Zaloguj się, aby obserwować  
conradzik

Jakie studia?

3948 postów w tym temacie


Ok, czyli o prestiż nie mam się co martwić, więc Poznań mogę zostawić w spokoju (o ile mnie w Kaliszu przyjmą). Teraz został mi tylko wybór specjalizacji. BTW, owa koleżanka, to miała tylko licencjat, czy zrobiła coś więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2011 o 00:56, Perry_Cox napisał:

Ok, czyli o prestiż nie mam się co martwić, więc Poznań mogę zostawić w spokoju (o ile
mnie w Kaliszu przyjmą). Teraz został mi tylko wybór specjalizacji. BTW, owa koleżanka,
to miała tylko licencjat, czy zrobiła coś więcej?

Wydaję mi się, że jak ona rozpoczynała studia ,to polonistyka była jeszcze studiami
jednolitymi magisterskimi. Co prawda pewien tego nie jestem, ale za to jestem pewien, że
jest magistrem filologii polskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie odnośnie studiów w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych. W zasadzie mało mi o tym wiadomo. Co się tam studiuje, co można robić po studiach (praca w wojsku, ale stanowisko?), przypuszczalne zarobki. Ogółem chciałbym dowiedzieć się wszystkiego o tych studiach, o tym czy się w ogóle opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, bo jestem totalnie niezorientowany w temacie ;-P Wkrótce czeka mnie matura, i planuję studia prawnicze na Umcsie. Nie moge sie połapać w wymaganiach na stronie uczelni - czy historia i Wos są konieczne rozszerzone, czy mogą być i podstawowe? I tak oba przedmioty zdam rozszerzone, ale zawsze miałbym świadomość, że nawet jak mi średnio pójdzie, to będę miał punktację na poziomie dobrych podstawowych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś na forum studiuje czystą matematykę? Może podzielić się wrażeniami jak jest na takich studiach? Domyślam się, że łatwo nie jest, ale chciałbym konkrety czy dostają się tam osoby dość ogarnięte z matmy, czy średniacy tez dają radę? Wątpię, że wynik z matury odzwierciedla całkowicie umiejętności, ale na dzień dzisiejszy z rozszerzonej oscyluje w granicach 60% i myślę, czy z takimi umiejętnościami powinienem porywać się z motyką na Słońce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

d) Ja też się nad tym zastanawiam, ale właśnie dzisiaj u mnie parę osób wpisało sobie w deklaracjach ostatecznych podstawę i rozszerzenie... Ale dalej nie wiem do końca.
a) Tak, procenty.
>e) Matura z informatyki - liczy się to w ogóle na jakiejkolwiek porządnej uczelni?
A pod tym się podpiszę, sam jestem ciekaw.

@Mysterum
Łał, ja myślę, że będę miał tak około 30% i wydaje mi się, że będzie OK:). Idę na Politechnikę Wrocławska. A co do pytania - mój kuzyn już tam jest, uczy się może ciut gorzej ode mnie, oblewa analizę matematyczną, ale niby ma jakoś tam dalej przejść:P. Więc moim zdaniem na 60% możesz poprzestać:PPP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2011 o 17:13, tomoliop napisał:

Łał, ja myślę, że będę miał tak około 30% i wydaje mi się, że będzie OK:). Idę na Politechnikę
Wrocławska. A co do pytania - mój kuzyn już tam jest, uczy się może ciut gorzej ode mnie,
oblewa analizę matematyczną, ale niby ma jakoś tam dalej przejść:P. Więc moim zdaniem
na 60% możesz poprzestać:PPP


Analiza nie jest trudna ( żeby ja zaliczyć musiałem dostać 30,5 punkta a dostałem 31, było by i więcej, gdyby nie to że pomyliłem wzory arkusa tangensa z tangensem hiperbolicznym xD, jak patrzyłem na tego to arkusa to myslałem że jest on hiperboliczny ). Jak się zapoznasz z algebrą, to też przyznasz mi rację, oblałem tą algebrę w pierwszym terminie ( tak mi się wydaje, jutro mam wyniki ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam , jakie studia politechniczne polecacie ? Na których kierunkach w przyszłości będzie najłatwiej znaleźć pracę .
Na tegorocznej maturze będę zdawał (w nawiasach zamieszczam średnie wyniki z arkuszów) :
mat. podst. (80-100%)
mat. roz. (30-45%)
fiz roz. (40-60%)
j. polski (50-70%)
j. angielski (75-90%)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rób podstawowego błędu 99% obecnych studentów. Nie idź tam gdzie łatwiej / gdzie mówią żeby iść / gdzie fajne laski (ok tam możesz iść :P). Idź tam gdzie koncentrują się twoje zainteresowania. Po inżynierskich nie ma problemów z pracą teraz ogólnie. Mam na myśli typowo inżynierskie studia, a nie jakiś inżynier technologii żywienia czy inne wynalazki, ale tam też źle nie jest. Najgorzej mają ludzie po uniwerku, ale że większość tam poszła bo "łatwe studia" to już tylko mogą mieć do siebie pretensje.

Problem ma ten kto takowych nie posiada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2011 o 15:35, MKRaven napisał:

Nie rób podstawowego błędu 99% obecnych studentów. Nie idź tam gdzie łatwiej / gdzie
mówią żeby iść / gdzie fajne laski (ok tam możesz iść :P). Idź tam gdzie koncentrują
się twoje zainteresowania. Po inżynierskich nie ma problemów z pracą teraz ogólnie. Mam
na myśli typowo inżynierskie studia, a nie jakiś inżynier technologii żywienia czy inne
wynalazki, ale tam też źle nie jest. Najgorzej mają ludzie po uniwerku, ale że większość
tam poszła bo "łatwe studia" to już tylko mogą mieć do siebie pretensje.

Technologia żywienia ma... zajebisty rynek pracy. Ja jako automatyk mogę im co najwyżej pozazdrościć możliwości wyboru - choć summa summarum i tak w końcu i ja dostałem bardzo fajną pracę, to jednak na 1 ogłoszenie dla automatyka przypadało zazwyczaj kilka dla żywieniowców. Dobrej pracy po poli mimo wszystko i tak szuka się średnio rok, co przyprawia część włosów o siwiznę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie studiów na UJ, chciałbym się tam wybrać - czy dałoby radę studiować dwa kierunki dzienne (powiedzmy prawo i ekonomię)? Wystarczająco dużo samozaparcia mam, chodzi mi o czas, czy wyrobię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2011 o 21:13, Rajazan napisał:

Mam pytanie odnośnie studiów na UJ, chciałbym się tam wybrać - czy dałoby radę studiować
dwa kierunki dzienne (powiedzmy prawo i ekonomię)?


Jak interesują Cię takie klimaty...:
http://wiadomosci.gazeta.pl/kraj/1,34309,1789592.html

Tak było kilka lat temu, obecnie jest gorzej. Czy wyrobisz to zależy od tego jak zdolny jesteś. Statystycznie większość osób nie daje sobie rady z jednym kierunkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde, trochę zabolało...
Radę bym może sobie dał, jak mi na czymś zależy, to daję radę. Czyli mam rozumieć, że szanse są, ale raczej małe.

Jest tu może ktoś jeszcze, kto z doświadczenia wie, czy można sobie poradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2011 o 22:05, Rajazan napisał:

Jest tu może ktoś jeszcze, kto z doświadczenia wie, czy można sobie poradzić?


Z własnego doświadczenia nie, ale mam kilku znajomych którzy próbowali studiować na dwóch kierunkach. Wszystko zależy od tego ile kolokwiów jest na danym kierunku oraz czy egzaminy w sesji nie pokrywają się bardzo. Musisz wypytać dokładnie osoby, które wybrały kierunek przez ciebie pożądany o ilość egzaminów w semestrze. Mnie ostatnio zdziwiło to, że na pierwszym roku pedagogiki mieli więcej (i trudniejszych) testów niż na filologii angielskiej.
Co do komentarzy typu po takich-to-a-takich studiach pracy nie znajdziesz - mylicie się panowie. Możesz być studentem tej przysłowiowej pedagogiki ale jeśli umiesz sprzedać siebie i starałeś się wcześniej zyskać jakiekolwiek doświadczenie (nawet pracując w wakacje), masz szanse. Inna sprawa, że zazwyczaj nie będzie to wymarzony przez ciebie zawód. W końcu zawsze możesz szukać jakiegoś zmywaka w Anglii (tak jak ja w przyszłości :P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2011 o 22:05, Rajazan napisał:

Jest tu może ktoś jeszcze, kto z doświadczenia wie, czy można sobie poradzić?


To wszystko zależy jakie kierunki łączysz i gdzie. Znam osobę, która skończyła prawo i medycynę na UJ, ale to są wybitne jednostki. Z drugiej strony laureat (I miejsce) olimpiady historycznej nie dał sobie rady na samym prawie - odpadł po egzaminie z prawa karnego, który zdaje średnio 25% studentów. W zeszłym roku był termin egzaminu z procedury administracyjnej, na którym nie zdał NIKT, w kolejnym zdało 40%, a we wrześniu 10%. Wybrać można tylko dwa terminy - kto trafił na egzamin śmierci, ten poległ. Znam osoby, które przez ten egzamin są na VI roku, ludzi tak psychicznie wykończonych jeszcze nie widziałem. Ja zrezygnowałem i jestem zadowolony.
To co się dzieje na tym wydziale to jest naprawdę chore, pamiętam egzamin z prawa cywilnego - studenci II/III roku dostali pytania z... kolokwium dla aplikantów sądowych. O tych egzaminach już nawet gazety pisały. Moim zdaniem - szkoda zdrowia. Niektórym te studia zupełnie zniszczyły psychikę - chociażby sprawa "nożownika z czytelni"...
Owszem, jak ktoś te studia skończy to z zszarganym zdrowiem, ale coś będzie umiał - na egzaminach na aplikacje UJ ma dwukrotnie lepszy wynik od drugiej w kolejności uczelni, na większości z nich zresztą prawo to wakacje.
Próbować zawsze możesz, jak się studiuje dwa kierunki to jest o tyle łatwiej, że nie boisz się co będzie jak z jednego wywalą. Jak bym tak zrobił to może nie straciłbym 3 lat życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, co można robić po ukończeniu studiów na kierunku "Bezpieczeństwo wewnętrzne"? Jest to dosyć nowy kierunek z tego co widzę, i trudno mi znaleźć informacje oprócz tych, że jest to kierunek nieopłacalny -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2011 o 22:05, Rajazan napisał:

Jest tu może ktoś jeszcze, kto z doświadczenia wie, czy można sobie poradzić?

Ja studiuję na dwóch kierunkach ( Prawo i Politologia) Ogólnie wszystko jest do ogarnięcia, nawet
mogę powiedzieć, że nie jestem jakoś strasznie zawalony robotą w trakcie roku akademickiego. Grunt to
załatwić u prodziekana jednego z kierunków indywidualną organizację studiów, co pozwala na elastyczne dobieranie grup ćwiczeniowych i indywidualne ustalanie terminów egzaminów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować