Zaloguj się, aby obserwować  
conradzik

Jakie studia?

3948 postów w tym temacie

Dnia 12.07.2011 o 22:37, o_Orange napisał:

na informatykę na wydziale elektroniki i technik informacyjnych na Politechnice Warszawskiej.
W sumie wolałbym iść do Krakowa ale za informacje o PW też będę wdzięczny. :)

Hmmm, na tym wydziale studiuję ja. Wątpię, żeby w znaczącym stopniu zwiększało to prestiż, ale cóż :P Jak chcesz to Ci mogę powiedzieć co wiem na temat tej uczelni. Po forum jeszcze się pląta Piotrbov z naszego wydziału, ale on jest na makro.

Nie wiem, co chcesz wiedzieć- jak masz jakieś pytania, to wal na gg (8461641), tylko odpowiadam często z opóźnieniem. Ogólnie studiować tu warto i ja zbytnio nie narzekam, ale jak jest w porównaniu do innych to nie wiem. Ale jeśli się zdecydujesz na PW to służe pomocą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moze jakas robotyka albo fizyka z astronomia... no i w sumie informatyka nie jest zla... przy okazji tej informatyki polecam strone ktora naprawde warto odwiedzic [m - 007]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.07.2011 o 22:55, Erton napisał:

Hmmm, na tym wydziale studiuję ja.


O, rly? Witaj w klubie:) w październiku trzeba się będzie spotkać (albo we wrześniu, nie wiem jak z Twoją kampanią wrześniową :D )

Dnia 12.07.2011 o 22:55, Erton napisał:

Wątpię, żeby w znaczącym stopniu zwiększało to prestiż,
ale cóż :P Jak chcesz to Ci mogę powiedzieć co wiem na temat tej uczelni. Po forum jeszcze
się pląta Piotrbov z naszego wydziału, ale on jest na makro.


I nie tylko On. Makro lepsze niż informatyka ;)

A na serio. Wydział jak wydział. Nie wiem, jak na innych, ale ja jakiejś super presji nie czuję z powodu tego, że jestem na WEiTI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2011 o 23:32, paweldomar1 napisał:

I nie tylko On. Makro lepsze niż informatyka ;)


Na elektronikę informatykę i telekomunikację jestem już zakwalifikowany ale nie wiem za dużo o tym kierunku (miałem go na 3 miejscu pod informatykami na wydziale MiNI i EiTI). W sumie wystarczyłoby zawieść do piątku papiery ale chyba zostanę przy "zwykłej" informatyce. W Warszawie albo w Krakowie.

Generalnie plan mam taki że odpuszczam EIiT i na PW czekam na drugie listy. A w Krakowie dalej zastanawiam się pomiędzy UJ a AGH. Na UJ mam szansę na stypendium (kierunek zamawiany) ale nie będę miał tytułu inżyniera. Z drugiej strony trochę boję się fizyki w nazwie wydziału na AGH. :)

@Erton
Dzięki, jeżeli zdecyduję się na PW to na pewno się do Ciebie odezwę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Porównywałeś syllabusy informatyki na agh i uj ? Może to pomoże ci podjąć decyzję ;) Ogólnie informatyka na agh cieszy się lepszą renomą niż uj, choć ta opinia jest głównie zasługą informatyki stosowanej na EAIiE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wypada Polibuda Białostocka w porównaniu z WAT? Kierunek - elektronika i telekomunikacja. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakwalifikowałem się na UMCS na prawo! Mam 367 miejsce, i jestem zakwalifikowany, mimo, że limit miejsc jest podany 250 osób. Zwiększą limit, czy jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2011 o 16:17, Asthariel napisał:

Zakwalifikowałem się na UMCS na prawo! Mam 367 miejsce, i jestem zakwalifikowany, mimo,
że limit miejsc jest podany 250 osób. Zwiększą limit, czy jak to jest?

Jak pisali wyżej - przyjęli więcej ludzi, bo za rok będzie 50% z tego :)

A osobiście jestem już studentem informatyki na wydziale elektrycznym na Politechnice Poznańskiej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To widzę wszyscy już znają wyniki rekrutacji tylko ja muszę czekać jeszcze do 15tego na listy przyjętych do Uniwersytetu Opolskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.07.2011 o 23:32, paweldomar1 napisał:

O, rly? Witaj w klubie:) w październiku trzeba się będzie spotkać (albo we wrześniu,
nie wiem jak z Twoją kampanią wrześniową :D )

Kolego, kolego- póki co zdaję wszystko w pierwszych terminach- i w pierwszym i w drugim semestrze mi się to udało. Liczę, że odpukać dalej też będzie tak dobrze :)

Jasne, że można się spotkać, pewnie się widujemy na wydziale- ja to taki wysoki, szczupły, permanentnie pobrzękujący łańcuchami (metafora taka) na pierwszym piętrze i kursujący do toalety (nie wiem czemu, ale na naszym wydziale mi się permanentnie lać chce, to aż niezdrowe) lub siedzący z miną wyrażającą znudzenie i nienawiść do całego świata :) A na którym jesteś roku?

Dnia 12.07.2011 o 23:32, paweldomar1 napisał:

I nie tylko On. Makro lepsze niż informatyka ;)

Trolololo, informatyka rox :P

Dnia 12.07.2011 o 23:32, paweldomar1 napisał:

A na serio. Wydział jak wydział. Nie wiem, jak na innych, ale ja jakiejś super presji
nie czuję z powodu tego, że jestem na WEiTI.


Ja też nie, jak poszedłem na hiszpański, to unas chicas się cały czas pytały, czy cały weekend programowałem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2011 o 22:03, Erton napisał:

Jasne, że można się spotkać, pewnie się widujemy na wydziale- ja to taki wysoki, szczupły,
permanentnie pobrzękujący łańcuchami (metafora taka) na pierwszym piętrze i kursujący
do toalety (nie wiem czemu, ale na naszym wydziale mi się permanentnie lać chce, to aż
niezdrowe) lub siedzący z miną wyrażającą znudzenie i nienawiść do całego świata :) A
na którym jesteś roku?


Ja zacząłem od lutego makro. Pewnie i mnie też widujesz - ja to taki wysoki, szczupły... hm, nie chcę się powtarzać, ale to jest fakt :D Piotrbov mi da znać, który to Ty :P A odlewanie się jest zdrowe. Patrz, nie musisz nawet piwa pić, nasz wydział to taki symulator piwa :)

Dnia 13.07.2011 o 22:03, Erton napisał:

Trolololo, informatyka rox :P


Oj tam oj tam:P W sumie tak, chciałem iść na informatykę, ale dostałem się na makro, ale teraz stwierdzam, że to też nie jest takie złe ;)

Dnia 13.07.2011 o 22:03, Erton napisał:


Ja też nie, jak poszedłem na hiszpański, to unas chicas się cały czas pytały, czy cały
weekend programowałem :/


Hahahaha :D Me gusta ;) Nie no, owszem, są tacy, co programują i świata poza tym nie widzą, ale kurde - u mnie w grupie 95% ludzi bo spoko goście, jak najbardziej normalni, nie żadne nerdy. Ah, te stereotypy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostałem się na informatykę na WAT (kierunek cywilny) i Gdańską polibudę. Którą uczelnię lepiej wybrać? Dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2011 o 22:29, Lex napisał:

Dostałem się na informatykę na WAT (kierunek cywilny) i Gdańską polibudę. Którą uczelnię
lepiej wybrać? Dzięki za pomoc.


WAT ma ciekawe specjalności, ale jeżeli nie daje inżyniera, a Ty czujesz się mocny z matmy - radziłbym polibudę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Ja mam wybór pomiędzy informatyką na UJ na wydziale fizyki a infą na Uniwersytecie Śląskim na tym wydziale w Sosnowcu (nie pamietam nazwy). I nie mam pojęcia co wybrać. O infie na UJ dużo już słyszałem i czytałem ale o Uś w zasadzie nic nie wiem. Może ktoś z Was tam studiował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2011 o 16:41, morcinosek napisał:

O infie na UJ dużo już słyszałem i czytałem ale o Uś w zasadzie nic nie wiem.


Właściwie sam sobie odpowiedziałeś. Mając wybór między jednym z najbardziej rozpoznawalnych i prestiżowych (jak na nasze warunki) uniwerków - UJ a UŚ, wybór nie powinien być ciężki. Oczywiście każdy ma silniejsze i słabsze strony (czyt. wydziały) ale w tym przypadku sugerowałbym Kraków. Chyba, że w Sosnowcu oferują ciekawsze specjalności..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2011 o 17:43, Daronn_Darker napisał:

Moja kuzynka zawsze chciała iść na medycynę. Nie dostała się. Czy jeśli pójdzie na biofizykę
to będzie mogla sie na 2 rok przepisać na medycynę?


W jakim celu, że tak się zapytam ? Skoro się nie dostała, to chyba nie pisane jej "leczyć ludzi" ? [czytaj chyba tu brak kwalifikacji]
Z tego co wiem to chyba nie będzie mogła, ale pewny w 100% nie jestem, musiał by ktoś bardziej obeznany się wypowiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Studiuje ktos automatyke i robotyke na AGH na wydziale elektrotechniki, automatyki, informatyki i elektroniki? Udało mi sie tam zakwalifikować, a także na Budownictwo na Politechnice Krakowskiej :D Nie wiem co wybrać, jak to oceniacie, obawiam się, że 1 kierunek moze być za trudny, ponieważ miał największy próg punktowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować