Zaloguj się, aby obserwować  
conradzik

Jakie studia?

3948 postów w tym temacie

Dnia 05.10.2010 o 21:10, DuduTutu napisał:

>10zł/h jak na lubelskie warunki to sporo:)
Jak na Krakowskie warunki to tez duzo,zwłaszcza dla studenta :)


Dodam, że w nocy stawka wzrasta to 12zł:)

MasterOfBlaster

No tak, tak myślałem. Dosyć mocno masz obłożony poniedziałek, wtorek i środa. odpoczniesz dopiero na 4 i 5 roku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2010 o 23:13, MKRaven napisał:

Że takie niedyskretne pytanie zadam: to 10zł/h to z umową czy bez? ;p


Z umową. Te 10zł to oczywiscie brutto więc na rękę wychodzi 8zł. Jak nie przekroczę do końca grudnia zysku 3tyś zł to dostanę zwrot tych 2zł od każdej przepracowanej godziny wiec na jedno wychodzi, że 10zł będę miał:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aaaaa to mów, że brutto :) . No mnie się udało w Wawie to co się wydaje niemożliwe, czyli znalezienie roboty na studiach dziennych (jestem tam już od drugiego roku studiów) ze 100% elastycznym czasem pracy, a część mogę jeszcze zdalnie robić, przy czym wszystko 10zł/h na rękę. Także w sumie trzymam się tego jak się da póki dyplomu nie dostanę chyba :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie odnosnie kredytu studenckiego. Kredyt pobieram juz rok i tak na zakonczenie kazdego semestru tj. do 31 marca i 31 października mam dostarczyc do banku zaświadczenie ze zaliczyłem semestr. Semestr zaliczyłem ale narazie nie moge dostac tego zaswiadczenia bo musze jeszcze zapłacic czesne i dopiero wtedy dostane ten papierek (studiuje na prywatnej uczelni),jak juz wspomniałęm mam czas do 31 pazdziernika,ale kazdą wypłate dostawałem do 10 kazdego miesiąca. Czy jesli dostarcze to zaswiadczenie np.15 października to nie dostane 10 tylko dopiero jak je dostarcze? czy narazie to nie ma znaczenia kiedy dostarcze byle by do 31? Starałem sie to napisać najjaśniej jak tylko moge xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W każdym banku może być inaczej, może wypłacą w terminie a może dopiero w następnym miesiącu dostaniesz kwotę za dwa. Najlepiej idź do swojego banku i się zapytaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak promotorzy zapatrują się na to kiedy 2 studentów będzie pisało pracę licencjacką na podobny temat ? Czy mogą mieć jakieś obiekcje czy to jest jedynie kwestia zmiany w tytule kilku słów ? Bo jak wiadomo raczej liczy się z czego się korzysta, źródła itp itd więc praca jedna od drugiej może się znacznie różnić mimo że porusza ten sam problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie przedmioty powinienem zdawać na maturze na informatykę? Z przedmiotów ścisłych( może poza geometrią ;) jestem noga, toteż nie wiem, czy to w ogóle ma sens...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2010 o 17:29, Woo-Cash napisał:

Jakie przedmioty powinienem zdawać na maturze na informatykę? Z przedmiotów ścisłych(
może poza geometrią ;) jestem noga, toteż nie wiem, czy to w ogóle ma sens...


Matma, ew. matma i fizyka (oczywiście wszystko na rozszerzonym).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2010 o 17:31, Henrar napisał:

Matma, ew. matma i fizyka (oczywiście wszystko na rozszerzonym).


Chryste panie, z fizyki to zupełnie nic nie rozumiem. Po zakończeniu technikum tytuł dostanę, ale na niewiele on się zda. Miałem "wielką" ambicję pracowania w pierwszym- lepszym sklepie komputerowym, ale chyba i tu będzie problem. Cóż, infa odpada. Może innym razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2010 o 17:29, Woo-Cash napisał:

Jakie przedmioty powinienem zdawać na maturze na informatykę? Z przedmiotów ścisłych(
może poza geometrią ;) jestem noga, toteż nie wiem, czy to w ogóle ma sens...

To też zależy na jaką uczelnię się potem będziesz wybierał. Jeśli nie na jakąś elitarną, to przy dzisiejszych niedoborach studentów, a zwłaszcza na kierunkach technicznych, uczelnie przyjmują praktycznie każdego jak leci. Wystarczy, że zdasz maturę obowiązkową + fizykę podstawową i w zasadzie jesteś przyjęty.
Inna sprawa, że na kierunkach technicznych pierwsze dwa lata składają się głównie z matematyki. Więc trzeba spiąć pośladki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze wiedziałem, że szczęścia nie mam. Dodatkowa rekrutacja na informatykę na polibudzie - minimalny próg to 140 pkt. Ile mam? Oczywiście 139. Świetnie. Widocznie mnie tam nie chcą -.- Niby zaczynam Elektronikę, informatykę i telekomunikację od lutego, jednak najbardziej bym chciał studiować informatykę. Ewentualnie spróbuję w czasie studiów kierunek zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2010 o 17:38, paweldomar1 napisał:

Zawsze wiedziałem, że szczęścia nie mam. Dodatkowa rekrutacja na informatykę na polibudzie
- minimalny próg to 140 pkt. Ile mam? Oczywiście 139. Świetnie. Widocznie mnie tam nie
chcą -.- Niby zaczynam Elektronikę, informatykę i telekomunikację od lutego, jednak najbardziej
bym chciał studiować informatykę. Ewentualnie spróbuję w czasie studiów kierunek zmienić.


Nie martw się na tym makrokierunku nie jest źle, serio. Mi się podoba, a tak a propos to radzę ci już sie powoli zacząć uczyć, żeby ci było łatwiej później, głównie wchłoń wiedzę z pochodnych i całek, bo na fizyce prawie od początku mówią, że mamy to umieć ( polecam książkę "Wektory, Pochodne, Całki" Wiesław Korczak, Marianna Trajdow wyd. Naukowe PWN) , a dopiero teraz na analizie omawiamy pochodne ( a od następnego tygodnia całki )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, trudno dostać się na kierunki tj. filozofia, historia i teologia? Podejrzewam, że aż tak bardzo rozchwytywane nie są, więc mam cichą nadzieję, że jakoś to będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może czy próg na SGH na studia z wykładowym angielskim jest wyższy od progu na normalne? Jeśli tak, to ile mniej więcej wynosi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2010 o 19:06, Jaki_Gahn napisał:

Mam pytanie, trudno dostać się na kierunki tj. filozofia, historia i teologia? Podejrzewam,
że aż tak bardzo rozchwytywane nie są, więc mam cichą nadzieję, że jakoś to będzie.

To pewnie zależy od uczelni na którą się wybierasz, ale ogólnie mówiąc to nie jest trudno się dostać. Z tych 3 najtrudniej chyba będzie na historię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2010 o 19:12, Gregwil napisał:

To pewnie zależy od uczelni na którą się wybierasz, ale ogólnie mówiąc to nie jest trudno
się dostać. Z tych 3 najtrudniej chyba będzie na historię.

Zapewne ludzie idą, bo najłatwiejsza. A ja ten przedmiot po prostu lubię ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2010 o 20:48, Woo-Cash napisał:

> To pewnie zależy od uczelni na którą się wybierasz, ale ogólnie mówiąc to nie jest
trudno
> się dostać. Z tych 3 najtrudniej chyba będzie na historię.
>
Zapewne ludzie idą, bo najłatwiejsza. A ja ten przedmiot po prostu lubię ;p

No nie wiem. Historia trzeba lubić wg mnie żeby pójść na takie studia. Ja poszedłem na historię właśnie dlatego że zawsze ją lubiłem. A ty też może studiujesz historię, bo jakoś sęe nie orientuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować