Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Używki - gry firmy CD Projekt z "drugiej ręki"

14 postów w tym temacie

Odkopuję baaardzo stary temat. Właściwie nawet nie zaczęty bo to pierwszy komentarz :) Wiem o tym. Lecz muszę rozpocząć dyskusję. Dlaczego na gram.pl nie można już się wymieniać grami? gametrade.pl jest bardzo popularny jak wschodzący na ten rynek swap.muve.pl pod patronatem Cenegi? Może potrzebna jest reaktywacja? Bo jak widzę poczynania na gametrade to widzę, że brak im konkurencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest akurat dosyć przykre, bo gram wyprzedził konkurencję o kilka lat, ale niezbyt przyjazny system wymiany spowodował, że platforma nie spotkała się z większym entuzjazmem. A szkoda, bo potencjał był spory, co udowodniło właśnie gametrade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czemu kiedyś to padło, nie wiem. Osobiście mnie taka usługa nigdy nie interesowała.
Dziś raczej nie ma to przyszłości. Coraz więcej gier jest przypisanych do kont w różnych serwisach. O gametrade.pl i swap.muve.pl pierwsze słyszę, ale życzę powodzenia w tych trudnych czasach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2012 o 00:14, Astropath napisał:

Czemu kiedyś to padło, nie wiem. Osobiście mnie taka usługa nigdy nie interesowała.
Dziś raczej nie ma to przyszłości. Coraz więcej gier jest przypisanych do kont w różnych
serwisach. O gametrade.pl i swap.muve.pl pierwsze słyszę, ale życzę powodzenia w tych
trudnych czasach...

...dla pecetowców. Ale jest też cała masa gier na konsole, które jeżeli już mają jakieś zabezpieczenia ograniczające korzystanie, to w formie online passów, które można sobie szybko dokupić z poziomu konsoli albo zwyczajnie zignorować, bo są też tacy gracze, których multi w ogóle nie interesuje. Gry na konsole są drogie same w sobie więc nic dziwnego, że gracze zwracają się ku rynkowi wtórnemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2012 o 00:14, Astropath napisał:

Czemu kiedyś to padło, nie wiem. Osobiście mnie taka usługa nigdy nie interesowała.
Dziś raczej nie ma to przyszłości. Coraz więcej gier jest przypisanych do kont w różnych
serwisach. O gametrade.pl i swap.muve.pl pierwsze słyszę, ale życzę powodzenia w tych
trudnych czasach.

Padło to dlatego bo nikt nie chciał się wymieniać grami na PC skoro za ułamek ceny można było kupić reedycję. Na konsole reedycje często są w cenie premier na PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2012 o 14:56, hans_olo napisał:

Wytłumaczenie jest jeszcze prostsze. Padło to dlatego, że nawet ebay w Polsce nie miał
szans z allegro.

Odważne stwierdzenie w kontekście wygranej Facebooka z Naszą Klasą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2012 o 15:18, Mercuror napisał:

Odważne stwierdzenie w kontekście wygranej Facebooka z Naszą Klasą.

To nie jest odważne stwierdzenie, tylko fakt. Oczywiście serwis funkcjonuje nadal z polską domeną, ale kilka lat temu zamknął polski oddział (jak i wiele innych oddziałów lokalnych). Polski ebay miał 10x mniej aukcji niż allegro i wcale nie miał żadnego wzrostu, podczas gdy facebook rzeczywiście ten wzrost notował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2012 o 14:56, hans_olo napisał:

Wytłumaczenie jest jeszcze prostsze. Padło to dlatego, że nawet ebay w Polsce nie miał
szans z allegro.

Nie miał szans, bo miał badziewną kampanię reklamową, a raczej jej brak. Właściciele myśleli, że samą marką podbiją rynek. To żaden powód, dla którego używki z CDP upadły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2012 o 15:42, Dared00 napisał:

Nie miał szans, bo miał badziewną kampanię reklamową, a raczej jej brak. Właściciele
myśleli, że samą marką podbiją rynek. To żaden powód, dla którego używki z CDP upadły.

A używki miały super kampanię reklamową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim wchodzac na polski rynek zakladali, ze w Polsce wygraja dzieki rozpoznawalnosci marki, oferujac nam produkt wybrakowany wzgledem tego co bylo w innych krajach, gorszego od bardzo dalekiego od doskonalosci Allegro. Kiepski support i wprowadzenie oplat byly gwozdziem do trumny.

W zasadzie to nie pamietam co bylo nie tak ze usuneli te uzywki... Widzialem kiedys z kilkadziesiat ofert albo wiecej i chyba ludzie z tego korzystali? Sam wtedy nie korzystalem, bo tylko nowe rzeczy wtedy kupowalem :P ale pozniej zaczelo mi tego brakowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2012 o 15:52, hans_olo napisał:

A używki miały super kampanię reklamową.

Miały. W CDA regularnie przez 3-4 numery widziałem reklamy na 2 strony o gram.pl, gdzie również chwalono się używkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2012 o 16:28, Dared00 napisał:

> A używki miały super kampanię reklamową.
Miały. W CDA regularnie przez 3-4 numery widziałem reklamy na 2 strony o gram.pl, gdzie
również chwalono się używkami.

Też je pamiętam, z tego powodu zarejestrowałem się na gram.pl. Jednak ceny używek były niewiele niższe od premier, ja sam wolałem kupić reedycje.
W tej chwili nie pamiętam, ale czy w używkach był patent na wymienianie się grami? Może przez to Używki upadły, bo w gametrade wymian jest więcej niż sprzedaży? Jakby wprowadzili ponownie używki z opcją wymiany gier bez horrendalnych opłat jakie są na gametrade to sukces murowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować