Zaloguj się, aby obserwować  
conradzik

Jakie studia?

3948 postów w tym temacie

Dnia 03.11.2010 o 22:21, paweldomar1 napisał:

To tylko całek muszę się nauczyć, bo pochodne to miałem w liceum. Najwyżej pożyczysz
notatki, prawda?:D


Nie wiem czy coś z nich zrozumiesz z tego analizowego bełkotu, a jakbyś chciał, to może pożyczę jeden egzemplarz tej książeczki dla ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tu takie pytanko co do wyboru uczelni chciałem zadać... Tj. szykuję się na politechnikę wrocławską, na elektronike i telekomunikację albo teleinformatykę. Zdaję maturę z angielskiego, fizyki i matmy rozszerzoną. I z tego to tylko angielski jest na naprawdę wysokim poziomie (:)), z matmą i fizyka jest tylko OK. Ale dalej nie potrafię sobie odpowiedzieć co bym chciał robić... Tak sobie myślę, że chyba jakaś praca z kompem za biurkiem... bo nic konkretnego nie potrafię wymyślić. Interesował mnie jakiś zas zawód ,,polonizatora" gier, ale pod jakim kierunkiem się na to kształcić i jaka szansa, że taką prace się dostanie... Tak więc mógłby ktoś może mi podać jakieś alternatywy do politechniki? Wiem, że napisałem dość niekonkretnie, ale naprawdę jakiekolwiek alternatywy będą dobre:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2010 o 20:36, Maciej2194 napisał:

A na jakiej uczelni?

A czy po ukończeniu prawa można się czegoś '''' douczyć '''' by zająć się nieruchomościami?


z tego co się orientuje to tak tylko trzeba podyplomówke zrobić i zdać egzamin

Powiedz mi gdzie chciałbyś studiować ? W krakowie np uniwesytet ekonomiczny ,ksw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.
W przyszłym roku chciałbym startować UW do Instytutu Historycznego( najlepiej na dzienne). I moje pytanie brzmi:

1. Jaki jest próg punktowy( szukałem takiej informacji dwa dni i nic nie znalazłem, po prostu diabeł ogonem przysłonił chyba, znalazłem tylko wymagane przedmioty i ich przelicznik).

2. Zamierzam pisać jeszcze raz maturę rozszerzoną z Historii ,czy przy innych wymaganych przedmiotach napisanych przeze mnie kolejno na Polski:68% Matma:66% i Anglik: 69% mam jakiekolwiek szanse na dostanie się na IH ( zakładając że rozszerzona historia pójdzie mi dobrze, jestem dobrze zaznajomiony z tematem, więc dla mnie jest to kwestia porządnej powtórki)

Z góry dziękuje z odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2010 o 11:52, Angar0 napisał:

2. Zamierzam pisać jeszcze raz maturę rozszerzoną z Historii ,czy przy innych wymaganych
przedmiotach napisanych przeze mnie kolejno na Polski:68% Matma:66% i Anglik: 69% mam
jakiekolwiek szanse na dostanie się na IH ( zakładając że rozszerzona historia pójdzie
mi dobrze, jestem dobrze zaznajomiony z tematem, więc dla mnie jest to kwestia porządnej
powtórki)


Dokładnie nie orientuje się co do progów na UW (wiem ,że chyba tylko na socjologię da się tam dostać bez większych kłopotów) ,ale takie zasadnicze pytanie. Angol zdany jest na rozszerzeniu ,czy podstawie? Jak na podstawię radzę ci odrazu pisać rozszerzenie ,bo obecnie prawie na każdej uczelni za to traci się praktycznie najwięcej punktów...
Sam osobiście właśnie na angolu się przejechałem (ziomek ze wszystkich przedmiotów miał gorsze wyniki z matur o ok. 20% ,a dzięki temu ,że zdawał rozszerzony angol się dostał prawie wszędzie ,a ja musiałem męczyć się na drugą turę żeby dostać się gdziekolwiek...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałem podstawę. Z tego co czytałem na UW na IH w tym roku stosowane wagi dla wymaganych przedmiotów
i tak:
Historia( R): 60%
J.Polski: 15%
Matematyka:5%
Angielski 20%

Nie wiem może i postaram się z anglikiem ale teraz mój priorytet to Historia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, ja wybieram się na prawo na UKSW. Mam taką prośbę, mógłby mi ktoś podać jakie są wymagania procentowe z matur na UW, KUL i UKSW ?? Z góry dzięki za odpowiedź
p.s z tego co słyszałem na UKSW potrzeba zdawania tylko wos-u i historii rozszerzonych czy to prawda ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2010 o 16:35, Angar0 napisał:

Nie pisałem podstawę. Z tego co czytałem na UW na IH w tym roku stosowane wagi dla wymaganych
przedmiotów
i tak:
Historia( R): 60%
J.Polski: 15%
Matematyka:5%
Angielski 20%


Znaczy ogólnie prawie we wszystkich uczelniach przeliczają jakoś te procenty na punkty i te rozszerzenie z angola będzie raczej dość znaczące :P. A trzeba pamiętać ,że progi co roku się zmieniają ,więc na to trzeba też zważyć uwagę.

Dnia 03.12.2010 o 16:35, Angar0 napisał:

Nie wiem może i postaram się z anglikiem ale teraz mój priorytet to Historia.


Jeśli nie masz zbytnio czasu na naukę to jest prosta oczywistość w twoim wypadku...ale zawsze możesz wpisać angola z deklaracji i nawet jak nie przyjdziesz na niego to nie zmienia sytuacji w twoim wypadku ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym się dowiedzieć czy i w ogóle są gdzieś studia licencjackie dziennikarstwo motoryzacyjne? I jaką uczelnie polecacie n także na licencjackie ale na kierunek dziennikarstwa sportowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2010 o 21:07, kakinho1992 napisał:

Witam, chciałbym się dowiedzieć czy i w ogóle są gdzieś studia licencjackie dziennikarstwo
motoryzacyjne? I jaką uczelnie polecacie n także na licencjackie ale na kierunek dziennikarstwa
sportowego?


Myślę, że konkretnie na motoryzacyjne to nie ma, a co do dziennikarstwa sportowego to pewnie najlepsze uniwerki w Polsce po prostu...

A wiesz co? Skoro Cię interesuje motoryzacja to... może idź na kierunek techniczny? Wierz mi lub nie ale znam parę osób piszących o swoich pasjach, a i sam to robię/robiłem, i ZDECYDOWANIE lepiej piszą na dany temat ludzie, którzy się na nim znają, a nie ludzie, którzy znają się na pisaniu. Tak to już jest, że jeśli umiesz ciekawie opowiadać to opowiesz, jeśli nie to nikt Cię tego nie nauczy, a najłatwiej opowiadać o tym co nas samych interesuje bo słowa same przychodzą do głowy ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2010 o 22:52, MKRaven napisał:

> Witam, chciałbym się dowiedzieć czy i w ogóle są gdzieś studia licencjackie dziennikarstwo

> motoryzacyjne? I jaką uczelnie polecacie n także na licencjackie ale na kierunek
dziennikarstwa
> sportowego?

Myślę, że konkretnie na motoryzacyjne to nie ma, a co do dziennikarstwa sportowego to
pewnie najlepsze uniwerki w Polsce po prostu...

A wiesz co? Skoro Cię interesuje motoryzacja to... może idź na kierunek techniczny? Wierz
mi lub nie ale znam parę osób piszących o swoich pasjach, a i sam to robię/robiłem, i
ZDECYDOWANIE lepiej piszą na dany temat ludzie, którzy się na nim znają, a nie ludzie,
którzy znają się na pisaniu. Tak to już jest, że jeśli umiesz ciekawie opowiadać to opowiesz,
jeśli nie to nikt Cię tego nie nauczy, a najłatwiej opowiadać o tym co nas samych interesuje
bo słowa same przychodzą do głowy ;) .

Motoryzacyjne to się dla kumpla pytałem, dla siebie bardziej o sportowe znalazłem we Wrocku na DSW ten kierunek ale jest strasznie drogi i dlatego odpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, ja wybieram się na prawo na UKSW. Mam taką prośbę, mógłby mi ktoś podać jakie są wymagania procentowe z matur na UW, KUL i UKSW ?? Z góry dzięki za odpowiedź
p.s z tego co słyszałem na UKSW potrzeba zdawania tylko wos-u i historii rozszerzonych czy to prawda ?

pomoże ktoś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka pytań z mojej strony:

a) Tutaj tylko się upewnię:
Przeliczniki punktowe na uczelnię są uzależnione od procentów, prawda? Czyli przy przeliczniku np. 2.5 100% z matury oznacza 250 punktów? Nie chodzi o ilość punktów (czyli max. 50 z matury), prawda?

b) Tak przeglądam progi punktowe na interesującą mnie uczelnię (politechnikę wrocławską) i zastanawia mnie olbrzymia (ponad dwukrotna) różnica między informatyką, a informatyką prowadzoną w języku angielskim. W pierwszym przypadku tak na oko to musiałbym mieć zdaną matematykę rozszerzoną na jakieś 90%, w drugim...w sumie to wystarczy dobrze zdać podstawową matematykę. Jak się doczytałem to informatyka po angielsku jako wymaganie dodatkowe ma zdanie egzaminu FCE z angielskiego. No i zastanawiam się czy tylko stąd bierze się taka różnica punktowa (bądź co bądź niewiele osób zdaje obecnie egzaminy Cambridge) czy też później pojawiają się różnice w nauczanych przedmiotach itp? Albo poziomie nauczania?

c) No właśnie, egzaminy Cambridge...liczą się jeszcze gdzieś? Wiem że nie zwalniają z matury ale czy są jeszcze uczelnie które je honorują? Bo po coś jednak to FCE i CPE zdałem, byłoby miło żeby gdzieś dawało to jakiś bonus ;)
Na stronie politechniki wrocławskiej znalazłem wstępnie coś takiego:
http://www.sjo.pwr.wroc.pl/82632,131.dhtml?s=94725
To znaczy że byłbym zwolniony z (w sumie mi niepotrzebnej, bo raczej nic nowego się tam nie nauczę...) nauki angielskiego i od razu dostał piątkę na koniec?

d) No i coś dziwnego co do systemu przeliczania - jest tam powiedziane podstawa + 1,5 rozszerzenia lub 2,5 rozszerzenia zależnie od tego co daje wyższy wynik. Widzę tylko jedno ale - chyba nie da się zdawać podstawowej i rozszerzonej fizyki bo odbywają się w tym samym czasie? Czy jednak mój nauczyciel coś pokręcił i jednak się da?

F - jest równa większej z liczb: P + 1,5 R albo 2,5 R, gdzie:

* P - poziom podstawowy z fizyki,
* R - poziom rozszerzony z fizyki;

e) Matura z informatyki - liczy się to w ogóle na jakiejkolwiek porządnej uczelni?
Z góry wielkie dzięki za odpowiedzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować