Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Blizzard prezentuje Szamana - kolejną klasę postaci, która pojawi się w Diablo III

50 postów w tym temacie

dzięki bogu że szaman bo to co ta postac potrafi, jakie ma umiejętności i ataki bardziej pasuje szaman, znachor to jest wioskowy doktorek , a postać z zombiakami i woodoo to szaman, zreszta znachor to z eng. charlatan, quack doctor, medicine-man, mountebank a nie witch doctor. Ja tam sie ciesze z pl nazwy choć i tak pewnie bede grac po angielsku, bo w pl bedzie mi brakowac irlandzkiego akcentu Haedriga Eamona i głosu Abd al-Hazira czytajacego info o potworach pod którego głos podkłada chyba Seth MacFarlane - czyli Stewie z FamilyGuya :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2012 o 14:12, Rokuto napisał:

Ok. Niech będzie Voodoo Szaman, ale nadal uważam, że znachor (tak jak niektórzy chcą
przetłumaczyć nazwę Witch Doctor) to chybione tłumaczenie.
Oczywiście nadal dopuszczam możliwość pomyłki w definiowaniu znachora.

Oczywiście, że to chybione tłumaczenie, wręcz trochę niedorzeczne. Czy oni kiedykolwiek praktykowali magię i przywoływali złe moce ?... choć pewnie i tacy by się znaleźli, że znachorów kiedyś się uważało za złych ludzi co to właśnie praktykowali czarną magię. :)

@TEMAT
Został jeszcze z tego co się orientuje Wizard, który dla mnie jeśli chodzi o postaci dystans i czary mary jest numerem 1 ;-)
Czekać tylko na jego prezentacje. Gdzie oblegany chociażby przez masy potworów używa skilla "Wave of Force" gdzie zamiata wszystko w zasięgu fali. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2012 o 14:26, thiefi napisał:

Oświeć mnie dobry proszę, dlaczego nie ma wojownika i paladyna a jest barbarzyńca? Grałem
w I i II właśnie tymi postaciami, a teraz ich nie ma. Czyli Diablo 1 i 2 było niekanoniczne?


Oświecenie: w każdej odsłonie gry stare postacie były zastępowane nowymi. Twój argument mógłby brzmieć przy wydaniu Diablo II, czemu nie ma wojownika? Przecież wojownik był postacią, którą kochałem!

Czyli ogólnie, moim zdaniem to bezsensowne czepianie się. Paladyn/Wojownik zostali zastąpieni Mnichem i Barbarzyńcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2012 o 14:29, dApo napisał:

mam pytanie dot. polskiej wersji gry jestem ciekaw czy nazwy przedmiotów też są przetłumaczone?

Tak wszystko będzie tłumaczone tak jak to się odbywało w Diablo II. Problemów nie będzie z tym żadnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2012 o 14:32, Braveheart napisał:

/ciach/

Oczywiście za wyjątkiem takich, że nazw własnych się nie tłumaczy i później zamiast cieszyć się, że otrzymało się jakiś świetny przedmiot osoba turla się ze śmiechu po podłodze po przeczytaniu jego polskiej nazwy. Gdyby nie przetłumaczyli nazw własnych to pewnie bym i zagrał w polską wersję - na chwilę obecną mam już na dysku pełną instalkę wersji anglojęzycznej i raczej z niej nie zrezygnuję. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2012 o 13:54, Pietro87 napisał:

Dwa słowa - Tłumacze z CDP :)

CD Projekt nie tłumaczy tej gry. Tak jak Starcrafta 2 robi to Porting House na zlecenie. Wydawcą jest osobiście Blizzard a CD Projekt jest tutaj tylko dystrybutorem. Niewiele mają tutaj do gadania. Gdyby było inaczej to mogli by dać dokładnie takie ceny jakie chcą.

Dnia 23.04.2012 o 13:54, Pietro87 napisał:

Nie mniej bez przesady, mogło być znacznie gorzej, mogła to do wydania dostać np Cenega,
wtedy nazywał by się pewnie "Doktor Wiedźma" =P

Na pewno mogło być gorzej. Trudno sensownie przetłumaczyć nazwy z angielskiego, bo tam są one inaczej rozumiane. Osoby, które upierają się przy szamanie najwidoczniej nie wiedzą, że w świecie Diablo istnieją zarówno witch doctor jak i shaman - ten pierwszy to grywalna klasa, drugi pojawi się wśród wrogów i nie są do końca tym samym. Jakby dwie odmiany jednej rzeczy a w polskiej wersji zapewne obaj będą tak samo się nazywać. To samo zresztą jest w Warcrafcie gdzie shaman i witch doctor to znacząco różniące się klasya jak idiotycznie by to brzmiało w polskiej jakby mieli identyczne nazwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2012 o 14:10, Braveheart napisał:

Ahhh Ci narzekacze. Zagłęb się bardziej w historię diablo tudzież w jego mitologię i
sam sprawdź dlaczego znów mamy Barbarzyńce. Może takiego Paladyna. Wysłannika światła
ze świątyni Zakarum zostawili na jakiś Expansion Set ?. Bądź zrezygnowali z niego i poszli
dalej.. who knows.
> Mnich już był w Diablo 1 (Hellfire).
Tylko, że Hellfire nie był robiony przez Blizzarda.


Ale popatrz na to z optymistycznej strony.Nie którzy narzekacze rezygnują z gry, a za to serwery będą mniej zawalone;D
A co do samej gry to jest naprawdę świetna.Grafika jest dobra, ale ta sieka jest najlepsza.Po becie wiem, że ją na 200% kupię!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2012 o 16:39, Valium napisał:

Nie wiem jak komus moze sie podobac ta postac. Wazon z pajakami (rotfl), plucie ognistymi
nietoperzami (rotfl).


z tego co widziałem (bez przyglądania się specjalnego) nietoperze nadlatują zza doktorka i podpala je jak wylatują przed niego... ale co ja tam wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2012 o 16:39, Valium napisał:

Nie wiem jak komus moze sie podobac ta postac. Wazon z pajakami (rotfl), plucie ognistymi
nietoperzami (rotfl).


Co to za gra w ogóle, jakieś demony czerwone lol, babary z mieczami, szybkostrzelne kusze rotfl. Blizzard, wstydź się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2012 o 19:00, Cygi napisał:

Błąd, w D2 nie było druida i zabójczyni.

Spoiler

Tak, czepiam się. ;)


Chodziło mi o d2 z dodatkiem, tylko zapomniałem o tym napisać. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witch Doctor to Znachor, nie rozumiem Blizzarda, w WC3 sami przetłumaczyli Witch Doctor jako Znachor.

Gdyby tak w oryginale nazywał się Shaman a nie Witch Doctor to bym zrozumiał...

No cóż na normalu fabułę przejdę po polsku a potem zmienię na GB :/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2012 o 23:45, Smash-PL napisał:

Gdyby tak w oryginale nazywał się Shaman a nie Witch Doctor to bym zrozumiał...

A co ma wspólnego wyraz Witch i Doctor ze słowem polskim Znachor ?..... Kim byli Znachorzy to doskonale wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować