Zaloguj się, aby obserwować  
conradzik

Jakie studia?

3948 postów w tym temacie

Dnia 10.09.2009 o 15:09, hans_olo napisał:

szerokie plecy x100

Tak to chyba jest na prawie na każdej uczelni, Poznań nie jest tutaj wyjątkiem. Co nie zmienia faktu, że jeśli popiszesz się na maturze nie ma problemu z dostaniem się:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2009 o 15:26, Dark_elves napisał:

Tak to chyba jest na prawie na każdej uczelni, Poznań nie jest tutaj wyjątkiem. Co nie
zmienia faktu, że jeśli popiszesz się na maturze nie ma problemu z dostaniem się:)

Rekrutacja na prawo to nigdy nie był żaden problem, bo nie ma aż tyle kolesiostwa żeby co roku zapełnili całą salę, ale na aplikacjach już jest ciasno. Nie ma to jak polibuda. Tutaj liczy się tylko sprawność umysłowa. Owszem i u mnie na automie było trochę kolesiostwa, ale nikt mi nie zabroni pracować w takiej czy innej branży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2009 o 15:57, Dark_elves napisał:

> A możecie mi podać strony internetowe tych uczelni? Lub jakieś kontakty?
http://www.uw.edu.pl/ - Warszawa
http://www.uni.lodz.pl/ - Łódź
http://www.uksw.edu.pl - Wyszyński
http://amu.edu.pl/- Poznań
http://www.pw.edu.pl/- Politechnika Warszawska

Wielkie dzięki :D Jak będę miał problem to napiszę znowu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy miał ktoś może jakiekolwiek doświadczenia z instytutem PIAP w Warszawie? Pytam, bo mam ciekawą propozycje spróbowania swoich sił w asystenturze na tym instytucie, ale że jestem z Poznania, to nie znam ani tych ludzi, ani warunków i atmosfery tam panującej. Może ktoś chociaż miał tam jakieś zajęcia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2009 o 14:46, Dark_elves napisał:

Wiadomo, że najbardziej prestiżowa jest Warszawa
i tamtejszy Uniwersytet,


He? :) Ostatnio na inauguracji, chyba rektor Marciniak powiedział, że w Polsce są trzy główne uniwersytety: UW, UJ i UAM. UJ - bo najstarszy, UW - bo największy i UAM - bo najlepszy! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.10.2009 o 11:03, conradzik napisał:

He? :) Ostatnio na inauguracji, chyba rektor Marciniak powiedział, że w Polsce są trzy
główne uniwersytety: UW, UJ i UAM. UJ - bo najstarszy, UW - bo największy i UAM - bo
najlepszy! :)

Wiadomo, Bronek tak mówi co roku:) Też miałem okazję słyszeć to i to dwukrotnie.
Jaki kierunek studiujesz na UAM-ie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Studiuje ktoś administrację na Uniwersytecie Wrocławskim? Pytanie ogólne do tych osób - jak się studiuje? ;]
Pytanie bardziej sprecyzowane - gdzie po 2 latach, po ukończeniu administracji można zrobić magisterkę, najlepiej także we Wrocławiu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2009 o 14:43, Dark_elves napisał:

Wiadomo, Bronek tak mówi co roku:) Też miałem okazję słyszeć to i to dwukrotnie.
Jaki kierunek studiujesz na UAM-ie?


4 rok Gospodarki Przestrzennej - ostatni rocznik jednolitych mgr. Ciekawy kierunek, dużo zabawy w CADzie, przedmioty "okołogeograficzne", mało matmy, żyć nie umierać :) Później planuję się wybrać na 2 lata do Wrocka na Polibudę (gdyby nie ta analiza :/) na zarządzanie i wycenę nieruchomości. Zobaczymy, może dam radę :)
Ostatnio, jako halabardnik przed inauguracją pogadałem sobie trochę Bronkiem o Polańskim i Obamie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.10.2009 o 15:47, conradzik napisał:

4 rok Gospodarki Przestrzennej - ostatni rocznik jednolitych mgr. Ciekawy kierunek, dużo
zabawy w CADzie, przedmioty "okołogeograficzne", mało matmy, żyć nie umierać :) Później
planuję się wybrać na 2 lata do Wrocka na Polibudę (gdyby nie ta analiza :/) na zarządzanie
i wycenę nieruchomości. Zobaczymy, może dam radę :)

Byłem kilka razy na wydziale geografiii, strasznie daleko tam mam ,bo to przecież jeszcze
za Moraskiem, ul. Dzięgielowa, o ile dobrze pamiętam. Ja jestem na drugim roku Prawa.

Dnia 14.10.2009 o 15:47, conradzik napisał:

Ostatnio, jako halabardnik przed inauguracją pogadałem sobie trochę Bronkiem o Polańskim
i Obamie ;]

No cóż, znajomości w dzisiejszym świecie to podstawa, a takie liczą się
podwójnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, czy mógłbyś napisać trochę więcej o prawie na UAM-ie? Zdaję maturę w 2011 i właśnie chciałbym studiować prawo na tej uczelni ;) Bardzo trudno było się dostać? Dużo osób odpadło po 1 roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

studiuje na uam i poznałem niedawno kilku studentów prawa i powiem Ci, że jakoś mega rozgarnięci nie są ;) napisz dobrze historię rozszerzoną i angielski i witamy w Collegium Maius :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2009 o 16:07, Fariin napisał:

Hej, czy mógłbyś napisać trochę więcej o prawie na UAM-ie? Zdaję maturę w 2011 i właśnie
chciałbym studiować prawo na tej uczelni ;) Bardzo trudno było się dostać? Dużo osób
odpadło po 1 roku?

Na pierwszym roku szczególnie duży nacisk jest na przedmioty historyczne,
co skutkuje pięcioma egzaminami w drugim semestrze( Prawo rzymskie, Historia prawa
publicznego, historia prawa prywatnego, historia doktryn polityczno-prawnych, prawoznawstwo).
Po pierwszym roku odpadło trochę ludzi, ale bez przesady, trochę osób też ma warunek.
Co do dostania się to myślę, że 3 przedmioty rozszerzone na 75% starczą ( polski, język obcy nowożytny, historia albo matematyka- do wyboru)
Cascad: Ściślej rzec biorąc, Collegium Iuridicum:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2009 o 15:53, Dark_elves napisał:

za Moraskiem, ul. Dzięgielowa, o ile dobrze pamiętam.


Ściślej mówiąc - na końcu świata. Dobrze pamiętasz :)

Dnia 14.10.2009 o 15:53, Dark_elves napisał:

No cóż, znajomości w dzisiejszym świecie to podstawa, a takie liczą się
podwójnie:)


Tja.. Wątpię, żeby rozpoznał w warzywniaku, więc słowo znajomości, jest chyba lekką przesadą ;)
Ogólnie, gdyby nie działalność samorządowa, raczej nie miałbym okazji poznać tylu ludzi - szczególnie studentów, którzy byli z nami na tegorocznym campusie w Łazach ("ŁAAZZYYYY!!" :) ale i władz uczelni - nie tylko z powodu poprawek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować