opłaty rekrutacyjne może być wykonany przez internet?

jasne.

Dnia 12.07.2009 o 16:23, Witcher1990 napisał:

Co potem? Tzn gdy dojdzie kasa i gdy poślę im zdjęcie?

dziwny proces rekrutacyjny - na UJ wystarczy, że zarejestrujesz się w ich systemie, wybierzesz kierunki i zapłacisz za nie. potem tylko czekasz na przyjęcie i dopiero wtedy dostarczasz im dokumenty (ksero dowodu osobistego, zdjęcia, świadectwa dojrzałości i ukończenia szkoły).
na UP jest podobnie, rejestracja w ich systemie, wybór kierunków, wniesienie opłaty. oni jednak wymagają, żeby donieść im specjalne podanie, potwierdzenie opłaty i kserówki, dopiero wtedy biorą Cię pod uwagę podczas rejestracji. przyjmują Cię i donosisz im wymagane papiery, które są wypisane na ich stronie.

tak więc z grubsza: płacisz, dostarczasz (lub nie) wymagane papiery i czekasz, aż ogłoszą wyniki. jeśli jesteś przyjęty, to donosisz resztę papierów, jeśli nie - czekasz na wyniki rekrutacji dodatkowej (przy okazji potwierdzając chęć nauki na jakimś innym kierunku, bo gra va banque może kosztować Cię rok przerwy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam już wyniki rekrutacji i mam pytanie co lepsze, ponieważ dostałam się na parę kierunków. Po pierwsze na dzienne SGH nie dostałam się, na popołudniowe na pewno. Ale dzisiaj otrzymałam wyniki na uniwerek Warszawski - na dzienne Zarządzanie oraz Finanse i rachunkowość się dostałam. Który z powyższych trzech kierunków byście wybrali - lepsze popołudniowe SGH czy dzienny uniwerek. No i co lepsze - zarządzanie czy finanse i rachunkowość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałbym się nad dwiema opcjami: popołudniowym SGH a Finansami i Rachunkowością na UW. Na SGH po bodaj pierwszym roku sobie wybierzesz specjalizację, a na UW będziesz musiała co najmniej do licencjata trzymać się raz już podjętego wyboru. Jeśli kwestia finansowa nie przesądza o sprawie, to na twoim miejscu nawet bym się nie zastanawiał (czyli "esgieh")! Choć UW to renoma tak czy siak - BTW gratuluję dobrych wyników rekrutacji (wnioskuję po tym, na jakie uczelnie się dostałaś).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się niedługo zmuszę zacząć zastanawiać gdzie iść, bo jeszcze się nie wyrobię:P A termin składania już niedługo mija. Jeszcze nie wiem gdzie pójdę ale chciałbym być scenarzystą i aktorem. Jednak owiele bardzoej stawiam na scenarzystę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zarządzanie czy finanse i rachunkowość?

Moim skromnym zdaniem to drugie. Raz, iż zarządzanie jest wg. mnie bardzo ogólnym kierunkiem, dwa, że kiedyś widziałem wypowiedź prezesa jakiejś firmy (dawno to było, nie pamiętam jakiej), że zarządzać może praktycznie każdy, wystarczy trochę charakteru i wprawy. oczywiście nie jestem jakimś specem w tej kwestii i jest to tylko moja propozycja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować