Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Znamy wymagania sprzętowe Max Payne 3! Trzy nowe screeny z wersji pecetowej w naszej galerii

130 postów w tym temacie

Ooops, zapomniałem jeszcze dopisać jeden szczegół :D Wiecie, co mi się nasuwa na myśl, kiedy widzę takie wymagania? "Spierdoloną optymalizację wyczuwam, hmmmm".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy pecetowcy są naprawdę dziwni najpierw mówili że konsole ograniczają rynek gier PC,że ich "mocne" podzespoły nie są wykorzystane,a jak zaczyna być wykorzystywane to wielki płacz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby zaczęły być wykorzystywane na odpowiednim poziomie, to ok.
Ale wysokie wymagania maskujące niedorobienie optymalizacji? Chyba nie uważasz, że jest to należyte rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2012 o 22:54, Harrolfo napisał:

Jakby zaczęły być wykorzystywane na odpowiednim poziomie, to ok.
Ale wysokie wymagania maskujące niedorobienie optymalizacji? Chyba nie uważasz, że jest
to należyte rozwiązanie.


Dokładnie, tutaj nie będzie raczej " opadu szczeny " tylko maskowanie słabej optymalizacji
nie spotkałem się jeszcze z grą, która w zalecanych miałaby 16 GB RAM ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A te 16GB i inne cuda nie widy nie są czasem potrzebne do odpalenia technologii 3D i innych bajerów jak ta superzaawansowana fizyka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Minimalne ok , ale do zalecanych wygląda jakby ktoś wziął najwyższe podzespoły dostępne na rynku. To juz nie wiem czy na moim i7 3,4/8GB/ GTX580 średnie detale pujdą;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2012 o 20:43, Kajmal napisał:

A to nie wiesz, że można mieć Blu-Raye do pc?;O

No shit Captain Obvious.

Co z tego, że można, skoro praktycznie żaden gracz PCtowy tego napędu nie ma i nie ma zamiaru mieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do ekipy gram.pl - skąd wytrzasnęliście informację, że podane wymagania to "minimalne-rekomendowane"?
Rockstar ewidentnie twierdzi, że to po prostu szerokie spektrum konfiguracji sprzętowych, na jakim grę testowano.

Źródło:
http://www.rockstargames.com/newswire/article/28201/max-payne-3-for-pc-new-screens-and-details-including-system-spec.html

Cytuję:
"Max Payne 3 for PC supports DirectX11 including tessellation, as well as a number of additional advanced graphics options and is optimized to run across a wide range of PC setups."
Dalej czytamy:
"Max Payne 3 PC System Specifications" (o "minimalnych i rekomendowanych" sza).
Wypowiedź pracownika R* w sekcji "komentarze":
"Thanks all, keep in mind that Max Payne 3 will run great on the entire range of specs we''ve listed above".

Wszystkim histerykom w tym temacie gratuluję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2012 o 00:44, Principes napisał:


Też załapałem że to szerokie spektrum sprzętu na którym gra będzie działać, ale te 16 GB RAM?, nawet jeśli to tylko zakres wykorzystywanej pamięci to czy gra ją wykorzysta?

zresztą, inne strony też wprowafają w błąd - CDA:

Minimalne:

System operacyjny: Windows XP SP3, Vista SP2 lub Windows 7 SP1
Procesor: Intel Dual Core 2,4 GHz lub AMD Dual Core 2,6 GHz
RAM: 2 GB
Karta graficzna: NVIDIA GeForce 8600 GT z 512 MB pamięci lub Radeon HD 3400 z 512 MB pamięci
Karta muzyczna: kompatybilna z Direct X 9.0c
HDD: 35 GB



Maksymalne:

System operacyjny: Windows Vista SP2 lub Windows 7 SP1
Procesor: sześciordzeniowy Intel i7 3930k 3,06 GHz lub ośmiordzeniowy AMD FX8150 3,6 GHz
RAM: 16 GB
Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 680 z 2 GB pamięci lub Radeon HD 7970 z 3 GB pamięci
Karta muzyczna: kompatybilna z Direct X 9.0c kompatybilna z systemem Dolby Digital
HDD: 35 GB.

http://www.cdaction.pl/news-26143/max-payne-3-wymagania-sprzetowe-wersji-pc-kosmiczne.html

jak widać, oni też to tak zrozumieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co Wy tak płaczecie z tymi wymaganiami, przecież jakby dodać supersampling do opcji to większość najnowszych gier będzie miała zbliżone wymagania. Jak Ubersampling w Wiedźminie 2. No może poza wymaganiami ramu ale to się wytnie ;]. Załóżmy, że to jakiś powielany błąd drukarski ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Henrar - bo tak widzę, jak tu perorujesz, że gracze PC-towi chcieli gry wykorzystującej ich sprzęt, a teraz marudzą. Jasne, gracze chcieli gry, która WYKORZYSTA ich sprzęt. Tyle, że wymagania rekomendowane, które podają, nijak się mają do tego, co można zobaczyć na screenach czy innych materiałach z tej gry. Przy takich wymaganiach gra powinna wyglądać hiperrealistycznie - a wygląda porównywalnie do innych gier, które wyszły na PC, mających 1/4 wymagań, które tutaj zacytowano.

Innymi słowy: Nie ma nic przeciw temu, by gra miała nawet kosmiczne wymagania. Ale niech poziom wizualiów/technologii/zastosowanej fizyki koresponduje z tymi wymaganiami. Bo nie sztuka zrobić marny port z konsoli, który żre nie wiadomo ile zasobów (kiepściutka optymalizacja, jak to R*), a potem mówić, że gra "wykorzystuje możliwości najnowszych PC". To nie jest "wykorzystywanie" możliwości, ale ich marnowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja myślałem, że kolejny 1 kwietnia dopiero za rok...

Ten supersampling wymaga kompów z nasa, skoro jest aż taka rozbieżność między minimalnymi, a zalecanymi. Najbardziej rozwaliło mnie podanie i7 3930K, który kosztuje więcej niż mój cały komputer xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to ładnie dali do pieca.
Heh... Choć ja się będę martwił czy w ogóle będę mógł grać komfortowo na ustawieniach minimalnych :)

Ale na razie i tak na tapecie ma Legend of Grimrock a później będzie Diabolo 3 (czarne jak piekło ;P) więc z Maksiem sobie poczekam. A jak nie ruszy to trudno. Poczeka na nowy sprzęt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wymagania Rekomendowane nijak mają się do tego co oferuje gra.
To samo było z GTA IV, oraz L.A Noire.
Gry robią dobre, ale mistrzami optymalizacji to oni nie są.

P.S Mam iCore 2500K, 8 GB RAM 1600 MHZ i GTX 570... i rozumiem że nie pogram sobie na najwyższych ? Ech, wyłącze najwyżej multi-sampling. Ja rozumiem że to jest tylko ZAKRES, ale na cholerę tutaj komu 16 GB RAM ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co Wy tak z tymi wymaganiami, toż to spektrum zaledwie, "od-do" czy coś w tym stylu, nie bierzcie tego za wymagania minimalne czy zalecane;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować