Zaloguj się, aby obserwować  
conradzik

Jakie studia?

3948 postów w tym temacie

Dnia 27.04.2011 o 17:13, Q-Jot napisał:

Jak to jest jak zdałem dziennie studia I stopnia na kierunku Europeistyka, obronię licencjata
w czerwcu, to mogę starać się o przyjęcie na studia II stopnia niestacjonarne, ale na
kierunku ścisłym? Myślę o "Zarządzanie i inżynieria produkcji". Będę musiał pisać jakieś
wstępne egzaminy, czy decyduje tylko liczba kandydatów i ich wyniki z matury/średnia
z dyplomu licencjackiego?



Jestem po ZIPie (Zarządzanie i Inżynieria Produkcji) studia inżynierskie na polibudzie a od kwietnia kontynuuję naukę na tym samym kierunku na studiach II stopnia. Powiem Ci tak, jak nas jest teraz ok. 75 osób tak nikogo nie ma spoza Politechniki i Uniwersytetu Przyrodniczego gdzie też był kierunek ZIP inżynierski.
Według mnie nie przyjęli by cię na taki kierunek na polibude jeżeli skończyłeś coś całkiem innego co nie ma nic wspólnego z tym kierunkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Od kiedy można składać podania na studia? Chodzi mi o UAM w Kaliszu, znalazłem tylko info o podaniach przez internet, które zostaną uruchomione 1 czerwca. BTW, składał ktoś tak podanie przez internet? Mam się spodziewać jakiegoś egzaminu wstępnego, jeśli nie znalazłem nigdzie wzmianki o takowym na stronach uniwersytetu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2011 o 02:20, Perry_Cox napisał:


Od kiedy można składać podania na studia? Chodzi mi o UAM w Kaliszu, znalazłem tylko
info o podaniach przez internet, które zostaną uruchomione 1 czerwca. BTW, składał ktoś
tak podanie przez internet? Mam się spodziewać jakiegoś egzaminu wstępnego, jeśli nie
znalazłem nigdzie wzmianki o takowym na stronach uniwersytetu?

Ja jak zaczynałem studia na UAM-ie, to chyba od 1 czerwca ruszała internetowa rekrutacja, która
skończyła się jakoś koło 5 lipca. Dokumenty składało się dopiero po otrzymaniu najważniejszego, czyli
wyników matury, czyli po 30 czerwca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Wyniki z matury to ja mam od prawie roku, ale chodzi o to, że wyjeżdżam za granicę na parę/kilka miesięcy i nie wiem, czy mogę już na początku/w połowie maja składać papiery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wie może ktoś jak wygląda cała procedura składania podania na studia na UAM w Poznaniu ? Kiedy się zarejestrować na stronie, kiedy wpłacić pieniądze itd. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2011 o 18:43, Sparco_64 napisał:

Interesowała mnei właśnie budowlanka i inżynieria środowiska. Chciałem ocenić realnie
swoje szanse, czy z samą rozsrz matmą warto podanie składać.


No pewnie, jak dobrze zdasz to są duże szanse

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2011 o 14:04, Perry_Cox napisał:


Wyniki z matury to ja mam od prawie roku, ale chodzi o to, że wyjeżdżam za granicę na
parę/kilka miesięcy i nie wiem, czy mogę już na początku/w połowie maja składać papiery.

Sprawa wygląda tak. Rusza internetowa rekrutacja---> rejestrujesz się-----> wprowadzasz wyniki
matury, bo już je posiadasz-----> wpłacasz pieniądze ( chyba 85 zł za każdy kierunek)-----> czekasz
na wyniki rekrutacji nie zawożąc żadnych dokumentów----> dostajesz się na kierunek, dowozisz
dokumenty w ciągu tygodnia. Z tego co się orientuję, nie ma problemów żeby zrobić to przez
pełnomocnika.
lord0
Dokładnie tak wyglądała co roku procedura na UAM jak napisałem wyżej. Myślę, że w tym
roku nic się nie zmieniło, ale głowy nie daję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2011 o 17:46, Perry_Cox napisał:

BTW, jeśli nie dostałbym się na dzienne, to mogę za chwilę ubiegać się o zaoczne?

Jasne. Tylko, że na zaocznych nie decyduje wynik matury, tylko kolejność zgłoszeń
do wypełnienia limitu miejsc. Dokumenty na zaoczne można dowozić chyba do września.
W sumie to chyba nawet rekrutacja jest prowadzona do września więc nie musisz od razu
wpłacać opłaty rekrutacyjnej, tylko spokojnie możesz poczekać czy się dostaniesz i w zależności
od tego podejmować stosowane decyzje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcę się dostać na Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, ale nie bardzo wiem, na co patrzeć na ich stronie ( http://ue.katowice.pl).

Jeżeli jestem maturzystą, a ewentualnie chcę (jakimś cudem) mieć tytuł magistra, to powinienem patrzeć na kierunki z zakładki "Studia I stopnia", czy "Studia II stopnia"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2011 o 18:42, Dared00 napisał:

Chcę się dostać na Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, ale nie bardzo wiem, na co patrzeć
na ich stronie ( http://ue.katowice.pl).

Jeżeli jestem maturzystą, a ewentualnie chcę (jakimś cudem) mieć tytuł magistra, to powinienem
patrzeć na kierunki z zakładki "Studia I stopnia", czy "Studia II stopnia"?

Żeby iść na studia II stopnia trzeba mieć ukończone I stopnia, to chyba dość logiczne. Mało gdzie występują teraz studia jednolite magisterskie. Teraz jest najpierw I stopień - kończy się obroną pracy licencjackiej po 3 latach zazwyczaj, a II stopień to magisterka i trwa 2 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2011 o 18:55, knopfler napisał:

Żeby iść na studia II stopnia trzeba mieć ukończone I stopnia, to chyba dość logiczne.
Mało gdzie występują teraz studia jednolite magisterskie. Teraz jest najpierw I stopień
- kończy się obroną pracy licencjackiej po 3 latach zazwyczaj, a II stopień to magisterka
i trwa 2 lata.

Ok, już rozumiem. Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2011 o 19:07, lord0 napisał:

czyli rozumiem że nie ma problemu z zarejestrowaniem sie po otrzymaniu wyników ?

Tak, spokojnie możesz to zrobić po otrzymaniu wyników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2011 o 00:32, Paweuu napisał:

znajdę gdzieś uczelnie, jeśli zdaję tylko geografie w podstawie? :)

No wiesz, zawsze są kierunki na których są wolne miejsca - tam się dostaje każdy z maturą. Tak więc odpowiedź na twoje pytanie to: tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2011 o 00:32, Paweuu napisał:

znajdę gdzieś uczelnie, jeśli zdaję tylko geografie w podstawie? :)

Na wiele nawet państwowych uczelnii, można się dostać nawet z podstawową
geografią, jednak najczęściej w rekrutacji jest średnia ważona, to znaczy, że przykładowo:
wynik z poziomu podstawowego mnożą Ci razy 0,1, a z rozszerzonego razy 0,2 co jasno
wskazuje, że preferowany jest poziom rozszerzony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś jak sprawa z kierunkami związanymi z produkcją gier wygląda? W zeszłym roku huczało, że Politechnika Śląska ma otworzyć informatykę z naciskiem na produkcję gier, UŚ kierunek związany z tworzeniem scenariuszy, a AE czy coś takiego marketing związany z grami, ale, jak można się było spodziewać, chyba pomysł upadł, prawda? Ktoś zna jakieś szczegóły, czemu te kierunki nie powstały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować