Zaloguj się, aby obserwować  
conradzik

Jakie studia?

3948 postów w tym temacie

>> Ogólnie, gdyby nie działalność samorządowa, raczej nie miałbym okazji poznać tylu ludzi

Dnia 15.10.2009 o 12:24, conradzik napisał:

- szczególnie studentów, którzy byli z nami na tegorocznym campusie w Łazach ("ŁAAZZYYYY!!"
:) ale i władz uczelni - nie tylko z powodu poprawek :)


ŁAAAAAAAAAAAZYYYYYYYYYYYYY!! Też byłem na obozie na tym obozie xD Idealne miejsce do integracji studenckiej;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2009 o 22:32, shinoda napisał:

ŁAAAAAAAAAAAZYYYYYYYYYYYYY!! Też byłem na obozie na tym obozie xD Idealne miejsce do
integracji studenckiej;]


Hehe.. Chłopaki nieraz przeginali z tym hasłem, szczególnie podczas kabaretów, ale klimatu odmówić nie sposób. To był mój drugi kampus (po Międzyzdrojach w 2006 - jako świeżak :) i muszę stwierdzić, że oba trzymały poziom, choć standard mieszkań, ilość warsztatów i innych zajęć w tym roku była o wiele większa.
A właśnie, jak oceniasz organizację tegorocznego kampusu? Czego zabrakło, a co byś zmienił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> A właśnie, jak oceniasz organizację tegorocznego kampusu? Czego zabrakło, a co byś zmienił?
>

To był mój pierwszy campus, więc nie mogę porównywać do Międzyzdrojów. Organizacje zaliczyłbym na plus. Największym minusem było brak sklepu 24/7, a jedyny sklep w Łazach zamykali o 22:P. Warsztatów rzeczywiście było sporo, ale zdarzało sie, że gość nie przyjechał, a żadnej informacji o odwołaniu nie było, a państwo w Biurze sami nic nie wiedzieli. A wy też tyle sraliście na tym obozie xD? Spory dzicz był jeszcze przy odbiorze koszulek na plaży:/ Ogromnym plusem, był namiot imprezowy. Załatwili porządnego DJ,a nie z Winamp''a, sporo miejsca, dobra muza, zabawa do rana. HA! no i karaoke xD Ogólnie dobre żarcie, spoko towarzystwo(przynajmniej ja nie spotkałem się z jakimiś nieprzyjemnościami). Za rok wybiorę sie na pewno;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2009 o 10:49, shinoda napisał:

To był mój pierwszy campus, więc nie mogę porównywać do Międzyzdrojów. Organizacje zaliczyłbym
na plus. Największym minusem było brak sklepu 24/7, a jedyny sklep w Łazach zamykali
o 22:P. Warsztatów rzeczywiście było sporo, ale zdarzało sie, że gość nie przyjechał,
a żadnej informacji o odwołaniu nie było, a państwo w Biurze sami nic nie wiedzieli.
A wy też tyle sraliście na tym obozie xD? Spory dzicz był jeszcze przy odbiorze koszulek
na plaży:/ Ogromnym plusem, był namiot imprezowy. Załatwili porządnego DJ,a nie z Winamp''a,
sporo miejsca, dobra muza, zabawa do rana. HA! no i karaoke xD Ogólnie dobre żarcie,
spoko towarzystwo(przynajmniej ja nie spotkałem się z jakimiś nieprzyjemnościami). Za
rok wybiorę sie na pewno;]


Wiedziałem, że wspomnisz o koszulkach... :/ Na moim pierwszym kampusie, rozwiązanie było lepsze, ponieważ wydawali je jeszcze w autokarach. Co do sklepów - ja kojarzę 2 :) Pierwszy zaraz przy drodze na Falę, a drugi niespełna 50 m dalej, samoobsługowy. Choć fakt, że wybór mały i czynne krótko. Ale jak na wieś liczącą... 86 mieszkańców (za wiki), to i tak nieźle :) Z biurem na Posejdonie, faktycznie nie wszystko było przemyślane. Część kadry na zmianie była w temacie, a część jechała tam całkowicie w innym celu - vide ja :) W każdym razie cieszę się, że się podobało. Ja również na moim pierwszym campie poznałem świetnych ludzi, z którymi kontakt utrzymuję do dziś. Obiecaliśmy wówczas sobie, że za rok znowu się wybierzemy. Rzeczywistość okazała się inna, ale znajomości przetrwały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2009 o 14:02, mlynar911 napisał:

Ja zastanawiam się nad Logistyką. Jestem ciekaw czy to się opłaca czy nie? Jak sądzicie?
Ktoś na tym może studiuje na forum?;p

Kierunek chyba jak najbardziej ok:) Można po tym pracować np. w spedycji
międzynarodowej. A jest gdzieś logistyka na państwowych uczelniach? Bo
z tego co widziałem to tylko na prywatnych, typu Wyższa Szkoła Logistyki w
Poznaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2009 o 16:15, Dark_elves napisał:

> Ja zastanawiam się nad Logistyką. Jestem ciekaw czy to się opłaca czy nie? Jak sądzicie?

> Ktoś na tym może studiuje na forum?;p
Kierunek chyba jak najbardziej ok:) Można po tym pracować np. w spedycji
międzynarodowej. A jest gdzieś logistyka na państwowych uczelniach? Bo
z tego co widziałem to tylko na prywatnych, typu Wyższa Szkoła Logistyki w
Poznaniu

http://www2.put.poznan.pl/studia/stacjonarne/l
http://www.fwmt.put.poznan.pl/wydzial_mrit,18,logistyka_transportu.htm
Jak dla mnie byłaby to straszna nuda. Praca bardziej papierkowa niż techniczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2009 o 16:15, Dark_elves napisał:

Kierunek chyba jak najbardziej ok:) Można po tym pracować np. w spedycji
międzynarodowej. A jest gdzieś logistyka na państwowych uczelniach? Bo
z tego co widziałem to tylko na prywatnych, typu Wyższa Szkoła Logistyki w
Poznaniu

W Białymstoku na polibudzie jest Logistyka i w Wawie też jest. Tylko ja najszybciej wybiorę się na tą w Białymstoku bo najbliżej ;d.
Logistyk w dziale transportu np. może pracować w firmie - hurtowni i planować transport, dostawy itp ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znowu ja ! ;-]

Przymierzam się to studiów na kierunku politologii, a konkretnie specjalności związanych z marketingiem politycznym, komunikacją społeczną, lub kulturą polityczną.

Jestem z Tarnowa, tak więc interesują mnie uczelnie w tym mieście lub w blisko położonych miastach (najlepiej Kraków). Tryb niestacjonarny (oczywiście sytuacja radykalnie się zmienia w przypadku studiów u siebie :))

Znalazłem taką oto uczelnię: http://www.ka.edu.pl, studiuje/ował ktoś tam ? Zdania na forach internetowych są dość podzielone, za to specjalności wyglądają nieźle. Gdzie warto studiować ten kierunek ? Z tego co się orientuję, u siebie w mieście mam jedynie filię krakowskiego UP z politologią + kilka uczelni w krakowie (UP, UJ, KA + kilka innych niepublicznych). Moglibyście coś polecić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja też coś napiszę, a co ;)

Generalnie to mam zamiar iść na politechnikę na informatykę. Chciałbym, żeby kierunek trzymał poziom (np na PWr jest kilka informatyk, a tylko jedna w tym roku miała jakiś sensowny próg punktpwy- koło 300pkt, gdzie max to koło 550). Myślałem o (wg kolejności) PWr, AGH i PW. Chciałbym pracować z sieciami albo jako programista (Java chyba, ewentualnie C(++) i inne Pythony). Którą szkołę wybrać? Studia dzienne, oczywiście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2009 o 22:45, grzegrz napisał:

To ja też coś napiszę, a co ;)

Generalnie to mam zamiar iść na politechnikę na informatykę. Chciałbym, żeby kierunek
trzymał poziom (np na PWr jest kilka informatyk, a tylko jedna w tym roku miała jakiś
sensowny próg punktpwy- koło 300pkt, gdzie max to koło 550). Myślałem o (wg kolejności)
PWr, AGH i PW. Chciałbym pracować z sieciami albo jako programista (Java chyba, ewentualnie
C(++) i inne Pythony). Którą szkołę wybrać? Studia dzienne, oczywiście


AGH jest idealną uczelnią jeśli jesteś ambitny i masz mocną psychikę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2009 o 22:53, hammerfall87 napisał:


AGH jest idealną uczelnią jeśli jesteś ambitny i masz mocną psychikę


Rozumiem, że jesteś/byłeś studentem AGH? ;) Jeszcze mam pytania odnośnie tego rynku pracy, o którym pisałem (adminowanie, popełnianie kodu) - w takim Wrocławiu otwierane (lub rozbudowywane) są centra badawcze, co jakiś czas w newsach o tym można poczytać (IBM, Acer chyba też). I właśnie te newsy kreują mi obraz Wrocławia, w którym miasto to jest takim prężnie rozwijającym się rynkiem (w którym łatwiej o pracę...). Jak to wygląda w Krakowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2009 o 22:58, grzegrz napisał:

>
> AGH jest idealną uczelnią jeśli jesteś ambitny i masz mocną psychikę

Rozumiem, że jesteś/byłeś studentem AGH? ;) Jeszcze mam pytania odnośnie tego rynku pracy,
o którym pisałem (adminowanie, popełnianie kodu) - w takim Wrocławiu otwierane (lub rozbudowywane)
są centra badawcze, co jakiś czas w newsach o tym można poczytać (IBM, Acer chyba też).
I właśnie te newsy kreują mi obraz Wrocławia, w którym miasto to jest takim prężnie rozwijającym
się rynkiem (w którym łatwiej o pracę...). Jak to wygląda w Krakowie?


Nie ale mam znajomych po agh :)
A o pracę to raczej nie musisz się martwić ,dla informatyka zawsze jest praca i to dobra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2009 o 22:59, hammerfall87 napisał:

Nie ale mam znajomych po agh :)
A o pracę to raczej nie musisz się martwić ,dla informatyka zawsze jest praca i to dobra
:)


Spoko, to na jedno wychodzi ;) Przejrzę sobie dokładnie ofertę AGH... W każdym razie dzięki za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2009 o 21:37, zajacisko napisał:

Mam 2 pytania:
1. Co to znaczy że szpital jest akademicki?
2. Co lepsze? Akademia czy Uniwersytet?


Jeżeli chodzi o różnice akademia/uniwersytet z gatunku medycznych, to na wykładach ze zdrowia publicznego rok temu powiedziano nam, że ogólnie w przepisach jest małe zamieszanie bo cośtam namieszali i można interpretować tak, że jedynie dyplomy Uniwersytetów Medycznych są ważne.

A szpital akademicki to na mój rozum normalny szpital jedynie dodatkowo skumany z uczelnią i prowadzący badania naukowe przy okazji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować