Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Blizzard prezentuje Szamana - kolejną klasę postaci, która pojawi się w Diablo III

50 postów w tym temacie

Kacper Matuszewski

Wszystkie klasy postaci, które będą dostępne w nadchodzącym Diablo III, są po kolei prezentowane na materiałach wideo. Teraz przyszła pora na Szamana - specjalistę od magii.

Przeczytaj cały tekst "Blizzard prezentuje Szamana - kolejną klasę postaci, która pojawi się w Diablo III" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2012 o 13:53, AjKnowJu napisał:

Też się nad tym zastanawiam.


Dwa słowa - Tłumacze z CDP :)

Nie mniej bez przesady, mogło być znacznie gorzej, mogła to do wydania dostać np Cenega, wtedy nazywał by się pewnie "Doktor Wiedźma" =P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tłumaczenie to zawsze subiektywna kwestia, zerknij na tytuły filmów z ostatnich 20-30 lat a w większości przypadków w życiu nie dojdziesz do oryginalnego tytułu poprzez tłumaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że na przykład w Warcraft 3 jakoś CDP nie miał problemów z tłumaczeniem Witch Doctora na Znachor (jednostka u orków). Czemu teraz pojawił się szaman, który większości kojarzy się z WoW-em i totemami to dla mnie zagadka. Jestem trochę zawiedziony....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2012 o 13:54, Pietro87 napisał:

Dwa słowa - Tłumacze z CDP :)


Blizzard sam lokalizuje swoje gry... Mnie tam nie przeszkadza i tak Barba idzie na pierwszy ogień :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poprawcie mnie jeśli się mylę.
Mam takie przeczucie, że znachor to osoba, która leczy ludzi (ziółka, magia itp.). Nijak to się ma do tego co prezentuje sobą szaman z D3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jest wojownik i paladyn?
Wyrżnięcie tych postaci z Diablo to hańba!

Wielu ludzi woleli pięknego rycerza w zbroji płytowej potrafiącego coś poczarować niż górę mięsa zwaną barbarzyńcą.

Mam nadzieję, że nie będzie takiej biedy jak w becie i pojawią się klasyczne postacie, bo wojownik to była esencja Diablo, w dwójce dodano paladyna, a w trójce , którą robili 10 lat jakaś bieda- jedynie mag się ostał.

Mnich już był w Diablo 1 (Hellfire).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2012 o 14:05, Rokuto napisał:

Poprawcie mnie jeśli się mylę.
Mam takie przeczucie, że znachor to osoba, która leczy ludzi (ziółka, magia itp.). Nijak
to się ma do tego co prezentuje sobą szaman z D3.

Bardziej już pasuje określenie tłumaczenie "Voodoo Szaman" ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ahhh Ci narzekacze. Zagłęb się bardziej w historię diablo tudzież w jego mitologię i sam sprawdź dlaczego znów mamy Barbarzyńce. Może takiego Paladyna. Wysłannika światła ze świątyni Zakarum zostawili na jakiś Expansion Set ?. Bądź zrezygnowali z niego i poszli dalej.. who knows.

Dnia 23.04.2012 o 14:07, thiefi napisał:

Mnich już był w Diablo 1 (Hellfire).

Tylko, że Hellfire nie był robiony przez Blizzarda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok. Niech będzie Voodoo Szaman, ale nadal uważam, że znachor (tak jak niektórzy chcą przetłumaczyć nazwę Witch Doctor) to chybione tłumaczenie.
Oczywiście nadal dopuszczam możliwość pomyłki w definiowaniu znachora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I fajnie:). Mojemu chlopakowi wlasnie Witch Doctor przypadl najlepiej do gustu, a mnie monk (fajnie sie mlucilo). Moze mu polece to ogladnie filmik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szamanem było przyjemnie, choć trochę jednak mi nie pasował. Wolałem sobie Wizkiem więcej pomłócić. Co nie oznacza, że postać jest zła... jest fajna tylko że nie dla mnie. Może później jest przyjemniej na dalszych poziomach trudności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że wszystkie te filmiki jednoznacznie utwierdzają mnie w przekonaniu aby gry nie kupować... Nie ma w tej odsłonie nic co by mi przypadło do gustu - od stylu graficznego po wybór bohaterów... Poprzednie dwie części podobały mi się niezmiernie, jednak tym razem przynajmniej oszczędze niewiarygodną ilość kasy jaką sobie życzą za ten tytuł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2012 o 14:10, Braveheart napisał:

Ahhh Ci narzekacze. Zagłęb się bardziej w historię diablo tudzież w jego mitologię i
sam sprawdź dlaczego znów mamy Barbarzyńce. Może takiego Paladyna. Wysłannika światła
ze świątyni Zakarum zostawili na jakiś Expansion Set ?. Bądź zrezygnowali z niego i poszli
dalej.. who knows.
> Mnich już był w Diablo 1 (Hellfire).
Tylko, że Hellfire nie był robiony przez Blizzarda.



Oświeć mnie dobry proszę, dlaczego nie ma wojownika i paladyna a jest barbarzyńca? Grałem w I i II właśnie tymi postaciami, a teraz ich nie ma. Czyli Diablo 1 i 2 było niekanoniczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szaman bardziej pasuje ze względu na historię postaci. Jest on sługą i wyznawcą duchów - szaman bardziej pasuje do tego określenia niż znachor, który bardziej kojarzy się z wioskowym medykiem używającym prostej magii. Tłumaczy się znaczenia, a nie słowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2012 o 14:12, Rokuto napisał:

Ok. Niech będzie Voodoo Szaman, ale nadal uważam, że znachor (tak jak niektórzy chcą
przetłumaczyć nazwę Witch Doctor) to chybione tłumaczenie.
Oczywiście nadal dopuszczam możliwość pomyłki w definiowaniu znachora.

Oczywiście, że to chybione tłumaczenie, wręcz trochę niedorzeczne. Czy oni kiedykolwiek praktykowali magię i przywoływali złe moce ?... choć pewnie i tacy by się znaleźli, że znachorów kiedyś się uważało za złych ludzi co to właśnie praktykowali czarną magię. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować